33. Hafta: BJK-GS 1-2 (Kabze 64,90')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:
Tolga Girici wrote: Yildirim Demiroren ve Adnan Polat'in dustukleri gaflet bugun GS'i cok olumsuz etkiledi, son saniyede mucize bir golle kurtuldular.
Cevabi iste bu cumlede sakli, oyle bir hava yaratildi ki, adamlardan 3 puani alicaz bir de gereksiz yere Ayhan ile provoke etmeyelim falan diye dusundurler herhalde.Oyle stratejik dusunselerdi Hasan'i bizim macta oynatmazdilar.Bizim de bu durumda bundan sonra Tuncay'i getirmemiz lazim o mantikla.Bugun galip geldigin icin iyi oldu diyorsun ama dusun ki taraftar bile o kadar uyutuldu ki takimin belkemigi olmayinca kimsenin giki cikmiyor.Ikinxi yariyi bir gozunun onune getir de sagdan sagdan nasil geldigini besiktasin bir hatirla.

Selamlar
Savas
Hasan-Tuncay ile Ayhan'in durumu farkli. Ayhan her Besiktas macinda yapiyor bu terbiyesiz hareketleri. Ve Besiktas taraftari Ayhan'dan nefret ediyor bu yuzden. Hasan Sas'in ve Tuncay'in ise bu tur hareketleri yok. Hasan cogu macta yaptigi hareketleri Fener maclarinda da yapiyor ama FB seyircisine veya kulubune ozel bir dusmanligi yok. O zaman Hasan'i hic bir maca goturmemek lazim. Ayhan'i getirmemek GS'in tercihine kalmis, getirmemek daha iyi olacaksa getirilmez.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şimdi resimler üzerinden pozisyonları inceleyelim.. :)

Image

Image

Image

Image
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kaynak Hurriyet:

Başkan Demirören, "Bütün hafta futbolcularıma şunu söyledim, biz şerefli ikincilikleri unutmadık. Bizi şerefli ikinci yapan da G.Saray’dı" dedi.

BEŞİKTAŞLI taraftarlar "Beşiktaş’ın, G.Saray’a maçı vereceği" yönünde yapılan spekülasyonlarına tepki gösterdi. Taraftarlar, ısınmak için sahada bulunan siyah beyazlı futbolcuları tribüne çağırıp, "Bu maçı satanın ..." diye tempo tutarken, G.Saray’ın A.Gücü’nü 8-0 yenerek şampiyonluğa ulaştığı döneme de gönderme yaparak, "Ankara’yı unutmadık", "İki takım şampiyonluk yolunda, hatırlayın ne oldu Ankara’da, 8-0’ı unutma" diye tezahürat yaptı. Taraftarlar, "Şerefinizle oynayın, Zalad’ı unutmayın" diye pankart açtı. Maçı G.Saray Başkanı Özhan Canaydın’la yan yana izleyen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, "Bütün hafta futbolcularıma şunu söyledim, biz şerefli ikincilikleri unutmadık. Bizi şerefli ikinci yapan da G.Saray’dı. Beşiktaş şerefiyle oynayacaktır" dedi.
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Golleri asmak yine bana du$tu galiba:

BJK:1-GS:0

BJK:1-GS:1

BJK:1-GS:2
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Kerem Tezic wrote:Necati gibi yetenegini 3 senede böyle cöpe atan adamlara muthis öfkeliyim.
Kerem de boyle dusundugune gore, bir tek ben bu adamda hic bir yetenek goremiyorum demek ki. Mucadele evet ama yetenek? Varsa da basari ile gizliyor bu yetenegini demek ki.

Verimleri benzer olabilir ama Karan da allah vergisi bir yetenek var mesela. O da ustune yatmaya meyilli Sergen gibi. Sarisin guzelin elindeki avantajin ustune yatmaya meyilli olmasi gibi. Alex de yetenekli. Appiah'da da muthis yetenek gormek mumkun. Tumer desen oyle. Sukur bile yetenekli denebilir (bir yere kadar). Belki Kabze'de yeteneklidir, yeterince koklatmiyor TD'ler onu bize.

Peki Necati? Sabri? Bunlarin cok calismasi lazim. Sabri o konuda yirtiyor. Necati biraz gevsedi mi, durum ortada. Yetenekli olsa Hagi gibi dokuldugu anlarda bile mac cevirirdi.

Averaj oyuncu profili yapsalar Necati ilk siralari zorlar.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Bak bak bak, bana laf edene bak. Cengiz merak etme beni kimse doldurusa getirmez, dogru bildigimi yazarim, size uyar uymaz ayri mesele, umurumda da degil. Senin gibi Aziz Yildirim takintim da yok, ona buna camur da atmam. Tabii camur attiktan sonra piskin, piskin kinayeli yazmak da bir sanat...
....
Yok yok. Sen fena halde dolmu$a geliyorsun. Ben bu kadarini bilmiyordum. Hele boyle i$ ciddiye filan bindi mi felaket. Hele ola ki gelecek hafta FB'nin bir ayagi kaysa yandi gulum keten helva. Antu'yu hic okumasan iyi edersin. Ya da orayi okuduktan sonra buraya birkac saat sonra ofken yati$tiktan sonra gel. BJK maci satti filan diye inandin nedense adamlarin dediklerine bakarak. Benim yemek referansim taa kupa macindaki hakeme yemek yedirme hikayesine kadar geriye gidiyor. Dolmu$a gelip bunu taa buraya getirdin. Ona da inandindi her ne kadar ina$allah degildir filan diye ayak atarak olayin referansi Fanatik oldugu halde.

Ikincisi GS FB'ye 4-0 da yenilse 6-0 da yenilse gelecek hafta olaki bir Denizli beraberligine GS da kazanirsa hic fark etmiyor. Gonul $ampiyonu bilmem ne $ampiyonu hikaye. Kimse $ampiyon o oluyor. Bunu burada inkar eden hemen hemen yok diyebilirim. Ama sen bu forumda bir iki densizlik edeni refereans verip buradakileri fanatiklikle karaliyorsun. Sizler diyerek herkez ayni kaba giriyor. i$in kotusu burada FB'lileri ayni tornadan cikma diye gorenlere bizler sizleri kastederek yok akli ba$inda olan arkada$lar var onlar buraya misafir olarak geliyorlar ayip etmeyin diyorduk. Bak gecen gun Ozan'in sabri ta$mi$. Ya$ca senden kucuk oldugunu sandigimiz Sava$'a (ki bir iki ciki$lari oldu idi birbirlerine) $a$irmi$ haline. Ben ondan beklerken cika cika nerden geldi diye. Seni ayirt ediyordu yahu genelleme yapmayin diyenlere o da etmeyecek artik. Fortis kupasi adi altinda yazilanlar orada duruyor. Burada kupayi BJK alinca kac ki$i gerdege girmi$ desem sayacagin adam yok. Maci Ismail Gezer anlatmi$. Talga Girici bir iki yorum yapmi$. Ortada ne gobek atan var ne de Baba Hindi muhabeti gibi pespaye bir dokundurma laf soku$turan (bkz. Fortis kupasi konusu 21-22 sayfalar). Ama sen Fortis kupasi konusunun 23, Sayfanin ba$Ina "Hepinizin Bayrami kutlu olsun" diyerek pe$revle ile kurulmu$sun misafirinizim dedigin bu foruma. Arkasindan Baysan cevabini yapi$tirmi$ hakem konusunda yazdiklarina. Ondan sonra i$I gerdege vardirtmi$sin. $imdi kalk bana burada tere sat.

