25. hafta TRABZON-G.SARAY 1-1 (64 gökdeniz, 73 necati )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

25. hafta TRABZON-G.SARAY 1-1 (64 gökdeniz, 73 necati )

Post by Cengiz Akgun »

Actik. Eger Car$maba gunu gulmez isek fikra asip guldurmeye cali$irim.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Mar 13, 2006 8:27 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Re: 25. hafta TS-GS Avni Aker 12.Mart.Pazar TSI:19

Post by Alpay Dedeoglu »

Cengiz Akgun wrote:Actik. Eger Car$maba gunu gulmez isek fikra asip guldurmeye cali$irim.
Benzine zam gelmis. Laza sormuslar,seni etkiler mi diye?
O da cevap vermis:
''Farketmez ben hep 20 milyonluk aliyorum''.

Sartlar ve kosullar ne olursa olsun,GSde TS'de canlarina disine takip birbirlerine karsi mucadele ederler, karsisindaki sampiyonluga kosacakmis, hic baglamaz onlari.Hatta birbirlerini celmelerler,ama yinede dost 2 takim olarak kalirlar.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Madem yenildik ve Hasan'da hatirlatti. Laz fikrasi derseniz biraz ucuk bir $ey aklima geldi.

Temel ile Fadime halvet olmu$lar. Ertesi gunu Temel "kiuz Fadime In$aat i$u agirdur da. Bundan sonra bu i$u jun a$uru yapayruk ben cok yoorgin olayrum da" demi$. Sonra "aha dun pazertesu idu yaptuk. Bujun sali yapmayruk. Car$amba yapayruk. Per$embe yapmayruk. Cuma ooo mubarek jundur da yapmayruk. Cumartesu yapayruk. Pazar tatildur da yapmayruk. Oldi mu?" diye eklemi$. Fadime ne desin "oldi" demi$. Sonra Temel yorgun adam takvimi filan unutmu$ gitmi$. Geceleri kicini donup yatar yatmaz horultuyu koyuveriyormu$. Bu i$ hic aklinda olmadigi halde aradanda epey bir zaman gectikten sonra bir Per$embe ak$ami gunleri $a$irmi$. "kiuz Fadime bujun junlerden ne idu" diye sormu$. Fadime heyacanla hem de umarak "Par$amba Temelum Par$amba" demi$.

Bakalim Pazar gunu ne yapayruk?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Hakem Bülent Demirlenk..
Ben bu hakemi bi yerden hatırlıyorum ama nerden?
Yakın zamanda lafı geçmişti sanırım..
Neyse öğreniriz yakında..
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mustafa Dogan wrote:Hakem Bülent Demirlenk..
En son Serkan Balci Kayserili rakibine cift daldiginda kafasindan terler bosanarak , aglamakli bir sekilde olay yerine kosarken hatirliyorum. :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mustafa Dogan wrote:Hakem Bülent Demirlenk..
cihan'ı attıran 4. hakem.

fb-kayseri maçında serkanı oyundan atmayan hakem.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Baya temiz bir sicili varmış.. Az zamanda çok iş başarmış..
Tolga Girici wrote: En son Serkan Balci Kayserili rakibine cift daldiginda kafasindan terler bosanarak , aglamakli bir sekilde olay yerine kosarken hatirliyorum. :)
Mehmet Gorgen wrote:cihan'ı attıran 4. hakem.

fb-kayseri maçında serkanı oyundan atmayan hakem.
Meczup
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

-----------Mondragon----------
Uğur---Song--Tomas--Ferhat
--- Hasan--Ayhan----Heinz---
--------------Neco-------------
---------Hakan---Ümit---------

Nasıl sakatlandıklarını anlamadığım Uğur ve Ferhat inşallah iyileşmişlerdir...
Gerentsin 3 forvetten vazgeçeceğini pek tahmin etmiyoruz tabi..
Hasan ve Ayhan kesin oynar ama artık orta sahanın solunda Heinz mı olur, Aydın mı bilemiyorum..
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Temel ile Idris sohbet ediyorlarmis. Temel sormus, "Ula
Idrus, erkek erkege yenen yemege ne denur?" Idris, "Ne bilecegum pen?" deyince,

Temel, "Ula niye pilmiyesun menemen denur da!..." demis.

Ula u$aklar pu da size Temel Fikra'sunun Injiluzcesu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

İkinci okuyuşumda anladım. :)
Cengiz Akgun wrote: Temel, "Ula niye pilmiyesun menemen denur da!..." demis.
Meczup
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Trabzon-Galatasaray

Fatih Tekke 149 dakikada bir gol atmış...

Fatih Tekkenin en önemli özelliği, rakip stoper kendisine uzak durursa çok rahat pozisyona girip işini bitiriyor(muş)..

Konyaspor ligin ikinci yarısında en az top kaybeden takım...

Ligte en çok gol pozisyonuna giren takım Galatasaray... İkinci fener..

Trabzon rakip kaleye en hızlı giden 3 takımdan biriymiş..

Galatasaray kendi sol kanadından deplasmanda gol yememiş..

Trabzonun bütün duran toplardan attığı gol 1 (kornerden)....

Trabzonun sağ beki çok panik bi çocuk....

Trabzon baskı altında en çok top kaybeden takım...

Galatasarayda sonradan girenler 11..

Ligin en çok top kazanan forveti Yattaraymış :)

........................

Show tv de kupa maçının geniş bir özetini izleyebilirsiniz hemen şu an...
Meczup
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Pazar gunu gene garip bir mac gececek. GS buyuk olasilik kazanir diyemiyoruz. Artik hangi bomba patlarsa elimizde.

Trabzon'da Gokdeniz oynamayacakmis, hocasi hazir degil demis. Yattara yok, Trabzon'un gol umudu, Omer Riza'nin defansin arkasina sarkip yapacagi deparlara Fatih'in yetisip tamamlamasi. Ve orta sahada Polonya'linin cekecegi uzaktan sutlar. Hepsi bu. Omer Riza bal yapmayan ari. Gol vuruslari cok kotu. Fatih'se uzun zamandir sakatliktan oynamiyor. Mac eksigi olabilir. Polonya'li bir kac gun antrenmana cikamadi, hastalanmis, serum tedavisiyle ayaga kaldirdilar, bugun yine calismaya basladi.

Defansta Fatih stoper oynuyor cok dengesiz, defans topu oyuna sokamiyor direk baski halinde taca veya rakibe veriyorlar. Kaleci bizden 4 yiyen kaleci, cok tecrubesiz ve GS forvetleri karsisinda ayaklari titreyecek yine.

Orta sahalarinda 4 kosan ayak koyup Omer Riza ve Fatih'i ilerde birakacaklar.

GS yorumu ise tamamen acik. Burada tahmin edebilene helal olsun.

Ben olsam Volkan - Saidou yoklugunda

Cihan (cezasinin bitmis olmasi lazim) - Tomas - Song - Orhan

Sabri - Hasan - Heinz - Ayhan

Necati - Umit Karan

gibi bir dizilis deneyebilirim. Heinz'i hic orta sahanin ortasinda denemedik. Bence Ilic'den daha fazla faydali olabilir. Yeterince kosuyor, ayagindan top almak zor, uzaktan sutlari var, ara pasi atabiliyor. Hava toplarina cikabiliyor. Ayakta kalacaktir Trabzon orta sahasina karsi. Sadece adam sol acik falan degil.

Hasan'i oyun kursun diye ortaya koydum adam yoklugunda, sabri'de sagda. Tam tersi de olabilir, sagda Hasan icerde on libero rolunde Sabri. Trabzonun stoperleri havadan iyi yerden kotuler, necati ve umit topu yere indirip, her kaleyi gorduklerinde vururlarsa mutlaka bir sey cikar.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Trabzon maçı ve konu laz fıkralarından açılmışken bende biryerde okuduğum fıkrayı yazayım bari.

"Ekonomik kriz yüzünden büyük para problemi olan Temel, issizlik ve parasizliktan bikkinlik geldigi bir sirada cocuk kacirıp fidye istemeye karar vermiş ve Şehrin büyük parklarından birinde çocuğun birini gözüne kestirmiş. Önce bir not yazmış;

"Çocuğunu kaçurdum. .Bunu yaptugum için üzgünum, kusura bakma ama gerçekten paraya ihtiyacum vardur. . Yarin sabah saat 10'a kadar falanca parktaki buyuk agacin altına siyah bir çanta içinde 5 milyar getirmezsen cocugunu olmus bil, İmza laz"

Sonra çocuğun yanına gitmiş.Notu çocuğun ceketine koymuş ve çocuğa doğruca eve gitmesini ve notu babasına vermesini tembihlemiş.
.
Ertesi sabah 10'da Temel parka gelip büyük agacin altını kontrol eder ve bir paket bulur.
Actiginda icinde 5 milyar para ve bir not vardir.

-"Paran burayadur ama ula utanmimusun hemserinun usaguni kacirmaya".
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Gerets kumar oynamaya devam ediyor. Rus ruletinden farki yok bu isin. Orta sahada on libero konumunda Cihan var, Sabri sag bekte, Ilic Necati ve Umit'in arkasinda. Hasan ve Ayhan kanatlarda.

Hakikaten fecaat bir orta saha. Cihan 3 mactir oynamiyor, orta sahada oynayacak, kirmizi kartla atilir gibime geliyor. Sabri sagbekte gecici olarak oynuyordu simdi oraya cakildi kaldi. Gozle goruluyor cocugun aksadigi, 3 gun once Umit Ozat bile cok zorladi Sabriyi. Aslnda orta sahada oynamasi lazim. Cihan'in yerine onun oynamasi lazim. Ilic'in bu macta bu takimda isi yok. Cunku Ilic bu sene deplasmanlarda hic iyi degildi, ve Trabzon tek forvet,3 kosan ayakla oynayacak orta sahada. Symkojiak, FErhat, Huseyin. Bunlara karsi tek basina kalacak Cihan. Ilic golge savunmasiyla eslik eder.

Arkadaslar bu kafayla biz bir bok olamayiz. Allah'dan fark acildi ikinciligi hic olmazsa kaybetmeyiz. Orta sahada oyunu teslim edecegiz, kalemizde bir suru pozisyon gorecegiz, ama gol pozisyonu da buluruz. Kim daha cok atarsa. Var mi delikanli bu maca para yatiracak?

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

eRGÜN Gürsoy 27 MARTTA ÖDENMESİ GEREKN 15 MİLyon usd borcun olduğunu, aksi takdirde puanlarımızın silinebileceğinden bahsetti. Bunu ödeyebilecek adaya oyunu verecekmiş.

15 milyon usd'yi bizimkiler rüyalarında zor bulurlar.
Post Reply