Türkiye dışındaki maçlar oyuncular 07-08

Türkiye dışındaki ligler, takımlar ve oyuncular hakkında bilgilerin paylaşıldığı, fikirlerin tartışıldığı forumumuz.

Moderator: Staff

Locked
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Newcastle-AZ maçı vardı, unuttuk :D

Dakka 60, skor: 4-1
Dunki maclardan da bahsedilmemis. Bizim grubun ilk ikisi ciktilar ust tura. Grup seviyesi birincilerinden sadece Arsenal, ve Lyon elenmisler, ve diger 6 grup birincisine, ikinciler PSV ve Roma eslik etmis son 8'de.

Ingiltere'de 1-1 biten macta PSV'li Alex, hem kendi takiminin, hem Arsenal'in gollerini atmis (kendininkini 83. dk'da)! :) Ilk mactaki 1-0 galibiyetleriyle tur atlamislar. Sakatliktan cikan Henry, son 25 dk oynamis sadece.
PSV'nin Arsenal'i elemesi hakkaten buyuk is. Arsenal'in haftasonu Reading'i yendigi maci izlemistim. Henry olmadigi icin golu atana kadar zorlandilar ama ikinci yari attiktan sonra show yaptilar resmen. PSV'de Koeman bu isi biliyor demek ki. Bize karsi iki macta da oyle cok baskin oynamadiklari halde acemiliklerimizden faydalanip rahat kazanmislardi. Ozhan Canaydin'a koz oluyor bunlar, iste elendigimiz iki takim da turu gecti der.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: ..
Ozhan Canaydin'a koz oluyor bunlar, iste elendigimiz iki takim da turu gecti der.
Ben bile dedim. Demez olur mu? Ama ona sen bunlar eler cikariz bize hafif gelirler diyordun $imdi bunu demege ne hakkin var denir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Newcastle-AZ maçı vardı, unuttuk :D

Skor: 4-2

AZ, ikinci golü penaltıdan attı. Kaleci ilk şutu karşıladı, top penaltıyı atan oyuncunun önüne düştü, defans yetişti vurmadan topa müdahele etti, ama top yine rakibin önüne düştü, o da kalenin dibinden golü yaptı..
MAci TRT 1 verdi. MAc 4-2 olduktan sonra Emre efendi girdi maca. Yarin Emre alip apardi cekip kopardi diye yazmazlar herhalde gazetelerde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yakında Canaydın Galatasaray'ın içine düştüğü rezil durumu örtbas etmek için barça'nın halini örnek gösterebilir :D

Adamlar ŞL'den elendi, ligte tökezliyor, şu an devam eden maçta Real'e 3-2 yeniliyorlar, hemde kendi sahalarında..

Uzatmalarda Messi taktı. Hat-trick yaptı velet :D 3-3
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ismail Gezer wrote:Yakında Canaydın Galatasaray'ın içine düştüğü rezil durumu örtbas etmek için barça'nın halini örnek gösterebilir :D

Adamlar ŞL'den elendi, ligte tökezliyor, şu an devam eden maçta Real'e 3-2 yeniliyorlar, hemde kendi sahalarında..

Uzatmalarda Messi taktı. Hat-trick yaptı velet :D 3-3
Çok zevkli bir maçtı... Maç öncesinde 2 takım da CL'den elenmesine rağmen haftalardır kötü oynayan, ligde son 3 maçında berabere kalan ve uzun süredir sakat olan Cicinho'nun yanı sıra, R.Carlos, Cannavaro, Reyes, Beckham gibi yıldızları da sakat olan Real'in Barcelona deplasmanında kaybedeceği hatta fark yiyeceği konuşuluyordu.

Buna rağmen Real 3 kez öne geçmesine rağmen galibiyeti koruyamadı ve üst üste 4. beraberliğini aldı.

Hakem bence vasattı, maçın sonlarına doğru Barca'nın bir penaltısını vermedi. Ayrıca ilk sarı kartları (haklı olarak)çok rahat çıkartıp ilk yarının sonunda Barca'lı Olaguer'i 2. sarıdan oyundan attıktan sonra biraz korktu... Hakem ilk yarıdaki gibi devam etseydi Barca maçı 8 kişi tamamlardı.

Messi muhteşem, Ronaldinho ve Real'de sonradan oyuna giren Robinho kötülerdi. Barca kalecisi Valdes 2. yarıda R.Van Nistelrooy'un üzerine ve yakınına gelen 3 şutunu çıkardı ama bence çok vasat bir kaleci... 2 takım kalecilerini değiştirselerdi Barca bu maçı 5-2 falan alırdı. Cassillas ne kadar iyi bir kaleciyse Valdes de bir o kadar kötü...
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

mac dedigin boyle olur dedirten bir macti. adina yakisti hakikaten.

ah ulan rvh, biraz daha az bencil olsan, simarik katalanlara saglam bir tokat atacaktik :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:Dün akşam Brezilya paulista liginden corinthias- palmeiras maçını seyrettim. Corinthias büyük yıldılzrının bir kısmını kaybetmesine rağmen yine hala büyük yıldızları var. Orta sahada roger, defansta eduarta ratinho, forvette nilmar ve amoroso başta gelenleri.Palmeiras'ın kadrosuda epeyi yenilenmiş. Kalede yine esenlerdir olduğu gibi berzilyalı milli kaleci marcos var. Orta sahada osmar etkili oldu. Dorvette ise 40 yaşına yaklaşmış edmundo 2 şahane gol atarak maçın adamı oldu.
Fkat sahada 22 oyuncu içinde en çok beğendiğim, harika çalımlar atarak ilk golün asistini yapan 23 yaşında palmeriasın şilili oyuncusu VALVIDIA. Bu sene palmerias'a gelirken brezilyanın en büyük para harcanan transferi olarak gelmiş. Hemen alınacak oyuncu. Robinho stilinde forvette oynuyor. Robinho gibi göze hoş gelen futbolcu tipinden hoşlananlar için 1. sırada alınacak oyuncu.Yok Robinho beş apara etmez deyecekseniz bu oyuncuyu da es geçin.

Image
Bu adamın dünkü maçını yine canlı seyrettim.Stilini Tuncay Şanlı'ya da benzettim.Takımı 4-1 galip gelirken 2 penaltı yaptırdı 1 tane de ceza alanına girerken gol yaptırdı.

Daha brezilyaya geleli 6 hafta falan olmuş. Daha eyalet ligi paulista'da oynuyor.Henüz brezilya şampiyonasına başlamadı.Belki o şampiyona başladığında bu oyuncuyu avrupa'da görmüş oluruz.Bu şilili çocuk bu sene serettiğim en iyi çocuk olarak dikkatimi çekti.Acayip bir top tekniği var.Sokak futbolcusu gibi. Maçta 90 dakika sakız çiğneyerek top oynadı.
Bence bizim yöneticlerin muhakkak ve hemen seyretemesi lazım. Brezilya'ya gitme imkanları yoksa, benim evde seyredebilirler :lol: . Onlar için bu çocuğun maçlarını tv'nin pvr'sine bile kaydedebilirim.

Kesinlikle özel seyircisi olacak bir çocuk.

Ben yönetici olsam, derhal bu çocuğu almanın yollarını arardım.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Gorgen wrote: Robinho gibi göze hoş gelen futbolcu tipinden hoşlananlar için 1. sırada alınacak oyuncu.Yok Robinho beş apara etmez deyecekseniz bu oyuncuyu da es geçin.

