EURO 2008: ISVICRE-TÜRKİYE 1-2 (Semih- Ardaaa)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Emir Argun wrote:Chelsea Scolari'yi aldı bu cahiller hala böyle haber uyduruyorlar.. inanılmaz!!

NB: The Portugal coach, who will replace Avram Grant at the conclusion of the Euro 2008 finals, has signed a four-year contract at Stamford Bridge worth £5.5 million a year.
Paraya bak. 11 milyon dolar ediyor neredeyse seneligi. Bunun daha primi vs. var, herifler bir hocaya 50 milyon dolar yatirabiliyorlar. Piyasa bu haldeyken isim yapmis hoca gelemez GS'a.

Ozan Ersoy
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Kerem Tezic wrote:
Ismail Gezer wrote: Maçın iyileri:

Hamit

Emre Aşık
Aman ne yaptin? :shock: Hamit tel tel dokuldu, kac tane kaptirdigi top kaleye kontratak olarak dondu. Emre Asik keza öyle. Korkunc kademe hatalari yapti. Takimin gerisi iyi idi yani listenin gerisine itirazim yok. Asil sorun yumurta topukta. Ben kendisinin calisitirdigi her takimda rakip duran top kullanirken yureklerin agizlara geldigini yasadim hep...bir de carpisan arabalar gibi defans kurgusu(zlugu) .
Yüzbin kere söyledim. Hamit'in mevkisi sag bek degil. O da orda istemeyerek oynuyor. Verimli olamiyor ve bu oyuncudan da yararlanamiyor FT. Hamit ofansif yönü agir basan sag orta saha oyuncusu. Bayern'de gecen sezon harikalar yaratti. Goller atti ve bayagida attirdi. Yani Hamit'in sag bekde siritmasi onun sucu degil, FT'in sucu.

Iki (2!) yillik bir süre dogru sistemi, ideal onbiri bulmak ve oyuncularin hangi mevkide en verimli olabileceklerini anlamak icin FT icin az bir zaman. Ama tanridan ümit kesilmez. Önümüzde daha koskocaman bir 90 dakika var FT'in bunu da görebilmesi icin. Bu gidisle finalde milli takimin ideal onbirini bulacak.
Quo vadis, Galatasaray?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün gece maçı izlerken arkadaşlara, "BJK yakında Eren'in peşine koşmaya başlar" dedim. 24 saat geçmeden haberi geldi.

..............

İlk golü yemesine rağmen maçı kazanan ilk takımda biziz galiba..

..............

Maç yayını esnasında kameramanların en çok çektiği insan büyük ihtimal Terim'di. Valla beğensekte beğenmesekte adam karizmatik :D Hiçbir hocanınbu kadar dikkat çektiğini sanmam! Godfather'dan fırlamış gibi bir hali vardı..
Last edited by Ismail Gezer on Thu Jun 12, 2008 5:13 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tümer de sakatlanmış. Emre'nin sakatlanmasına heç üzülmedim. Bunada üzülmüş değilim.

Volkan, Hamit, EmreA, Servet, Sabri, Balta, Uğur, ARDA, Semih, Nihat, Aurelio, Topal, Ayhan, Tuncay, EmreG, Rüştü, Kazım, Gökdeniz

Bunlar sağlam olduğu sürece sorun yok.. Özellikle koyu renkte olanlar çok önemli..
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Baris Tokat wrote: Yüzbin kere söyledim. Hamit'in mevkisi sag bek degil. O da orda istemeyerek oynuyor. Verimli olamiyor ve bu oyuncudan da yararlanamiyor FT. Hamit ofansif yönü agir basan sag orta saha oyuncusu. Bayern'de gecen sezon harikalar yaratti. Goller atti ve bayagida attirdi. Yani Hamit'in sag bekde siritmasi onun sucu degil, FT'in sucu.

