Feldkamp

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan ve Lincoln'a verilen cezalarda Kalli hakli miydi ?

Poll ended at Sun Oct 07, 2007 3:33 am

a) Haklı
21
64%
b) Haksız
12
36%

Total votes: 33

Ufuk Sezekkaplan

Feldkamp

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Aslnda sezon basinda yazmayi dusunmustum ama ilk 4-5 hafta beklemek daha iyi olur diye erteledim.

Once, besmele gibi soyleyeyim; ben Feldkamp'in bu sene takimi calistirmasini destekliyorum. Bu sezon sampiyonluk icin degil, gelecege yapilacak maddi yatirimlar anlaminda da Kalli kesinlikle dogru tercih. Gerets'i cok sevmeme ragmen Kalli'yi daha akilci ve evrensel buluyorum.

Bunadigina falan da beni kimse inandiramaz, bu adam gencliginde de boyleydi, ornekleri cok verildi zaten.

Keza sezon basinda adi gecen Bulent Korkmaz veya Abdullah Avci'nin Kalli'nin yaninda calisabilecegini dusunmemistim. Asagida da yazacagim, Kalli egosu yuksek biri. Abdullah Avci ile calismasini beklemek fazla iyimserlik olurdu, Ahmet Akcan bu anlamda yerinde bir tercihdir.

Bununla birlikte her hoca gibi onun da bir tarzi ve dogmalari var. Bu cercevede Kalli'nin beni endiselendiren yonlerini belirtmek istiyorum. Iyi yonlerini herkes biliyor zaten.

Disiplin Uygulamalari

Cocuk yetistirirken bile pedagoglar basit bir ilke soylerler, disiplin anlik verilen bir ceza olmamali, sureklilik tasimalidir. Ikincisi, her eyleme yaptirim uygulanmamali. Ve tabii yaptirim cezaya uygun ve orantili olmali.

Galatasaray'da 2000 UEFA doneminden bu yana bir disiplin sorunu hep oldu. Sadece idmanlardaki kavgalari kastetmiyorum, takimin penalticisinin olmamasindan, oyuncularin kafalarina gore basinla iliski kurmalarina kadar hersey.

Bunda kazanilan basarilarin futbolculara getirdigi asiri bir ozguven, takim ici gruplasmalar, farkli hocalarin yaklasimlari etkili olmus olabilir.

Mesela Lucescu, oyundan aldigi adamin formayi firlatmasina ses cikarmazdi. Terim de 2.doneminde o kadar cok oyuncu kullandi ki zaten disiplin bir yana takimin nuvesini kimse bulamadi o donem. Yonetim de herhalde maddi krizler sirasinda futbolculari hos tutma taraflisi oldu.

Bunlar her kulupte olabilir, bir yonetim uslubudur der gecersiniz. Ama bu takimin basina, adi ne olursa olsun bir Alman hoca getirdiginizde bazi seylerin degisecegi bellidir. Ve unutulmasin, Alman hocalar yildiz sevmezler.

Nitekim Osieck gelir gelmez Ridvan ve Tanju'yu gonderdiginde FB ayaklanmisti; Lorant da mesela Ortaga'ya tavrini hemen ve net koymustu.

Alman ekolu, kosan ve oyunu kosturan, tek top oynayan adami sever.

Bu durumda sezon icinde farkli kulturel yapilari olan oyunculara karsi Kalli'nin kisa devre yapacagini iyi bir yoneticini kestirmesi beklenirdi, onlemlerin de ona gore alinmasi icap ederdi.

Ornek, Baris Ozbek Kalli ile sorun yasamaz. Alman okulundan yetistigi icin. Servet ve Song da katiyen yasamazlar. Iyi profesyonel olduklari ve kostuklari icin. Lindertoh asla yasamaz. O da malum.

Umit Karan, Hasan Sas, Necati, Arda, Sabri yuzde yuz sorun yasarlar. Bu futbolcularin Kalli ile celiski yasamalari neredeyse tabiat kanunu.

Simdi biraz marksizm gibi olacak ama bu celiskiden yararlanabilirse Galatasaray gelecegini kazanir. Mesela Hasan Sas kafasina duduk yiyerek tek top oynamasini ogrenebilir. Sabri kafasini kaldirirak oynamayi. Vesaire.

Zira futbol bir olcude yetenektir ama yetenegin mekaniklesmesi icin surekli tekrara ihtiyac var. Bir oyuncu orta yaparken, calistigi ve beynine naksedilmis kliselerden yararlanir. O yuzden Daum bile FB'ye gelir gelmez once basit paslasmalari ogretiyordu topcularina.

Burada yoneticilik devreye giriyor. Yoneticilik sadece transfer pesinde kosmak degildir. Cogu yetersiz egitime ama asiri egoya sahip, yasi kucuk, maalesef cogu kitap okumayan 30 adami idare edebilmektir.

Son olaya baktigimizda yonetim rezaleti goruyoruz. Birincisi Adnan Sezgin'in soyledikleri yalan. Bunu da insanlarin anlamamasi mumkun degil. Lincoln'a misafirler gelmisler de gitmemisler. Herhalde tel orgulerden atlayip iceri girdiler.

Kardesim, yoneticin yok mu kampta; Hakan'a veya Lincoln'a soylersin, misafirlerini gonderirler, mesele kapanir. Kulliyen yalan.

Ha eger bu soylenemeyecek bir vaka ise, o zaman 'son anda hafif bir sakatliklari cikti' de, gecistir. Adnan Sezgin'in korkusu o kadar belliydi ki konusmasinda sik sik "ama bu sadece 1 maclik ceza, yarin sabah 11'de antremanda olacaklar" dedi. Utanmasa yemin edecekti.

Muhtemelen kavga oldu, Kalli de faturayi kesti.

Iste burada 1.risk ortaya cikiyor. Hasan Sas'in veya Arda'nin Kalli ile celiski yasamasi yarar saglayabilir ama Lincoln ile gerilim bambaska birsey. Bunun onu mutlaka alinmali ve bu konuda Kalli de sorumluluk altinda oldugunu bilmeli.

Cunku Lincoln teknik anlamda bir takim lideri. Camianin bu sene takimla sagladigi barisin kurucu unsurlarindan biri. Ustelik geldiginden beri sadece topunu oynuyor, ne basinla, ne magazincilerle lacka olmadi. Mac icinde cok kosuyor, Galatasaray'a da cok isteyerek geldi. Ligin ilk 5 haftanin 4'unde onun sayesinde ayakta durduk. Lincoln bu sene Galatasaray'in ekonomik motoru.

Ona yapilacak davranisla, Hasan Sas veya Necati'ye yapilacak davranis ayni olmamali. Yapisini ve yasadigi sorunlari bilerek aldiniz bu adami.

Kalli'de de ne yazik ki bu tur olaylari onlemeyi birakin bizzat yaratan bir ozellik var. O da hir cikmasini seviyor. Disiplini herkesin gozune sokarak uyguluyor. Belki zamaninda Bolic'in, Mustafa Kocabey'in veya 'gelmeden gonderilmesini istedigi' soylenen Kosecki'nin postalanmasi hal ve sarta uygundu ama Feldkamp 90'larda Suat Kaya'yi da Konya'ya gondertmisti. Ayni Suat 1 sene sonra Hollman doneminde geri dondu ve 2. ligde oynadigi donemde bile hep olgun ve yararli bir futbolcu ornegi olarak tarihe gecti.

Diyecegim, Kalli'nin her disiplin uygulamasi kusursuz degil ve bu konuda ben onu olcusuz buluyorum. Kalli konusunda birinci tereddutum bu.

Oyunculari basina hedef gostermesi

Sion macindan sonra Servet'i, Orkun'u acikca hedef gosterdi. Song, Hasan Sas, Arda, Umit Karan da bu demeclerden nasibini aldi.

Bunu cok yapiyor, mesela Orkun gibi hem mevkii hem psikolojisi hassas birini bu kadar sert bir sekilde hedef gostermesini ben yadirgamistim. Bir de ustune 2 mac kaleden kestiginde gercekten endiselendim. Orkun icin degil, zikzak yapildigi icin.

Simdi isler iyi gidiyorken bunlar onemli gozukmeyebilir ama oyuncularin kaybedilen maclardan sonra 'hatalarini gosteriyorum' niyetiyle de olsa teshir edilmesi bu oyuncularin kisisel gelisimlerine buyuk engel bana gore.

Kadro ile Oynamasi

Bazi pozisyonlarla cok oynuyor. Belki de herkese 'yeriniz garanti degil, cok calisin' mesaji vermek istiyor ama bu da bende tedirginlik yaratiyor.

Ornegin kalede ilk haftalarda kimin oynacagini kimse anlayamadi.

Carrusca'yi denedi ve yok etti.

Hasan Sas gonderiliyordu, sonra 11'e girmeye basladi.

Bouzid'i niye aldigini hic anlamadik.

Butun hazirlik maclarinda Serkan oynadi, simdi 87'de bile giremiyor. Simdilik omurga Song, Servet, Linderoth, Lincoln ve Hakan seklinde. Son ikisini de malum nedenle oynatmadi.

Ben TC ligi icin endise tasimiyorum, Rize ile oynarken isterse Oguz Sabankay'i geri cagirsin forvete koysun. Ama UEFA gruplarinda oynayacagimiz her Avrupa takimi ust duzey performans gerektirecek. Kadronun daha stabil olmasi temennim.

Transfer Hatalari

Bayern Munich'le oynayacagimiz bir hayali macta forvette Hakan Sukur ve Umit Karan bende ancak tebessum yaratiyor.

Lincoln'le uyumlu cok iyi bir golcu alamadilar maalesef. Karan her sene 7 mac sakatlanir. Hakan 200 karsi karsiyadan 1 tane atar. Kaldik Nonda'ya.

Bouzid konusunda da Kalli'nin hatali oldugunu dusunuyorum, Tomas gibi istikrarli bir profesyonelin gonderilmesine ne gerek vardi anlamayadim.

Keske sezon basinda Karan'i FB'ye verip Avrupa'dan golcu alabilseydik. Feldkamp'i bu konuda yoneticileri forse etmemekle elestiriyorum.

Ardanin Yeteneklerinin Korelmesi Tehlikesi

Son olarak, Kalli'nin calim atan oyunculari sevmedigini biliyoruz. Bu da zamanla Arda'nin korelmesine neden olacak. Adam gecen oyuncu dunyada yetismiyor, mesele adam gecen oyuncunun devam eden aksiyonunun ne olacagini ona ogretmekte. Hasan Sas bunu ogrenemez, zekasi yetmiyor. 3-4 calimdan sonra 5.yi ariyor.

Arda ise asist konusunda da yetenekli ve istekli. Ama Kalli ona tek top oynama talimati verdiginden beri, futbolu gerileme icinde. Kalli'nin derdi futbolcu kossun, adamina bassin ve topu efektif kullansin.

Elbette. Ama tipki Arda da bu anlayisla en fazla Okan Buruk gibi zamanla adam eksilten bir oyuncudan, pres yapan bir oyuncuya donusecek. Oysa Arda cok yaratici bir oyuncu ve ondan bu yonuyle yararlanmak lazim.

Ne var ki Kalli, egosu cok yuksek biri. Yildiz oyuncuya hic tahammulu yok. 'Sampiyonlugu ben insa ettim' demek istiyor belki. Ama yildiz oyuncu da sokakta bulunmuyor.Messi icin yapilan yatirimlari biliyoruz.

Son olarak, ben Alman sisteminin Galatasaray'in 1984 yilinden beri kurumsal hafizasina islendigini dusunuyorumn ve bu sistem her zaman tutmustur. Kalli'den sonra Hollman'la sampiyon olduk. Sonra Saftig'le cok iyi top oynadik ama Ali Sen'in meshur 'el koymasi' ile 9 puan ondeyken ligi verdik.

Bu sistemden yanayim. Kalli'den de. Ustte belirttiklerim benim kisisel tereddutlerim. Uzun olduysa affola.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben kusura bakmayin ama at hirsizi kilikli Sezgin'in aciklamasina pek inanmadigim icin sucu tam bilemiyorum. Eger ortada hakikaten bir husumet oldu ise futbolcular arasinda hakli elbette. Ama oyle biraz entupuften sutunu icmeyip zamaninda yatmadi gibi bir sebeb ise boyle takimdan kesmek suc ile asla orantili bir olay degil bu ceza. i$in tarafi kimin cezalandirildigi da acik degil. Cocuk sizin gece gideceginiz dugune yaninda refakatci anneannesi oldugu halde bagirip cagirip agladiginda hadi odana bugun sana Tv yok deyip sizin de dugune gitmeyip evde oturmaniza benziyor bu ceza. Bugun Ertugrul firsati iyi kullanabilse ve net bir hezimet olsa idi gorurdum ben disiplini. Ceza oyuncuya olacak takima ve klube degil. Yuklu bir para cezasi verebildiler mi veremediler mi? Burasi onemli. Degilse ikisi de pa$a pa$a ter dokmeden maci seyrettiler. SION macinda da sahada olurlarsa ben bu cezadan fazla br $ey anlamadim acikcasi.

Hagi'ya boyle $eyler sokmedi Ispanyada. Onun dilinden ayni kafada olan Terim anladi. Ikisi birbirini tamamladilar. Kazanan GSoldu. Kazara Kalli olaydi Hagi olayi diye bir $ey olamayacakti GS tarihinde belki. Yatma kalkma degil ama bu dik kafalikla Kalli ile surtu$mesi icten bile degil gibi gozukuyor bana Onun icin bu i$ler o kadar kolay degil.

Disiplinin de ucunu kacirmayacaksin. Disiplin ettigin ki$i bunun kendsnin iyiligi icin oldugunu anlayacak. I$ inada binerse genelde kimin kapi di$ari edildigini TD'ler cok iyi biliyor. Kalli bilmeyebilir ama. Bu isin cok ince bir ayari var. Umarim Kalli bunu biliyordur. Degilse burnundan gelirler. O disiplini can Yucel'in dedigi gibi kivirirp kivirip .....
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kimse kesin ne oldu ne bitti bilmiyor...Ceza verilecekse böyle uluorta
verilmemeli.

Kisisel fikrim bu cezanin göstermelik olmasidir. Kalli hata yapmistir. Medyaya
malzeme olmustur. Ilk firsatta bu olayi gundeme getirecektir sevgili
medyamiz. Yalan haber yazacaklari kesin gözukuyor...bugun birkac örnek
gördum bile.

Kalli bir cuval inciri ziyan etti, kendi altini kazdi diyebilirim.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Herkes tutturmus bir kavga dedikodusu - oyle gidiyor...

Yahu hic akliniz aliyormu? Hadi Hasan Sas gibi deli dolu bir adam olsa belki bir nebze anlayacagim ama Hakan Sukur? Hic mi tanimadiniz bu adami?

Hakan'in yumruk yumruga falan kavga ettigi nerede gorulmus bugune kadar? En fazla mac icinde Umit'e kizdigi gibi neden pas vermedin demis olsa Lincoln'de hadi ordan demis olsa - Kalli bunun icin bu iki adami kadro disi birakirmi?

Ben orta da kavga falan olduguna inanmiyorum ki zaten dun tribunlerde sarmas dolas oturuyorlardi...

Zaten Hakan Unsal da bu konuyla ilgili yorum yapti ve kavgadan falan bahsetmedi --- oyle birsey olsa Hakan Unsal bilirdi herhalde...

Olay aslinda gorundugunden basit bana gore... Bizim oyuncularimiz Kalli Polat otelde kaliyorken kamplarda geceleri Ahmet Akcan gozetimi altinda at kosturuyor - adamin otoritesini hice sayiyorlar... Bu daha evvel Hasan'in onunla kavga etmesinde bu ortaya cikti - bu sefer de belli ki Hakan ve Lincoln adami iplemeden kafalarina gore isler yaptilar... Kalli'nin amaci bu cezalarla kendinden cok Ahmet Akcan icin otorite olusturmak - yardimcisinin arkasinda durdugunu gostermek ve onun lafinin dinlenmesi gerektigi mesajini tum takima verebilmek... uzun vade icin gayet yerinde bir karar... Lincoln'e bile cikan bu cezadan sonra kimse bir daha Akcan'in lafini dinlememezlik edebilirmi?

Bir de Cengiz abi para cezasi verilmedi demissin... Bu BJK ve Sion maclari icin takima $20,000 lik bir prim verilecekti - herhalde simdi kadro disi kaldiklari icin Hakan ve Lincoln bundan faydalanamayacak olabilirler...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lincoln ve $ukur bugunku idmana da alinmami$lar. Demek ki bu sutunuzu icip yatmadinizdan ote. Husumet illa yumruk yumruga gelmek demek degildir Mert. Hakan $ukur ile Umit Karan arasinda da boyle br durum oldu ortada ne yumruk vardi ne de tokat. Kalli olayi ka$imaya devam ediyor.

Bu arada Havadir Civadir'in raporuna gore Hakan ile Kalli Floryada 1.5 saat goru$mu$ler. Hakan tessuflerini fi$kirtitip cok kirildigini Kalli dedeye iletmi$ ve antramana cikmami$. Lincoln'de salonda cali$ip sonra Mall'a gidip ali$veri$ yapmi$ ve de Tophaneden a$aga Kasima$a dedigi duyulmu$
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Getirmek icin deli paralar verdigin, etrafinda takim kurdugun adami kenara cok cabuk koyduk. Bu bir Fener maci oncesi olsa, rakibede farkli yenilseydik akabinde neler yazilirdi kestirmek zor. UEFA kupasi rovans maci oncesi bu kararin faydasini zararini ileride gorecegiz. Kupadan elenirsek, bayagi ortalik karisir. BJK maci bize takimin Lincolnsuz pek iyi top oynamadigini gosterdi sanirim. Bu adama yaptiginin yanlis oldugunu gostermenin baska bir yontemi olmali. Tam isler duzeliyor deken bu geldi basimiza. Baskan hastanede olmasa bu is buralara gelmezdi.

Cemal
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Takim kamp yaparken TD neden kamp yapmiyor ya da kampta degil geceleri acaba? Bu genelde boyle mi yoksa Kalli ben yatagimi ve karimi ararim dedigi icin ona boyle kurallar i$lemiyor mu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Lincoln Hakan olayinda bence Kalli haksiz. Lincoln zaten karakter geregi cabuk küsmeye egilimli biri. Hakan'i anlatmama gerek yok heralde bu baglamda.

Milyonlari yatirdigin bir adama böyle muamele yapmak cilginlikdir. Tamam, disiplin olmayan yerde basari da olmaz. Kesinlikle taviz vermemek lazim. Ama o zaman verirsin para cezasini, bir daha yapma dersin olur biter.

Hersey yolunda giderken takimin dengesini bozmak akillara zarar. Sion maci BJK'dan cok daha önemli. Bu olay Sion macina yanlis takim ve yanlis taktikle cikmakla birlikte Kalli'nin ikinci önemli yumurtlamasi.
Quo vadis, Galatasaray?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Lincoln ve $ukur bugunku idmana da alinmami$lar. Demek ki bu sutunuzu icip yatmadinizdan ote. Husumet illa yumruk yumruga gelmek demek degildir Mert. Hakan $ukur ile Umit Karan arasinda da boyle br durum oldu ortada ne yumruk vardi ne de tokat. Kalli olayi ka$imaya devam ediyor.

Bu arada Havadir Civadir'in raporuna gore Hakan ile Kalli Floryada 1.5 saat goru$mu$ler. Hakan tessuflerini fi$kirtitip cok kirildigini Kalli dedeye iletmi$ ve antramana cikmami$. Lincoln'de salonda cali$ip sonra Mall'a gidip ali$veri$ yapmi$ ve de Tophaneden a$aga Kasima$a dedigi duyulmu$
Cengiz Abi -

Iste eger Sabah'in dedigine inanacak olursak olay tamamen benim tahmin ettigim gibi...

Kalli bunu Akcan'in otoritesini saglamak icin mesaj olarak yapti... tabii bunu oyunculara aciklamak zor cunku ikisi de egosu yuksek oyuncular ve ulu orta karizmalarinin bu sekilde hem de hic yoktan cizilmis olmasini kolay sindiremiyorlar... burada Adnanlar'a dusuyor is... bir sekilde futbolcularin gonlunu alip - bunun arkasinda asil olarak diger daha genc futbolculara otoriter bir mesaj gondermek oldugunu fakat bunun icin kendileri gibi onemli isimlerin kullanilmasi gerektigini guzellikle anlatmalari lazim... Hakan ve Lincoln gercekten takimin iyiligini dusunuyorlarsa - buna anlayis gosterip biz yanlis yaptik - hepimizin karismizda ki otoriteye saygi gostermesi lazim ve eger istisnai kosullar olusur ve birinin cocugu veya akrabalarinin kampta kalmasi gerekirse bunun daha evvelden izin alarak yapilmasi lazim gerektigini anladik --- bir daha basimiza buyruk is yapmayiz demeleri lazim... oyle dusunmeseler bile genclere ornek olma ve takim icinde huzuru koruma acisindan bu aciklamayi yapmalilar...

Bu isleri Akcan'i adam yerine koymadan basina buyruk bir sekilde - daha once yaptik yine yapariz seklinde yapmak yerine once Akcan'a gidip "hocam boyle boyle istisnai bir durum var - sizin de musadeniz olursa kizimi veya akrabalarimi bir sureligine kampa getirmek istiyorum" demis olsalar - eminim olanlardan Kalli'nin haberi bile olmazdi...

Takim niye ise Akcan'i bir turlu otorite olarak kabul etmedi - Hasan Sas kavga olayi da boyle idi... Akcan'da oyuncularla mesafeli gibi fazla yuz goz olmuyor daha evvel ki yardimcilar gibi. Bir de herhalde ilk Kalli geldiginde Akcan'in kendisine fazlaca karsi cikilmasindan ileri gelen bir ozguvensizligi var - dolayisi ile Kalli'ye yakin duruyor (cunku arkasinda bir tek Kalli var) ve futbolcularla mesafeli. Kalli bu son olayi bu otorite eksikliginin cozumu icin bir firsat olarak gordu ve ben Akcan'in arkasindayim mesaji yollamak istedi ama zamanlamasi tabii biraz kotu oldu...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mert Tokman wrote:Takim niye ise Akcan'i bir turlu otorite olarak kabul etmedi - Hasan Sas kavga olayi da boyle idi... Akcan'da oyuncularla mesafeli gibi fazla yuz goz olmuyor daha evvel ki yardimcilar gibi. Bir de herhalde ilk Kalli geldiginde Akcan'in kendisine fazlaca karsi cikilmasindan ileri gelen bir ozguvensizligi var - dolayisi ile Kalli'ye yakin duruyor (cunku arkasinda bir tek Kalli var) ve futbolcularla mesafeli. Kalli bu son olayi bu otorite eksikliginin cozumu icin bir firsat olarak gordu ve ben Akcan'in arkasindayim mesaji yollamak istedi ama zamanlamasi tabii biraz kotu oldu...
Evet gozlemler dogru bence de. Kalli Akcan'in, yonetim de Kalli'nin arkasinda durursa bu sorun cozulur.

Ama en onemlisi bu olaylar Kalli sonrasi donem icin bana endise veriyor. Kalli gibi disiplinli yasli bir adamdan sonra genc bir hoca gelirse disiplin sorunlari artabilir. Kalli'nin baskisindan bunalan futbolcular o genc hocanin basina bela olabilirler. O yuzden Kalli gittigi zaman (en gec sezon sonu ayrilmak ister diye tahmin ediyorum) yerine tecrubeli, isim sahibi bir adam gelmeli bence.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GS karisti karisacak, Lincoln kacacak diye agzi sulananlarin istahlarini kacirayim biraz.

Lincoln hic bir yere gitmez, gidemez. Kapi gibi sozlesmesi var, kimsenin vermeyecegi cilgin da bir maasi var. Akilli adam oldugu belli, boyle sessizlerden korkacaksin. Hesabini yapmistir. Parasini aliyor her ay bavulla, lig Alman ligine gore cok daha kolay. Takimin genc oyunculari korkup disipline olup, herkes gorevini yaparsa takim UEFA'da ilerlerse onun da isine gelir. Kalli'nin yasi belli bugun var yarin yok. Lincoln fazla sesini cikarmayacak, cikip gollerini atmaya devam edecektir.

Kalli de hic bir yere gitmez. Su anda gemi cok tehlikeli bogazlardan, firtinali havalarda geciyor. Adam 10 kararimin 8 dogru olsun iyiyimdir diyor. Arada isyan bayragini kaldirmaya kalkan olursa, gemiyi bogazdan gecirmek icin, arada bir ikisinin cenesini kapatmaktan cekinmez. Onemli olan geminin yoluna devam etmesi.

Hakan duygusal adam. Bundan cok etkilenir. Belki de bu olay GS'la sonunun baslangici olur. Bu da boyali basin ve anti-GS takiminin hic istemeyecegi, aksine uzulecegi sey olur.

Kissadan hisse. Bir kac gun daha olay kasinir. Baktilar GS bir hafta once oldugundan daha iyi durumda, panik devam eder.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

bu olayda da gozden kacan bisey var. aslinda hani bir topik de bunun icin acayim diycem ama zaten ilgili bir topik varken ayni sey icin bir baska topik acmanin manasi yok. neyse mevzuya gelelim:

