Feldkamp-A. Avci girisimini destekliyorum...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Feldkamp-A. Avci girisimini destekliyorum...

Post by Ozan Ersoy »

Acikcasi bu fikri ben niye dusunemedim diye de hayiflaniyorum. Topu topu cikarabildigim Chelsea, RM gibilerinin pesinde oldugu Klinsmann, PSV'nin birakmayacagi, biraksa bile bir cok talibinin olacagi Koeman. Bu para yoklugunda bence cok cok iyi bir fikir cikti GS futbol subesi yonetiminden. Eger gerceklesirse, Adnan abileri bu konuda tebrik ediyorum.

Deneyimli/yasli bir hocayla caylak ama potansiyeli olan genc bir hocanin ikili olarak kullanilmasi bir ilk degil. Turk futbol tarihinde iki onemli ornegi var. Birincisi Derwall - Denizli ekibi. Ikincisi Piontek - Terim ikilisi.

Bu soz edilen iki adamin tek basina gelmesi cok buyuk bir risk olur. Feldkamp 'in yasi ve saglik durumu bu agir yuku her gun antrenman sahasinda, macta kulubede kaldiramayacaktir. Avci bu yuku cok rahat kaldirir. Gencligi (44 yasinda) sabah aksam futbol dusunup, yorulmasina izin verecektir. Tek basina Abdullah Avci'nin tecrubesizligi ve yildizlarla calismamis olmasi da GS'in ona agir gelmesi demek olacaktir. Sorun oldugunda, isler yolunda gitmediginde, takimdaki yildiz/yabanci oyuncularda iletisimde Feldkamp devreye girecektir.

Ertugrul Saglam, Bulent Korkmaz boyle bir ikili gorevi paylasmak icin kendilerini buyuk goruyorlar. Nitekim ikisi de reddettiler. Abdullah hocanin isimsizligi, bu devreyi gecis devresi, tecrubelenme olarak gormesini saglayacak bu durumu sorun etmeyecektir. Bulent Korkmaz mesela "ben gordum gecirdim, ismim butun dunyada biliniyor, niye boyle bir sey yapayim" diyor, kendince haklidir da.

Abdullah Avci'nin ismi kulislerde gectiginde butun PAF takimi ve A takimdaki genc oyuncularin heyecanlandiklarini duydum. Cunku hepsi Avci'nin tornasindan gectiler. Avci PAF takimlari sampiyon, U-17 milli takimi Avrupa sampiyonu, Peru'da da dunya 4.su yapti. En son da 50-60 takim arasindan Istanbul Belediyesporu birinci lige cikardi. Bulundugu her takimda bir basarisi var.

Feldkamp'i anlatmaya gerek var mi bilmiyorum. Adamin yazdigi kose yazilari bile cok iyi. GS'in basina gelmis en iyi hocalardan biridir. Ve iyi bir oyun kurucu, bir de genc bir takim verin, en iyi futbolu oynatacaktir. Tam GS'in ortami.

Dedigim gibi tek basina her ikisi de cok riskli, basarisiz olma ihtimali yuksek ama Feldkamp-Avci ikilisi cok iyi bir girisim. GS'in genc oyunculari icin muhtesem bir firsat. Oynatilacak futbolun iyi olacagina, takimdaki eskilerin ayrilacagina, yeni bir kan gelecegine adim gibi eminim. Ben bile simdiden heyecanlandim, Juninho gelse, Gerets kalsa bu kadar heyecanlanmazdim. Cunku bana gore hoca bir takimin herseyi.

Insallah hayirlisi olur.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozan ayni seyleri , ayni dakikalarda ,
farkli baslikta yazdik.
Yuh diyorum, baska birsey demiyorum.

Ama benim tabii gonlumdeki TD Suat Kaya.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Feldkamp-A. Avci girisimini destekliyorum...

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ..
Bu soz edilen iki adamin tek basina gelmesi cok buyuk bir risk olur. Feldkamp 'in yasi ve saglik durumu bu agir yuku her gun antrenman sahasinda, macta kulubede kaldiramayacaktir.
...
Ozan Ersoy
Bu adam hasta biri. GS'dan hastayim diye ayrildi. Sonra duzeldim dedi ve BJK ba$ina gumbur zimbir geldi. Ayni nakarati orada da seyrettik ve BJK'dan da ayni $ekilde hastaligim nuks etti kaldiramayacagim diye cekip gitti yine yari yolda. Elbette ucuncu kere denemekte fayda vardir bu sefer daha da gencle$tiginden bunyesi kaldirabilir, hem sonra Allahin hakki uctur.

Her iki keresinde de herhalde takimin ba$inda kros'a cikip ya da cift kale macina cikip ter atip taktik vermiyordu herhalde ve elinin altinda boyle genc biri vardi o yaptiriyordu bunlari. Ha Avci ile olmasi ba$ka durum hikayesine gelince. Ki$ geldiginde marazlari artacak Feldkemp yine gider Avci tek ba$ina kalir ondan sonra da yari sezonda yeni bir yabanci pe$ine du$unulur ve Avci da kusturulur. Olacak olanlar bunlardir. Sirtlarinda yumurta kufesi mi var. Denedik olmadi derler her zamanki gibi. Herhalde koca kurt Feldkamp daha bunamadi ondan daha cok i$ var hele bir mezara girmeden bizim takimi da bir yoluna koysun diyen "dahi" Alman klup ba$kanlari yok ki bunu bir Adnanlar ke$fettiler demek. Helal olsun degdi vallahi.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue May 29, 2007 7:50 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Eger Abdullah Avci Feldkamp var diye gelmek istemezse, ben yonetici olsam Feldkamp'tan vazgecerim, veya daha pasif bir gorev teklif ederim. Abdullah Avci kacirilmamasi gereken bir firsat. Galatasaray'a gelmesi icin tam zamani. Daha once yazdigim gibi takimdaki genclerin cogunu taniyor. Futbol anlayisi olarak Aykut Kocaman ile benzer kafa yapisinda sanirim, cunku daha once onun yardimcisiydi Istanbulspor'da.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:
Tolga Girici wrote:
Tolga abi,

Sorun Abdullah Avcı'nın istememesi değil, aksine Avcı Galatasaray'a gelmek istiyor ve diğer teklifleri bekletiyor, ancak Avcı'yı istemeyen sanırım Feldkamp. Tercümanı olacak bir şahsın yardımcısı olmasını istiyormuş.
Ahmet Akcan'i istiyor sanirim, ama Ahmet Akcan iyi bir antrenor degil. Hic bir basarisi yok. Ilk haftalarda Feldkamp saglik sorunlari yuzunden gidecek, takim Ahmet Akca'a kalacak diye endiseleniyorum acikcasi.

Ben de bu yuzden diyordum, eger boyle bir durum varsa Feldkamp'i tamamen iptal edip Abdullah Avci tercih edilmeli. Burada daha once yazdik hepimiz, Feldkamp'a danisilsin TD tercihi yapilirken diye, ama problemin kendisi Feldkamp olacak bu gidisle.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Feldkamp ismi sempatik geliyor ama bircok arkadasin da dedigi gibi birgun yine yorgunum hastayim diye cekip giderse, olmaz. Herhalde hepimizin hem fikir oldugu noktalardan birisi stabilite. Kalli'yle yakalarmiyiz bunu bilemiyorum ama oyun cozuculugunu ve teknik bilgisini yardimcisina aktarabilirse, genc takimdan da yetenekleri cikartip A takima oturtursa zaten bundan degerlisini beklemem acikcasi. Ha, gercekten sahaya inme kapasitesine sahipse, iyi bir sezon gecirebiliriz.

Merakla bekliyorum...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Görkem KIRGIZ wrote:
Tolga abi,

Sorun Abdullah Avcı'nın istememesi değil, aksine Avcı Galatasaray'a gelmek istiyor ve diğer teklifleri bekletiyor, ancak Avcı'yı istemeyen sanırım Feldkamp. Tercümanı olacak bir şahsın yardımcısı olmasını istiyormuş.
Bu yaziyi yazarken bir suphem vardi: Avci'nin Feldkamp'in dillerinden birini bilip bilmemesi. Eger bilmiyorsa, "futbolun dili yoktur, birdir, ucdur" gibi sacmaliklara girmeyip, bu ikilinin verimli calismasinin cok zor oldugunu soyleyebilirim. Arada iyi bir tercuman bulunursa belki.

Ahmet Akcan varsayimina tabii ki onay vermek olanaksiz. Ahmet Akcan'in hocaligini senelerdir biliriz. Ki Feldkamp'in yoruldum yeter deme ihtimalini de katarsak sakat bir karar olur.

Oyle bir denklem ki bu Feldkamp'in yanina koyacaginiz adama bagli. Cok super bir sonuc da dogurabilir, patlayabilir de. Ikisinin ortasi yok.

Suat Kaya olabilir ama takimda Hakan Sukur, Ergun ve Hasan Sas dahil olmak uzere hic bir takim arkadasinin kalmamasi lazim. Suat bunlarin bizans oyunlarini kaldirabilecek biri degil. Arada yeterince yas farki yok, hatir var, senelerdir kamp odalarini paylasmislik var.

Abdullah Avci tek basina olmaz. Iki yenilgide butun basin ve bu pislik taraftar yine ayaklanir. Takim da zaten genc olacak, Avci bu baskiyi kaldiramayabilir, sacmalayabilir. Ayrica isim onemli. GS'a gelecek yabanci oyuncuyu oynatabilmek icin isim lazim. Kalli denince gidip paran varsa Lincoln'u getirebilirsiniz, Avci deyince paran olsa da gelmeyebilir adam. Nitekim Ertugrul Saglam, Aykut Kocaman gibilerde de bu problem var. Aykut Kocaman mesela Fener istedigi kadar para doksun, bir Roberto Carlos'u getiremez. Odasinda posterleriyle buyumus Carlos'u cocuklugunun kahramani Zico isterse gelebilir. Aykut mu Zico mu iyi hoca derseniz, butun samimiyetimle Aykut derim ama o baska mevzu.

Kalli'nin uzun vadede GS'a cozum olarak dusunuldugunu sanmiyorum. Adamin yasi ve sagligi ortadayken, ilerinin 10 senelik takimini kurmasi ve uzun seneler yonetmesi elbette beklenmez. O yuzden yanindaki adamin Terim ve Denizli orneklerinde oldugu gibi ondan ogrenip bayragi devralacak birisinin olmasi gerekiyor.

Feldkamp'la yapilan pazarliklarda da bunun vurgulanmasi gerekiyor. "Biz senden gunluk basari, bir sene sampiyonluk istemiyoruz. Daha once yaptigin gibi 10 sene bizi goturecek takimi kurmani ve bayragi birakacagin gercek bir hocaya deneyimini aktarmani istiyoruz. O yuzden yanindakinin tercuman falan degil, gercekten potansiyeli olan bir hoca olmasi gerekiyor." denmeli...

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote: Ki$ geldiginde marazlari artacak Feldkamp yine gider Avci tek ba$ina kalir ondan sonra da yari sezonda yeni bir yabanci pe$ine du$unulur ve Avci da kusturulur. Olacak olanlar bunlardir. Sirtlarinda yumurta kufesi mi var. Denedik olmadi derler her zamanki gibi. Herhalde koca kurt Feldkamp daha bunamadi ondan daha cok i$ var hele bir mezara girmeden bizim takimi da bir yoluna koysun diyen "dahi" Alman klup ba$kanlari yok ki bunu bir Adnanlar ke$fettiler demek. Helal olsun degdi vallahi.
Ne diyeyim benim diyeceğimi benden iyi kelimelere dökmüşsün..

Bence Kalli bu saaten sonra GS'dan mezara gider.(Allah gecinden versin)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: Kalli'nin uzun vadede GS'a cozum olarak dusunuldugunu sanmiyorum. Adamin yasi ve sagligi ortadayken, ilerinin 10 senelik takimini kurmasi ve uzun seneler yonetmesi elbette beklenmez. O yuzden yanindaki adamin Terim ve Denizli orneklerinde oldugu gibi ondan ogrenip bayragi devralacak birisinin olmasi gerekiyor.

...
Boyle du$undugune sevindim. Bir an Kalli gelirse bu i$ olur yaninin agir bastigini sandim. Abdullah Avci Almanca ogrenmeyi neden hemen du$unmuyor. Terim'in Ingilizcesi vardi ama gidip 6 ayda Italyancayi da ogrendi cikti. Onceleri biraz tercuman yardimi ile sonra da kendisi bu i$i yaz sonuna kadar kivirtir. Gothe'den ceviri yapacak degil.

Yine de Kalli'nin bu i$e sagliginin set cekecegini sandigim icin kendisinin dani$man olarak tutulup ondan genc bir Alman cali$tiricini emrine alip Avci'yi ve takimi yeti$tirmesi en akillica yapilacak i$ olacagini saniyorum.

Halbuki Buyuk Kaptan gelse Avci ile birlikte Kalli'den seminerler alip devamli dani$salar bu i$ olabilir belki. Bulent biraz inatci olmayacak bu konuda. Belkide iyi bir Alman caylak antrenor (boyle fizik kondisyonundan anlayan sporcu nasil yeti$tirilir ilmini spor akademsinde yapmi$ ilan. Bakmayin siz Vural denen sahtekara $ov yapacam derken Antalyayi du$urdu ondan sonra yine $ova devam Cakarla yok intihar edecem filan filan ayaklari ile. Onda intihar edecek goz var mi?) daha oyidir. ne bileyim denize du$en misali i$te. Avci'nin dil ogrenmesi gerekli. Almaca ve Ingilizceden ba$lasin hemen ne duruyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alpay Dedeoglu wrote:Ozan ayni seyleri , ayni dakikalarda ,
farkli baslikta yazdik.
Yuh diyorum, baska birsey demiyorum.

Ama benim tabii gonlumdeki TD Suat Kaya.
Suat ve Rasit Cetiner, iyi bir ikili olustururlardi...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:Ertugrul Saglam, Bulent Korkmaz boyle bir ikili gorevi paylasmak icin kendilerini buyuk goruyorlar. Nitekim ikisi de reddettiler. Abdullah hocanin isimsizligi, bu devreyi gecis devresi, tecrubelenme olarak gormesini saglayacak bu durumu sorun etmeyecektir. Bulent Korkmaz mesela "ben gordum gecirdim, ismim butun dunyada biliniyor, niye boyle bir sey yapayim" diyor, kendince haklidir da.
Bu konuda tam emin degilim ben. Hafizam bana ihanet etmekte mi bilmiyorum ama, gecen hafta yayinlanan "Çizgi Dışı" programinda konuktu Abdullah Hoca, Mert Korkmaz, ve kalecileri Haluk'la beraber (Arif, Bulent Korkmaz filan da telefonla baglanmisti). Dedigim gibi, soruyu/cevabi yanlis hatirliyor olabilirim ama, Bilgin Gökberk direk bu konuyu sormustu, "Yardimci TD olmaya acik misin?" gibisinden, ve olumsuz bir cevap verilmisti diye hatirliyorum. Programi baska izleyenler varsa, duzeltsin/eklesin.
Özgür
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Isimlerin dogrlugu yanlisligi tartisilir ancak konsept kesinlikle olmasi gereken.

Bu ayrica TR'de yeni bir cigir acabilir ve daha uzun vadeli calisilabilir hocalarla.Bu da beraberinde basariyi er ya da gec getirir, yeter ki donup dolasip ayni isimiler uzerinde israr edilmesin.

Ozan'in dedigi gibi bu sistemde Abdullah Avci gibi gelecek vaad eden ancak tecrubeye sahip olmayan isimler yipranmaz, eger danisman TD veya Manager biraz kol kanat gererse.Manager'in veya Danisman TD'in kesinlikle kredisinin yuksek olmasi lazim yoksa cocuk olu dogar bu basin adami cig cig yer.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hincal Uluc da onayliyor Kalli cozumunu..
Kalli, Galatasaray'a çözüm olabilir!..
KUTSAL ittifak medyasının telaşına bakınca gayetle emin oluyorum ki, Kalli'yi düşünen Adnan Polat yerden göğe haklı..
Kalli, dünya futbolunun hala göreve devam eden birkaç düşünüründen, dehasından, yaratıcısından biri..
Kalli bir beyin.. Yani.. Yaşı önemli değil.. Beyni çalıştığı sürece iş yapar.. Hele yaşı genç bir yığın beyinsizin "Hoca" diye gezindiği ülkemizde..
Kalli rahatsızlanıp gitmese, Galatasaray bugün Şampiyonlar Ligi şampiyonuydu, hiç şüpheniz olmasın..
Kalli devam edebilse, Beşiktaş bugün Avrupa'nın doruklarında uçuyor olurdu.
Adnan Polat, Kalli'yi ligin devre arasında düşündü.. Ama Hoca net konuştu..
"Ligin devre arasında gelmem. Sezon başında beni hala istiyorsanız orda olurum." Polat, Kalli ile prensipte anlaştı. Buna rağmen Özhan Canaydın'ın keyfi bir kararla Gerets'in sözleşmesini uzatmasına ses çıkarmadı. Hesabı neydi, tahmin edebiliyor, ama bugün tartışmak istemiyorum.
Şimdi Kalli geliyor..
Bir futbol devi geliyor..
Doktorları sağlığının yerinde olduğunu açıklamışlar. "Sahaya inmene engel yok" demişler. Bana gelen haber bu..
İnip inmemesi önemli değil.. Beyin önemli.. O beyin çalışıyor.. Futbolun fiilen içinde olmadığı dönemlerde Kalli yorumculuk yaptı. O yorumları yakından izledim. Beyin pırıl pırıl..
Galatasaray'ın tümüyle dibe vurduğu bir dönemde, böyle saygın bir beyne ihtiyacı var.
Ekip mi?..
Kalli'ye sadece tavsiyede bulunma hakkı var, Galatasaray'ın.. Sorumluluğu alan adam, ekibini kendi kurar.. Ahmet Akçan, ülkemizi, Galatasaray'ı, futbolu ve Almancayı çok iyi bilen, Alman Futbol Diplomalı bir hoca.. Daha önce Derwall ve Kalli ile çalıştı. Yani Alman hocalarla işbirliği konusunda deneyimli.. O zaman itiraz niye?.
Bir yardımcı daha.. Abdullah Avcı.. Hikmet Karaman.. Alkışlarım ikisini de.. Ama gazetelerde çıkan, inanmak istemediğim ifadeleri var. Kalli'nin altında çalışmak, ikinci adam olmak istemezlermiş..
Kalli'nin asistanı olmak, ondan öğrenmek, portföyüne "Kalli ile çalıştı" yazmak ne manaya gelir bilmezler mi Avcı ve Karaman Hocalar?.. Bilmezlerse, yaramazlar zaten Galatasaray'a..
Mesele kendi adamlıkları.. Derwall'le Denizli çalıştı. Zaman zaman Derwall'in bile önüne çıktı, kişiliği ile.. Bir de geçmişi Denizli'yi rahat katlar, Erdal Keser'i gördünüz iki yıldır, Gerets'in tercümanı gibi..
Kalli doğru seçimdir. Geldiği andan itibaren futbolun tüm yönetimi ona bırakılmalıdır. Bugün için Galatasaray'a bulunacak, düşünülecek, akla gelecek en iyi çözüm budur.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

"İnip inmemesi önemli değil.. Beyin önemli.. O beyin çalışıyor.. Futbolun fiilen içinde olmadığı dönemlerde Kalli yorumculuk yaptı. O yorumları yakından izledim. Beyin pırıl pırıl..
Galatasaray'ın tümüyle dibe vurduğu bir dönemde, böyle saygın bir beyne ihtiyacı var. "
Katiliyorum.
Selim Yurdakul

Post by Selim Yurdakul »

Su anda Galatasaray'in ihtiyaci olan sey hoca, oyun kurucu, v.s degil ne yaptigini bilen bir BASKAN ve baskana her alanda destek olacak saglam kisilerden olusmus bir YONETIM KURULU'dur.

Canaydin devam ettigi surece isterse dunya capinda bir hoca gelsin hic bir ise yaramaz. Umarim yanilirim.
Post Reply