Image
Stilini Tuncay Şanlı'ya da benzettim.
Acayip bir top tekniği var.
Ben burada kitlendim :lol: :lol:
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

ISTEMESUK...Tuncay artist yahu, onun topculugu Umit Karan kadar
var...yakinda sampuan reklamina cikar :D
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

UEFA.com dan
Round of 16
First leg Second leg
Celta - Bremen 0-1» 14/03 »
Lens - Leverkusen 2-1» 14/03 »
Rangers - Osasuna 1-1» 14/03 »
Braga - Tottenham 2-3» 14/03 »
M. Haifa - Espanyol 0-0» 15/03 »
PSG - Benfica 2-1» 15/03 »
Newcastle - AZ 4-2» 15/03 »
Sevilla - Shakhtar 2-2» 15/03 »

Lucescu, Barca yı on kisiyle 2-1 maglup eden Sevilla yı dize getirip eleme yolunda ilerliyor. Istenildigi kadar elestirilsin, bu isi en iyi ben biliyorum diyenlere nanik yapacak kadar basarılı. Oynattıgı futbolu demode bulanlar ve begenmeyenler olsa dahi sonuca baktıgımızda alkıslamak gerekir. Sevilla yı gecerlerse kupa icin Bremen ile cekiseceklerini dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Murat Biricik wrote: Lucescu, Barca yı on kisiyle 2-1 maglup eden Sevilla yı dize getirip eleme yolunda ilerliyor. Istenildigi kadar elestirilsin, bu isi en iyi ben biliyorum diyenlere nanik yapacak kadar basarılı. Oynattıgı futbolu demode bulanlar ve begenmeyenler olsa dahi sonuca baktıgımızda alkıslamak gerekir. Sevilla yı gecerlerse kupa icin Bremen ile cekiseceklerini dusunuyorum.
GS, SL'de 2.turda Barca, Liverpool ve Roma ile ayni gruba dustugu yil 1.turda Nantes ile deplasmanda karsilasmisti. O macta Luce beni hasta etmisti oynattigi uyuz futbolla. Ancak 70.dakikada klasik hareketini yapip Sergen'i oyuna aldi ve hemen akabinde Sergen cakti bir tane. Sonra bir tane de kacirdi. Iki pozisyonla maci aldi goturdu adam sonra 2. turda 5 beraberlik bir yenilgi alarak kil payi ceyrek finali kacirdi o zor grupta.

Butun bunlari da elinde UEFA kazanan takimin kaymagi olmadan yapmisti. Gel de saygi duyma adama! Gerets ile boyle birsey olmasi mumkun degil.

Luce kendi kategorisinde ozel bir yere sahip bir TD: pragmatik krali adam.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

AZ-Newcastle maçı oynanıyor

Skor: 2-0..

Newcastle gol atamazsa eleniyor :D

Pragmatik kral elenmiş bu arada... Acı verici bir şekilde.. Sevilla Lucescu'yu üzmüş..

Ve Newcastle elendi..
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ismail Gezer wrote:AZ-Newcastle maçı oynanıyor

Skor: 2-0..

Newcastle gol atamazsa eleniyor :D

Pragmatik kral elenmiş bu arada... Acı verici bir şekilde.. Sevilla Lucescu'yu üzmüş..

Ve Newcastle elendi..
90+4'de Sevilla atmis bir tane ve uzatmaya gitmis mac. Sonrasinda Luce'nin Sergen kilikli oyuncusu yorulmustur muhtemelen.

Daha once adini duymadigimiz bu takim Dinamo Kiev'i surklalese etti son donemlerde. Bu kupayi da gecen yil Sevilla'nin kazandigini unutmamak lazim.

Pragmatiklik benim gozumde iyi bir sey degil ama ne olursan ol, iyisi ol ilkesi de guzel. Onun icin Luce hep bir celiski olarak kalacak.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Golü Sevilla'nın kalecisi atmış üstelik..

http://www.youtube.com/watch?v=dlIUc7gA0PM
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Milanoda heyecanlı bir maç oynanıyor..

Milan 2-1 Inter

Saniyeler kala 2-2 oldu :)

Liverpool PSV'ye acımamış, deplasmanda 3-0 ...

Liverpool'un sadece bize yenilmiş olarak ŞL şampiyonu olmasını isterim :D

Nasıl avuntu ama :D
Locked