11. Hafta G.Saray - G.B 1-0 (HAKAN SUKUR 69')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Gökcigdem
Staff Member

11. Hafta G.Saray - G.B 1-0 (HAKAN SUKUR 69')

Post by Murat Gökcigdem »

Liglerde en cok kirmizi kart goren takim Genclerbirligi (3) ile en cok sari kart goren Galatasarayimiz (12) cumartesi karsilasiyor. Ilic'in liglerde 6 Umit Karan ise 5 golu var. Takimimiza basarilar dileriz.

Ali Sami Yen Stadı'nda saat 19.00'da başlayacak mücadelenin biletleri, yarın saat 11.00'den itibaren Biletix gişeleri ve internet sitesi üzerinden satışa çıkarılacak.

Galatasaray-Gençlerbirliği maçının bilet fiyatları şöyle:

Kapalı Alt...: 30 YTL

Yeni Açık Üst: 13 YTL

Yeni Açık Alt: 11 YTL

Eski Açık....: 13 YTL

Kaynak : Anadolu Ajansı
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

...............Mondi

Sabri... Song ..Tomas ...Orhan

Hasan Ayhan Inamoto Carrusca

..................Ilic

................Karan

Benim kadrom bu, ama muhtemelen Gerets tek on libero oynatip Necati ve Karan'i beraber oynatir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bence senin kadro çıkmalı ama Arda nirde gardaş? :D
Hakan ve Arda iyileşti antremanlara çıkıyor diye duymuştum TRT'de.

Necati, güzelde olsa, dol attı diye ilk 11'i haketmiyor henüz ama Gerets'in oynatma ihtimali yüksek tabi.. Ama Gençlerbirliği boru değil! BJK ellerinden zor kurtuldu. Trabzon kurtulamadı. Sezon başında fikstür açıklanınca BJK ve Trabzon maçlarından çıkıp karşımıza gelecek takımların çok yıpranmış ve bir yumrukla yıkılacak halde olacaklarını sanmıştık ama avucumuzu yaladık! Bunlar resmen palazlanıp çıktı karşımıza! Gençler sağlam takım (again)! Geçen sene 2 penaltıyla zar zor yendik, ordaki maçta yenildik! Bu maçı kaybedersek herşeyi kaybederiz! Kazanırsak 3 maç üst üste kazanmış oluruz, psikolojik açıdan çok faydası olur.
Tolga Girici wrote:...............Mondi

Sabri... Song ..Tomas ...Orhan

Hasan Ayhan Inamoto Carrusca

..................Ilic

................Karan

Benim kadrom bu, ama muhtemelen Gerets tek on libero oynatip Necati ve Karan'i beraber oynatir.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Arda hala sakat zannediyordum, degilse mutlaka oynamali. Sagda Arda, solda akli basinda bir Hasan ile ve tek forvetle dagitiriz Gencleri. Yeter ki biraz isi ciddiye alsinlar.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

GALATASARAY

........99 Umit Karan
.........22 Ilic
16 Carrusca..................66 Arda
......18 Ayhan..23 Inamoto
5 Orhan Ak..2 Tomas..4 Song...55 Sabri
..........1 Mondragon

Gerets cosarsa tek on libero ve Necati'yi oynatabilir, ama bence akillica olmaz bu...bu sekilde bile savunma agirligi pek olmayan bir kadro bu cunku...diger yandan Gencler'in stoperleri hep adam markaji yaptiklari icin, iki forvetle oynamak Ilic'in sik sik aralara girebilmesi demek olabilir. Tek forvet'le oynayinca stoperlerin biri (herhalde daha hizli olan Traore) Ilic'i tutup kilitliye bilir...

GENCLERBIRLIGI

............9 Okan Ozturk....14 Isaac
10 Mehmet Cakir..12 Ayman..7 Mehmet Nas..23 Draman
34 Eren.......5 Traore.....3 Risp.....6 Erkan
............99 Gokhan

Gencler ligin en istikrarli takimlarindan biri. Hemen hemen her maca ayni kadroyla cikiyorlar, ve her sene iki defa TD degistirmeyen ender Anadolu takimlarindan biri. Draman Dunya Kupasinda Gana milli takiminda oynamisti, hizli ve tehlikeli kanat oyuncusu Orhan ve Carrusca'dan olusan sol kanadimiza (eger oyle olursa tabii) cok zor anlar yasatabilir.

Gecen sene Ankara'daki macin onemli ismi Ugur Boral artik yok tabii, ama onun soldaki yerini doldurmus olan Mehmet Cakir aslinda bir forvet oldugu icin gol silahlari fazla.

Gecen sene ASY'deki macta eze eze yenmedik belki ama herkesin dedigi kadarda zorlanmamistik. Penaltilerle cabukacik 2-0 one gectikten sonra akillica ve kontrollu oyun oynayip, topa pek sehip olamadigimiz halde pek pozisyon yememistik. Gerets'le bu isi cok az macta becerebildik simdiye kadar aslinda, ve o mac bunlardan biriydi. Umarim gene hemen one geceriz...gecen hafta Trabzon macinda herifler 23. saniyede 1-0 one gecip ordan devam ettiler islerine...

Hem ligdeki yavas tirmanisimza devam, hem kritik* PSV maci oncesi moral icin kazanmamiz sart bir mac. Hadi bakalim.

haydi cim bom...
Deniz

(*--2 gol atip kazanalim orada (neden olmasin?--bir mactir bu), ve bakalim nasil birden bire gundem "ya PSV daha Anfield'a gidicek, Liverpool AOS'ye isi garantilemis gelecek" hesaplariyla dolucak. CL'de her sey bitmis gibi gozuksede hala en onemli sey CL'dir: Unutmayinki bu takim'in avrupa'da kupa KALDIRDIGI sezon, ASY'de 5-0 biten Chelsea macindan sonra, UEFA bile mucizelere kalmisken, Fanatik'deki baslik soyleydi: "ELVEDA AVRUPA". Yani, gazetenin "ELVEDA AVRUPA" yazdigi bir sene Avrupa'da kupa KALDIRAN bir takim olarak, umudu hic kesmemek lazim. Ama tabii orada 2 gol atmak hemen hemen sart...)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maça gelmek isteyen?
Beleş bilet varsa gelirim diyen?

isimlerinizi alayım bakayim. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Maça gelmek isteyen?

GS klubunun ASY/AOS muhtari oldun bakiyorum. Bir zamanlar Bahri Unlu vardi bu i$i yapan. Di$ardan filan gelen onu arardi. Me$ale diye bir yer vardi. Oranin gediklisi idi. Onunden yurumuyorlardi orada.

Borsa morsa diye kanina girdiler adamin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Trabzon'un maçı gene pazartesine gaymış! Hangi hikmete binaen acaba???
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iki gundur resmi site cokmu$ halde. Acaba adres filan mi degi$tirdiler yoksa GS da her $eyin cokmesi gibi onlarda mi modaya uydu. gerci benim icin butun anlamini yitirmi$ olan bir yerdi. Artik ne bir video koyabiliyorlar ne de basindan once alinabilecek bir haber ya da soyle$i var. Tamamen i$levini kaybetmi$ bir yerdi.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Oct 27, 2006 9:29 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Iki gundur resmi site cokmu$ halde. Acaba adres filan mi degi$tirdiler yoksa GS da her $eyin cokmesi gibi onlarda mi modaya uydu. gerci benim icin butun anlamini yitirmi4 olan bir yerdi. Artik ne bir video koyabiliyorlar ne de basindan once alinabilecek bir haber ya da soyle$i var. Tamamen i4levini kaybetmi4 bir yerdi.
Senin ordan giden route'da (rota'da??) bir sorun var herhalde hocam. Ben gorebiliyorum. "Maca dogru" basliklarini da gecmis olayim madem, hakem bilgisi, ve sakat/cezali olmadigini onaylamak acisindan:
Maça Doğru: Galatasaray - Gençlerbirliği

Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında rakip Ali Sami Yen Stadı'nda Gençlerbirliği. 28 Ekim Cumartesi günü saat 19:00'da oynanacak maç öncesi iki takım hakkındakı son bilgiler, sakat ve cezalı raporu, hava durumu ve istatistikler...

Maç Info
Maç: Turkcell Süper Lig - 11. Hafta
Stat: Ali Sami Yen
Tarih: 28 Ekim Cumartesi / Saat 19:00
Hakem: Bülent Demirlek, Mustafa Emre
İyisoy, Serkan Akarca // 4. hakem: Uğur Söylemez.
Sakatlar: -
Cezalı: -
Hava Durumu: Maç günü İstanbul'da hava parçalı bulutlu. Sıcaklık en yüksek 17 en düşük 12 derece.

Canlı Yayın
TV: Lig TV
Radyo: Lig Radyo (92.3), TRT (91.4), NTV Radyo (102.8), Klas FM (89.5)
İnternet: www.galatasaray.org

Bilet Fiyatları
Kapalı Alt 30 YTL
Yeni Açık Üst 13 YTL
Yeni Açık Alt 11 YTL
Eski Açık 13 YTL

Maç günü Ali Sami Yen Gişe Fiyatı
Kapalı Alt 26 YTL
Yeni Açık Üst 11 YTL
Yeni Açık Alt 9 YTL
Eski Açık 11 YTL

Galatasaray
Galatasaray Turkcell Süper Lig'de 10 hafta sonrasında 15 puan topladı ve 4. sırada yer alıyor. 3 galibiyet, 6 beraberlik ve 1 mağlubiyeti bulunan Galatasaray'ın attığı 18 golün 6'sı Saşa İliç, 5'i Ümit Karan, 2'si de Arda'dan gelirken, diğer golleri Hakan Şükür, Ayhan, Cihan, Necati ve Hasan Şaş kaydetti.

Son 5 Maç
Liverpool FC 3-2 Galatasaray (Şampiyonlar Ligi C Grubu 2. Maç)
Galatasaray 3-3 Konyaspor
Galatasaray 1-1 Ankaragücü
Galatasaray 1-2 PSV Eindhoven (Şampiyonlar Ligi C Grubu 3. Maç)
Kayseri Erciyesspor 1-2 Galatasaray

Gençlerbirliği
Gençlerbirliği, Turkcell Süper Lig'de 10. hafta sonrasında 14 puanla 8. sırada yer alıyor. 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 4 mağlubiyeti bulunan Gençlerbirliği 10 gol attı 13 gol yedi. Gençlerbirliği oynadığı 5 deplasman karşılasmasında 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet aldı.

Son 5 Maç
Gençlerbirliği 3-0 Trabzonspor
Besiktas 1-0 Gençlerbirliği
Gençlerbirliği 3-1 Denizlispor
Gaziantepspor 2-0 Gençlerbirliği
Gençlerbirliği 0-5 Vestel Manisaspor

Gençlerbirliği 2006-2007
1 Recep Öztürk
21 Ulaş Güler
99 Gökhan Tokgöz
3 Fredrik Risp
5 Traore Lamine
6 Erkan Özbey
34 Eren Aydın
35 Tuna Üzümcü
44 Erhan Güven
9 Mehmet Nas
12 Ayman Abdelaziz
16 Hakan Aslantaş
17 Ferhat Kiraz
23 Draman Haminu
38 Engin Baytar
61 Kerem Seras
9 Okan Öztürk
10 Mehmet Çakır
11 Mihael Niçoise
14 Promise Isaac
Bilet fiyatlari da ilgimi cekti simdi bunu gecerken ister istemez. Insanlari erken almaya tesvik etmek icin, kapi/gise fiyatlari genelde daha yuksek olmaz miydi yahu?! Biletix'in kazandigi komisyon varsa, o mu kesilmis oluyor stad gisesinden alindiginda!? Bizim stadin dolma sansi, maalesef pek olmadigina gore, insanlar neden onceden alsin ki o zaman biletlerini?!
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bende hata yok. Sessiz sedasiz URL'deki ".tr" du$urmu$ler. Yani eski URL http://www.galatasaray.org.tr iken $imdi http://www.galatasaray.org olmu$. Benim buradaki DNS guncelle$memi$ ki $a$irmi$.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Oct 27, 2006 9:27 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Bende hata yok. Sessiz sedasiz URL'deki ".tr" du$urmu$ler. Yani eski URL http://www.galatasaray.org.tr

iken $imdi http://www.galatasaray.org olmu$.
Himmm... O turlu bir sorun... Anladim. Ben de kolayima geliyor diye, "gs.org" diye kullaniyordum, onda da bir sorun olmustu, "Bize Yazin" kismindan belirttim, duzelttiler bir sure sonra. .TR olani da .org olana yonlendirmeleri gerekecek demek ki...
Özgür
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Neyse sessizligimi bozup mac icin ideal kadro yazayim. Bu kadro benim sezon sonuna kadar ideal kadromdur:
--------------Fahri--------
Ates----Tolga---Song-----Ferhat
------Mehmet Guven----Mehmet Topal-----
Sabri---------------------Arda
------------Aydin-------
----------Özgurcan------

Sifirci hocam Ozan hocam ne diyorsun bu kadroya? :D
Ates'in methini forumdaki arkadaslardan duydum onlara guveniyorum digerlerini ise izledim.
Ates, Cihan' sut ve tac' Haspolatli'dan cok daha iyidir en azindan denemege deger. Bu kadroyu kurarken kartezyen kafayi kullandim hahaha. Boyle bir takim catisinin basina masraf edip Capello Koeman tipi bir hoca getirsinler cok is yapar bu takim diye dusunuyorum.

Mondi, Hasan, Ayhan, Sukur, Ergun, Umit Karan, Cihan ve Orhan Ak'tan ise tez elden kurtulunmali. Madem butceyi kisacaklar yapsinlar boyle bir yatirim. Manchester United ve Ajax örnekleri, Nantes örnegi ortada CL'de lokal liglerde genclerle tozu dumana kattilar.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Iki gundur resmi site cokmu$ halde. Acaba adres filan mi degi$tirdiler yoksa GS da her $eyin cokmesi gibi onlarda mi modaya uydu. gerci benim icin butun anlamini yitirmi$ olan bir yerdi. Artik ne bir video koyabiliyorlar ne de basindan once alinabilecek bir haber ya da soyle$i var. Tamamen i$levini kaybetmi$ bir yerdi.
Cengiz abi asil sen store dedikleri yerleri gör. Uc senedir onca uyariya ragmen forma ve esofmanlarda medium ustu, large ve xlarge bile yok. Ben uc kere girdim hic birsey almadan ciktim. Yazin kislik kisin yazlik satarlar. Gitsinler Roma'nin store'unu görsunler. Bunun icin Roma'ya bir hafta sonu ucak bileti almak yeterli. Renkler nerdeyse ayni. Gidip bir baksinlar. Bu kadar kotu bu kadar ruhsuz bu kadar alternatifsiz storelar zinciri ancak bizim bu kafaya kukuleta takmis yoneticilerden cikardi. Haaa unuttum tarak, terlik, nevresim takimi, sampuan, incik boncuk almak istiyorsaniz o baska. Gecen hafta GS-FB voleybol macina bile zahmet edip gitmemisler muhtemelen haberleri yoktu. GS tarihinin en berbat yonetimi dort senede insanlarda bir spor zevkini bile alip goturdu. E bravo dogrusu.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Maça gelmek isteyen?

GS klubunun ASY/AOS muhtari oldun bakiyorum. Bir zamanlar Bahri Unlu vardi bu i$i yapan.
Di$ardan filan gelen onu arardi. Me$ale diye bir yer vardi. Oranin gediklisi idi. Onunden yurumuyorlardi orada.

Borsa morsa diye kanina girdiler adamin.

Yok be Cengiz abi , Borsa ile alakasi yok. icerden vurdular beni. :)
2003 senesinden kalma Olimpiyat stadindaki iskence magduruyum ben.
Yemin ettim, inat ettim hala sozumdeyim ben. Maclara da gitmiyorum.

O zamanda soylemistim forumda ama unutmusunuz herhalde.
Bundan sonra maclara gitmeyecegim, burada da maclar
hakkinda da yazmiyacagim degismedikce diye soylemistim.
O sene aldigim son kombine oldu o benim ve son gittigim maclar.
20 sene boyunca katiksiz icerde, deplasmanda, antremanda, yurt disinda
her maca gittigim takimimdan ayirdi sagolsun yonetimimiz.
Bu yonetim degismedikce kulupte bu zihniyet degismedikce de gitmeyecegim.
Hadi o hafta o Olimpiyat iskencesini cektin 15 gun sonra gidersin unutulur
durumu oluyor tabi arkadaslarda. Bende oyle dusundum hadi 2-3 seneye kadar.
Hadi yine gittik hep 15 gun sonralarinda . Dag bayir a$tik, kac defa cep telefonumuz gtti,
kac defa Olimpiyat stadinin otoparkinda arabanin camini patlattilar dagin basinda.
Hadi hep eyvallah naapalim sonunda yeni Ali Sami Yen yapilacak ya onun icin katlanalim dedik.
Ama 1 sene sonra tekrar hic bir seyi degismeyen Ali Sami Yen'e tekrar surunce pes dedim artik.
Benden buraya kadar.

Zaten ben koyverdigimden bu yana da hic bir sey iyiye gitmiyor
ne Galatasaray'da ne de Turk futbolunda.. Cok cok daha da kotuye gidiyor.
Bakin hani o zamanlar hep kosemiz vardi cimbom.org da yazardik ya.
(Halen duruyor da bende dahil kimse yazmiyor ) Bende 5 Kasim 2004 te
son yazimda "Turk Futbolu nereye gidiyor bu istikrarsizlikla" diye yazmisim kendi kosemde.
( http://www.cimbom.org/columnists/bahri.html )

Simdi yeniden okuyorum . Aradan gecmis tam 2 sene.
Su anda durum daha da kotu. Butun Turk futbolu oyle.
al iste guya Dunyanin bilmem kacinci zor Ligi diye lanse edilen,
milyonlarca dolar dokulen Turkiye Liginde Lidere bak.
Vestel Manisaspor... Ya boyle takim bile olmaz be..
En bariz ornegi iste.. Guya bu takim Genclerbirligi'nin Ankara'da 5-0 yendi mesela.
Dunya tarihinde boyle ucube mac yoktur. o kadar dengesiz ve istikrarsiz
bir Turk futbolu var ki, rahat Genclerbirligi'nin 5-0 kazanacagi
maci Vestel Manisaspor 5-0 kazandi. ve bu macin uzerine
butuun TV'deki futbol cahili yorumcular Ersun Yanal ne takim yapmis bee
diye anlattilar. Genclerbirligi'ni de posasi cikmis ilan ettiler.
bu kadar geri kafali iste futbola bakis. Ben hala iddia ediyorum.
Ne Ersun Yanal'dan Teknik Direktor olur.
Ne de bu Vestel Manisaspor'dan bi cacik.
Ne de bu Turk futbolundan bi nane olur.
Goreceksiniz, iddia ediyorum 6 puan farkla Lider olan bu takim
Ligin sonunda kume dusecek.
Varin bir de bu Liderin oldugu Ligde pesindeki
diger kocaman kocaman takimlarin halini dusunun

Boyle 2 hafta ustuste istikrarli futbol oynamayan, tamamen tesaduflerle
defans hatalarindan olan gollerle avunuruz.
iki hafta iyi oynamayai birakin, ilk devre ile ikinci devre bile ustuste
iyi oyun tutturamiyor butun takimlar. 3 pas ustuste beceren ooo ne oynuyor oluyor.

Ama siz yine gelin Cengiz abi yine o gunler gibi ( 10 sene oldu herhalde degil mi
bizim Me$ale'de sizi agirlayip ta ASY'de maca gitmemiz )
gideriz aynen maca hatriniza naapalim. :)
Last edited by Bahri Unlu on Sun Mar 04, 2007 11:17 pm, edited 1 time in total.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Post Reply