TSL 06: Bursa-Galatasaray 2-1 (Arda 56')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur Huseyinoglu

TSL 06: Bursa-Galatasaray 2-1 (Arda 56')

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Lig performanslari gozonune alindiginda, simdiye kadarki en ciddi rakibimizle, deplasmanda oynayacagiz bu haftasonu. Lig oncesi hazirlik macimiz 0-0 bitmisti yanlis hatirlamiyorsam, ama, bayagi bir su akti koprulerin altindan o zamandan bu yana.

Bursa Ataturk stadinda oynanacak karsilasmanin hakemi Hüseyin Göçek. Bizden sonraki FB maci 21'de baslayacagi icin, erken mac bize dusmus.

Tahmin yarismasi sayfalarimizdan Bursa'nin son (ve de ilk) 5 maci. 4 galibiyet ile 12 puanlari var. Sivas'a 3-1 yenilmislerdi sadece deplasmanda. Kayseri'yi ilk 5 macinda yenen tek takimlar. Gecen haftaki galibiyetleri, bir son dakika frikigi ile gelmisti.

Sakatlar deryasinda, bakalim pazar gunune kimler kadroya girebilecek durumda olacak, bu zorlu macta...

Yarismanin bu hafta icin tahmin girme linkini de eklemeden gecmeyelim...
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Sun Oct 05, 2008 7:15 pm, edited 2 times in total.
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sakatlar 13 olmus...

1. Orkun
2. Ugur
3. Emre G.
4. M. Topal
5. Ferdi
6. Linderoth
7. Arda
8. Baris
9. Umit K.
10. Kewell
11. Aydin
12. Hasan Sas
13. Serkan

Elde kalanlardan cikacak takim...

------------- Morgan --------------
Serkan- Meira - Servet - Volkan
--- Sabri --- Ayhan --- Balta ----
------------- Lincoln --------------
--------- Nonda ---- Baros -------

geriye fazla bir secenek de yok zaten... Yedekler --- Aykut, Emre A., Murat Akca, Alparslan, M. Guven, Yaser --- 18 cikmiyor :(

Maca kadar ve mac icinde baska bir sakatlik olmazsa Alparslan ve Yaser sol ve sag kanatlara alinip takimi sonradan girip atesleyebilecek isimler.

Lincoln'un ne oldugu bu macta belli olur - GS'in galibiyeti icin kendisine cok is dusecek...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bence cokta kotu degil. Daha direncli ve mucadele edecek bir takim.

Biraz da Bursaya bakalim.:

1-) Samet Aybaba cok tecrubeli ve rakibi inceleyen, buyuklerden puan alan bir hoca. Muhakkak skibenin cok isabetli ve surpriz hamleler yapmasi lazim.

2-) Serken Kurtulus Bursadan problemli gittigi icin seyirci baskisi yiyecek. ama o takimin icini biliyor, insallah dogru yonlendirir.

3-)Bursa normalde hucum oynuyor gene hattini ileri cikarirsa Baros cezayi keser.

4-)Ayhan cok yalniz kalacak. Ayhani Balta veya Mehmet Guvenle ikileyebilir. Ayhanin yukunun azaltilmasi lazim.

5-) Duran toplarda gol lazim GS'ye.

6-)Forvetteki Sercan 4 golle baros ile birlikte gol kralliginda birinci. Cok iyi seyler soyleniyor. Servetin biraz hirpalamasi gerekiyor.

7-) Daha az isabetli pas ve top hakimiyetine razi olup, daha dikine ve hizli oynanirsa Bursayi yikabiliriz.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mert Tokman wrote:Sakatlar 13 olmus...
...
--- 18 cikmiyor :(
Daha once lafini ettigin kadrodaki 31 oyuncu sayisindan, 13 sakat ile tam geriye 18 kalmis olmasi lazim diye, matematige bakarken, Semih Kaya'nin (ameliyat sonrasi tedavisinin cok uzamasi yuzunden, ne kadroda, ne de 11'de cok goremedigimiz icin dogal olarak) atlanmis oldugunu farkettim. (Altyapidan gelmesinin de avantajiyla, Ferdi verilmezken, UEFA listesine de kaydettirdigimiz oyuncumuz kendisi).

Resmi site: "Cola Turka İdman Raporu: 3 Ekim Cuma" sayfasinda, Serkan'dan Baris'tan bahsedilirken, Semih'ten bahsedilmiyor olunca (gerci, maalesef, her zaman %100 tutarli olmayabiliyor bu raporlar ama) takimla calisiyor, saglamlar arasinda diye varsayiyorum, hepten emin olmasam da. Tersine bir durumda da, Sabri'nin de takimla tam idmana cikmadigi icin, hepten saglam sayilmamasi gerekliligi. Gerci dunki basin toplantisinda, Skibbe zaten yedek soyunmus olan Nonda'ya ilaveten, Sabri, Hasan, Aydin ve Kewell'dan direk isimleriyle bahsederek, belki hemen Bursa maci icin degilse bile, kisa sure icinde donebilecekleri gibisinden bir ifade kullanmis olmustu ama, hayirlisi bakalim...
Özgür
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Biricik Semih'in PAF takiminda ilk 11'de maclara cikmaya basladigini ve iyi oynadigini soyledi gecen hafta.

Nonda'nin iyilestigi resmilesti. Kewell ve Hasan'in da oynayabilecek durumda olduklarina dair soylentiler var. Ben Serkan Kurtulus'un oynamayacagini Hasan'in oynacagini dusunuyorum. Bursa maci zor olacak, Serkan'in ilk 11 cikacak fizik ve deneyimi yok.

Bundan sonra 2 hafta lige ara veriliyor. Ben olsam yari sakatliklari olan adamlari da oynatirim. Biz oynatmazsak, biraz duzelir gibi olurlarsa ornegin Kewell gidip milli takimda oynayacaklar, oradan sakat sakat gelecekler. Bari biz oynatalim, 2 hafta dinlensinler.

Bursa acik oynayan, orta sahada savasan bir takim. Savunmada cok hata yapiyorlar, Egemen'in gitmesi yaramamis gozukuyor. Sivas'tan 3 gol yediler. Savunmada korkunc kademe hatalari, herkesin birbirine bakmasi, topu iskalamak, kafaya cikamamak ne ararsan hersey var. Bizde de oynayip bir varlik gosteremeyen Omer Erdogan cok hata yapiyor. En onemli adamlari Yusuf'u durdurmak zor ama yasi gecti, yorulunca kendi kendini durduruyor. Sercan genc gol vurusu iyi. Akilli vuruslar yapiyor. Hakan Sukur hayraniymis, GS'da oynamak cok istermis. Hakan'la alakasi yok. Hem hizli, hem iki ayakla kalecinin uzanamayacagi noktalara topu atmayi iyi beceriyor. Savunmanin arkasina iyi sarkabiliyor. Meira'nin iyi kademeye girmesi, DeSanctis'in savunma cizgisine yakin, her an arkaya atilan toplari karsilayacak gibi oynamasi gerekiyor.

Kilit adam Samet Aybaba. Savunmasinin durumuna bakip tek forvet oynarsa gol atmasi zorlasir ama acik da fazla vermeyebilir. Gulec ve Sercan'la baslar, arkalarina Yusuf'u koyarsa, 3-4 tane atip, 1-2 tane yer maci aliriz.

Bizim takimdaki sakatliklarin durumu mac gunune kadar belli olmayacagi icin, nasil kimle oynariz, hangi 11'le cikariz tahmin etmek zor.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

MAÇIN HAKEMİ HÜSEYİN GÖÇEK'İN DAHA ÖNCE YÖNETTİĞİ GS MAÇLARI

GALATASARAY 1-1 GENÇLERBİRLİĞİ 15.04.2008 Fortis Türkiye Kupası

GALATASARAY 2-2 BÜYÜKŞEHİR BLD. 2.12 2007 Turkcell Süper Lig

(Kaynak TFF resmi sitesi)

Toplam 2 maç .
Her sene 1 maçımıza vermişler ondada nedense hiç yenememişiz.Hemde kendi evimizde.Allah bilir deplasmanda ne showlar yapar.

Açıkçası ben kıllandım bu Hüseyin efendi'ye..:twisted:
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Bursa takımında morallerin yüksek olduğu düşünülürse oldukça zor bir maç olacak. Bu maçta yenilirsek sakatlıklarında etkisiyle takım düşüşe geçebilir. Bu yüzden galibiyet çok önemli, umarım kotu bir gece yaşamayız.

Maçları çok fazla izleyemediğim için problem defanstamı orta sahadamı bilemiyorum ama çok fazla gol yiyoruz. Daha katı ve zor gol yiyen bir takım haline gelmemiz gerekiyor. Özellikle uefada oynayacagımız maçlarda kolay gol yemek başımıza belalar açabilir. Görüyoruz ki avrupanın kalburaltı takımları mantalite olarak iyi durumdalar, yani uefada kolay maç olmayacak.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde son antrenmanı basına kapalı gerçekleştirilen Galatasaray, akşam üzeri Bakırköy'den özel deniz otobüsü seferiyle Bursa'ya hareket etti.

Sarı-kırmızılı takımda sakatlıkları bulunan Orkun, Serkan Çalık, Barış, Ferdi, Uğur, Emre Güngör, Linderoth, Mehmet Topal, Ümit, Hasan ve Kewell kafilede yer almadı.

Sakatlıktan kurtulan Nonda, Aydın, Sabri ve son maçta sakatlanan Arda ise takımla birlikte Bursa'ya gitti.

.............desanctis

sabri ...meira ....servet.... volkan
(serkan)

........ayhan...... hbalta
aydın...... lincoln........arda
(yaser)
................Baros

Yedekler: Aykut,serkan, emre ,alpaslan, Nonda, Yaser,Murat akça
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Bizim oynatmaya bile korktugumuz oyuncularimizi maasallah Fatih Terim takir takir almis kadroya.Birde maca kadar yetistirmeye calisacagiz demis.
Simdi tamam.Soz konusu Milli Takim olunca akan sular durur.Ama......Iste o "ama"yi neden soyledigimi hepiniz iyi biliyorsunuz.
Bir diger konuda bu sakat futbolcularimizin madem iyilestirilip milli maca yetistirilme durumu var.Biz bunu yapamiyor muyuz kendimiz icin?Bastilar igneleri.Agrilari gecirdiler.Cikti oynadi.Bir ters hareket.Sakatlik eskisinden beter oldu.Bu isin ceremesini Galatasaray'mi ceksin?

Baska sakat vermeyelim yeter...
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Su an Istanbul'dayim, Selim Yurdakul arkadasim ile Bursa'ya gidecegiz ama burda son zamanlarin en kotu firtinasi var galiba, belki de vapur iptal olur. 40 yilda bir deplasman macerasi yapalim dedik, tam bir macera olacak gibi, ustune ustluk bizim MGC de Bursa'da yok :(

Belki herseye ragmen bu zor kosullardan bir galibiyet cikaririz :)
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

--------------------------De Sanctis--------------------------------
---Sabri-------------Meira-------------Servet--------Volkan----
-----------------------------Ayhan--------------------------------
------Arda----------------------------------------H.Balta-------
--------------------------Lincoln----------------------------------
---------------Baos----------------------Nonda----------------
Last edited by Omer K. KOCAOGLU on Sun Oct 05, 2008 6:04 pm, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GS oldukca ataga yonelik bir takimla cikti. Tek on libero, cift forvet. Nonda ve Sabri surprizleri var. Hasan sakat Sabri'yi anlayabiliyorum cunku Serkan'i ben daha hazir bulmadim. Nonda yerine Yaser belki olabilirdi. Duruma gore ikinci yarida sokacaktir.

Hadi bakalim.. Bu maci aldik mi iki haftaya lideriz. Trabzon'un son iki macini izledim, GS'in farkli yenmesi gerekiyor ASY'de.

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Murat Fahrioglu wrote:Su an Istanbul'dayim, Selim Yurdakul arkadasim ile Bursa'ya gidecegiz ama burda son zamanlarin en kotu firtinasi var galiba, belki de vapur iptal olur. 40 yilda bir deplasman macerasi yapalim dedik, tam bir macera olacak gibi, ustune ustluk bizim MGC de Bursa'da yok :(

Belki herseye ragmen bu zor kosullardan bir galibiyet cikaririz :)
Muhtemelen gidersiniz, ben saat 13.00 civari Yalova tarafindan bindim, yolun yarisinda firtina koptu, Eskihisar'a zor yanastik. Baktim, gidislere izin verilmiyordu. Ama sonra hava acildi ve herhalde gidis rahatlamistir.

Tanidigim Bursa'lilar Sercan'larini ballandirarak anlatiyorlardi, yeni Hakan Sukur-Tanju Colak karisimi diye.

Ben Volkan ve Sabri'li kadroyu bugunun sartlari acisindan begendim. Bursa gol yiyen ve atak yapan takim, Kewell olsaydi ne iyiydi ama sanirim Baros-Nonda bugun cok top alirlar ve alan bulurlar. Sabri arada bu ikiliye yerden sert top atar, hatta gol pasi bile verebilir :)

Bu mac Santcis'in maci da olacak buyuk ihtimal. Zevkli, bol gollu ve dengesiz bir mac olabilir (gecen seneki son Sivas macimiz gibi). Bursa Yusuf'a bel baglarsa hata yapar, teknigi yuksek olsa da takimin hizini kesen bir oyuncu. Romaschenko'ya erken basmaya daha onem vermek lazim.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bursa tek forvet, kalabalik orta sahayla oynuyor. Yusuf muhtesem bir topcu, iki kere arkadaslarini pozsiyona soktu. Atamadilar.

Orta sahada cok top kaybediyoruz. Ayhan'a inanilmaz bir islik var her topu aldiginda. Arda urkek, cekingen, kararsiz oynuyor.

Iki forvet oynuyoruz ama Lincoln asil gol silahimiz gibi gozukuyor.

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Arda igneyle oynuyor, ilk dakikalarda tutuk basladi. Lincoln orta sahanin ortasindan top dagitiyor, biraz once (12.dakika) Sabri'ye mi ne kızmış, söylenip duruyordu. Nonda ve Baros henuz kosu yollarina top alamadilar. Ilk kornerimizi kullandık, Nonda'dan zayif bir kafa vurusu, aut. Dakika 15.

Bu arada 10.dakikada Yusuf'un ara pasini takip eden Adriano Santcis ile karsi karsiya kaldi, top auta gitti.
Post Reply