Cassio Lincoln'a dair

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Marsan wrote:Mert'in artik modern futbolda klasik 10 numaraya yer yok tezine katiliyorum.

Yanliz bu tez anca imkanlari bize gore sonsuz olan klupler icin gecerli. Bizde ki orta saha elemanlarinin klasik 10 numara oyun kurucunun yapmasi gerekenlerin yapma kapasiteleri sinirli. Hafta sonu oynanan macda kimse Ayhan, Sabri, topal, Baris'dan FB defansinin dengesini bozacak yaratici bir hareket beklemedi. Onlarda bizleri utandirmadilar. Hadi Topal defansin onunden, Alex hizasindan pek ayrilmadi diyelim, diger 3u abanma tesebuslerinden baska ofansif katgi yapamadilar. Hele bir pozisyonda Sabri, Baris'dan once topu alip ceza sahasina girdi. Macdan sonra ki yorumcular bir kaldirsa topu gol olacakti dediler. Imkani yok, adim gibi biliyordum kaleye abanacagini ve oyle oldu. Sabri'nin attigi korner ve serbest atislar isin cabasi. Bunlari Sabri'yi tenkit etmek icin yazmiyorum, elde olan oyuncularin kapasitesini belirtiyorum. Dun Paul Sholes'un attigi golu, Pirlo'nun serbest atislarini, ara paslarini hic biri atamaz. Anca yapabildikler Gattuso'yu ornek almak.

Keske imkan olsada 3-5 kaliteli oyuncuyu kadroya dahil edebilsek. Sag bek, sag acik, Linderoth'un yanina daha ofansiv bir orta saha dinemosu, kontra ataga cikabilen fisek gibi bir forvet alabilsek. Para olmayinca sagda Baris, ortada Linderoth+Topal, solda Arda, ilerde Lincoln+Karan/Nonda idare etmek bizim icin en iyi secenek.
Aynen böyle. Ballack, Essien, Lampard falan gibi adamları bir takıma dizenler 10 numara ihtiyacı duymayabilir, ya da Scholes, Giggs, Carrick ile oynayanlar da 10 numara ihtiyacı duymayabilir.

Ama sen bir sürü tahtabacağı takımına koyar dünyada 10 numara kalmadı dersen (bu arada Barca'da Deco, İniesta, Lyon'da Juninho oynamaya devam ediyorlar, Gerrad ve Alonso da Liverpool'da 10 numara gibi oynuyorlar zaman zaman) ondan sonra aynı Mehmet'in ve bizim de izlediğimiz gibi takım Sabri ve Barış'la kontratak yaparken, aaaa, ne güzel geldik, tabii gol falan olmasına imkan yok ama ne güzel gözüküyor dersin ve tabii de gol olmaz.

Abanan Sabri ya da Barış, pas atamayan Sabri ya da Barış, korner atamayan Sabri ya da Barış, iki pozisyon bulursun, biri Emre'nin bir daha benzerini ne zaman atacağını bilmediğin bir uzun pastan, diğeri Volkan'ın bir gece önceüstü açık uyumasından. Diğer potansiyel pozisyonlarını Sabri, Barış, Ayhan birlikte piç ederler.

Biraz becerikli bir adama ihtiyacı var bu takımın, inanmayan FB maçını bir daha izleyip orta sahamızın hücumlarda ne yaptığına baksın. Lincoln olur başkası olur ama biri lazım. Bir tek Arda ile olmaz. Topal da daha hücumda ehlini ispatlamadı, belki hiç bir zaman iyi olmayacak.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Mehmet Marsan wrote:Mert'in artik modern futbolda klasik 10 numaraya yer yok tezine katiliyorum.

Yanliz bu tez anca imkanlari bize gore sonsuz olan klupler icin gecerli. Bizde ki orta saha elemanlarinin klasik 10 numara oyun kurucunun yapmasi gerekenlerin yapma kapasiteleri sinirli. Hafta sonu oynanan macda kimse Ayhan, Sabri, topal, Baris'dan FB defansinin dengesini bozacak yaratici bir hareket beklemedi. Onlarda bizleri utandirmadilar. Hadi Topal defansin onunden, Alex hizasindan pek ayrilmadi diyelim, diger 3u abanma tesebuslerinden baska ofansif katgi yapamadilar. Hele bir pozisyonda Sabri, Baris'dan once topu alip ceza sahasina girdi. Macdan sonra ki yorumcular bir kaldirsa topu gol olacakti dediler. Imkani yok, adim gibi biliyordum kaleye abanacagini ve oyle oldu. Sabri'nin attigi korner ve serbest atislar isin cabasi. Bunlari Sabri'yi tenkit etmek icin yazmiyorum, elde olan oyuncularin kapasitesini belirtiyorum. Dun Paul Sholes'un attigi golu, Pirlo'nun serbest atislarini, ara paslarini hic biri atamaz. Anca yapabildikler Gattuso'yu ornek almak.

Keske imkan olsada 3-5 kaliteli oyuncuyu kadroya dahil edebilsek. Sag bek, sag acik, Linderoth'un yanina daha ofansiv bir orta saha dinemosu, kontra ataga cikabilen fisek gibi bir forvet alabilsek. Para olmayinca sagda Baris, ortada Linderoth+Topal, solda Arda, ilerde Lincoln+Karan/Nonda idare etmek bizim icin en iyi secenek.
Aynen böyle. Ballack, Essien, Lampard falan gibi adamları bir takıma dizenler 10 numara ihtiyacı duymayabilir, ya da Scholes, Giggs, Carrick ile oynayanlar da 10 numara ihtiyacı duymayabilir.

Ama sen bir sürü tahtabacağı takımına koyar dünyada 10 numara kalmadı dersen (bu arada Barca'da Deco, İniesta, Lyon'da Juninho oynamaya devam ediyorlar, Gerrad ve Alonso da Liverpool'da 10 numara gibi oynuyorlar zaman zaman) ondan sonra aynı Mehmet'in ve bizim de izlediğimiz gibi takım Sabri ve Barış'la kontratak yaparken, aaaa, ne güzel geldik, tabii gol falan olmasına imkan yok ama ne güzel gözüküyor dersin ve tabii de gol olmaz.

Abanan Sabri ya da Barış, pas atamayan Sabri ya da Barış, korner atamayan Sabri ya da Barış, iki pozisyon bulursun, biri Emre'nin bir daha benzerini ne zaman atacağını bilmediğin bir uzun pastan, diğeri Volkan'ın bir gece önceüstü açık uyumasından. Diğer potansiyel pozisyonlarını Sabri, Barış, Ayhan birlikte piç ederler.

Biraz becerikli bir adama ihtiyacı var bu takımın, inanmayan FB maçını bir daha izleyip orta sahamızın hücumlarda ne yaptığına baksın. Lincoln olur başkası olur ama biri lazım. Bir tek Arda ile olmaz. Topal da daha hücumda ehlini ispatlamadı, belki hiç bir zaman iyi olmayacak.

Ali
Bu konuyu Mert pisirip pisirip onumuze sunuyor, sagolsun, tabii ki yapacak ama cevabimiz da degismiyor. Gunumuz futbolunda 10 numaranin demode oldugu falan yok. Boyle futbolcu cok az yetisiyor artik. Degerlerinin dustugu falan da yok. Eger olsa Barca Ronaldinho'ya 40 milyon Euro istemezdi. O parayi sayacak sirada duran kulupler de olmazdi. Bildigim kadariyla transfer rekoru da hala Zidane'da (Beckham'i saymazsan). Ne bicim demodelik bu?

Ikincisi bu 10 numarasiz oynayan takimlarin orta sahada gol ayaklari bir, iki degil, en az 3 tane. Bu da benim dedigim lafa geliyor. Bu para darliginda ofansif yonu de kuvvetli sadece bir tane orta saha oyuncusu veya hizli bir acik GS'a nasil bir katkida bulunacak?

Lincoln giderse ya yerine daha iyisi bir 10 numara bulacaksin ya da TR'de 25-30 Avrupa'da 7-8 gol atabilecek muhtesem genc bir santrafor getireceksin. Maniche'e, Davids'le, Iniesta gibi tarzi oyunculara dokulen para GS'i bir ust seviyeye cikarmaz. Ha 3-4 tanesini ayni anda getirirsen cikarir elbet. Varsa oyle bir para soylesinler de biz bosu bosuna konusmayalim.

