CL PSV-GS 31 Ekim Sali PSV Stadi Eindoven TSI 21:45

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

CL PSV-GS 31 Ekim Sali PSV Stadi Eindoven TSI 21:45

Post by Mehmet Gorgen »

Bir daha olimpiyat stadına maça gitmeyeceğim diye atıp tutan biri olarak yine şeytana uydum.

Üstelik bugün İstanbul bb-G.antep bb 2.lig A kategorsi maçı olimpiyat stadında yapılırken maçı canlı anlatan Dspor spikeri inaılmaz rüzgar var topun oynanması çok zor deyip duruken ,ben yine maçı evde syretmektense çile çekip maça gitmeyi tercih ettim.

5 adet numaralı maç biletini aldık. Çarşanba akşamı trübündyiz.

Umarım bu maçı kazanırız.

Saat 19.00 da Bakırköyden gitmeyi düşünüyorum bakalım kaçta stada varacağız.Üstelik arabayla gidip yine arabayı saatlerce aramayı göze alarak. Geçen maçta arabayı nasıl zorlukla bulduğumuzu Selçuk Şamlı bey çok iyi bilir.

P.S. Sn. Murat Biricik bey,

5 biletten birisi size ait. Olimpiyat stadına zamanında varmayı bir daha deneyelim bakalım.Ben size pm atacağım.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bilet icin cok tesekkur ederim. Bana mbiricik@hotmail.com dan ulasabilirsiniz.

Bir kucuk hatırlatma:
Calıstıgım ofislerden birisi Sefakoy de, Ramazan dolayısı ile 17:30 - 19:00 arası Ikitelli bolgesi felc oluyor. Ikitelli ve ISTOC tan den evlerine gitmek isteyen binlerce araba ile maca gitmek isteyen binlerce araba biribilerine dogru karsı istikamette hareket edecekler. Selcuk tan Bordo macerasını dinledim, Ramazan dolayısı ile cok dikkatli planlayalım.

Ben iftarı ya Gunesli-McDonalds yada Masko Sanayi sitesi komsusu TANSAS yanı Burger King de yapıp yola cıkmagı planlıyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

G.Saray-PSV maçına Rus hakem

A.A

Galatasaray'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde çarşamba günü oynayacağı PSV Eindhoven maçını, Rusya Futbol Federasyonu'ndan Iouri Baskakov yönetecek.

Karşılaşmada Baskakov'un yardımcılıklarını Tihon Kalugin ve Anton Averianov yapacak. Karşılaşmada dördüncü hakem olarak Vladimir Pettai görev alacak

PSV maçıyla yeniden şahlanırız artık :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gerets sistemi değiştiriyor

Kadir ÇETİNÇALI / İSTANBUL (DHA)

LİGDE sıkıntılı günler yaşayan Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde gruptaki kaderini belirleyecek maçta PSV Eindhoven karşısında mutlak galibiyet hedefliyor. Ancak, bu sezon Süper Lig’de oldukça sıkıntılı haftalar geçiren ve sadece iki galibiyet alabilen Galatasaray’ın, Hollanda temsilcisi PSV Eindhoven’ı nasıl yeneceği merak konusu oldu.
Rakibi izlemek üzere Hollanda’ya giden Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, bir zamanlar formasını giydiği PSV Endhoven’ın lig maçında Roda’ya son 15 dakikada 4 gol birden atması üzerine endişeye kapıldı. Sarı kırmızılı futbolcuların formsuz olmaları yüzünden sıkıntılı olan Gerets, Çarşamba günü takımını tek forvetle oynatmaya karar verdi. Belçikalı teknik adamın, PSV Eindhoven karşısında Hakan Şükür ya da Ümit Karan’dan birisini yedek oturtacağı veya bu iki oyuncuyu oynatması halinde Iliç ve sakat olan Hasan Şaş’ı kulübeye çekerek, orta sahada mücadele gücü yüksek oyunculara şans vereceği öğrenildi.

