TSL 30. / Galatasaray Trabzon 1-0 (Arda dk 50)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Bu macin kahramanlari Ayhan, Sabri ve Topal bana gore.
Kazanamasak cok yazik olurdu.
Simdi gozler Ankara'da.

Hakan
Kemal Bakircioglu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote:Macta 6 dakika uzatma var. :lol:

Trabzon atana kadar oynatmazsaniz bilmemnesiniz siz.
Niye sinirlendin ki bu kadar. Kendi sahanda oynuyorsun. Buyuk golcun Hakan sahada. Belki cocuk bir gol daha atacak.
Ben gayet sakinim. Sen kendi sinirlerini kontrol et. Uzulme fazla, haftaya cikar kehanetlerin.
Biraz once okudumdugumda yine ayaklarini ellerine verseler bak bir daha yaparlar mi diyordun. Gerginlik sandim demek ki hatlar karismis ve yanlis anlamisim
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote:
Cengiz Akgun wrote: Niye sinirlendin ki bu kadar. Kendi sahanda oynuyorsun. Buyuk golcun Hakan sahada. Belki cocuk bir gol daha atacak.
Ben gayet sakinim. Sen kendi sinirlerini kontrol et. Uzulme fazla, haftaya cikar kehanetlerin.
Biraz once okudumdugumda yine ayaklarini ellerine verseler bak bir daha yaparlar mi diyordun. Gerginlik sandim demek ki hatlar karismis ve yanlis anlamisim
Onu bu sezon basindan beri elli kere yazdim be Cengiz, her an gergin olmam lazim onun icin. Hala dusuncem Hasan Ucuncu, Keceli tipi oyuncularin ayagini eline vermek lazim.

Kalli'nin gidisinin etkisi ise bu, gec kalinmis.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sat Apr 12, 2008 9:23 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote:
Cengiz, maci izliyor musun,

Sutlar 16 - 6

Ortalar 33 - 13

Fauller 13- 23

Bir topumuz direkten dondu, kacan 6-7 net golumuz var, Trabzon'un bir tane var mi bilmiyorum, puan kaybetmeyi hak etmemek icin daha ne lazim.

Yok haketmekle degil skorla olur diyorsan, e skorda da kazandik. Tabii herkesin aklindan geciyor, dunyada takimi tek farkli galip her taraftar gibi bizim de geciyor.
Gol atamyorsun gol. Cimnastik degil ki bu hakemler yandaki masadan puanlari kaldirip "teknik 9" sonra indirip tekrar kaldirip "estetik 10" filan gibi sonucu tayin etmiyorlar. Boyle iyi oynadik ama olmadi helal olsuna karnm tok benim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote:

Sutlar 16 - 6

Ortalar 33 - 13

Fauller 13- 23

Bir topumuz direkten dondu, kacan 6-7 net golumuz var, Trabzon'un bir tane var mi bilmiyorum, puan kaybetmeyi hak etmemek icin daha ne lazim.

Yok haketmekle degil skorla olur diyorsan, e skorda da kazandik. Tabii herkesin aklindan geciyor, dunyada takimi tek farkli galip her taraftar gibi bizim de geciyor.
Gol atamyorsun gol. Cimnastik degil ki bu hakemler yandaki masadan puanlari kaldirip "teknik 9" sonra indirip tekrar kaldirip "estetik 10" filan gibi sonucu tayin etmiyorlar. Boyle iyi oynadik ama olmadi helal olsuna karnm tok benim.
Mac bitti kazandik Cengiz abi :D sonucsa sonucta var bugun...

Takimin istahi beni heveslendirdi yine... surada alti ustu 4 mac kaldi...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Isimiz voodoo'ya filan kaldi. Boyle nefes nefese ulan su bitse de fakire bir sadaka versem diye hop oturup hop kalkmaktan kabiz olmanin zevki bu. Sanki sizin aklinizdan gecmiyor degil mi? Her an olabilecek ve kimsenin biz bunu hak etmedik diyemeyecegi olay ve buna alistirildik artik.
Hocam, o endiseyle, 2.yi atsak da rahatlasak umuduyla maci izlemekle, muneccimli diyetine guvenip de takim icin aksi olan sonucu yazma konusunda, farki yaratan sensin zaten...