Iki (2!) yillik bir süre dogru sistemi, ideal onbiri bulmak ve oyuncularin hangi mevkide en verimli olabileceklerini anlamak icin FT icin az bir zaman. Ama tanridan ümit kesilmez. Önümüzde daha koskocaman bir 90 dakika var FT'in bunu da görebilmesi icin. Bu gidisle finalde milli takimin ideal onbirini bulacak.
Acikcasi forumu surekli takip edemiyorum bu yuzden yazilanlari her zaman takip edemiyorum ve Alman ligini de izleyemedim hic, bu benim Hamit'i ilk seyredisim idi. Ancak dun gece aklimdan gecmedi degil, yahu bu Hamit madem Bayern gibi bir takimda cok iyi ve surekli yerini birakip sagdan akiyor, bunun yeri ortanin sagi olmali defansin sagi degil diye. Senin de yazdiklarin eklenince cuk oturdu. Yumurta topugun yedigi ilk nane degil bu. Cok samimi soyluyorum bu yumurta topugun aldigi maasin cok azina milli takimin basina bizim forumdan Mert ve Ozan'i Isvec milli takimi gibi ikili TD ile getirip yonetsen cok daha ne yaptigini bilen bir takim izleriz. Yumurta topuk tam bir cilgin, aklini yemis, yakinda sol bekten Balta'yi alip Kazim Collin'i sol beke, kaleci Volkan'i da Servet'in yanina tandem diye koyarsa hic sasirmayacagim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Kerem Tezic wrote: Acikcasi forumu surekli takip edemiyorum bu yuzden yazilanlari her zaman takip edemiyorum ve Alman ligini de izleyemedim hic, bu benim Hamit'i ilk seyredisim idi. Ancak dun gece aklimdan gecmedi degil, yahu bu Hamit madem Bayern gibi bir takimda cok iyi ve surekli yerini birakip sagdan akiyor, bunun yeri ortanin sagi olmali defansin sagi degil diye. Senin de yazdiklarin eklenince cuk oturdu. Yumurta topugun yedigi ilk nane degil bu. Cok samimi soyluyorum bu yumurta topugun aldigi maasin cok azina milli takimin basina bizim forumdan Mert ve Ozan'i Isvec milli takimi gibi ikili TD ile getirip yonetsen cok daha ne yaptigini bilen bir takim izleriz. Yumurta topuk tam bir cilgin, aklini yemis, yakinda sol bekten Balta'yi alip Kazim Collin'i sol beke, kaleci Volkan'i da Servet'in yanina tandem diye koyarsa hic sasirmayacagim.
Sana elestiri olsun diye yazmamistim Kerem. Benim öfkem tabi ki FT'e. Nedendir bilinmez, ama bu cocuk FT altinda hep sag bek oynamistir. Kendisi her ne kadar da "hocam benim asil yerim orta sahanin saginda, orda cok daha yarali olurum takima" dese de, FT onu israrla sag bekde oynatiyor. Anlasilir gibi degil.
Quo vadis, Galatasaray?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tumer de jileti yemis. Ehem öhü öhü. Gicik yapti da. Yani sakatlanmis. Kumbet akillaniyor gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Tumer de jileti yemis. Ehem öhü öhü. Gicik yapti da. Yani sakatlanmis. Kumbet akillaniyor gibi.
Böyle birşey'in mümkün olabileceğine hiç ihtimal vermiyorum. Kesmek istese zaten keser, kimden çekinecek? Uydurma sakatlıkların arkasına sığınan bir Terim bütün futbolcuların gözünde biter.
Last edited by Ismail Gezer on Thu Jun 12, 2008 8:59 pm, edited 1 time in total.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Baris Tokat wrote: Sana elestiri olsun diye yazmamistim Kerem. Benim öfkem tabi ki FT'e. Nedendir bilinmez, ama bu cocuk FT altinda hep sag bek oynamistir. Kendisi her ne kadar da "hocam benim asil yerim orta sahanin saginda, orda cok daha yarali olurum takima" dese de, FT onu israrla sag bekde oynatiyor. Anlasilir gibi degil.
Elestiri olsun diye yazmadigini biliyorum Baris, ben de zaten futboldan epey uzak kaldim onu dile getirdim. Epey bir soguma oldu futboldan taa 2002-2003 sezonundan beri. Yumurta topuk ikinci gelisinde klubu enkaza cevirdi. Aslinda Canaydin'in sansizligi da orda oldu. Terim oyle bir yuk yukledi ki bir sezonda gelen giden sayisini unuttum ve klube maddi cok yuk oldu. Ben bizim futbolculari ilk kez son iki milli macta izledim ve epey heveslendim zira kumaslari iyi. Balta biyonik adam gibi keza Topal ve Servet de oyle. Iste tam turk futbolunun eksigi olan fizik guc eksigini dile getirirken bu oyunculari gormek guzel. Servet ne oyle kale diregine toslasa diregi falan soker :) Bu alman TD ile futbol keyfim geri donebilir. Su kaleye Isaksson'u alsinlar bir hele.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bu adam wallahi efsunlanmis, Tumer de sakatlanmis, sanki yukaridan biri adama zorla dogru kadroyu yaptiriyor.

Aurelio, Topal mecburiyetten yan yana oynayacak, wallahi saka gibi. Tek alternatifi Hamit'I iceri cekmek.

Bu arada Senes Erzik bir roportajda Arda sadece Turk degil dunya futbolu icin onemli bir yildiz dedi, artik UEFA asbaskani Terim'e mesaj yolluyor.

Wallahi neredeyse su adamda biraz cesaret olsa

-------------Volkan-------------

Sabri----servet---Emre G----Balta

Hamit----Aurelio---Topal-----Arda

--------------Nihat--------------

-------------Semih---------------

Nihat yerine Tuncay ya da Gokdeniz de olur.

Ali
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

-------------Volkan-------------

Hamit----Aurelio---Topal-----Arda

--------------Nihat--------------

-------------Semih---------------
Dun NTVde Sergen yukarda ki kadroyu tek tek saydi, baska cozum olmadiginida ekledi. Tuncay icin ondeki 6linin yedegi olur dedi. Sergen umarim boyle devam cok guzel seyler soyluyor. Hele Hamit'in kesinlikle ortada, Emre'lerden Gungor'un kesinlikle oynamasi gerektigini soylemsini cok tuttum.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Servet'in sağ tarafta oynamayı daha çok sevdiğini biliyoruz ama GS'deki partneri E. Güngör'le oynadığı zaman solda oynaması daha iyi olmaz mı?
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ali Gursel wrote:Nihat yerine Tuncay ya da Gokdeniz de olur.
Nihat'i ben begendim ikinci yarida. Cikana kadar cok kostu ve etkili idi. Ilk golun pasini da o verdi. Ama etkisi daha cok orta saha oyuncusu gibi idi. Son noktalarda gorunmedi. Bir de ne hikmetse butun kornerleri o atti ve rakibe hibe etti. Ancak ilk yaridaki kisa korner seklindeki frikigi cok guzel kullandi. O kadar kisa mesafeden barajin uzerinden topu guzel asirtarak kaleciyi sassirtti ve Arda'nin kafasina carpan top neredeyse gol oluyordu. Kisaca soylemek gerekirse Tuncay ile kiyaslanmayacak kadar kaliteli bir oyuncu gibi gorundu. Insallah kiyaslanmaz da!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Kara wrote:
Ali Gursel wrote:Nihat yerine Tuncay ya da Gokdeniz de olur.
Nihat'i ben begendim ikinci yarida. Cikana kadar cok kostu ve etkili idi. Ilk golun pasini da o verdi. Ama etkisi daha cok orta saha oyuncusu gibi idi. Son noktalarda gorunmedi. Bir de ne hikmetse butun kornerleri o atti ve rakibe hibe etti. Ancak ilk yaridaki kisa korner seklindeki frikigi cok guzel kullandi. O kadar kisa mesafeden barajin uzerinden topu guzel asirtarak kaleciyi sassirtti ve Arda'nin kafasina carpan top neredeyse gol oluyordu. Kisaca soylemek gerekirse Tuncay ile kiyaslanmayacak kadar kaliteli bir oyuncu gibi gorundu. Insallah kiyaslanmaz da!
Sevgili Murat,

Nihat-Tuncay arasindan secim futbol tercihidir, ama ikisi birden mumkun degil. Tuncay'in Nihat'ta olmayan katkilari var, Nihat'in da Tuncay'da olmayan ben de eger Nihat rolunu kabul edebiliyorsa (takimin strikeri ve de agasi olmadigini) Nihat ile baslarim, Tuncay'in artilari yedekten de gelebilecek katkilar, ozellikle orta sahan saglamsa. Ama ikisini de sallayip Kazim bile olur o pozisyona.

Ama adam korkunc kismetli, sakatliklar ve hava durumu adami zorla dogru kadroya itiyor, hic bir hocaya bu kadari olmamistir.

Cek macina duzgun kadro ile cikma ihtimali var ve sakatliklar ya da yagmur olmasa bir ay degil bin ay turnuva oynansa Terim bulamazdi dogru kadroyu, ama ise bak, Gokhan Zan, Emre B., Tumer falan sakatlaniyor, yagmur falan yagiyor da Topal, Arda, Semih forma goruyorlar.

Turnuva baslamadan bir cogumuzun kadroya otomatik yazacagi 7-8 isimden ucu bunlar, bizimki sakatliklar ve yagmurla buldu. Bir de Gokhan Zan var ki, ne diyecegimi bilemiyorum, adam sakatlanmasina Portekiz macinin kirilma noktasi dedi, saka gibi, sakatlanana kadar iki hatasindan iki kere diregimizden top donmustu, cidden saka gibi, kirilma noktasi dedi.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ali Gursel wrote:Bir de Gokhan Zan var ki, ne diyecegimi bilemiyorum, adam sakatlanmasina Portekiz macinin kirilma noktasi dedi, saka gibi, sakatlanana kadar iki hatasindan iki kere diregimizden top donmustu, cidden saka gibi, kirilma noktasi dedi.
FT maci mactan once kafasinda oynuyor. Burasi acik. Bu su demek: beni rakibin nasil oynadigi veya oynayacagi ilgilendirmiyor cunku ben ne yapacagimi mactan once biliyorum, iste bu kadar!

Mesela Mustafa Kemal kurtulus savasini bu kafayla yurutseydi, o zaman ne kurtulus olurdu ne de savas. Ikinci ya da ucuncu muharebede kelleyi kaptirirdi. Cunku rakip her durumda durum degerlendirmesi yapip, bir kac hamleden sonra olayi cozerdi.

Daha askerler kadar bile kafasi calismiyor. Yuh yani!...
Post Reply