11. Hafta G.Saray - G.B 1-0 (HAKAN SUKUR 69')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Kara wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bu sanatciya kendi websitene video klibini yada muzik parcasini koyamazsin gibi bir olay.
Cengiz sen is yerinde kucuk de olsa bir bulus yaptiginda ve isinde bunu kullandiginda, is yeri sana aferim bunun telif hakki da senin olsun, sana bu urunden su kadar pay verecez bundan boyle diyor mu? Elbette demesi lazim ama demiyor.

Boyle basa boyle tarak. O duruma eyvallah diyorsan bu duruma birsey deme hakkin kalmiyor.
Muhendisler kadar i$ bilmez insan az bulunur. O yuzden de surum surum surunurler bulu$ mulu4 da yapsalar. FM (Frequency Modulation) bulan E. Armstrong'un sonunda intihara varan acikli hikayesi trajedi konusunda bir suru en iyi satan romani solda sifir birakir. Ben golu atan web sayfasi kursun demedim. Klubun websitesinde takimin attigi goller gosterilsin dedim. $oyle bir pop $arkicisinin websitesine gidin konserilerinden Turkiyede "glip" dediklerinden tutun me$hur ettigi $arkilardan bir demet bulursunuz. LigTV denilen e$ek herifler insanla alay eder gibi bir de video koyduk diye seyredilmeyecek kalitede videolarla insanlari kandirmamalari gerekir.

Hem sen ne zamandan beri "big business"'in yaninda olmaya ba$ladin bakalim?
Bu senin sikayet ettigin telif hakki zirvasi "big business" tarafindan kurulan sozlesmeli sistemin bir yan etkisi. Onlar boyle isteyince kucuk buyuk herkes pesine takilip gitmek zorunda kaliyor. Patron onlar olmus oluyor yani. Zaten onlar acisindan isin cilvesi de o.

GS kendi sitesine kendi macini koyamayacak hale gelince, en azindan GS'nin patronunun kim olmadigini gormek mumkun. Oyle ozgurce cikip istedigini yapamaz. Biraz daha ustelerse elindeki topu da aliverirler, hadi kardesim hadi, iflas ettin, beceremedin sen bu isi, git surda cimenlerde piknik yap diye.

Sen sikayet edince sasirdim. Cengiz ne zamandan beri "big business"in calisma prensiplerine icerler hale geldi diye. Hayatta her sey oluyor demek ki.
Post Reply