OYUNCULAR DA ÇİFT ÖN LİBERO İSTİYOR

Gerets’in son Ankaragücü maçında sahaya sürdüğü takımdan oyuncuların da şikayetçi olduğu öğrenildi. Sarı kırmızılı futbolcular "Bu sistemle antrenmanda PAF takımına bile yenildik. Orta sahada defansif özellikli sadece bir kişi oynadıkça biz her maçta zorlanırız" diyerek teknik direktör Gerets’in yanlışına dikkati çektiler.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE ÖZEL PRİM

Galatasaray yönetimi, Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmak için her türlü fedekarlığa hazır. Sarı kırmızılı yöneticiler, futbolcularla PSV Eindhoven maçı öncesinde bir toplantı yaparak, maç başına galibiyet primi vermek yerine, gruptan çıkılması halinde sürpriz bir rakam vererek, futbolcuları sadece bir maç için değil, bütün maçlar için motive etmeyi hedefliyor. Galatasaray yönetimi, gruptan çıkılması halinde adam başına 75 bin Euro vererek futbolcuları prim zengini yapacak.

CARRUSCA’NIN MENAJERİ:“İSTERLERSE GERİ GÖTÜRÜRÜM“

Transfer olduktan sonra geldiği ilk hafta ilk onbirde şans bulduktan sonra bir daha forma yüzü göremeyen Arjantinli Carrusca’nın İstanbul’da sıkıntılı günler geçirmesi üzerine Menaceri Hugo Izhak İstanbul’a gelecek. Carrusca’nın menajerinin istenildiği takdirde genç futbolcuyu kiralık ya da satılık olarak geri götürebileceğini ve Galatasaray’ın bu transferden zararlı çıkmayacağını söyledi.
MİLLİYET

Mübarek forumumuzdaki bu ölü sessizliğini atalım arkadaşlar :D
İyi günde kötü günde yensende yenilsende falan filan yani :D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Gerets sistemi değiştiriyor

Gerets’in son Ankaragücü maçında sahaya sürdüğü takımdan oyuncuların da şikayetçi olduğu öğrenildi. Sarı kırmızılı futbolcular "Bu sistemle antrenmanda PAF takımına bile yenildik. Orta sahada defansif özellikli sadece bir kişi oynadıkça biz her maçta zorlanırız" diyerek teknik direktör Gerets’in yanlışına dikkati çektiler.

Mübarek forumumuzdaki bu ölü sessizliğini atalım arkadaşlar :D
İyi günde kötü günde yensende yenilsende falan filan yani :D
Bu haber dogruysa. ki dogrudur bence, oyuncular da bizim fikirlerimizi paylasiyor. Zaten Gerets'in hatalarini gormemek imkansiz.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

PSV dün oynadığı maçta Roda'yı 4-1 yenmiş.Sonradan oyuna giren 3 oyuncusu da 1'er gol atmış.Defansta oynayan brezilyalı oyuncu alex'in de uzaktan sert şutları ile kornerlerde kafa atışlarına dikkat etmek lazım. Kalecileri brezilyalı gomes de Fenerli Alex'in eski takım arkadaşı. Hasselink'i sattıktan sonra ileriye yapılı bir forvet arayan ve sonunda Kluivert'ı alan psv henüz bu oyuncudan yararlanmıyor. Kone, tardelli ve farfan da zayıf kısa ama etkili forvet elemanları. Özellikle kontrataklara dikkat etmek lazım.

Orta sahada ekvatorlu milli oıyuncu Mendez de golleri ile dikkat çekiyor.Fas asıllı genç oyuncu afellay da uzaktan şutları ve oyunu yönlendirmesiyle PSV'de 2 senedir direkt oynuyor. Sağbek hollandalı Kromkamp'ı ise transferin son gününde Liverpool'dan aldılar.

Image
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Rakibimizin sitesinden guncel bir http://english.psv.nl/show?id=21372&contentid=12724 alinti...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:

Gerets’in son Ankaragücü maçında sahaya sürdüğü takımdan
oyuncuların da şikayetçi olduğu öğrenildi. Sarı kırmızılı futbolcular "Bu
sistemle antrenmanda PAF takımına bile yenildik. Orta sahada defansif
özellikli sadece bir kişi oynadıkça biz her maçta zorlanırız" diyerek teknik
direktör Gerets’in yanlışına dikkati çektiler.

Bu haber dogruysa. ki dogrudur bence, oyuncular da bizim fikirlerimizi
paylasiyor. Zaten Gerets'in hatalarini gormemek imkansiz.
Madem ozlu sozlerden basladik devam edelim. "Common sense is not so
common after all.." Voltaire.

Gerets iyi hocadir. GS Bundan iyisini bu parasizlikta bulamaz. Takima bakin, Kapuska pilic, imamotu falan. O yuzden "kapayin cenenizi ve destekleyin"

Tam destek, yoksa felaket kotek.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Cocu ve Mendez hem tecrube hem fizik hem akılları ile oynayan iki cok kaliteli oyuncu. Iki onliberolu sistemde dahi bu iki oyuncunun bizim orta sahayı domine edecegini dusunuyorum. Benim tercihim GS dortlu defansının onunde

Sas - Inamoto- Ayhan dan olusan uclu orta saha onlerinde serbest adam Arda

Bunların onunde ise iki forvet ile oynaması. Benim tercihim Sukur ile Karan olur.

Kanatları Sabri - Sas, Orhan-Ayhan ile daha verimli kapatabiliriz. Ayhan nın gobekten ziyade sol kanatta daha verimli oynadıgını dusunuyorum. Inamoto ve onlerinde Arda nın, Ayhan + Ilic ten cok daha iyi bir ikili ve iyi bir secim oldugunu kanısındayım. Arda, Ilic ten hem daha hızlı hem birebirde adam eksiltiyor. Arda nın savunması Ilic ten daha iyi. Buna ilave Arda ve Sas, Hakan ve Karan nın bosaltıgı alanlara kat edip son vurusu yapacak kalitedeler.

Bana gore macta anahtar olgu, GERETS in inandıgı sistemi akıllıca revize etmesi, simdiye kadar oynatmadıgı bir sistemi denememesinden geciyor. Hucuma donuk tek on liberolu sistem Ayhan + Ilic yerine, gobekte Inamoto sagında Sas solunda Ayhan ile revize etmesi yeterli. Arda onlerinde sol kanada yakın serbest adam oynamalı. Sabri nin Hasan nın defans acıgını surati ile kapatacagını, Ayhan nın sol kanadı ileri geri verimli kullanmasını bekliyorum. Bana gore bu diziliste anahtar rol Ayhan, daha sonra da Sas ta. Ayhan nın sol kanattaki ileri geri verimliligine yegane alternatif Sas ın Orhan Ak onunde bu kanata cekilmesi. Ayhan nın oyun icerisinde aksaması durumunda Ayhan - Cihan degisikligi yapılması, Sas ın sol kanada gecmesini ve Sabri nin ise Cihan nın onunde orta sahada oynamasını bekliyorum.

2. yarı forvetlerin yada Arda nın oyundan dusmesi durumunda, orta sahaya takviye yapılıp Sas ın forvete yada Arda nın yerine gecmesi bana daha akıllıca geliyor. Sas ın defansa yardımının limitli, ofansa desteginin daha fazla oldugu dusunuldugunde, oyuncu degisikligi forvet yada Arda icin dusnulurse, enerjisini forvet yada Arda nın serbest pozisyonunda harcamasında fayda var.

GS ın kadrosu yabana atılmayacak kadar iyi ve yetenekli bir kadro. TD kendi inandıgı sistemi akıllıca revize etmesi gerekiyor. Bu saatten sonra cakılı cift on libero ve degisik bir sistem oynatmak bana intihar gibi geliyor.

Benim ideal kadrom
.....Mondi
Sabri....Song...Tomas...Orhan
Sas........Inamoto....Ayhan
...........Arda
......Sukur..... Karan

Skor ustunlugu ele gecirirsek macı ikinci yarı yapılacak degisiklikler ile

.................Mondi
Cihan.... Song....Tomas... Orhan
Sabri....Inamoto....Topal/Okan....Ayhan
............Sas......Sukur

onbiri ile biterecegimizi dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bu ne is, Inamoto birden kiymete binmis ve kadrolarin degismezi olmus?

Vah cimbom vah!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Murat Kara wrote:Bu ne is, Inamoto birden kiymete binmis ve kadrolarin degismezi olmus?

Vah cimbom vah!
Bu arada Volkan Arslan bu hafta Lig TV karmasina girmis, Fener macinda iyi oynamis deniyor. Bir iki goruntu gosterdiler Tv'de. Tabi ki sorun Volkan da degil Inamoto da degil. GS'in elindeki kadro bence gayet iyi. PAF'taki M. Guven guven Volkan'dan da Inamoto'dan da iyi, her hafta Murat (Biricik) beyden haberini aliyoruz. Ustune Mehmet Topal geldi. Oynatmayanda hata. Iki tane on libero koyacaksin, bu kadar basit.