Olmaz miydi, olurdu, futbolun ilgi cekiciligi o, ama dedigim gibi, yaklasim farkini yaratiyorsun forumda netekim... :)

Hak etmedigimiz sey bu macin berabere bitmesi olurdu. Direkten donen, cizgiden cikarilan toplar var, takimin herseyini sahaya dokmesi var... Seyircinin cok coskulu destegi var. Takimda sampiyonluk havasi var, insallah devam eder!
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Hakem kilpayi bir durumda dogru karar vermis, o kadar uzaktan nasil oldu da dogru gormus diye hesap soruyor Trabzonlu oyuncu... ise bak!?! :x

Ayni maci mi izledik biz Ersun'la Umut'la yahu... Macin hakki beraberlikti filan diyorlar, unuttular herhalde pozisyonlari...
Özgür
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote:

Sutlar 16 - 6

Ortalar 33 - 13

Fauller 13- 23

Attik Cengiz attik, skor 1-0, esas skora gore uc puan veriliyor, cok kacirdin, berabere sayacagiz, 4-0 olmazsa uc puan yok falan diye hayali bir spor degil bu.

Simdi Sadri Sener ve bu ofsayt konusunu kasimak isteyen herkese kapak olsun, Adnan cikti kafami siyirdi dedi, Umut cikti hala TV'dan ofsayt degil diye gozukmus diyor. Umut'un lafi: GSmaci haketmedi, macin hakki en az beraberlikti, kazanabilirdik de.

Bunlar cok mu utanmaz, yoksa aptallar ve demec ezberletiliyor, oglumm kaybedince cik bunu soyle, rakip agzinin icine bile etse 90 dakika cik en az beraberlik, galip de gelebilirdik de falan mi diyorlar bunlara?

Ama Adnan'in lafi en guzeli:

Turkce'de nasil diyorlar, top saclarimi siyirdi, saclarima degdi, yan hakem bunu nasil goruyor? :lol:

Oyunculari top kafama degdi diyor, baskan yardimcilari yuzde yuz golumuz vrlmedi diyor. Ulan kendi oyuncun degdi diyor yahu. Amma aglama hastasi olmussunuz.

Ali
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Lincoln'ün vücudu yediği dayaklardan mosmor olmuştu. Bugün o yoktu ama Trabzonlular var sandılar galiba.
Ersun Yanal tarzı hocaların yerleştirdiği bir model var.
Kasap havası.
Tekme, tokat, taban... Allah ne verdiyse.
Galatasaray sopa yedi, hakem kartlarını göstermedi. Öyle olunca da Trabzon oyuncuları cesaretlenip vurdukça vurdular.
Bizim taraftarın baskı kurma gücü de sınırlı. Demek, Kadıköy'deki gibi elektronik ıslık lazım.
.....
Çok hırslı, çok arzuluyduk.
İlk yarım saatte 5'in üzerinde pozisyon var.
Ayhan ve Arda hücuma çok şey katıyor. Ayhan sakatlıktan sonra formunu kazanıyor gibi. Arda ise maestroydu.
Benim dikkatimi çeken, Servet'in son haftalarda, R.Dilmen'in deyimiyle Beckenbauer'liğe çabalaması. İlk yarı, çok ciddi pozisyonlarda atağa çıktı, kafa topları vurdu. Katkı da yapıyor namussuz.
Maçın tek zayıf halkası Sabri. Top kaybı rekoru kırdı. Sağ kanadımızı mahvetti.
.....
İlk yarıdaki isteği ikinci yarının özellikle son yarım saatinde gösterseydik maçı çok daha rahat izleyebilirdik.
Neyse ki yan hakem çok kritik pozisyonlarda inanılmaz doğru bayraklar kaldırdı.
Trabzon'un sayılmayan gollerinde verilen kararlarda 10 numaralık iş yaptı. Özellikle birincisindeki ince kafa temasını çözmek kolay iş değil.
Yunus Yıldırım'ın berbat etmek için çabaladığı bir çuval inciri başarılı yönetimiyle temize çıkardı.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Hocam, o endiseyle, 2.yi atsak da rahatlasak umuduyla maci izlemekle, muneccimli diyetine guvenip de takim icin aksi olan sonucu yazma konusunda, farki yaratan sensin zaten...
...
!
Yahu benim muneccimligim olsa bu hafta yaptigim tahminlerde 5 macta 3 puan cikarmazdim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Turkiye'de insanlar hakikaten cok terbiyesiz ve cig olmuslar.

Biri klup baskani, biri baskan yardimcisi, ciktilar hakem galiba sampiyonluk yarisinin devam etmesini istedi, arkasindan GS'i tebrik ederim. Etmeyin yahu, tebriginiz de size kalsin.

Cikmissin, rakibinin 10 tane net gol pozisyonu var, senin iki ya var ya yok, ofsayttan gol atmisin, oyuncun bile dogrulamis, cikip agla, oraya buraya saldir.

Biraz utanmaniz olsun, adam olun, hic olmazsa pozisyona bakmak lazim, ama rakibimiz bizden iyi oynadi de.

7-8 tane sari, belki de bir-iki kirmizi kart gormen gereken maci uc sariyla bitirmissin, tis yok, hic onlardan bahsetme.

Terbiyesiz herifler, klup olarak. Bir Yattara cikti, bugun kotu oynadik, ne takimin ne kendi oyunumdan memnun degilim dedi. Gine'li terbiye hocasi size, bolca kullanin belki ogrenirsiniz.

GS'in derdi Kalli'den kalan ve 90 dakika surmesi mumkun omayan deli dana stili. 30-35 dakika oynuyorsun, ikinci yarida 20-25, kalan donemler kotu oluyor. FB'ye karsi daha degisik bir kurgu lazim.

Haftaya Lincoln doner, bugun kacan toplarin yarisi gol olur umarim. Gol yollarinda becerikli adam lazim bu takima. Umarim kosar ama cunku Okan'in yerine oynayacak, mucadelede dusus olursa orta saha kontrolumuz zarar gorur.

Sevgili Salih, Sabri bir-iki pozisyonda Sabriligini yaptiysa da bence mac icinde olumlu oynadi.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...Mac bitti kazandik Cengiz abi :D sonucsa sonucta var bugun...

Takimin istahi beni heveslendirdi yine... surada alti ustu 4 mac kaldi...
Ben bu lafi ettigimde (berabere biter lafi) macin bitmesine daha 16 dakika vardi. 6 kusur da uzatma oynadilar. Evet GS ilk yari saldirmis ama Servet'in direkten donen haricinde sansizlik denecek bir durum goremedim. Umut denen salagin eli ayagi dolasmasa ilk yari 1-0 TS lehine kapanacakmis. Ikinci yari uyanmis ama her zaman papaz pilav yemiyor sayilmamis. Gordugum kadari ile offside cunku kafa ile TS'lu o topa dokunuyor. Ikinci yari hele son 15 dakika benim soyledgim gibi. TS her an atabilecek durumda. Iyi ki de atamamislar. GS'yin var ama pozisyonlar ciliz.

Genelde GS macin hakimi olarak gozukuyor ama bu mac 1-1 bitse kimenin tek laf etmege hakki yok. Gol atamayana atarlar. Bugun Ayhan olmasa (ki hic sevmem bu herifi) GS'yin gidecegi Yemen colu. Bu TS takimdan sayiyorsaniz geh geh gegirin. Onune gelene yenilmisler. Ne diyeyim. Yattara'nin ayagina bakiyorlar. Memis memis olmus. Umut ise tam bir Umutsuzluk. Beter olsunlar aciyacak filan degilim elbette. Turkiyede futbol zevkini seyircisi ve yoneticisi ile baltayan en kotu klup. Basa koyarim ben onlari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ali Gursel wrote:
Biraz utanmaniz olsun, adam olun, hic olmazsa pozisyona bakmak lazim, ama rakibimiz bizden iyi oynadi de.

Ali
Bu adamlar sezon basinda Sivas macinda Sivasli oyuncunun ayagini kirmaya calisip taraftarlari da sahaya inip onu bunu linc etmeye calisinca bizi provok? ettiler demek curetlerini gosteren zavaliilar...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
GS'in derdi Kalli'den kalan ve 90 dakika surmesi mumkun omayan deli dana stili. 30-35 dakika oynuyorsun, ikinci yarida 20-25, kalan donemler kotu oluyor.
GS'in derdi son 10-15 senenin derdi. 13 pozisyon saydim mac sonunda 1'ini gol yapabildik o da orta saha oyuncumuzdan, sahadaki en genc oyuncumuzdan geldi. Iyi takim 13 pozisyonun 4'unu gol yapar. Cok cok iyi takim zaten girdigi ilk 5 pozisyonun 3'unu gol yapar, sonra pozisyona girmesine gerek kalmaz, al gulum ver gulum, sahada cayda cira oynayarak maci bitirir. Hep ayni hikaye. Edirne'nin disina cikinca herif yaptigin hatayi affetmiyor atiyor, sen 13 de 1 performansinla yerin dibine giriyorsun, kos kos donuyorsun evine. Bakiniz Leverkusen maclari.

Arda ve Ayhan sahanin en iyi oyunculariydi. Zaten golumuz de onlarin sayesinde geldi. Ikisine de tesekkurler. Onun haricinde Servet'imiz her zamanki gibi defansda hatasiz oynadi. Vurdugu kafa senenin en iyi kafa sutlarindan biriydi direkte patladi, yazik oldu. Mehmet'im Topal'im sahada dayak yemesine ragmen savasti, bir cok atak kesti. Yattara'yi bir suru kez pes ettirdi. Sabri, Hakan kotuydu. Umit vasatin ustune cikamadi. Sag kanadimiz hic calismadi desek yeridir. Ozellikle ilk yarida oradan getirdigimiz ataklar 1-2 tane. Okan iyiydi ama yasi geregi bir yere kadar. Daha erken bile cikarilabilirdi. Golde tac atisindan Ayhan'i kaciran o. Zeki tecrubeli oyuncu, alti pasin icinde defalarca gol bulmak icin geldi ya sanssizliktan ya da arkadaslarinin kotu paslarindan golu bulamadi (bir tanesinde kaleye 8-9 metre uzaklikta bombostu Arda gormedi, sut cekti).

Trabzon'un verilmeyen golu offside. Ben daha mac oynanirken offside diye bagirdim oturdugum yerde. Sonra agir cekimlerde bir turlu dogru acidan gostermediler. En sonunda yakin cekimde herkes (tabii kor olmayan herkes) gordu. O top aslinda Servet'in solundan auta cikiyordu. Son anda yon degistirdi, Servet'in sag baldirindan da sekip kaleye yoneldi. Bariz offside. Yan hakemi kutlarim. Orta hakem kotuydu. O bakislari izleyenleri, oyunculari sinir ediyor. Patlak gozleriyle boyle horoz gibi ibigini kabartip bir bakisi var, mahalle maci olsa bir araba sopa dayak yer. Salak herifler sozde otorite kuracaklar mimikleriyle hareketleriyle. Versene sari kardini 1, 2, 3 demeden surekli faul yapan, cift dalan, bicen Trabzon orta sahasina. Ozellikle Hasan Yigit cok rahat 2 saridan atilabilirdi.

Yattara 3 sene daha elinde patladi Trabzon'un. Turkiye liginde oynayan en sevmedigim, en sahtekar, en verimsiz futbolculardan. Ersun da bir kere daha yalan oldugunu ispat etti.

Kaldi geriye 4 mac. BJK'la fark 6 puana cikti. O acidan rahat GS. FB'nin Avrupa seruveni bitti. Artik kiyaklar o kadar rahat olmayacak. Bedavadan penaltilarin son bir kac haftada daha zor verilecegini tahmin ediyorum. Bir kac oyuncu seneyi sakatlanmadan bitirip kapagi Avrupa'ya atmak icin isi rolantiye alip, dengeleri bozabilir. Brezilya mafyasina gicik olan topcular takimda cok.

Yani isin ucunda hocasiz da sampiyon olup kirk yil konusabilmek var. Lutfen dikkat... Firsat bu firsat... :D:D

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Sat Apr 12, 2008 10:52 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Gokcigdem wrote:
Ali Gursel wrote:

Ali
Bu adamlar sezon basinda Sivas macinda Sivasli oyuncunun ayagini kirmaya calisip taraftarlari da sahaya inip onu bunu linc etmeye calisinca bizi provok? ettiler demek curetlerini gosteren zavaliilar...
Pek degil, degisik yonetim, ama farketmiyor galiba, gercekten terbiyesizler. Allahtan sonradan cikip konusan 2-3 oyunculari GS daha iyi oynadi, biz istediklerimizi yapamadik falan dedi.

Hadi futbolcu mac sonunda heyecanli olur, genctir falan, duzgun denilen baskanlari nasil bur ezalet oyundan sonra hakem galiba sampiyonluk yarisinin devam etmesini istedi der. Boyle imamin cemaati sahaya da iner, provoke olduk da der. Adamlarin dunyaya genel bakisi provoke. :lol: Provoke olmalarinin sebebi yillardir dise dokunur hic bir sey yapamamis olmalari.

Ali
Post Reply