FIFA Ribery kararını verdi.GS bir bardak soğuk su içsin.

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

FIFA Ribery kararını verdi.GS bir bardak soğuk su içsin.

Post by Mehmet Gorgen »

Ribery'de şok karar!
FİFA, Ribery'nin Cimbom'dan gidişinin haklı gerekçeye dayandığına hükmetti ve Galatasaray'ın 10 milyon avroluk tazminat talebini reddetti

Galatasaray kulübü, sözleşmesi sürerken Fransa'nın Marsilya kulübüne giden Frack Ribery ve Marsilya kulübü aleyhindeki hukuk mücadelesini kaybetti. Galatasaray'ın başvurusunu inceleyen FİFA, Ribery'nin Cimbom'dan gidişinin haklı gerekçeye dayandığına hükmetti ve Galatasaray'ın 10 milyon avroluk tazminat talebini reddetti.

FİFA sözcüsü, "Kararımızı 30 Mayıs'ta vermiştik. Bunu bugün taraflara tebliğ ettik. Oyuncunun, sözleşmesini haklı sebeplerle bozduğu tespit edilmiştir" dedi.

Ribery, 2005 ocağında Galatasaray'la 3,5 yıllık sözleşme yapmış, ancak birkaç ay sonra, ücretini alamadığını söyleyerek, Marsilya takımıyla mukavele yapmış, Galatasaray yönetimi de bunun üzerine Ribery ve Fransız kulübü aleyhinde FİFA nezdinde hukuk mücadelesine girişmişti.

Kaynak:AA
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Nov 16, 2006 11:06 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ONURLU OLAN YÖNETİCİLER İSTİFA EDER.

HANİ TIPIŞ TIPIŞ GELECEKTİ.HANİ ELİNİZDE RIBERY İMZALI KAĞIT VARDI. HANİ "O ÇOK ÖEMLİ BİR DELİLDİ". BİZİM YÖNETİMDEKİ AVUKAT PROFESÖR BÖYLE DİYORDU.

Marsilya'nın resmi sitesindeki haberin babelfish'den tercümesi

F Ribéry was well "free" to sign to the OM, according to the FIFA 16/11/06 - OM-F.Ribéry/Galatasaray In the litigation opposing Franck Ribéry and the OM to the club of Galatasary SK, the FIFA this day its decision communicated which reaches at the request of the OM and rejects the entirety of the claims of the Turkish club. The FIFA indeed established that the player had broken well his contract of employment for "right cause", and was thus free to engage with the Olympic one of Marseilles. The OM is pleased to see the highest international authority of football recognizing the founded good of its request and the professionalism of the club as regards transfer.

http://www.om.net/fr/Saison/101002/Info ... on_la_FIFA

Yazık değilmi Metz'e fazladan ödenen 2,5 milyon euro bonservis bedeline.

http://www.sabah.com.tr/spo87.html
Last edited by Mehmet Gorgen on Thu Nov 16, 2006 11:12 pm, edited 1 time in total.
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Sanki Onurlu Yoneticiler boyle sonuclanacagini bilmiyordu; adamlarin yaptigi dogru duzgun birsey yokki. Bununda altinda birsey bulurlar zaten, en kolayi "FIFA son kararlari ile Turk Takimlarina karsi cephe aldi", bekle yakindaki derby'i G.S kazanirsa Canaydin konu ile ilgi aciklama yapar.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:ONURLU OLAN YÖNETİCİLER İSTİFA EDER.

HANİ TIPIŞ TIPIŞ GELECEKTİ.HANİ ELİNİZDE RIBERY İMZALI KAĞIT VARDI. HANİ "O ÇOK ÖEMLİ BİR DELİLDİ". BİZİM YÖNETİMDEKİ AVUKAT PROFESÖR BÖYLE DİYORDU.
Yahu Mehmetcigim, birak bu isleri, yani hala onur ariyor musun cidden?

Cansun'dan enkaz devraldilar, Suren'in hatalarini duzeltiyorlar, butun bunlar maddi durumu duzeltme operasyonunun parcasi, arada bir 2.5 milyon Euro sokaga atilmis muhim degil, maksat birbiri ardina basardiklari onemli projeleri tamamlamalari.

Yonetimi basarili icraatler zincirine ekledikleri son halka icin bir daha tebrik ediyorum, basarilarinin devamini diliyorum.

Bunlar GS'a stad yapacaklarmis. Ben de Ortadogu sorununu cozup ardindan Jupitere giden ilk astronot olacagim. :lol:

Ali
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Benim sözüm zeten Canaydın'a değil. Avukat profesöre. Mehmet Helvacı bey'e.

İstifa kelimesi zaten Canaydın başkan'a uzak olan bir kelime.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bunun ustune, hem kacıs olayını ort pas etmek hem taraftar baskısını frenlemek icin son anda transfer edilen Heinz e da eklemeyi unutmayalım.