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

10 numara dunde 10 numaraydi bugunde yarinda aynen oyle kalacak. Hangi takim olursa olsun, hangi taktikle oynuyorsa oynasin, 10 numara her zaman gerekli. O zaman Mert demek GS Ronaldinho'yu alabilse, sen istemem diyeceksin. Ben senin dediginden bunu anliyorum. Ronaldinho gelse belki su andaki bizim takimi kesin sampiyon yapacak veya CL'de turlar atlatacak diyemem ama Maradona gibi Napoli ayarinda bir takima gitse 80 sene sonra yine bir takimi sampiyon yapar diyebilirim. Tabii ki 10 numara onemli ama oynadigi takimda onemli.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Istisnai olarak fiziginde cok onemli oldugu Ingiliz liginde
10 numarasiz oynanir denilebilir ama bence 10 numaralar o kadar kosamadigi icin ve ya onlardan kalmadigi icin
veya bazilarininda nasilsa ayni parayi kazaniyorum bu kadar kosturmali lige niye gidecegim dedigi icin bence cok 10 yok.
Ama orada bile bu yasina ragmen hala tam olmasa bile o ozellikleri ,tasiyan Giggs ve hatta ''Saf oyun kurucularin son temsilcisi''
Tugay oynuyor. 10numsu bazi fonksiyonlari yerine getirebilen Ballack, Gerrard, Ronaldo gibi adamlar oynayabiliyor.Demekki varsa oyle hep oynatmasan bile kadronda tutacaksin.

Lincolnu (kizsam sevmesem bile), yerine adam bulsan bile gene tutacaksin. Fizik isteyen maclarda oynatma ama kenarda olsa bile bulunsun.
Cunku futbolda kitlenen oyunlari ve defanslari ancak boyle yetenekler acabiliyor. Yilda sadece 5 kere bu kilidi acsin, o da yetiyor zaten, ortadaki fark bu . Sunu anlarim verir bir Rus veya Alman 10-15 milyon Euro, vede adamda siddetle ayrilmak ister, ve sende o parayi dokunmadan sadece bu tip ozel bir oyuncu fonu icin kullanirsin (bu yil olmazsa omuzdaki yil icin).

Birde unutulan baska bir sey GS'nin 50 bin kisilik yeni stadi. O koca stadi hatiri sayilir paralara doldurman icin Lincoln gibilere ihitiyac var.
Hagiyi stadda canli seyretmekten aldigim zevki bir daha alamadim.
Yalniz taraftarlik ve kazanma yonu degil, amaseyircinin ayni zamanda futbol zevki ve show tarafida tatmin edilmeli.

Tabii bunun icin basta GS olmak uzere takimlarin eksik olan yonu yabanci oyunculari burada rahat ettirme donanimi. Sevecekler burada olmayi.
Hayata ortak edeceksin . Bak Lincolne Volkanla kiz meselesi yaratacak kadar dahil olmus :-).
NO ADNANS, NO CRY !!
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ilk oncelikle 10 numaradan neyi kastettigimi daha iyi aciklayayim...

Bir takim 4-4-2 oynuyorsa - ve orta sahasi 3+1 gibi diziliyorsa - ikili forvetin arkasinda oynayan +1 dir 10 numara.

Bazen de tek forvetin arkasinda oynayanlari var - ama onlar ilerideki forvete o kadar yakin oynamak zorunda ki bence bu 10 numaralar forvet olarak kategorize edilmelidir.

Ben ozellikle baklavali 4-4-2 de oynayan 10 numaraya karsiyim cunku bu adamlarin kicini toplamak icin bir de takoz bir dinamo koymak gerekiyor orta sahaya - e ben ne anladim o isten? Komple hem ofans hem defans oyanayabilen bir oyuncunun gorevini iki kisiye dagitmis oluyor takimlar boyle - bir kisi eksik oynuyorlar.

Ama 4-5-1 tarzi bir diziliste ki orta besli 2-3 olur veya 4-1 olur - bu dizilislerde yer alan 10 numaralar ileride ki tek forvete cok yakin oynamak zorunda - orta sahaya gelip top cikarmaya kalkarsa takim gol bolgelerinde cogalamaz, gol pozisyonu uretmekte zorlanir. Ileride ki adama bu kadar yakin oynayacaksa da o zaman kendisi de forvettir ve bu tur 10 numara oynayanlarin skorerlik ozelligi olmalidir. Ben bunlara karsi degilim ama bulmasi ve bulunursa almasi cok zor - Ilic bu sekilde oynatilsa bana gore Lincoln'den daha yararli adam olurdu.

Bir de 4-3-2-1 dizilisi var ki bunu seviyorum - nedeni de su... ileride ki tek forvetin arkasina iki tane 10 numara tarzi oynayabilen adam koydugunuz da bunlar degismeli olarak biri forvetin yanina yaklasip digeri kanada veya geriye top cikarmaya gidebilir - ustelik bunlarin arkasindaki 3'lu dinamo da iki yonu guclu orta saha elemanlari ise bu diziliste hicbirseyden odun vermemis ve yuksek kabiliyetli oyunculardan maksimum verim elde edebiliyorsun gibi geliyor bana. Elimiz de bir Arda var - onun gibi bir de sag tarafa hem kanattan cizgiye inebilecek hem de iceri kacip arka direkte gol vuruslari yapabilecek bir oyuncu daha alalim diyorum ki bunlar Lincoln'den farkli ozellikler - ornek olarak da Ribery'nin tarzini gosteriyorum. Tabii ki bundan sonra Ribery'i hayal mayal etmiyorum - sadece onun tarzinda bir oyuncudan bahsediyorum.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:Elimiz de bir Arda var - onun gibi bir de sag tarafa hem kanattan cizgiye inebilecek hem de iceri kacip arka direkte gol vuruslari yapabilecek bir oyuncu daha alalim diyorum ki bunlar Lincoln'den farkli ozellikler - ornek olarak da Ribery'nin tarzini gosteriyorum. Tabii ki bundan sonra Ribery'i hayal mayal etmiyorum - sadece onun tarzinda bir oyuncudan bahsediyorum.
Aydin yilmaz ?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Mert Tokman wrote:Elimiz de bir Arda var - onun gibi bir de sag tarafa hem kanattan cizgiye inebilecek hem de iceri kacip arka direkte gol vuruslari yapabilecek bir oyuncu daha alalim diyorum ki bunlar Lincoln'den farkli ozellikler - ornek olarak da Ribery'nin tarzini gosteriyorum. Tabii ki bundan sonra Ribery'i hayal mayal etmiyorum - sadece onun tarzinda bir oyuncudan bahsediyorum.
Aydin yilmaz ?
Daha kendini ispat etmedi - ederse keske tabii neden olmasin... ama tabii o pisene kadar kendini ispat etmis ve ayrica Aydin'a da iyi ornek olacak birine ihtiyac var... Benim kafam da ki isim Roma'dan Giuly - seneye 31-32 yasinda bizi Aydin pisene kadar 1-2 sene Aydin'la donusumlu olarak idare eder ve Roma'da yedekten oyuna giren bir oyuncu oldugu ve buyuk ihtimalle son transferi olacagi icin cok buyuk meblag tutmaz diye dusunuyorum.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
Aydin yilmaz ?
Daha kendini ispat etmedi - ederse keske tabii neden olmasin... ama tabii o pisene kadar kendini ispat etmis ve ayrica Aydin'a da iyi ornek olacak birine ihtiyac var... Benim kafam da ki isim Roma'dan Giuly - seneye 31-32 yasinda bizi Aydin pisene kadar 1-2 sene Aydin'la donusumlu olarak idare eder ve Roma'da yedekten oyuna giren bir oyuncu oldugu ve buyuk ihtimalle son transferi olacagi icin cok buyuk meblag tutmaz diye dusunuyorum.
Iyi de Mert, futbolun cok onemli bir parcasini unutuyorsun. Etkili serbest vurus kullanabilmek. Ne Ilic ne Guily ne de Arda bu konuda etkili degiller. Lincoln gitti Guily geldi... Eeee? Sabaha kadar rakip kornere atiyor topu, bizim kornerler duvardan donuyor daha on direge yetisemiyor, kontraya donuyor. Guily'i ceza sahasina girerken dusuruyorlar, Sabri vuruyor daglara taslara. Arda'yi cizgide biciyorlar, atiyoruz serbest atisi hop yine kontratak. Ne anladim bu isten? Ben diyorum sana bir Ronaldinho olsaydi gorurdum ben o sacma sapan takim kuran Ferguson'u daha iki gun once.

GS'in bu yapisinda, bu mali durumunda bir tane Juninho'yu 3 tane Guily'e tercih ederim. GS'in cok degil 7-8 sene onceki basarilarinda Hagi'nin, son senelerdeki FB'nin basarilarinda Alex'in katkisini herhalde kucumsemiyorsun. Lincoln Alex'in seviyesine ciksin ben baska bir sey istemiyorum. Dedigin 4-3-2-1'de ilerde oynayinca cok da rahat olabilir bu. Bunu gorebilmek cok da zor degil.

Su son FB macina bak. Elinde Servet, Emre, Topal, Nonda, Hakan Balta, Hakan Sukur, Umit Karan gibi kafa vurabilecek uzun boylu adamlar var, hic birinden yararlanamiyorsun. Rakip seni durduramadi mi habire kornere atiyor gonul rahatligi ile. Biz bir faul veya korner veriyoruz FB'ye, yaniyoruz. Alex'in hemen hemen her topu ceza sahasini karistiriyor, kafalari siyiriyor, vuruyorlar Aykut kurtariyor, karambol oluyor. Oyle bir kavis var ki o topta darmadigin oluyor defanslar. Firil firil donuyor havada, herkes salakliyor.

Bosversenize. Futbol basit oyun. Atan galip oluyor.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu korner meselesinde Volkan'ın oynamayışıda etkili bir faktör. Volkanda çok etkili toplar atıyor kornerlerde..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Bu korner meselesinde Volkan'ın oynamayışıda etkili bir faktör. Volkanda çok etkili toplar atıyor kornerlerde..
Sadece korner mi adam frikik de atiyordu. Ne oldu Volkan'a? Sabri mi attirmiyor adama?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Bu korner meselesinde Volkan'ın oynamayışıda etkili bir faktör. Volkanda çok etkili toplar atıyor kornerlerde..
Sadece korner mi adam frikik de atiyordu. Ne oldu Volkan'a? Sabri mi attirmiyor adama?
Yok canım, takıma giremiyor sadece..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Volkan korner falan atmiyor sut cekiyor. Alex'le, Beckham'la karsilastirildiginda. Topta en ufak bir kavis yok, sert, kavissiz, duz top, ender isabetli. Bir macta Volkan'in attigi kornerden gol bulabildik o da Servet'i Fahri'yle tutan kume dusen Rize'ye karsi eger yanilmiyorsam. Okuyan sanacak Volkan'in her attigi korner rakip ceza sahasinda tehlike yaratiyor. Ikincisi Volkan bek. Bir beke korner attirmak kontra tehlikesini ikiye katlamak demek.

Ayrica Volkan serbest vurus da atabiliyor diyebilmek icin senede 15 tane atisda kaleyi tutturabilmis olmasi lazim, bunlarin yarisi da da giriyor olmasi lazim. Sezon basinda iki tane atti, ondan sonra hepsi ya disari gitti ya barajda takildi. Yine ayni sekilde duz vuruyor, abaniyor, cogu yerden kalecinin kapadigi koseden gidiyor, eger kaleye giderse. Baktilar is yok, attirmiyorlar tabii. Volkan Balta'dan daha cok firsat buldu bu sene. Sadece son iki mactir oynamiyor.

FB macindaki takimin rezalet otesi duran top performansini Volkan'in yokluguna baglamamak gerekiyor.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hami de boyle atardi frikikleri. Bu da bir still elbette. Langirt oyunundaki gibi. Korner attigini hakikaten ben de pek gormedim. Ama canli mac seyrettigim yok ki GS olunca is.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Iyi de Mert, futbolun cok onemli bir parcasini unutuyorsun. Etkili serbest vurus kullanabilmek. Ne Ilic ne Guily ne de Arda bu konuda etkili degiller. Lincoln gitti Guily geldi... Eeee? Sabaha kadar rakip kornere atiyor topu, bizim kornerler duvardan donuyor daha on direge yetisemiyor, kontraya donuyor. Guily'i ceza sahasina girerken dusuruyorlar, Sabri vuruyor daglara taslara. Arda'yi cizgide biciyorlar, atiyoruz serbest atisi hop yine kontratak. Ne anladim bu isten? Ben diyorum sana bir Ronaldinho olsaydi gorurdum ben o sacma sapan takim kuran Ferguson'u daha iki gun once.

GS'in bu yapisinda, bu mali durumunda bir tane Juninho'yu 3 tane Guily'e tercih ederim. GS'in cok degil 7-8 sene onceki basarilarinda Hagi'nin, son senelerdeki FB'nin basarilarinda Alex'in katkisini herhalde kucumsemiyorsun. Lincoln Alex'in seviyesine ciksin ben baska bir sey istemiyorum. Dedigin 4-3-2-1'de ilerde oynayinca cok da rahat olabilir bu. Bunu gorebilmek cok da zor degil.

1. Lincoln ile Giuly'nin ozellikleri farkli - tabii bunu sen de biliyorsun. Lincoln Giuly gibi cizgiye inemez, Giuly kadar skorer/bitirici degil - ama Giuly'de duran top ustasi sayilmaz. Bana gore 4-3-2-1 de Giuly'nin ozellikleri daha onemli/yararli - duran toplari arkada ki 3luden biri kullanabilir.

2. Daha onemlisi, Lincoln'un profesyonelligine inanmiyorum - onun ipiyle kuyuya inilmeyecegini kendin yazdin - 4-3-2-1'e uyup uymamasini biraktim - oynanacak maclarin yarisinda saha da olacagi konusunda suphem var - oynadigi maclarin da yarisinda sahaya %50 den fazlasini birakicagindan suphem var.

Belki burasi tam yeri degil - GS 2008-2009 da tartisilmasi daha uygun olacakti ama senin soruna karsilik amaci ile yazayim...

Seneye benim kafam da olusturulmasi gereken kadro soyle...

Code: Select all

Aykut
                           (Ufuk / Firat)

Ugur             Emre          Servet           Volkan
(Onder/Ates)   (Onder/Balta)   (Balta/Onder)      (Balta/Anil)

Linderoth          Topal          Maniche
    (Barusso/Baris)  (Linderoth/Barusso)  (Ayhan/Selcuk)

Giuly               Arda
               (Aydin/Serkan)     (Ib. Akin/Serkan)

Nonda
                    (U.Karan/Ozgurcan/Altidore)

Buna gore transferler...

Kale: Ufuk (Vestel Manisa) - cok cok iyi bir yabanciya itiraz etmem
Sagbek: Onder (FB), bir diger alternatif Fatih Sonkaya (Roda) olabilir
Orta sol: Maniche (Inter) ve Selcuk Inan (Vestel Manisa)
Sag acik: Giuly (Roma)
Sol acik: Ibrahim Akin (IBB)
Forvet: Jozy Altidore (Red Bull NY)

- IBB'e Necati ve Hasan Sas'a karsilik Ibrahim Akin'i verir mi? Bence evet.
- Song'a verilen paranin daha bile azina FB ile sozlesmesi biten Onder alinir mi? Bence evet.
- Kume dusen Vestel'den GS'a gelmek isteyen Ufuk ve Selcuk'u kolaylikla alinir mi? Bence evet...
Geriye kaldi yabancilar... Sabri ve Lincoln'un satisindan gelecek parayi halihazirda butcelenmis 10 milyon Euroya katip - diyelim ki 15 milyon euro'ya bir Giuly (3 mio euro), bir Maniche (7-8 mio euro), bir de Altidore (en fazla 2 mio euro) alinir mi? Bence evet...

Gelelim senin sordugun soruya - duran toplari kim kullanacak? Maniche soldan, Linderoth sagdan korner kullanacak, frikikleri de Maniche ve Volkan vuracak, penaltilari Nonda ve Giuly.

Baska soru? :wink:
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

TR'nin en etkili orta yapan adami acik ara Alex ve hareketli toptan cikan en iyi ortada yine bence FB'den, Kazim Colin.

FB macinda saydim tam 5 tane ortayi Sabri on direkteki Deivid'e yapti. Maksat orta yapmak degil, etkili orta yapmak. O top ceza sahasina dustu mu heyecan olacak hem hucumda hem defansta hemde bizlerde. Bizim ortalara bakiyorum, ya rakibe ya kaleciye armut toplatir gibi yada daglara taslara gidiyor. Bizim takimda Lincoln haric o tip ortalari yapan kimse yok malesef. Tabii gununde bir Lincoln'den bahsediyorum. Ordaki Sion macinda ne top oynamisti. Tamam demistim, iste yillardir aradigimiz adam geldi. Erken otmusuz megerse.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Post Reply