gazetelerde cikan bir haber var. guya hakan'in serhat ulueren'e verdigi demecte gecmis bu. hakan bu mac icin bes gun oncesinden tesislerde kalmaya baslamis. eger dogruysa, bunun esgecilmemesi gerektigini dusunuyorum. hakan hakkinda atip tutanlar, onun perde arkasi oyunlarla surekli bu takimda oynadigini iddia edenlerin de dikkat etmesi gereken bir durum. yillarin profesyonel oyuncusu, herhalde kampa girmeden bir maca gayet iyi hazirlayabilir kendisini. ama bunca gormus gecirmisligine, tecrubesine ragmen hala daha nasil bir motivasyon, nasil bir disiplinle hareket ediyor ve takimdaki genc arkadaslarina nasil ornek oluyor, iste bunlardir hakan sukur'u hakan sukur yapan. iste bunlar hakan'a bu yasinda o formayi hakettiren.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote:bu olayda da gozden kacan bisey var. aslinda hani bir topik de bunun icin acayim diycem ama zaten ilgili bir topik varken ayni sey icin bir baska topik acmanin manasi yok. neyse mevzuya gelelim:
.....
Bu klupte daha kamp ba$lamadan Hakan'in yatip kalkma olayini ben de duydum. Soylentiye gore de (bunu elbette basina sizdirdi) Kalli Hakan'dan bu tavri icin te$ekkur etmi$ genc futbolculara ornek oluyorsun diye. Bugunku konu$malarinda guya bunu sormu$ ben sorumsuz biri degilim ama cccukta degilim diye. Ayni konuda hem ovdunuz hem de dovdunuz babindan. Tine Akcan gibi bir figuran icin cikarian bu tatsizlik bana gore de maksadini coktan a$mi$ vaziyette. Bence $imdi Akcan daha da bir kredi kaybetti eger durum bu ise. Boyle sadana gibi otorite kuramayip Kalli'ye $ikayet filan etmssi ile. Ulan senin agzin yok mu. Madem Hakan kizinla kalmaya hazirlaniyor "oglum kurallar var. Hadi bugn gormeyelim bu saatten sonra aklin kizinda kalmasin ama bir daha olmasin" dersin. Lincoln'a da kapmta ziyaretcinin bir saat var evet hakan'in kizi da gelmi$ evde bir sorun cikarmi$ ona musade ettim size bir an evvel ziyaretinizi bitirn lutfen yarin mactan sonra izin veririz birbirinize doyarsaniz kusura bakmayin bu kurllari bozamayiz dersin olur biter. Sorun cikaran olursa ona gore davranirsin. Elbette yanlarinda degildik boyle uyardida hadi len mi dediler ki sanmiyorum. Beki Hakan madem sorun oldu filan die kizini bile evine gonderirdi.

Sion macinda bir bokluk olursa Akcan'i taraftar af etmez. Burasi mektep mi be? E$ek kadar adam yari ya$indaki 18-20 ki$inin boyle oyuncagi olur mu yahu?
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Oct 01, 2007 9:49 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Beyler belli ki bizim bilmedigimiz bir durum var. Burada varsayimlar uzerine konusuyoruz. Yoksa ne Kalli, ne de GS kulubundeki kimse burada yazdigimiz gibi salak degil. Ceza Lincoln'e verilmis olabilir, Hakan da kizi kaldigi icin ayricalik olmamasi babinda kurban gitmis olabilir. Bu da bir varsayim. Bu kadar radikal birsey yapildigina gore Kalli'nin kafasinda sigortalari arttiracak birsey olmus. Bosuna dogrudur yanlistir diye tartisiyoruz isin ic yuzunu bilmeden.

Burada tek temenni ikisinin de kusmemesini dilemek, takima faydali olmalarini gelecekte de saglamak. Bunlari da gerek yonetim, gerek Kalli, gerek Ahmet Akcan tartmistir diye ummaktan baska care yok. Bu heriflerin hepsi futbolun icinde, vardir bir bildikleri diyorum ben.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Mehmet Cirak wrote:Beyler belli ki bizim bilmedigimiz bir durum var. Burada varsayimlar uzerine konusuyoruz. Yoksa ne Kalli, ne de GS kulubundeki kimse burada yazdigimiz gibi salak degil.

...Burada tek temenni ikisinin de kusmemesini dilemek, takima faydali olmalarini gelecekte de saglamak. Bunlari da gerek yonetim, gerek Kalli, gerek Ahmet Akcan tartmistir diye ummaktan baska care yok. Bu heriflerin hepsi futbolun icinde, vardir bir bildikleri diyorum ben.
Sagol, sevgili Mehmet, benim de dusuncelerime tercuman oldun. Biraz sakin olup neler olacagini gorelim, bizim gazeteler bu olaydan mumkun oldugunca cok haber cikarmaya calisacaklardir, ama onların da ne olup bittigini tam olarak bildigini sanmiyorum.
Tan Erten
Post Reply