F.Bahce'nin bilinmeyen tarihi...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

F.Bahce'nin bilinmeyen tarihi...

Post by Hasan Tezcan »

http://www.sabah.com.tr/spo121.html

'Parcalarin' degeri 90.000 USD imis...

...Çünkü onlara göre, bu eşyalar Atatürk'ün kulübü Fenerbahçe'ye yakışırdı....

:D

Ataturk'un kulubu iddiasi ciddi boyutlara ulasti aslinda...
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Daha öncede, Ali Koç Thussault müzesine Atatürk mumya heykelini yaptırtıp
klubün müzesine bağışlamış. FB yönetiminin yaptıgı nadir iyi islerden biri. Insallah sagdaki soldaki diger esyalarini toplarlarda gelecek nesiller o donemi fiziksel olarak gozlerinde daha rahat canlandirabilir. Alex'e 5 milyon USD/yil vereceklerine, alsinlar mundar olmakta olan Savarona yatini, yapsinlar bakimini ceksinler koya, yapsinlar FB müzesi . Valla ayakta alkislarim ve para odeyip te girerim.

Ha burada muze icin klub kurucularinin esyalarini/fotolarini falan isterlerse,GS Lisesi arsivleri onlara yardimci olur. Yalniz armadaki gayın ve si biraz bunyeye dokunabilir :lol:
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:
Ha burada muze icin klub kurucularinin esyalarini/fotolarini falan isterlerse,GS Lisesi arsivleri onlara yardimci olur. Yalniz armadaki gayın ve si biraz bunyeye dokunabilir :lol:
Illa laf sokacan yani Alpay.Neyse asagida kalmayalim.

Duyduguma gore Ataturk'un kurek cektigi tekneyi istiyorlarmis 25 yildir ama eski sahipleri kayip mi ne etmis, bulamiyorlarmis :lol:

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Savas Macun wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:
Illa laf sokacan yani Alpay.Neyse asagida kalmayalim.

Duyduguma gore Ataturk'un kurek cektigi tekneyi istiyorlarmis 25 yildir ama eski sahipleri kayip mi ne etmis, bulamiyorlarmis :lol:

Selamlar
Savas
Simdi bana kizmistir, cevap falan yazmaz dedim ama AY ve mantalitesi
disinda ki konularda sagduyu devam ettigi icin sevindim. Neyse artik sizin stadda tribünler isitiliyormus, buzlar cozulur, beyin hucrelerine daha cok kan gider, daha isabetli dusunmeye baslarsiniz bu iki konuda da. :lol:
Bu da bir yeni yil temennisi iste. 8)

Gelelim tekmne meselesine

Okul 500 senelik okul, her tarafindan tarihi degerde esyalar fiskiriyor, muhtemelen 80-90 yillik bu yeni tekne ile 6. siniflar arka bahcede havuzda yaris yapiyorlardir. Onlar bakacaklari yeri bilememisler. :lol:
NO ADNANS, NO CRY !!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Alpay Dedeoglu wrote:
Simdi bana kizmistir, cevap falan yazmaz dedim ama AY ve mantalitesi
disinda ki konularda sagduyu devam ettigi icin sevindim. Neyse artik sizin stadda tribünler isitiliyormus, buzlar cozulur, beyin hucrelerine daha cok kan gider, daha isabetli dusunmeye baslarsiniz bu iki konuda da. :lol:
Bu da bir yeni yil temennisi iste. 8)

Yok canim ne kizmasi, cevap verilecek arguman oldugu surece bidi bidi yapmaya devam ederim, yoksa da lafi yer otururum asagi :lol:

Istanbul'a ilk gelisimde isitmali tribunlerde beraber oturup sushileri cit cit hem yeriz hem de AY ve mantalitesini yakindan gorup tartisiriz insallah veya 2009 Uefa Finali'nde de olabilir tabii eger ben FB macini seyretmek istemiyorum dersen.Hemde Fenerium'a ugrar Demir'e hediye aliriz
:lol:

Mutlu Yillar

Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hey yavrum beee! 65 yıl önce avrupada nam salmış bir rakibimiz varmışta farkına varamamışız :D:D

Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

meriç tunca'ya yakışan bir yazı, ben de kendisine "Avrupa fatihiymiş Khalkedonlulaaaar" bestesini ithaf ediyorum :lol:
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Yaziyi okurken 2.Dunya Savasinda kapimiza dayanmis bu buyuk tehdide hakettigi cevabi veren FB takimina minnet duydum, yazarin muthis uslubu sebebiyle gozyaslarimi tutamadim.
Tan Erten
Post Reply