Resmi Transferler 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:geliyooor, geliyor...
Evet Sayin Tezcan, Crespo ile ilgili dusuncelerinizi bekliyoruz ???

Biliyorsunuz kendisi bir sure EPL de oynadi :)
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Görkem KIRGIZ wrote:
Mert Tokman wrote:
Evet Sayin Tezcan, Crespo ile ilgili dusuncelerinizi bekliyoruz ???

Biliyorsunuz kendisi bir sure EPL de oynadi :)
Ben mi bir şey kaçırdım?
Bende kacirdim sanirim

Hernan baba buraya yumruk havaya
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Cimbom'da Crespo sesleri :)
Kiress kiress kiresss....

Image
liberta per gli ultras
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Şu en az 10 milyon Avroya patlayacak forvet arama çılgınlığından vaz geçip kaliteli bir stoper ve sağ bekle işi sağlama alsalar, forveti de gerekirse 1 sezon sonra pastanın üstüne konacak vişne olarak ekleseler çok rahat edeceğim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İyi bir forvet'e kimse hayır demez. Ama eldekiler ne olacak? Esas önemli olan forvetlerde değil, orta sahadaki onca adam ne olacak? Normal şartlarda Arda, Lincoln ve Kewell üçlüsünden en az ikisi oynatılacaktır. Ayhan, Linderoth ve Topal üçlüsü içinde aynı şey söylenebilir. Yani orta saha ve forvet hattını oluşturacak 6 kişilik kontenjan'ın en az 4'ü dolu. 5'li orta sahayla oynarsan -forvet alınması durumunda- Nonda ve Karan yedek kalacak demektir. Yaser'i falanda hiç saymıyorum.

Çok çok çok iyi bir forveti alabilirlerse kimsenin itirazı olmaz. Ama bunun pek imkan dahilinde olmadığını hepimiz biliyoruz. Transferde öncelik sağ bek, stoper ve kaleci'de olmalı. Zannediyorum öyledirde. Adnan'ların bu konuda güven verdiğini söylemek abartılı bir iltifat olmaz.
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Sen elindeki rigobert song'u 300-500 bin avro icin gonder sonra yana yakila 4-5 milyon avro bonservis bedeli ile 30 yasinda stoper/bek almaya calis.

Sevgili Adnan Polat Egeseramik vs. ile Italya'dan devlet nisani aldiniz tebrik ederiz. Ama eldeki iyi seramik makinasini belese gonderip, yerine 5 milyon avro verip kullanilmis baska bir makina aliyorsunuz. Bunu lutfen sirketinizin CFO/Controller kimse ona bir danisin ne diyecek size. Nasil bir yatirim anlayisi bu.

Bu akilli ve ayni zamanda cok zengin arkadaslar NPV ve ROI hesaplamasini futbolcular uzerinde nasil yapamiyorlar?
Sonra bizden yardim almazlar ya da baska kimseyi dinlemezler cunku herseyin iyisini onlar biliyor ve yaptiklari transferler tez oluyor.

Sevgili Adnan Sezgin git calisitigin (yada sahip oldugun hicbir fikrim yok baska isi var mi) sirkette bir yatirim yap kafana gore ve Kapuska kadar zarar ettir o sirket seni hala iste tutuyor mu tutmuyor mu bir gorelim.

Bizim maclara giderek, formalari ve benzeri esyalari alarak size verdigimiz parali bu sekilde car cur ediyorsunuz. Baska geliriniz yok yillardir ne avrupa'da basari var ne de alindigindan daha pahalliya satilan bir topcu.

Kendinize gelin ulan. Daha agir konusacagim bu beceriksizler hakkinda.
Umarim okuyorlardir. Ama onlar okumaz'da simdi. Elinde ki puronun markasini bilmez bunlar okumadiklari icin.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dundy mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mutlaka para sacmak ve pahalli transfer yapmak istiyorsak alinacak ve bizdeki sistemi calistiracak eleman Roman Pavlyuchenko. Bu kesmez bir tane daha lazim diyorsaniz, gidin Milan dan Seedorf icin pazarlik yapin. Lincoln ve ustune yuklu para verir denerdim.

Bence denememiz gereken transfer Liverpool dan Hyypia. Kontrati 2009 da bitiyor, yas 34 yada 35. Buyuk ihtimal Ingiltere de kalip kariyerini tamamlar, en azindan bir teklif yapmak ve transferi denemek lazim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

CRESPO ismi bile tuylerimi diken diken etmeye yetti.
Yaziktir bu ulkenin parasina.

34 yasinda , yazik be.
Illa Fenerle sidik yaristirmak zorunda miyiz.
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:CRESPO ismi bile tuylerimi diken diken etmeye yetti.

34 yasinda , yazik be.
Mehmet'e aynen katiliyorum, forvette cok acil bir ihtiyac yok, diyer mevkiler dururken niye forvete bu kadar para harcansin. Yoksa acaba sadece futbolcu degil mevki olarak da hedef sasirtmaca yapiyorlar :wink:
Mehmet Gurdal Cetin

Murat Fahrioglu wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Sagolsun Fanatik'teki arkadaslarla paslasiyoruz.Ben bir isim yaziyorum onlar haber yapiyor Adnan POLAT yalanliyor.Milliyet'e de malum kokulu seyden yemek dusuyor :D
Bu paslasmalar eninde sonunda gol olacak elbet, Milliyet bu aralar hep golu yiyen taraf oluyor :)

EDIT: Daha yeni gordum pardon :?

Mehmet yanilmiyorsam sen Ingiltere'de epey yasadiktan sonra Bursa'ya dondun, kac yilini aldi memlekete alismak?
Daha alisamadim Murat :D
Yok be saka hepsi ilk zamanlar biraz sancili idi sonralari kendimi akintiya biraktim.Battim ciktim ama sonunda su ustunde kalmayi basardim sanirim.Batinin medeniyetini dogunun hosgorusunde harmanlamaya calistik olmadi.

Sokiim medeniyete diyip tekrar burada dogdugumu hatirlayip insanlari ve olaylari oyle kabul ettim.

Hala sokaga tukurmem, sokakta omuz atmam, otobuste yer veririm.Ama tekrar yapmayi hatirladigim bir suru sey olmustur.

Ben 17 sinde evden ayrildim, 32'sinde geri dondum baba ocagina.

Iyi ki donmusum diye hergun sukrederim Allah'a
Her sabah uyandigima sukrettigim gibi
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Forvete falan ihtiyacımız yok. Alın iyi bir kaleci ve sağ bek/stoper
oynayabilecek bir adam yeter. Orta sahadaki kaliteli adam bolluğunda en
iyi sistem 4-5-1 yada türevleri. Tek forvet Nonda ya da Ümit oynar olay
biter.

Ali Kaya
Mehmet Gurdal Cetin

Ali,

Ama bir problem var.Sakatliklar ve cezalar.
Gecen sene basimiza gelene bak.

Nonda yada Umit Karan'in olmama ihtimalinde Lincoln'den forvet yapamayiz.Yaser yada Serkan Calik o boslugu dolduracak gibi durmuyorlar.Orta sahamiz guclu olabilir ama skoru arttiracak golcu biri lazim.

Kewell'da aslinda bir gol adami degil.Bence bize ingilizlerin "tap in striker" dedikleri topu iceriye sokacak , tek vuruscu yada kutu icinde hizli bitirici biri lazim.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Ali,

Ama bir problem var.Sakatliklar ve cezalar.
Gecen sene basimiza gelene bak.

Nonda yada Umit Karan'in olmama ihtimalinde Lincoln'den forvet yapamayiz.Yaser yada Serkan Calik o boslugu dolduracak gibi durmuyorlar.Orta sahamiz guclu olabilir ama skoru arttiracak golcu biri lazim.

Kewell'da aslinda bir gol adami degil.Bence bize ingilizlerin "tap in striker" dedikleri topu iceriye sokacak , tek vuruscu yada kutu icinde hizli bitirici biri lazim.

Doğru, sakatlık ya da ceza durumlarında sıkıntı olabilir, fakat tek forvet oynarsak takım içinde bu halledilir. Böyle zamanlarda kabiliyetli gençler de oynama ve kendini gösterme fırsatı bulur. Buna M. Topal iyi bir örnek. Tabii şu an takımda bu tip genç bir forvet var mı tam bilemiyorum. Serkan tam forvet sayılmaz, Yaser hakkında ise bir fikrim yok.

Benim asıl korkum iyi bir forvet transferi ile sistemin mecburen çift forvete dönmesi. Ümit ve Nonda'nın beraber yedek kulubesinde oturduklarını düşünemiyorum. Bu durumda Lincoln ile orta sahayı nasıl kurarsanız kurun zayıf kalır (Lincoln'un yedek bırakılması alternatifini geçiyorum). Üstüne birde Arda+Kewell falan eklerseniz orta saha tam yol geçen hanına döner. Sonra bize karşı herkes niye Brezilya gibi oynuyor der düşünüp dururuz.

Ali Kaya
Emre Girici

Post by Emre Girici »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:CRESPO ismi bile tuylerimi diken diken etmeye yetti.

34 yasinda , yazik be.
Ayni fikirdeyim. Crespo'nun klasina kimsenin diyecek birseyi yok, ama 34 yasinda olmasi düsündürüyor beni.
2-3 yil kullanip Katar'a ABD'ye gönderemezsek verdigimiz paranin karsiligini alamayiz gibime geliyor.
Emre Girici
Post Reply