Bu arada PSV Istanbul'a gelmis, Kluivert, Reiziger ve bir futbolcu daha (Lami??) kafilede yokmus. Gerets cift on libero ile cikmaya niyetliymis.

Bu Gerets korkudan odu koptugu zaman cift on liberoyu aklina getiriyor nedense. Ama o zaman da kendi korkusunu takima da bulastirdigi icin bu sefer takim tutuk oynayarak kaybediyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Beklediğim kadro:

Sabri----Song---Tomas--Orhan
Hasan----Okan---Ayhan---Arda
------Hakan----Ümit-------------

Sağdan soldan bol bol şişirip, Hakanın indirip Ümitin bindirmesini bekleriz, risksiz hücum planı :D
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

PSV'nin Bordeaux macini simdi izledim (uefa.com'un yillik video paketini yeterli internet baglantisi olan herkese tavsiye ederim bu arada). O macta Cocu ve Farfan yoklardi, sol bek olarak carsamba gunu cezali olan Lamey oynamisti. Hollanda'da klasiklesmis 4-3-3 sistemi, yani tek on libero, tek forvet gibi aslinda, diger 4 oyuncunun rolleri alistigimiz 4-4-2 yada 4-2-3-1'den farkli--farkli olma seklide, o sistemlerde beklere yardim eden oyuncular (sol acik ve sag acik yani) genelde orta sahada ataga donuk olan orta oyuncular kadar ataga cikmaz. Bu 4-3-3'de hem beklere yardim eden, hem daha cok atak yapan oyuncular bunlar. (Milli takimda Robben ve van Persie'nin yaptigi gibi...) Ortadaki 3 kisi ise top rakiptayken hemen hemen 3 on liberolu sistemmis gibi ortada cakili oynuyor, topu aldiklari an ikisi ileri firliyor. Bordeaux macinda kanat oyunculari Tardelli (sol) ve Afellay (sag), orta ic olarak Simons'in onunde Vayryen (sol ic) ve Mendez (sag ic) oynadilar, ilerde tek Kone. Roda macinda yukardaki dizilise baktigimda, sanirim kanatlarda gene Tardelli ve Afellay, iclerde Cocu ve Mendez oynamistir.

Bu tur sistem oynayan bir takim'a karsi acaba Gerets nasil kadroyla cikar cok merak ediyorum. Bir kere, Bordeaux macinda cok bos adam birakip yan toplardan kafa golu tehlikesi cok yasadi PSV...bu genelde boyleyse Hakan ve Umit'in beraber oynayip Liverpool ikinci yarisindaki gibi kanatlardan bol bol orta yapma olasiligimiz yuksek. Sabri-Hasan sag kanadi bunun icin ideal (yaslanmis bir Reiziger karsisinda hem), ama bu tur sag kanat karsisinda Tardelli veya orda kim oynarsa bol bol ataga cikar, Song'un Bordeaux macindaki kadar oralari kapatmasi gerekir. Orta sahada cift forvet+Ilic oynadigimizda Ilic baya etkisiz gozukuyor genelde. On libero'ya destek olabilmek icin cok gerilere gelmek zorunda kaliyor, bu sefer cabuk yoruluyor, ataklara pek katilamiyor. Gecen sezon hep boyle oynasik dogru, ama genelde zayif rakiplere karsi fark etmiyor pek. 4-2-3-1 oynadigimiz maclarda yilin basinda Ilic super etkiliydi ataklarda, ama hem sistem degisikliginden hem baska nedenlerden formu dustu, carsamba Ilic'e guvenmektense iki forvet'e gecmek daha iyi olabilir...kalabalik orta saha karsisinda tehlikelide olabilir bu tabii...

(Sonunda hic bir sey dememis oldum galiba...nasil bir mac olacak anlamasi cok zor su an benim icin, ve bunun en buyuk nedeni kendi sacma sapan formsuzlugumuz ve ligdeki isteksizligimiz maalesef...)

GALATASARAY

...9 Hakan Sukur..99 Umit Karan
................22 Ilic
18 Ayhan...................66 Arda
...............23 Inamoto
5 Orhan Ak..2 Tomas..4 Song..55 Sabri
.............1 Mondragon

(Bu BJK macindaki--yani bir bucuk aydir kazandigimiz tek mactaki--ilk 11'imiz, eksi Ferhat arti Orhan.) Nedense bununla baslariz gibi geldi bana, hem cift on liberoya donmemis oluyoruz, hem azicik daha temkinli bir orta saha oluyor, hem iki Hasan birden silah olarak kulubede hazir. Not olarak eklemek gerek: BJK macinda bu kadro 25 dakika oynamisti ancak--Ilic sakatlaninca Hasan sag kanada, Arda ortaya gecmisti.

PSV

...............17 Farfan
........26 Tardelli.......10 Kone
8 Cocu..........................11 Mendez
..................6 Simons
3 Reiziger...23 Salcido...4 Alex...2 Kromkamp
..................1 Gomes

Afellay veya Aissati sag kanatta, Mendez sag icte, Tardelli veya Farfan yedek olabilirler.

haydi cim bom,
Deniz
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Iki teknik adamin son demecleri. Bana ilginc taraflarini koyulastiracagim.

Ilk once misafir, Koeman...
Koeman wrote:Koeman, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, oyunun ilk 20 dakikasının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:
''Oyunun başında baskı kuracaklar ve çok risk alacaklar, ama oyunun ilerleyişinde küçük kazalar olursa, güven kaybı olabilir. Bu tür maçlarda sonucun ne olacağını tam olarak kestiremezsiniz. İlk 20 dakika mutlaka oyundaki inisiyatifi elimize almaya çalışacağız. Ama savunmada iyi oynarsak ve minimum top kaybı yaparsak, başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Bence bu gücümüz var.'' Sahadaki her oyuncunun, stattaki taraftarlardan etkileneceğini kaydeden Ronald Koeman, ancak oyuncularının, kendilerini oyuna verip başarılı olacağına inandığını söyledi.

Olimpiyat Stadı'nın büyük bir stat olduğunu anlatan Koeman, ''Bakalım, seyirciden hakem etkilenecek mi? Bordeaux maçı tecrübesinden sonra o kadar seyirci gelecek mi? Deplasmanda oynamak her zaman çekincedir ve biz bu çekinceleri yaşıyoruz'' dedi.

-''GALATASARAY'I ÇOK İSTİKRARLI BULMUYORUM''-
Koeman, Galatasaray'ı çok istikrarlı bulmadığını da kaydederken, özellikle Liverpool maçında, iki devrede farklı oynadığını ifade etti.

Bu maçta Galatasaray'ın ilk yarıda 3 orta saha oyuncusu ile oynadığına dikkat çeken Ronald Koeman, ''Ama ikinci yarı oyunun inisiyatifini eline alıp, 4 atak oyuncuyla ne yapabileceklerini gösterdi. Galatasaray'ı çok istikrarlı bulmuyorum, ama gidişi değiştirecek oyuncuları var. Hakan Şükür ve diğer teknik oyuncuları var. Fizik olarak da güçlüler'' ifadesini kullandı.

-''ŞAŞ OYNAMIYOR MU?''-
Koeman, toplantıda bir basın mensubunun Hasan Şaş'ın yarın oynamayacağını belirtmesi üzerine şaşkınlığını gizleyemedi.

''Şaş oynamıyor mu? Bunu yeni duyuyorum ve doğru olup olmadığını bilemiyorum'' diyen Hollandalı teknik adam, ''Eğer bu doğruysa kanatları iyi kullanan Hasan Şaş'ın oynamaması, Galatasaray için kayıp'' yorumunu yaptı.

-''HAKAN ŞÜKÜR'E KARŞI OYNADIM''-
Hakan Şükür ile ilgili bir soru üzerine de Koeman, ''Hakan'a karşı oynadım. Tehlikeli bir oyuncu, ama yaşı ilerledi. Yarın akşam göreceğiz'' dedi.

Koeman'ın ''Hakan'a karşı oynadım'' dediği sırada Hollandalı basın mensuplarının gülüşmesi dikkat çekti.

-''GERETS'İ GÖRMEKTEN MEMNUNUM''-
Gerets ile birlikte oynadığını ve uzun süredir görüşmediğini anlatan Koeman, ''Burada yeniden onu görmekten memnuniyet duyuyorum'' ifadesini kullandı.

Gerets ile hiçbir zaman teknik direktörlük konularını konuşmadıklarını anlatan Koeman, ''Kendisi başarılı bir teknik direktörlük kariyeri yaşadı. Yarın yenersek Gerets'e sadece 'Kusura bakma' diyebilirim'' şeklinde konuştu.

-COCU: ''BİR PUAN İYİ AMA GALİP GELMEK İSTERİZ''-
Toplantıya katılan PSV Eindhovenli futbolcu Cocu ise yarınki karşılaşmada alınabilecek 1 puanın iyi bir netice olabileceğini, ancak kendilerinin galip gelmeyi tercih edeceğini söyledi.
Sonra Gerets...
Gerets wrote: Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İstanbul'da, Bordeaux karşısında 2 puan kaybettiklerini hatırlatan Gerets, ''Şimdi burada eski dostları görmek mutluluk verici, ama önce maçı kazanmak zorundayız. Maçtan sonra onlarla yine görüşürüz'' dedi.

Rakip takımın teknik direktörü Koeman ile birlikte Galatasaray'a karşı forma giydiklerinin hatırlatılması üzerine Gerets, ''O zaman neredeyse kupada saf dışı kalacaktık. Bunu şimdi biz, yarınki maçta yapmak istiyoruz'' diye konuştu.

Gerets, ''Üç ülkede şampiyonluk yaşadınız. Burada yaşadığınız baskı ne düzeyde?'' şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi:
''Sonuçta her ülkede bir kural vardır. Maçları kazanamadıysanız baskı olacaktır. Bu Türkiye'de fazla oluyor. Bunu doğal karşılıyoruz. Yeterli zamanımız var, bu zaman bize verildiğinde, takım içindeki güvenimiz başarıyı getirecektir. Ne olursa olsun, gelecekte, geçen sezon rekor kırarak 83 puanla ve hangi şartlarla şampiyon olduğumuzu, 80 yaşına gelinceye kadar unutmayacağım ve şarap içip puro yakarak bu özel şampiyonluğu hatırlayacağım.''

Ligde Ankaragücü karşısında alınan beraberliğin analizini yaptıklarını ve kafalarından sildiklerini vurgulayan Gerets, ''Şimdi sadece PSV maçına hazırız. Çünkü Şampiyonlar Ligi maçının değeri her zaman farklıdır'' dedi.

Rakiplerini son maçında ilk kez canlı olarak izlediğini anlatan Gerets, savunmada iyi oyunculara sahip ve forvette çok tehlikeli bir oyuncu olan Kone'li kadrosuyla PSV'nin, ilk yarıda kötü oynamasına karşın maçı çevirip kazanmasını bildiğini söyledi.

Gerets, teknik adam olarak kendisine yönelik eleştirileri de, ''Biz bu durumlara alıştık. Şampiyon olduğumuz sezon bile tartışıldım. Sevindirici olan durum ise sadece benim değil, diğer hocaların da tartışılması ve bunda yalnız kalmamış olmamdır'' diye yanıtladı.
Satir aralarindan bile iki hocanin arasindaki farki goruyorum. Biri laf salatasi geveliyor, kendini gecmisle ve baskalarinin basarisizligi ile avutuyor, fazla bir teknik analiz yok. Digeri GS'in cok kolay sallandigini, geriye dustugunde cok zorlandigini, ileriye gecse bile en ufak hatada maci verebildigini cozmus. Bunun teknik olarak sebebini (orta sahanin defansif ve ofansif olarak oyundan dusmesi) de biliyordur eminim.

Yarin GS 3-0 one bile gecse rahat olmayacagim. Son duduge kadar PSV maci birakmayacaktir. Liverpool'dan daha zor bir rakip bekliyor bizi.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:Iki teknik adamin son demecleri. Bana ilginc taraflarini koyulastiracagim.

Ilk once misafir, Koeman...
Koeman wrote:Koeman, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, oyunun ilk 20 dakikasının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:
''Oyunun başında baskı kuracaklar ve çok risk alacaklar, ama oyunun ilerleyişinde küçük kazalar olursa, güven kaybı olabilir. Bu tür maçlarda sonucun ne olacağını tam olarak kestiremezsiniz. İlk 20 dakika mutlaka oyundaki inisiyatifi elimize almaya çalışacağız. A
Koeman cok akilli mantikli bir adammis hakkaten. Ettigi laflardan belli.

Bu arada yarin Hasan niye oynamiyor, anlamadim, sakat oldugu icin herhalde. Onun yerine Aydin falan oynarsa hic umudum kalmaz. Tecrubeli bir kadroya ihtiyacimiz var, cunku Gerets'in bu maca motive olamadigi yukaridaki laflarindan belli.
Post Reply