GS nin yabancı oyuncuları ile ihtilafları hem devamlılık hem aleyhimize sonuclanma iceriginde muthis bir istikrar yakaladı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Biricik wrote:

Bunun ustune, hem kacıs olayını ort pas etmek hem taraftar baskısını frenlemek icin son anda transfer edilen Heinz e da eklemeyi unutmayalım.

GS nin yabancı oyuncuları ile ihtilafları hem devamlılık hem aleyhimize sonuclanma iceriginde muthis bir istikrar yakaladı.
Biraz haksizlik olmuyor mu yonetime? Heinz'dan bosalan yere Carrusca'yi aldik, Heinz olmasa bugun Carrusca'ya verdigimiz milyonlarca Euro'yu verememis olacaktik, Carrusca gibi bir yildiz adayimiz olmayacakti.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu malların ziyan ettiği milyon dolarlar bizim olsa, burda ana avrat sövüyor olurduk. Gerçi bizim olmasada çoğunluğun kalbinin derinliklerinden en güzel temennilerini Avarel ve ekibine gönderdiklerinden eminim.. Bu öküzler nasıl zengin olmuş hayret!

Canaydın'ın 3 yıldızı:

1. Sahip Som

2. Riberry

3...?

Canaydını GS tarihine geçiren şimdilik iki olay aklıma geliyor. Yakında 3. bir bomba patlatır sözünü tamamlar.. Belki tamamlamıştırda ben hatırlamıyorumdur..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bilmem hatırlarmısınız. Bu Canaydın dönemiine Fifa'dan aleyhimize çıkan ait 2. karar.

İlkinde 3,5 milyon usd'ye aldığımız Felipe 2 ay sonra ülkesine dönmüştü. Sonra bizimkiler FIFA'ya başvurup yeni kulübünden bonservis parası istemişlerdi.

Fifa'da siz Felipe'nin parasını ödemediğinizden Felipe sözleşmesini tek taraflı feshetmiş deyip bize yine bir bardak soğuk su içtirmişti.

Canaydın sen hakikaten beceriksiz bir yöneticisin.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

CAS'a gideriz.. Ümidinizi kaybetmeyin! Yanlış transferlerle para kaybetmek anlaşılabilir birşeydirde , futbolcuna para vermediğin için dünya aleme rezil olmak okkalı bir küfrü hakeden bir eşşeklik!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu daha birsey degil beklenen karardi. Arda'yi da kaciracak bunlar bedavaya bunu da bir yere yazin. Bu arada ilginc Diouf hayatinin transferini yapmis, bizim avanaklara bonservis odetip Metz'den aldirtti 6 ay sonra karganin agzindan peyniri kapti. Yani kisaca 1.5 milyon dolar da bonservis odenmis oldu 6 ay icin.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sen mukavale yap ondan sonra adamin maa$ini odeme. Nerde boyle bolluk. Resmi site de yayinlan di mi bu karar? Yoksa Lahey'e mi gidecegiz diyecekler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Valla diyecegim sudur ki siz Canaydin'dan iyi baskan adayi cikaramayan camianiza, kongrenize, uyelerinize sovun kufur edin ilk once.

Suren Belezoglu'nu elinde tutamadi. GS milyonlarca dolar ziyana girdi. Cansun 16 milyon dolara Jardel'i getirdi, 5 milyona satti, yanina da 3 kiralik oyuncu aldi, Spehar mi ne diye birini getirdi, hic oynamadi, adamin 1 bucuk milyon dolarlik bonservisi FIFAlik oldu GS gecen sene Adnan Polat'in baslattigi kampanya ile kapatabildi. Yani Ribery olayi ne ilkti ne son olacak.

Yukarda stad basliginda Ahmet Bey anlatiyor iste. Bulent Akin, Serkan transfer rezilliklerinde bile Canaydin'in kefilligi varmis. O zamanlar kim baskan? Suren. Ikinci baskan Cansun. Yani bu iki uyanik Canaydin diye bir keriz bulmuslar, Bulent Akinla Serkan Aykut'a 15 milyon dolari bastirtabilmisler. Suren'de Cansun'da metelik yok tabii GS'a verecek.

Sardan'la Cansun secilecek, GS'in gelirlerini paket yapip %30 unu daha halka satacak, size Gallardo'yu getirecek. Iki sene sonra GS'in borcu 300 milyon, geliri 3 milyon kaldiginda ne olacak belli degil ama.

Bu anlattiklarim Ribery davasinda Canaydin haklidir demek degil ha.. Cok uzuntu verici bir durum. Ben olsam coktan istifa etmistim.. Ama boyle basa boyle tarak.

GS cemiyeti, camiasi, tekkesi, tarikati, uyeleri bilmem neleri.... Bakin Canaydin kardesinizden abinizden iyi bir baskan cikaramiyorsunuz... Varsa gorelim.. Bugun Canaydin'a edilen kufurler aynen size edilen kufurlerdir, yalayin yutun, yarabbi sukur deyin, buyrun buradan alin. Adam olsaydiniz, bu saskalozlardan iyi birini bulurdunuz, ya da biz bu isi halledemiyoruz deyip futbol kulubunu satip, cemiyette bric oynamaya devam ederdiniz. O kadar bile adam degilsiniz iste.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Valla diyecegim sudur ki siz Canaydin'dan iyi baskan adayi cikaramayan camianiza, kongrenize, uyelerinize sovun kufur edin ilk once.

