TSL 13. hafta GS- Hacettepe 3-1 (Baros (3))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ali Gursel wrote: Skibbe bu kadar aptal olamaz, sanirim tazminati ile gitmek istiyor, Kalli falan tribunde bakti, parami vermezlerse takimin icine ederim diyordur herhalde.
Macin ozeti bu!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Man of the Match: Baros (Galatasaray)

Flops of the Match: Meira, Servet,Ümit Karan (Galatasaray), Erdoğan Arıca(Hacettepe)

Imbecile of Match: Tozo( Hacettepe)
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Hakan Sukurun bir maci vardi. Gecen sene, kalli ile problem yasadiktan sonra. 90 dakika her topa vurmustu pas vermeden, hepsi ustten auta. Hic umursamamisti takimi, diger oyunculari.

Umit boyle bir 45 dakika gecirdi. Sut calisma isidir belliki calismiyor.

Lincoln cok buyuk bir hata yapti topu sektire sektire giderek. Dunyanin her yerinde cok ayip.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

MAci bosverin. Lincoln'un mukavelisi simdiden uzatilsin diyorum.

Mehmet ve Emre'nin girmelerine sevindim, insallah bu ikili ilerde ilk onbirin degismez adami olur.

GS'in arkaya dayanip top oynamaya ihtiyaci var, bunu defansif acidan
söyluyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lig isini hal ettik. Bundan sonra Suleyman Abay'siz sahaya cikmak yok Gorgen'in dedigi gibi. Avrupa'da da bir SUleyman Abay bulursak Kadikoy'de finali de oynar ve kupayi kaldirir bu takim.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 30, 2008 10:13 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Erdogan Arica Lincoln'e ne diye kizdi bilmem. Adam sevincin ne yapacagini sasirmis. Sevinmesin mi yaniHacettepe gibi bir takimi yenmis. Yanlis adama kizmis o da hakemin yanlis sari gostermesi gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Lincoln cok iyi oynadi bu mac. Ama elden cikarilmali, rakibine saygsizlik eden bir oyuncu Galatasaray'da oynayamaz.
Ayni hareketi brezilyada yapan bir oyuncuyu tekme tokat dovduler.

Umit'ten yedek olmiycagi tekrar goruldu. Cok yipranmis.

Cogu insani mutlu edicek bir macti bence, RESULTANTE IMPORTANTE. Liderden 4 puan geride. :D:D:D Futbol sadece futbol degildir dedikleri gibi.

Hakem son kirmizinin ilk sarisi disinda standart bir mac yonetti hakem. TSL standartlarinda.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:Erdogan Arica Lincoln'e ne diye kizdi bilmem. Adam sevincin ne yapacagini sasirmis. Sevinmesin mi yaniHacettepe gibi bir takimi yenmis. Yanlis adama kizmis o da hakemin yanlis sari gostermesi gibi.

Topu sektire sektire gitti diye 90. dakkada. Lincoln cok ayip ettti Cengiz bey.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Cengiz Akgun wrote:Erdogan Arica Lincoln'e ne diye kizdi bilmem. Adam sevincin ne yapacagini sasirmis. Sevinmesin mi yaniHacettepe gibi bir takimi yenmis. Yanlis adama kizmis o da hakemin yanlis sari gostermesi gibi.
Rakip 9 kişi kalmış, 3-1 öndesin orta sahada bomboş durumda topu sektire sektire gittiği için kızmış. Hiç sevmem Erdoğan Arıca'yı ama bu konuda haklı adam... Rakibe saygı göstereceksin. Ronaldinho gibi topu 2-3 rakibin üstünden sektirip çalım atabiliyorsun yap ama bu yaptığı saygısızlık...

Seyirciye şov yapmaya çalışıyor ama Türkiye'yi tanımıyor sanki... Bu kadar kasabın olduğu bir ligde böyle saygısızlık yaparsan biri gelir ayağını eline verir sonra da ağlarsın...
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Mac boyunca anlayamadigim olay topu uc oyuncu sikistiriyoruz ama basan olmuyor. Oyunculardan dolayi olabilir, sakatlardan Mehmet Topal, Baris ve Ayhan bu isi cozebilir. Defansta Meira cok yumusak oynuyor, basan adam Emre Gungor gorunce sevindim. Sabri de gozle gorulur bir gelisme var, boyle devam etsin seneye transfer olur, yanliz bir iki pozisyonda yana vermesi gerekirken gereksiz sutu dusundu.

Arda ve Kewell cok kotu oynadi. Ben son donemlerdeki puan kayiplarini buna bagliyorum , bir turlu parlamiyorlar son uc mactir. Lincoln 'e nazar degmesin, basarili oynuyor,goz zevkine hitap ediyor, top sektirmesine kizmislardir ama birazda girgir olsun.
Kemal Bakircioglu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur A. Boztepe wrote:Hakan Sukurun bir maci vardi. Gecen sene, kalli ile problem yasadiktan sonra. 90 dakika her topa vurmustu pas vermeden, hepsi ustten auta. Hic umursamamisti takimi, diger oyunculari.

Umit boyle bir 45 dakika gecirdi. Sut calisma isidir belliki calismiyor.

Lincoln cok buyuk bir hata yapti topu sektire sektire giderek. Dunyanin her yerinde cok ayip.
Lincoln'un hareketi bence rakiple cok alakasiz, kendi kendine top sektirdi, herhangi bir rakibi kucuk dusurmeye calisma falan yoktu, yakininda rakip falan yoktu, alakasiz bir yerde sektirmedi, top oyle geldi, sonunda da sektirmeyi mecbur olmadan kendi kesti. Sektirmeyi onunde, yakininda bir rakip varken yapsa katilirdim ama bence yapilan da birsey yok. Arica sapitti haybeye.

Diger konuya da kisaca ciddi cevap vereyim: ben dun hicbir yazimda sonuc benim icin yeter sarttir demedim, gerek sarttir dedim, sanirim bu ikisi karismis. Daha acayim, bir tablo ile:

Kotu oyun + kotu sonuc: kabul edilmez
Kotu oyun + iyi sonuc: kabul edilmez
Iyi oyun + kotu sonuc: kabul edilmez

Iyi oyun + iyi sonuc: iste bu olur

Benim soyledigim bu. Bu kadar para harcamis, gecen senenin sampiyonu GS iyi sonuc almak zorunda, ozellikle Turkiye'de ve UEFA'da zayif takimlara karsi. Ha, kotu oynayarak kazanmalari da yeterli degil benim icin.

Umarim boyle olmustur.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tebrik ederim Erdogan Arica'yi. Hakikaten efendi adammis. Hakem konusuna hic girmedi. Lincoln saygisizlik etti 9 kisi kalmis takima bu yapilmaz dedi Lincoln sevinmeyip ne yapsin yahu. Soko top elime dedi demis. Eski GS yoneticisi (Bulent Tulun) penaltiyi o gormedi kulagina uflediler o da orada kimin elledigine kendince karar verdi dedi ki dogru gozukuyor.

Yahu bu Pinar'i, Cinar'i birakin. Boyle zorlama ile olmuyor. Illa araya bir kadin koymak mi lazim yahu.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 30, 2008 10:26 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ozgur A. Boztepe wrote:

Topu sektire sektire gitti diye 90. dakkada. Lincoln cok ayip ettti Cengiz bey.
Lincoln topu Erdogan Arica'nin futbolcusunun bizim defanstaki bir futbolcuyu Amerikan Futboluvari bir darbesiyle indirtikten yada indermeye calistiktan sonra yapti.
Birazda onu dile getirsin.
9 kisi kalmislar.Saygi bekliyorlarmis.Iyi bari 2-3 tane de gol atalim kendi kalemize.
Metalist macinda yapsamiymis ayni hareketi.Cok sevinmis anlasilan Metalist'in galibiyetine.
Bugun verilen penaltiyi, hatali kartlari haftalardir verlimeyenlere, gosterilmeyenlere, sayilmayan gollere saysinlar.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Omer K. KOCAOGLU wrote: Bugun verilen penaltiyi, hatali kartlari haftalardir verlimeyenlere, gosterilmeyenlere, sayilmayan gollere saysinlar.
Sevgili Omer, bugunku penaltiyi hicbir seye saymasinlar, kaleci olmayan defans oyuncusu top yumrukladi, bunu niye baska seye versinler, bu penaltiyi bugunku maca verelim. Ankara macinda falan verilmeyenleri baska bir macta puan kaybetmek yerine penalti olmayan pozisyonlardan penalti alarak geri versinler.

Hakkimiz olan penalti verilerek bize bir sey verilmis olmuyor yani.

Kartlarda tek hata yanlis adama gosterme, onun da caresi elle oynayan adamin gidip bendim demesi, GS'in degil Hacettepe'nin derdi.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sun Nov 30, 2008 10:29 pm, edited 1 time in total.
Ozgur A. Boztepe

Zoko: "Penalti pozisyonunda top elime carpti"

Zoko: " Hakeme soyledim sari karti bana goster dedim penalti pozisyonunda"
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply