TSL 3. Hafta:Galatasaray - Antalyaspor 1-1 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Tebrikler Skibbe efendi tebrikler.
Mücadelesiyle parmak ısırttıran bir takımı üç ayda kediye döndürdün.
Hasan Şaş'ı sağ beke koymak sende... Baros'u yedek bırakmak sende... Forvetlerin sağa sola gelerek asıl yerlerini ihmal etmelerini izlemek sende.
Saha içi yardımlaşma, uyum, organize atak desen, hak getire.
Aferin Skibbe efendi.
Merak ediyorum, afyon mu yutturdun bu çocuklara?
Nonda, Ümit Karan, Ayhan, Arda... Herkes mahvolmuş durumda. Kıllarını kıpırdatacak halleri yok.
Aydın'ı bütün hamlığıyla sahaya koydun.
Ne Arda'ya, ne de Aydın'a, bir futbolcu nerede şut çeker, çerede çalıma girer, nerede orta yapar, öğretmedin.
Hasan'a da...
Sonra da, topun oynandığı yerde olmamayı ustalık haline getiren, ısrarla kendini saklayan Lincoln'den medet umdun.
Rakibin forvetini marke eden, Nonda. Haliyle bomboş kafa vurdu, gol.
Aferin.
AYRILMAZ İKİLİ
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ali Gursel wrote: Aydin iyi kumas, gecen hafta belli olmuyordu, bu hafta gozuktu.
Hizi, ve diklemesine oynamasi, bana Ribbery'i animsatiyor. Biraz daha tecrube kazandiktan sonra 11'in vazgecilmezi olur.

Arda'nin formsuzlugunu sadece Milli Maclara baglamak biraz iyimserlik olur. Solda Kewell, sagda Aydin olunca kendisine bir turlu yer bulamadi. Kotu oynadikca da morali bozuldu.

Hakan
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

ben de daha once Skibbe icin" bekleyelim gorelim diyerek pesin hukumlu olmayanlardandim" ancak 3 lig maci ve 2 CL macina bakarak bu adamin nasil bir oyun felsefesi oldugunu, ne yapmak istedigini anlamak mumkun degil.

PS. Omer futbolumuzun en cirkeflerindendir ancak bugun mac sonu olan olayda Lincoln'un de cok masum olmadigini gordum gibi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Hakan Bakircioglu wrote:Omer her zamanki gibi hayatinin macini oynuyor bize karsi.
Surekli gol kaciriyoruz son 5 dakikadir...
Cunku sahada 90 dakika oynamasi gereken 11e benzer bir 11 son 15 dakikada ancak sahaya cikabildi.

Ali
:)

O takim ilk basta sahada olsa GS ilk yarida 2, 3 sifir gerideydi. Antalya'nin girdigi pozisyon sayisi ilk yarida daha fazlaydi. Attiklari sutlar da fazlaydi. Bu tamamen ofansif takim maca baslasaydi dinc olan Antalya ilk yaridan 2-3 tane atardi. "Cok gol kacirdi aman ne guzel oynuyoruz bir top kaleye girmiyor" dediginiz takim yuzde yuz 2 pozisyon verdi kendi kalesinde. Birinde sansimiz vardi otekisinde De Sanctis iyi cikardi.

Gecen seneki Avrupa kupasi maclarinin aynisi yasandi. Antalya olunca 1-1, adamlar gelince ilk yarim saat 0-3.

Topal oyuna girdi 15 dakikada defalarca pas hatasi yapmayi, topu taca atmayi becerdi.

Bu oyku her zaman boyle devam eder... Cok keyifli mac oldu aman guzel. Bir oturduk bir kalktik. Ama sonucta GS'in kacirdigi firsat buyuk. 4 gun sonra bu takim ciksin, Belinzona midir nedir 2 tane atar onlar da gider.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sun Sep 14, 2008 12:01 am, edited 1 time in total.
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Ekimde Istanbula geliyorum. Skibbeyi Istanbuldaki arkadaslar lütfen
Paket yapsin. Dönüste Almanyaya geri getirecegim. :lol:
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Saha kapatma gelecek buyuk ihtimal. Yine koltuklari soken taraftarlar vardi. Bu macin hasari cok buyuk olabilir.

FB macindan farkli oldugu kesin. FB bugun ezildi. Biz son 20 dakika ezdik. Buna ragmen yenilebilirdik.

Skibbe tek top oynatiyor ama kadro tercihleri, yaklasimlari rezillik. Topal'dan alamadigi ne var? Umit Karan'i Almanca konusuyor diye mi kayiriyor diye dusunesi geliyor insanin.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cok iyi oynamasak da cok heyecanli pozisyonu bol bir mac oldu ben seyrettigimden zevk aldim :)

Aydin'i cok begendim... Nonda golu atmis olmasina ragmen bana gore en kotu oyuncumuzdu. Yedigimiz golde adama cok rahat bir kafa vurdurdu - elalem biz korner falan atinca kene gibi yapisiyor, son dakikalarda bir pozisyonda adamalar neredeyse Servet'in formasini ustunden alip cikaricaklardi :D - bizim Nonda gol pozisyonunda adamla arasina neredeyse 2 metre koydu... Golden once ofsayt olarak sayilmayan golde de Yalcin'a kafayi vurduran Nonda idi... Hucumda da cok top kaybetti, ceza sahasi icnde topu ayaginda geveledi durdu...

Neyse en azindan zevkle seyredilen bir mac oldu --- yarin BJK-TS maci da berabere biterse onemsenmeyecek bir hafta olur...

Her sene boyle bir mac oluyor - top bir turlu kaleye girmiyor... Ben bir Demir Celik Karabuk maci hatirlarim ASY de o mac 90 dakika bu macin son 30 dakikasi gibi gecmisti :D

Lincoln'un Omer'e yaptigi terbiyesizligi gordunuz herhalde - Omer bosuna cildirmadi... Bu adam icin birsey demeyim dedikce yeni bir terbiyesizlikle cikiyor karsima... Bir defolup gitse - ben finansal zarari falan gectim - CL'ye girememek cok daha buyuk zarar oldu...
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Skibbe der ki:
"Futbol macinda suclu olmaz"
"Gol atamiyoruz"
"Yine 10-11 eksik futbolcuyla calistik"
"Futbolculari elestirmek icin dogru bir zaman degil su anda"
"I have no clue what I am doing" (bu da benden olsun)
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:
Hakan Bakircioglu wrote:Omer her zamanki gibi hayatinin macini oynuyor bize karsi.
Surekli gol kaciriyoruz son 5 dakikadir...
Cunku sahada 90 dakika oynamasi gereken 11e benzer bir 11 son 15 dakikada ancak sahaya cikabildi.

Ali
:)

O takim ilk basta sahada olsa GS ilk yarida 2, 3 sifir gerideydi. Antalya'nin girdigi pozisyon sayisi ilk yarida daha fazlaydi. Attiklari sutlar da fazlaydi. Bu tamamen ofansif takim maca baslasaydi dinc olan Antalya ilk yaridan 2-3 tane atardi. "Cok gol kacirdi aman ne guzel oynuyoruz bir top kaleye girmiyor" dediginiz takim yuzde yuz 2 pozisyon verdi kendi kalesinde. Birinde sansimiz vardi otekisinde De Sanctis iyi cikardi.

Gecen seneki Avrupa kupasi maclarinin aynisi yasandi. Antalya olunca 1-1, adamlar gelince ilk yarim saat 3-0.

Topal oyuna girdi 15 dakikada defalarca pas hatasi yapmayi, topu taca atmayi becerdi.

Bu oyku her zaman boyle devam eder... Cok keyifli mac oldu aman guzel. Bir oturduk bir kalktik. Ama sonucta GS'in kacirdigi firsat buyuk. 4 gun sonra bu takim ciksin, Belinzona midir nedir 2 tane atar onlar da gider.

Ozan Ersoy
Benzer lafini gormedin orada Ozan? Ben bu 11 olsaydi demedim, ama olmasi gereken adamlar sahadaydi dedim.

Eger sen hayir, Baros degil Umit olmaliydi, Topal disarida olmaliydi diyorsan sanirim anlasamayiz. Yani Umit Karan mi kurtardi bizi 3-0 geriye dusmekten bugun, onu mu diyorsun?

Onun disinda 4-4-2, 4-2-3-1 bir hocanin yapabilecegi bir tercihtir, ben de cift on liberoyu tercih ederim ama evinde Antalya'yi yenemiyorsan dizilisin otesinde dertlerin olmasi lazim.

Bellinzona'nin ne attiginin da fazla onemi yok, bu herif takimin basinda kalsa Bellinzona'yi elesen ne olur, gruplarda madara olursun, ben dizilisten falan vazgectim, dizilisin icinde kimi oynatacagini bilmiyor adam.

Ama bir hocanin sahada olmasi gereken adamlari bulmasi 75 dakika suremez yahu, gecen hafta 73 dakika bu hafta 60 dakika Karan olmaz, Topal 76. dakikada oyuna sokulup taca top atti diye elestirilmez.

Ali
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Zoban Raftik wrote:PAF macinda 25. dakika Antalya 0-2 önde.
75. dakika 0-3.
Bugun PAF sezonunu nihayet actim. Kaleci ve defans hatalarindan oyle goller yedik ki, gormeniz lazim. Yeni GS PAF kadrosunu gorunce GS PAF 87 jenerasyonunu tekrar hatirladim, o muhtesem bir takimdi.

A takimi maci heyecanli oldu su oldu bu oldu bir yana, TD mizin oyun dusuncesi ve sistemi hakkinda biraz daha net bilgiye sahip olduk. Bu oyun duzeni ile korkarim De Sanctis Italya Milli Takimdan da olacak.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Guzel macti , top bir turlu iceri girmedi . Kotu oynamadik ama istenen duzeyde oynanmiyor. Iyi oyuncular varda kopukluk cok. Gecen seneye gore az mucadele ediyoruz. Arda , Topal , Umit yabancilarin girmesiyle permansi dustu benim gozumde.

Aydin hizli , son toplari kotu kullaniyor. Lincoln bence takimda oynamali cikarsa ikinci yarida alinmali. Organize ataklar Lincoln ile basladi oyuna girince. Kaleci iyi ,cikislarinin hepsi dogru ,sans yanindaydi.

Skippe'ye elestirilenin hepsine katilmiyorum, su UEFA turunu gecelim kazasiz, sonra bir ay sure verilmeli.
Kemal Bakircioglu
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Bu arada uzerinde durulmasi gereken bir konu var; Arda Turan. Maalesef Kewell'in varligi onun futbolunu asagi cekiyor. Arda sola gecince Kewell ortaya geldi bu kez pas hatasi rekoru kiran Kewell oldu. Yani biri digerini degil ikisi de bu durumdan dolayi iyi oynamiyor.

Ote yandan G.Saray'in devre arasi transfer doneminde De Sanctis'in bonservisini almasi akillica bir girisim olabilecegini dusunuyorum. Zira sezon sonu Palop'un yerine belki oynar diye Sevilla'nin birakmama durumu olabilir.Bugunku macta yine konstantrasyonunun ne denli iyi oldugu ortaya koydu. Kalede guven veriyor.

Sevgili Ali Gursel Antalya'nin attigi golde Nonda'yi elestirmis ancak boylesi bir serbest vurusta rakip takimin golcusunu takimimizin forveti mi tutmali? adam paylasimindaki hata burada zaten.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

O kadar aydir olusturulmaya calisan ve oturan sistem. Bir anda heba oldu. Skor degil onemli olan.

