2. Hafta:GS-KS 4-0 ARDA 44,ILIC 54,66, CİHAN 70

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

2. Hafta:GS-KS 4-0 ARDA 44,ILIC 54,66, CİHAN 70

Post by Tolga Girici »

Kimse acmadan ben acayim dedim basligi, belki ugurlu gelirim. Bu sene erken forma giren ve iyi transferler yapan Kayserispor'la oynuyoruz. Kendi evimizde olmanin avantajini kullanmamiz gerek.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk 7 haftanın en kolay olabilecek maçını daha yeni oynadık, sonuç ortada.. :)
Bundan sonra güzel çok güzel günler bizi bekliyor :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci yine izledim. yahu penaltiyi yerden yarim metre atarsan kaleci ko$eyi sezerse kurtarir. Penaltida top kaleye geldiginde yerden en az 1.75cm kalkmali. zaten iyi penalticilarda boyle atiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizimkiler topu aut'a atmaktan tırsıyorlar galiba. Kaleyi tutturamamak daha büyük ayıp tabi. Kaleciye çarparsa, 'kaleci kurtardı' oluyor. Ulan sert vursam dışarı çıkar, yavaş atsam ayrı rezalet, acaba naa'psam naa'psam, diyorlar ve hoop penaltı kaçmış..
Cengiz Akgun wrote: Penaltida top kaleye geldiginde yerden en az 1.75cm kalkmali. zaten iyi penalticilarda boyle atiyor.
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

beyler alemsiniz ya.içinize işlemiş maç kayseri maçının forumuna da yazmışsınız işte bana kızıyorsunuz ama bu sefer kendimi tuttum :) şimdi anlıyorum ki siz de benim gibi fanatiksiniz :lol:
Image
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Maci yine izledim. yahu penaltiyi yerden yarim metre atarsan kaleci ko$eyi sezerse kurtarir. Penaltida top kaleye geldiginde yerden en az 1.75cm kalkmali. zaten iyi penalticilarda boyle atiyor.

Kimse bahsetmemis ama kaleci 2 penaltidada cizgiden 1 metre ondeydi. Benim bildigim kaleci rakip topa vurana kadar cizgiyi gecemez, cizgi uzerinde saga sola hareket edebilir ama asla cizgiyi gecemez. Adam utanmasa altipasa kadar cikacak. Bu kacan penaltilar mazaret degil ama gozdende kacmamali.

Apsua Cemal
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Maç öncesi, 2005-06 Şampiyonluk Kupası da TFF temsilcisi tarafından futbolcularımıza verilecek, böylece kupa törenimizi -geç de olsa- yapmış olacağız.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Kayserispor bu hafta Trabzonu ezdi desek yeridir. Biraz becerikli bir forvetleri olsa 5 atarlardı, mac 1-0 bitti. Cok dikkatli olmamiz gereken bir mac. Yine de seyircinin destegiyle bu maci kazanacagimizi tahmin ediyorum. CL macinin ardindan gelmesi biraz sanssizlik olarak gorulse de bence degil. Tam tersine iyi oldu, takim bir arada oynayarak birbirine daha da alismis olacak. Yine de sezonun ASYde oynayacagimiz en zor maclarindan biri.
Tan Erten
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Cemal Savas wrote:

Kimse bahsetmemis ama kaleci 2 penaltidada cizgiden 1 metre ondeydi. Benim bildigim kaleci rakip topa vurana kadar cizgiyi gecemez, cizgi uzerinde saga sola hareket edebilir ama asla cizgiyi gecemez. Adam utanmasa altipasa kadar cikacak. Bu kacan penaltilar mazaret degil ama gozdende kacmamali.

Apsua Cemal
Ayrica ilk penaltida 6 Ankaraspor'lu oyuncu vurustan once ceza sahasina giriyor ve o girenlerden biri donen topu Hakan Sukur'den once kornere atiyor. Sonuca direkt etkili hata.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote: ...
Ayrica ilk penaltida 6 Ankaraspor'lu oyuncu vurustan once ceza sahasina giriyor ve o girenlerden biri donen topu Hakan Sukur'den once kornere atiyor. Sonuca direkt etkili hata.
Dun bu Maraton programinda yava$ cekimde gosterildi. Hatta Toroglu ikinci penalti durumunda hakem avantaja birakip atilan golu gecerli saymali idi olmaz ise tekrar penaltiyi verebilirdi dedi. Artik avantajdan sonra avantaj kullanilmaz ise hakemin geri gelme hakki var dedi. Ben de bilmiyordum bunu.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Aug 07, 2006 7:11 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote: ..Dun bu Maraton programinda yava$ cekimde gosterildi. Hatta Toroglu ikinci penalti durumunda hakem avantaja birakip atilan golu gecerli saymali idi olmaz ise tekrar penaltiyi verebilirdi dedi. Artik avantajdan sonra avantaj kullanilmaz ise haemin geri gelme hakki var dedi. Ben de bilmiyordum bunu.
Bu olay bizim basimiza geldi.

Bir Anadolu takimina karsi oynarken ince uzun Afrikali santrafor ceza sahasina girdikten sonra Omer Erdogan tarafindan sert bir faule maruz kalmasina ragmen topu tekrar kotrol edip sut cekti. Mondi sutu kurtardi ama hakem daha once ki penaltiyi verdi. Hekem Canaydin'in sene sonunda emekliye ayirdigi hakemdi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

O Rize macini seyretmedigim icin bilmiyordum. Erman bu lafini Hakan dudukle beraber gol attigi icin soyledi. "O dudugu bir iki saniye yutsa golu verir zaten de kural da budur verilecek en agir ceza olurdu" diye ekledi. Hatta golden sonra da adama hala sari gosterme hakki da olurdu dedi. $ansal ise bence kaleci dudukle durdu belki Hakan'in o golunu yine yemezdi dediginde Erman "o zaman kalkar doner penaltisini verirdi" diye ekledi. Gayet mantikli bir aciklama idi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz abi şu maç konu başlıklarını geçen seneki gibi sen açsana abi.

Geçen sene totem yapmıştım.Uğurlu gelmişti.
Bu sene de kimse maç konu başlığı açmasın Cengiz abi önden buyursun.

Geçen sene şampiyonluğu bu toteme bağlamıştım. :lol:

Maç konu başlığı için acele etmeyelim beyler...
Last edited by Mehmet Gorgen on Mon Aug 07, 2006 9:06 pm, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:O Rize macini seyretmedigim icin bilmiyordum. Erman bu lafini Hakan dudukle beraber gol attigi icin soyledi. "O dudugu bir iki saniye yutsa golu verir zaten de kural da budur verilecek en agir ceza olurdu" diye ekledi. Hatta golden sonra da adama hala sari gosterme hakki da olurdu dedi. $ansal ise bence kaleci dudukle durdu belki Hakan'in o golunu yine yemezdi dediginde Erman "o zaman kalkar doner penaltisini verirdi" diye ekledi. Gayet mantikli bir aciklama idi.
Bu kurali gecen sene Arsenal - Barcelona CL finalindeki pozisyon uzerine de tartismistik, hatta yabanci uzmanlar da hakemin hatali oldugunu yazmislardi. Lehman E'to'yu dusurdugunun hemen ayni saniyesi icinde birisi seken topu gol yapmisti. Hakem dudugu calip kirmizi kart verdi. Halbuki en buyuk ceza goldur, oyunun amaci da goldur verilen butun kararlar gole yonelik olmalidir. Gol verilip, kaleciye sari kart verilmeliydi.

Dunku macta ben hakemin penalti vermesine sasirdim. Penalti olmadigindan degil. Gecen sene ayni pozisyon defalarca oldu ve GS'in penaltilari bir turlu verilmedi. Yani devam ettirip bizimki golu kacirabilirdi ki hata yapmis olurdu.

Bir defans oyuncusunun kollarini acarak sut karsilamasina izin verilemez. Elle oynamadan olusan penaltida illaki kasit aranmaz. Eger kasit varsa hem penalti hem kirmizi karttir. Eger defans oyuncusu iki kolunu yana acarak sutu karsilamaya cikarsa bu penaltidir. Eger eller normal pozisyonundaysa ve topa kola carpmissa (bakiniz Galatasaray - Real Madrid Super kupa finali, Suat Kaya'ya calinan penalti) oyun devam ettirilir.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:Cengiz abi şu maç konu başlıklarını geçen seneki gibi sen açsana abi.

Geçen sene totem yapmıştım.Uğurlu gelmişti.
Bu sene de kimse maç konu başlığı açmasın Cengiz abi önden buyursun.

Geçen sene şampiyonluğu bu toteme bağlamıştım. :lol:

Maç konu başlığı için acele etmeyelim beyler...
Cengiz Abi'ye laf yok, ama benim de bu konudaki emeklerim gozardi edilmemeli :) Gecen sene son 8 hafta baslik acma isini devraldim, actigim 7 basligin tamamini kazandik. Bir tek Fener macinda Can benden once davrandi, sonuclarini maalesef gorduk. :) Tabi ben acsam ne degisirdi bilmiyorum.
Post Reply