Aziz beye gelince. Gorunen koy bazisi icin kilavuz istiyor bazisi icin istemiyor. Adam kendi de inkar etmiyor ustelik hali hareketi sozleri ile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote: Bak bak bak, bana laf edene bak. Cengiz merak etme beni kimse doldurusa getirmez, dogru bildigimi yazarim, size uyar uymaz ayri mesele, umurumda da degil. Senin gibi Aziz Yildirim takintim da yok, ona buna camur da atmam. Tabii camur attiktan sonra piskin, piskin kinayeli yazmak da bir sanat...
....
Yok yok. Sen fena halde dolmu$a geliyorsun. Ben bu kadarini bilmiyordum. Hele boyle i$ ciddiye filan bindi mi felaket. Hele ola ki gelecek hafta FB'nin bir ayagi kaysa yandi gulum keten helva. Antu'yu hic okumasan iyi edersin. Ya da orayi okuduktan sonra buraya birkac saat sonra ofken yati$tiktan sonra gel. BJK maci satti filan diye inandin nedense adamlarin dediklerine bakarak. Benim yemek referansim taa kupa macindaki hakeme yemek yedirme hikayesine kadar geriye gidiyor. Dolmu$a gelip bunu taa buraya getirdin. Ona da inandindi her ne kadar ina$allah degildir filan diye ayak atarak olayin referansi Fanatik oldugu halde.

Ikincisi GS FB'ye 4-0 da yenilse 6-0 da yenilse gelecek hafta olaki bir Denizli beraberligine GS da kazanirsa hic fark etmiyor. Gonul $ampiyonu bilmem ne $ampiyonu hikaye. Kimse $ampiyon o oluyor. Bunu burada inkar eden hemen hemen yok diyebilirim. Ama sen bu forumda bir iki densizlik edeni refereans verip buradakileri fanatiklikle karaliyorsun. Sizler diyerek herkez ayni kaba giriyor. i$in kotusu burada FB'lileri ayni tornadan cikma diye gorenlere bizler sizleri kastederek yok akli ba$inda olan arkada$lar var onlar buraya misafir olarak geliyorlar ayip etmeyin diyorduk. Bak gecen gun Ozan'in sabri ta$mi$. Ya$ca senden kucuk oldugunu sandigimiz Sava$'a (ki bir iki ciki$lari oldu idi birbirlerine) $a$irmi$ haline. Ben ondan beklerken cika cika nerden geldi diye. Seni ayirt ediyordu yahu genelleme yapmayin diyenlere o da etmeyecek artik. Fortis kupasi adi altinda yazilanlar orada duruyor. Burada kupayi BJK alinca kac ki$i gerdege girmi$ desem sayacagin adam yok. Maci Ismail Gezer anlatmi$. Talga Girici bir iki yorum yapmi$. Ortada ne gobek atan var ne de Baba Hindi muhabeti gibi pespaye bir dokundurma laf soku$turan (bkz. Fortis kupasi konusu 21-22 sayfalar). Ama sen Fortis kupasi konusunun 23, Sayfanin ba$Ina "Hepinizin Bayrami kutlu olsun" diyerek pe$revle ile kurulmu$sun misafirinizim dedigin bu foruma. Arkasindan Baysan cevabini yapi$tirmi$ hakem konusunda yazdiklarina. Ondan sonra i$I gerdege vardirtmi$sin. $imdi kalk bana burada tere sat.

Aziz beye gelince. Gorunen koy bazisi icin kilavuz istiyor bazisi icin istemiyor. Adam kendi de inkar etmiyor ustelik hali hareketi sozleri ile.
Bir torba laf ama yine hic bir sey yok, onu dedin bunu dedin de aslinda bunu demek istemistin safsatasindan baska.

Senin korlesmis gozlerinden baska herkes benim "gerdek" lafini Can Baysan'in benim yazimin "Hebele hubele" tercumesine yazdigimi anladi, belki sende anladin ama isine gelmiyor cunku laf sokamayacaksin baska sekilde.