Ayhan kewell arda aydin umit nonda olmaz... cunku bunlar sahaya

---------------------------------AYHAN------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aydin----------------------------------arda-------------------------------kewell
--------------Umit--------------------------------------------NONDA------------

diye cikiyorlar,

Bu adamlari Makalele, christiano ronaldo, messi, ronaldinho, Van nistelroy, torres de yapsanda olmaz, arkada Ashley cole, nesta, canavarro, dani alves, buffonda olsa olmaz....Ayhan , Arda, hasan, ilic in olmadigi gibi.

Bu yuzden cogu insan yorum yapamiyor, ve sorunun nerde oldugunu goremiyor. Adamlar'a bakiyor, forvetlere bakiyor, Kewell a Arda'ya bakiyor ondan sonra sorunu goremiyince Skibbe'ye salliyor.

Ayni seyleri soylemekten baska bir sonuc cikmayan bir macti.

Tek ekliyecegim, ne yazikki Alpay abinin Skibee'nin karakteri hakkinda yaptigi yorumun dogru oldugu. Basinin hazina geldi. Cunku Sezgin boyle kadro kurmaz, gecen senenin sonunda kurmadigi gibi.

Antalya sert oynamis, gol kacirmisiz bunlar hikaye. Adamlar cok foul yapti ama hasanin pozisyonu disinda sakatlamaya yonelik hareketleri yoktu. Olsa bile bizim elimizde olmayan seyler icin birsey soylemek bos olur. Onemli olan bizim kontrolumuzde olan seyleri duzeltemek.

Iyi notlar

Meira ve De sanctis cok iyi oyuncular. Ozellikle meira defans cizgisini cok iyi ayarladi.

Aydin oynadikca aciliyor.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Eger cift santraforun yanina Kewel, Arda, Aydin, Lincoln'ü oynatirsan kendi evinde Antalya bile kevgire cevirir seni.
Hasani da sayarsak sahada 7 tane hücum karakterli adam vardi.
Cok forvetle cok gol ancak bizim mahalle maclarinda olurdu. En son Fatih Terim buna benzer bir "cilginlik" yaptiginda fenerden 6 tane yemistik.
Skibbe orta sahaya inanmiyor. Zavalli Ayhan hem tek basina oyunu kurmaya calisti hem de inanilmaz bir mücadele verdi. Ayhani oyundan alip Topali sokana kadar, koca orta saha Kewell'a emanet kaldi.
Önce mücadele edecek savasan bir omurga olusturmali.
Sahada mücadele gücü görece düsük yumusak adamlarin (Arda, Kewell, Lincoln)sayisi arttigi zaman sorunlar yasanmaya basliyor. Bugün bir ara 7 tane hücumcuyla oynadik. Bu kabul edilebilir bir durum degil. Maci kazanabilirdik de ama el oglu yarin perisan eder böyle yakaladimi.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ercan Arslan wrote:Bu arada uzerinde durulmasi gereken bir konu var; Arda Turan. Maalesef Kewell'in varligi onun futbolunu asagi cekiyor. Arda sola gecince Kewell ortaya geldi bu kez pas hatasi rekoru kiran Kewell oldu. Yani biri digerini degil ikisi de bu durumdan dolayi iyi oynamiyor.
Ote yandan G.Saray'in devre arasi transfer doneminde De Sanctis'in bonservisini almasi akillica bir girisim olabilecegini dusunuyorum. Zira sezon sonu Palop'un yerine belki oynar diye Sevilla'nin birakmama durumu olabilir.Bugunku macta yine konstantrasyonunun ne denli iyi oldugu ortaya koydu. Kalede guven veriyor.

Sevgili Ali Gursel Antalya'nin attigi golde Nonda'yi elestirmis ancak boylesi bir serbest vurusta rakip takimin golcusunu takimimizin forveti mi tutmali? adam paylasimindaki hata burada zaten.
Sorun solda oynamamak degil. Sorun Orta sahanin ortasinda oynamanin zorlugu. Muhtesem arda ve super kewell ortada " Assagilik herif" Lincon kadar oynamadi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply