Sn. Ozhan Canaydin vefat etti. Basimiz sag olsun!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Sn. Ozhan Canaydin vefat etti. Basimiz sag olsun!

Post by Murat Biricik »

Su illet hastaliga yakalandigindan beri tanidiklarima sagligi ile ilgili soru soramiyordum. Levend deki GS cemiyetinin yakininda karsilastigim bir GS li abimiz saglik sorunlarinin devam ettigini soylemisti.

Stres ve uzuntu bu hastaligin temel nedenidir. GS icin sagligini bir kenara koymustur, gormesini goren goz icin bu tartisilmaz bir gercektir. Bir takim haber sitelerinde vefaat haberi cikti, hastaneden yalanlama geldi.

Baskan, dualarimiz seninle!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Salih Bora

Re: Sn. Ozhan Canaydin nin saglik durumu ciddiyetini koruyor

Post by Salih Bora »

Kaynağı belli olmayan bir ölüm anonsu yapıldı medya tarafından. Sonra hastane başhekimi gerçek durum hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.
Bu tür doğrulanmamış ölüm haberleri, öldüğü söylenen kişilerin yakınları üzerinde felakete varan etkiler yaratabilir. Sözgelimi, Canaydın'ı çok seven bir yakını, vefat haberini alınca kalp krizi geçirebilirdi. O zaman bunun sorumlusu kim olacaktı?
Dolayısıyla habercilik açısından medyanın alması gereken çok dersler var bu konuda.
Elbette ki bu durum zerre kadar umurlarında olmayacaktır ve bildikleri yoldan ilerleyeceklerdir. Bu medya adam olmaz.

Sayın Canaydın'ın vefat haberi TV kanallarında ilk yankılandığında içim cız etti.
Yıllardır çok sert bir biçimde eleştirdiğimiz Canaydın, "insan" yönüyle hani o hep bir yerlerde olduğunu bildiğimiz fakat ziyarete gitmeyi ihmal ettiğimiz aile büyüklerimizi getirdi aklıma.
Onlar sağken, yanlarına gitmeye üşeniriz. Kılımız kıpırdamaz. Kaybettiğimizde ise içimiz yanar. Çünkü onları bir daha göremeyeceğizdir.
Hepimiz Özhan Bey'in uzun yıllar aramızda olmasını isteriz. Kendisine sağlık diliyorum. Pankreas kanseri denen belayı umarım bir an önce atlatır.

Özhan Canaydın'ı belleğimde anımsadıkça üç sahne canlanıyor gözümde.
Bunlardan ikisi 2002 yılına, bir tanesi de 14 Mayıs 2006 akşamına ait.
2002 yılında Galatasaray koşaradım kongreye doğru giderken, Özhan Canaydın adaylığını koymuş ve vaatlerini içeren bir kitapçık dağıtmıştı. O vaatler arasında "10 senede 7 lig şampiyonluğu, 3 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu" gibi göz kamaştırıcı vaatler de bulunmaktaydı.
Ne yazık ki olmadı.
Gerçekten çok çalıştığını, mesaisinin tümünü Galatasaray'a adadığını biliyoruz. Ama seçimde verilen vaatler bir türlü gerçekleşemedi.
Belki de o vaatler o kadar büyüktü ki onları gerçekleştirmenin imkanı yoktu.
İkinci sahne, yine 2002 yılında 15. şampiyonluğu ve amblemimizin üstüne takmaya hak kazandığımız 3. yıldızı garantilediğimiz günlerde, büyük bir mekanda verilen şampiyonluk kutlamasına ait.
Sayın Canaydın, kongre üyelerine "Galatasaray taraftarının gönlündeki teknik direktörü" getireceğiz vaadinde bulunmuştu.
Taraftarın gönlündeki adres açık ve netti: Fatih Terim.
O gece şampiyonluk kutlamasında Lucescu da başına gelenleri anlamış olsa gerek ki, herkes vur patlasın çal oynasın eğlenirken, o ise üvey evlat gibi bir köşede sinip kalmış, eğlenir gibi yapmaya çalışıyordu.
Ertesi gün Kulüp binasında Canaydın'ın odasında son kez toplandılar ve gözyaşları içinde geçen bu toplantıda Lucescu ile yollar ayrıldı.
Luce bunu içine sindiremediğinden olacak ki soluğu Beşiktaş'ta aldı.
Ve bir de üçüncü sahne... Bence bu çok hüzünlü.
14 Mayıs 2006 akşamı takım mucizevi bir şampiyonluk kazanmış, futbolcuların sevinci dorukta.
Soyunma odasında herkes zıp zıp zıplıyor. Oynuyor. Şarkılar söylüyor.
O sırada kapıdan Özhan Canaydın içeri giriyor.
Söylediği sözler insanın içini kanatacak cinsten: "Görüyorsunuz, taraftarlar bana hala gönülden 'Büyük Başkan' diyemiyorlar. Olsun. Canları sağolsun. Siz bugün beni de 'Büyük Başkan' yaptınız".

Bir an evvel aramıza dönün Sayın Başkan...
AYRILMAZ İKİLİ
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Lig TV'de şu anda vefat haberi anons ediliyor. İkinci kez.
Haber sitelerinde ve ajanslarda ise yer almıyor. Acaba yine yanlışlık mı var?
Bu seferki, skandalın da ötesinde olur.

Maalesef bu defa doğru gibi gözüküyor.
Nur içinde yatsın. Türk sporunun başı sağolsun.

Fazıl Hüsnü Dağlarca'nın mısrası geliyor aklıma: "Kişi bir kere ölür ölümsüzlüklere doğru..."
Özhan Canaydın, baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakarak ölümsüz oldu.
AYRILMAZ İKİLİ
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Evet haber doğru.

Allah rahmet eylesin.

İyi bilirdik açıkçası...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Allah rahmet eylesin. Son derece uzgunum, cok iyi bir GS liyi kaybettik. Hepimizin basi sagolsun. Ailesine taziyelerimi iletirim.

Riva arazisi ile ilgili yapilan toplantilarin birinde Taksim deki Point Otel de Sn. Canaydin ile sohbet etmistik. Kendisinin Riva ile ilgili oneri/tasarrufuna muhalif oldugumu sezinlemesine ragmen son derece kibar ve yapici bir tartismamiz oldu.

Levend deki cemiyete bir kac defa gidebildim, her seferinde karsilastik ve selamlastik. GS ile ic ice yasayan, bundan zevk alan bir insandi.

Unutamadigim hatiram, sabahin erken saatlerinde Ataturk Havalimanina giden yolda kirmizi isikta dururken yanimda duran arabaya goz ucu ile baktigimda, kendisi ile goz goze gelisimizdir. Isiklarda bir benim bir de Sn. Canaydin nin arabasi vardi. Belli ki Sn. Ali Durust ile beraber havaalanina gidiyorlar. Cami indirip Mondragon u almaga gidiyorsunuz iyi ucuslar dedim, yuzu gulmuyor denilen insanin yuzundeki o tebessumu ve yumrugunu kaldirip sikisini unutamam.

GS Kongresinde olsun, sohbet toplantilarinda olsun her zaman ama her zaman "hayatta edindigim herseyimi bu yuvaya borcluyum, ben GS a borcumu odemek icin bu goreve talibim" demistir. GS a borcunu odemek pahasina maddi manevi herseyini riske etti. Herseyimiz olan sagligimizi, merhum Ozhan Canaydin GS icin kaybetti.

Nurlar icinde yatasin, mekanin cennet olsun Ozhan Abi!
GS a gonul verenlerin ve butun sporseverlerin basi sagolsun.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Allah rahmet eylesin. Keske kismet olsaydi da yeni stadda locasinda soyle bir keyif yaparak bir maclarin tadini cikarabilsin.
Nur icinde yatsin.
Unutamadigim hatiram, sabahin erken saatlerinde Ataturk Havalimanina giden yolda kirmizi isikta dururken yanimda duran arabaya goz ucu ile baktigimda, kendisi ile goz goze gelisimizdir. Isiklarda bir benim bir de Sn. Canaydin nin arabasi vardi. Belli ki Sn. Ali Durust ile beraber havaalanina gidiyorlar. Cami indirip Mondragon u almaga gidiyorsunuz iyi ucuslar dedim, yuzu gulmuyor denilen insanin yuzundeki o tebessumu ve yumrugunu kaldirip sikisini unutamam.
Paylastigin icin tesekkurler Murat. Guzel bir an. :)
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Allah rahmet eylesin,cok uzuldum.Her olum erken denir ama Ozhan Abi'nin olumu hakikaten erken oldu.Allah ailesine ve yakinlarina sabir versin.Nur icinde yatsin.
25-2025

nefvakfi.org
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Beyefendi adamdi. Sirf bu kalitesi ile su anki dunyada ozel olmaya yetmisti.

Basimiz sagolsun.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Allah rahmet eylesin.

FB maglubiyeti sonrasi verdigi demec, rakip takimi (FB) tebrik etme mevzusu uzerine.
"Çok üzülüyorum ama yılmıyorum. İradem dimdik ayakta. Spor kamuoyu için tekim, fair play düşüncede. Yalnız kaldım ama yoluma ısrarla devam ediyorum." - Özhan Canaydin
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Allah rahmet eylesin. Çok beyefendi ve klas bir adamdı. Bizim ligimiz ve spor kültürümüz içinde artık yeri olmayan fair-play duruşuyla diğer bütün herkesten farklı bir duruşu vardı. Sırf bu sebeple unutulmayacak başkanlar arasında yerini alacaktır.
Tan Erten
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Allah rahmet eylesin. En cok ailesine uzuluyorum. Bu hayata isyan ediyorum insanlari ölum acilari ile bas basa birakacak kadar acimasiz oldugu icin.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Sn. Ozhan Canaydin vefat etti. Basimiz sagolsun!

Post by Cengiz Akgun »

Ailesinin ve yakinlari ile kendisini sevenlerin basi sag olsun. Beyefendi bir adamdi. Kac yasinda idi bilmiyorum ama olumu su GS-FB maci arifesine gelmesi bile anlamli. 6-0 biten bir macta Aziz'in hayat boyu yapmayacagi sekilde her golden sonra elini sIkan adamin hatirasi hoyratliga, itisip kakismaya hazirlananlara ornek olup mactan once yapilacak anma toreninin her iki tarafa bir terapi olacagini umut ediyorum. Onun huzusu hurmetine belki yillardan sonra hem taraftarlar hem de oyuncular karsi tarafa belirli bir saygiyi gostereceklerdir. Bu da havadaki elektiklenmeyi dusurur.

Yeni stada da loca moca yerine adini ilistirirler "Ozaydin Turk Telekom Arena" filan gibi. Ruhunu saad ederler. Daha cok memnun olur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
turgut uyar

Re: Sn. Ozhan Canaydin vefat etti. Basimiz sag olsun!

Post by turgut uyar »

Onun gibi şahsiyetli ve dürüst insanların sayısı gittikçe azalırken her zamankinden daha
fazla ihtiyaç duyuyoruz.Böyle bir başkana sahip olmuş olmamız bizim için onur ve gurur
kaynağıdır.Seni çok özleyeceğiz
Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

Sayin Canaydin'a Allah'dan rahmet diliyorum, mekani cennet olsun.

Hosca Kalin
Birol Önder
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Allah rahmet etsin.

Tüm GS camiasının başı sağolsun.
Post Reply