Suren Belezoglu'nu elinde tutamadi. GS milyonlarca dolar ziyana girdi. Cansun 16 milyon dolara Jardel'i getirdi, 5 milyona satti, yanina da 3 kiralik oyuncu aldi, Spehar mi ne diye birini getirdi, hic oynamadi, adamin 1 bucuk milyon dolarlik bonservisi FIFAlik oldu GS gecen sene Adnan Polat'in baslattigi kampanya ile kapatabildi. Yani Ribery olayi ne ilkti ne son olacak.

Yukarda stad basliginda Ahmet Bey anlatiyor iste. Bulent Akin, Serkan transfer rezilliklerinde bile Canaydin'in kefilligi varmis. O zamanlar kim baskan? Suren. Ikinci baskan Cansun. Yani bu iki uyanik Canaydin diye bir keriz bulmuslar, Bulent Akinla Serkan Aykut'a 15 milyon dolari bastirtabilmisler. Suren'de Cansun'da metelik yok tabii GS'a verecek.

Sardan'la Cansun secilecek, GS'in gelirlerini paket yapip %30 unu daha halka satacak, size Gallardo'yu getirecek. Iki sene sonra GS'in borcu 300 milyon, geliri 3 milyon kaldiginda ne olacak belli degil ama.

Bu anlattiklarim Ribery davasinda Canaydin haklidir demek degil ha.. Cok uzuntu verici bir durum. Ben olsam coktan istifa etmistim.. Ama boyle basa boyle tarak.

GS cemiyeti, camiasi, tekkesi, tarikati, uyeleri bilmem neleri.... Bakin Canaydin kardesinizden abinizden iyi bir baskan cikaramiyorsunuz... Varsa gorelim.. Bugun Canaydin'a edilen kufurler aynen size edilen kufurlerdir, yalayin yutun, yarabbi sukur deyin, buyrun buradan alin. Adam olsaydiniz, bu saskalozlardan iyi birini bulurdunuz, ya da biz bu isi halledemiyoruz deyip futbol kulubunu satip, cemiyette bric oynamaya devam ederdiniz. O kadar bile adam degilsiniz iste.

Ozan Ersoy
Ozan, su Canaydin konusunda ilk defa anlastik sanki. Ben de artik kabahati bu adama degil ona oy veren, duzgun rakip cikaramayn kongreye buluyorum. Yani Bush ilk baskan secildiginde Bush'a kizmistim, ama ikinci secimde ben de boyle basa boyle tarak, bu adamlar boyle yonetilmeyi hakediyor demistim.

Canaydin uc kere secildi, Fatih Terim doneminde artik 30 milyon mu ne verildiyse harcanan para ve elde tek bir oyuncu kalmadan biten iki sene, Sahip Som rezaleti, ruzgar panelleri, bedava kacan Ribery, Tromso, Olimpiyat Stadi'nda Bordeaux maci, gidis gelis rezaleti ile, amator branslar, Marek Heinz, Carrusca, Inamoto, yillardir yapilacak diye bahsedilip yapilamayn bir stad, jubilesiz veya kus GS'dan ayrilmis Bulent, Hagi, e bu adam hala seciliyorsa haklisin, adama sovmenin faydasi yok.

Yani ayni fikirdeyim, boyle basa boyle tarak. Istifa falan etmez bu adam, Fatih Altayli'nin programina cikti ve kendimi basarili buluyorum dedi bu zat yakin zamanda. Cok isterdim, kendinizi basarisiz bulmaniz icin ne olmasi lazim diye sorabilmeyi.

Bir de isin icindeki ironiye bakin, para vermedigimiz icin kacirdigimiz Ribery'den ders aldik, Marek'in paraisni catgir catir odedik. Dunyanin neresinde olabilir bu?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ...
Bir de isin icindeki ironiye bakin, para vermedigimiz icin kacirdigimiz Ribery'den ders aldik, Marek'in paraisni catgir catir odedik. Dunyanin neresinde olabilir bu?
Dur o kadar acele etme Ali. Heinz'a kontratta iceren paradan az verdiler. Adam el sIkI$Ip gitmedi bana kalirsa. Daha o da alacak tam parasini ayni Ribery'in yaptigi gibi. Yarin Carusca icin ayni $eyler olacak. Bunlar boyle. Bakalim ders alacaklar mi deme hic. Almazlar cunku yirtilan deli bekir'in yakasi. Canaydin ergec verdigi borclari alacak. Ya Rivayi satacak ya Tipayi. Bunlari stad yapacak diyenler du$unsunler.

Tugla satiyoruz alan yok. Yuzumuze bakan yok. Ozhan abi evde mi evde mi, Ah kadifeli yer de mi yer de mi?

Oh oh. Hadi bakem yandan yandan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply