AMRABAD Galatasaray'da

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

AMRABAD Galatasaray'da

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

CNN Turk alt yazi geciyor, Aysal-Mamur anlasmis. Para daha aciklanmamis.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Re: AMRABAD Galatasaray'da

Post by Hasan Tezcan »

8.5M euro, gazozdan ucuz bu sefer...+ 1 oyuncu. Gercekten cok pahali.

Hayirli olsun, cok kaliteli bir oyuncu, gecen sene 'outstanding' maclar cikardigina sahit oldum, umarim öyle devam eder. Öte yandan bu oyuncudan GS'in para kazanmasi zor. Bu devirde, hicbir esdegerde takim, o parayi vermez.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

+1 oyuncu olarak Gokhan Zan veya Yekta'yi begenmemisler, Ceyhun'u begenmisler galiba onun ikna edilmesine calisiliyormus.

Amrabat aslinda esas mevki olarak kanat forvet, 4-3-3 sisteminin sag veya sol kanadinda oynayabilir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu transferi beklemiyordum.

Beleş sayılmasa da ucuz bir transfer. Bonservisi içinde GS'nin kasasından 8 değil 5 milyon EURO çıkacağına dair laflar vardı FBTV'de.. Pardon NTVSpor da :D

8 milyon çok olmuş. Hele üzerine birde futbolcu vermek bence mantıklı değil. Bu değeri edecek futbol oynadı mı geçen sene?
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ben bu zati 2 kere seyrettim obur baslikda Salih Bora'nin belirtigi gibi bana Hasan Sas'i hatirlatiyor. Umarim Hasan kadar faydali olur. (biliyorum Hasan'in sevmeyeni seveninden coktur).

Verilen paralarin (Hamit, Burak, Amrabad) benim olculerimin disina ciktigi icin artik kafam basmiyor, bir sey demem zor. 75 yasinda cocuk sahibi olabilen sayin baskanimiz benden daha iyi biliyordur deyip konuyu kapiyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hurma şu anda TRTSpor'da konuşuyor.

Galatasaraydan herhangi bir futbolcu talep etmedik, anlaşmamız tamamen para üzerine ve bizim açımızdan bu transfer bitmiştir, dedi.

Yani, transfer tamam. Kaça anlaşmışlar duyamadım ama iyi para aldıkları kesin..

Edit: 8 milyon'a anlaşmışlar. İşin içerisinde herhangi bir futbolcu yok ancak tek sıkıntı, PSV'ye de bu transferden %20 pay ödenecekmiş.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ismail Gezer wrote:Bu transferi beklemiyordum.

Beleş sayılmasa da ucuz bir transfer. Bonservisi içinde GS'nin kasasından 8 değil 5 milyon EURO çıkacağına dair laflar vardı FBTV'de.. Pardon NTVSpor da :D

8 milyon çok olmuş. Hele üzerine birde futbolcu vermek bence mantıklı değil. Bu değeri edecek futbol oynadı mı geçen sene?
Ayni haberi ben de duydum Ismail. Amrabat 3 sene maasini 1'er milyon az mi alacakmis da ucretine katki yapsin gibi birseyler dediler cok garibime gitti.

PSV yetistirme payi Milliyet'e gore %30, iyi para!

Hele bir resmen aciklasinlar da ogrenecegiz, keske bir de oyuncu verseydik o verecegimiz adamin maasindan da kurtulurduk :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sermaye arttırımı sayesinde GS'nin kasasına bu hafta 126 milyon TL girmiş dediler.

Şampiyonlar liginden gelecek en az 10 milyon (belkide 20 milyon) EURO var. Kadro iyi olunca elbette bunun tribünlere yansımasıda olacaktır.

Yani GS başarılı olursa bu paraları fazlasıyla çıkarır.

Bu transferden önce artık bu defteri kapatmak lazım diyordum, gerçekten kapatmak lazım. Ama şu Melo'nun durumuda bir an önce netleşmeli.

Ayrıca, Çağlar Birinci hala bizim takımdaymış. Bende nerde bu çocuk diyordum, dün hazırlık maçında oynamış. Hakan Balta sakat yada cezalı konuma düşmedimi acaba geçen sezon? Kim bu adamın yedeği diye sormadık mı hiç acaba :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote: Ayni haberi ben de duydum Ismail. Amrabat 3 sene maasini 1'er milyon az mi alacakmis da ucretine katki yapsin gibi birseyler dediler cok garibime gitti.

PSV yetistirme payi Milliyet'e gore %30, iyi para!

Hele bir resmen aciklasinlar da ogrenecegiz, keske bir de oyuncu verseydik o verecegimiz adamin maasindan da kurtulurduk :)
Ben de bu 5M Avro'nun ustunu Amrabat'in kendinin fedakarlik ederek dolduracgini duydugumu teyid ederim. NTV'den. Ama PSV'den bahsetmediler. Bu para aslinda Kayserinin odeyecegi para olmali. Ama Kayserideki pastirmacilarin bu parayi cemenide sizden olacak demislerse hic sasmam. Cok para yahu. Bu Amarabat Hasan Sas gibiyse yandik. Ustelik Hasan'in GS sevgisi vardi. Bunda bu da olmayacak. Kayseriye yaptigini gordunuz. Yarin beni Almanyadan istiyorlar ben esirmiyim burada derse ne olacak. Bizimkiler bu yasa basarlar mi bilmiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Amrabat önemli bir transfer, ve cok begendigim bir oyuncu. Ilerde kapali defansi acacak, iki kuleyi beslecek :D Maliyeti fazla olmasindan korkuyorum ama iyi isler yapacagindan eminim. Fedakarlik yapti deniyor...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tahmin ettigim gibi imis.
Yapılan sıkı pazarlıklar sonrası iki taraf 8 milyon Euro'ya el sıkıştı. Toplantıda ayrıca PSV Eindhoven'a ödenecek futbolcunun yetiştirme bedelinin de Galatasaray tarafından karşılanacağı kararlaştırıldı. Yani Galatasaray Kulübü bu transfer sonrası PSV Eindhoven'a da yetiştirme bedeli olarak bu transfer ücretinin %30'unu ödeyecek. Kayserispor'a 8 milyon Euro, PSV Eindhoven'a da 2.5 milyon Euro kadar bir bedel ödeyecek olan Galatasaray'a Amrabat transferi toplamda 10.5 milyon Euro civarında bir rakama mal olacak
.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/20969187.asp

Eger bu elde patlarsa Terim'i arkasindan boklu tas atarlar.

Kayseri bu adami alirken bizim angutlar ne is yapiyordu. Frank Rijkaart'la gugus mu oynuyorlardi?

Hurma gidip bu para ile ik tane daha bulup gelecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu haber maksatli ve yalan. GS kasasindan 5 milyon cikacak dendi, Nordin alacagi maas da indirime gitmis, 4 yil icinde 3 milyon euro ya yakin bir paraymis...en iyisi resmi aciklamayi beklemek...10.5 euro hayatta vermez, inanmiyorum.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bundan on gun once Baskan "Kayserispor'dan baskan oldugum surece futbolcu almam" demisti. On gunde ne degisti anlayamadim.Hayirli olsun. Kafama takilan 2 sey var:

-Adam Olimpiyat'lardan gelecek,ve bildigim kadariyla hazirlik kampinda olmayacak.Sezona iyi hazirlanamayacak.Haftada, duzenli olarak, 2 mac yapmaya alisik mi acaba? Degilse Amrabat bu sezon zorlanabilir,ve GS zarar gorur.

-Bu oyuncuyu Kayserispor bulabiliyor da biz niye bulamiyoruz?Seneler gecti,ve hicbir yonetim kurulu iyi bir scouting ekibi kuramadi.Para kulubun parasi tabii ki, kime ne?
25-2025

nefvakfi.org
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Bundan on gun once Baskan "Kayserispor'dan baskan oldugum surece futbolcu almam" demisti. On gunde ne degisti anlayamadim.Hayirli olsun. Kafama takilan 2 sey var:

-Adam Olimpiyat'lardan gelecek,ve bildigim kadariyla hazirlik kampinda olmayacak.Sezona iyi hazirlanamayacak.Haftada, duzenli olarak, 2 mac yapmaya alisik mi acaba? Degilse Amrabat bu sezon zorlanabilir,ve GS zarar gorur.

-Bu oyuncuyu Kayserispor bulabiliyor da biz niye bulamiyoruz?Seneler gecti,ve hicbir yonetim kurulu iyi bir scouting ekibi kuramadi.Para kulubun parasi tabii ki, kime ne?
Su sordugun ikinci soruyu ben de sordum. Adam Fas 'da degil. Hollanda da. Onca. Turkde var. Neden boyle elleri seylerinde oturur dururlar ben de anlamam.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ahmet Emre Nazli

Post by Ahmet Emre Nazli »

Post Reply