Peki sen "bir yemege kari degistirmek" lafini ne uzerine yazdin birader hala yag gibi su ustune cikmaya calisiyorsun. Benim gorusumu katilmak zorunda degilsin hic kimse de degil zaten ama ortada ucuz laf kalabaligi yapmaktan baska cevabin yok.
Ben umarim dogru degildir diye "hakem" yazisini astim, bazilari olsa ne olur diye yaklasimda bulundular. Bana gore "olsa ayip olurdu en azindan". Daha sonra Aziz Yildirim konusunda haber asildi, birebir curutuldu, senin yazin da ortada.... Yok Antu okuma filan, gec bunlari gec. Ama bir gun ruyanda Aziz Yildirim'a benzer birini gorursen senin halin kotu olur, kabus filan...

Ne dusunursen dusun umurumda degil zaten ama gelip burda objektiflik taslama yazilarin ortada, hic ama hic objektif degilsin. Benzesen benzesen Muppet Show'daki locadaki ihtiyarlara (yasi benzemese de) benziyorsun.

Benim yazilarim da ortada, isteyen istedigi yorumu yapar.

Selamlar
YK
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mac ile ilgili soylemeyi unuttugum bir sey , teknik direktor. Gerets bu sefer Necati'yi erken oyundan almakla dogru yapti. Saidou-Volkan tercihine bir sey diyemiyorum. Ben Volkan demistim, o Saidou tercih etmis. Saidou pek iyi oynamadi acikcasi ama idare etti. Haftaya da onunla baslar herhalde. Sezon basindan beri hic bir kadro tahminim 100% tutmadi. :) Haftaya kadro tahmini yine zor olacak cunku Necati ve Cihan sinifta kaldi. Bakalim onlari kadrodan kesebilecek mi?(ekleme: Ilic'i oyundan almasi da pek dogru bir hareket degildi.)

Gerets'e supheli baktigim bir nokta da rakibe gore taktik belirleyip belirlemedigi? Ozellikle derbi maclarda rakibin oyununu engelleyecek , en onemli oyuncusunu (Alex, Tumer) kilitleyecek onlem almiyor. Gecen sene Hagi en azindan Conceicao ile Alex'i kilitlemisti 3 macta da. Gerets sanki elinde barcelona kadrosu varmis gibi, ben istedigim oyunu oynarim bana ne rakipten anlayisi ile hareket ediyor. Sezon basinda Bulent Under diye bir isim vardi, rakipleri izlemek , Gerets'i Turkiye ligi hakkinda guya bilgilendirmek icin anlasilmisti. Ornegin, haftaya oynayacagimiz Kayserispor, defansin arkasina havadan/yerden guzel toplar atip Gokhan'i kaleci ile karsi karsiya birakabilen bir takim, acaba buna onlem alabilecek mi?

Gelecek sene sampiyonlar ligi'ne kalirsak(??) grupta karsimiza Milan cikarsa Shevchenko'ya onlem almayi dusunur mu acaba?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Senin korlesmis gozlerinden baska herkes benim "gerdek" lafini Can Baysan'in benim yazimin "Hebele hubele" tercumesine yazdigimi anladi, belki sende anladin ama isine gelmiyor cunku laf sokamayacaksin baska sekilde.
YK
Sana ne lafi sokacagim yahu. I$im yokta senle ugra$acagim. Aldigin tepkilerde ortada Fortis kupasi altinda. Tepkilerde duruyor. Nasil anlami$lar da bu tepkileri vermi$ler orasini bilemem. Can Baysan'a da canak tutan senin o Bayram kutlama yazin hakem diye aglaman ile. Baysan'in yazisindaki hakareti de anlami$ degilim. Her halde son satirda Zekeriya Beyaz ve Demircan bilmem ne ile alakali olsa gerek. Ben bunlari tanimadigim ne kitabi yazdiklarini bilemiyorum ve hakareti cozemedim o da varsa eger. Gerisi ortada. Benim gibi olayi cakamayan Almanyadan terbiyesizle$me demi$ Birol. Hasan civitma demi$. Ozan boyle bir yazi beklemezdim senden demi$. Orda duruyor hepsi. Olayi bayram kutlamasi cazgirligi ile 17'liler sata$masi ile ba$latan sensin fol yok yumurta yok iken. Zeytinyagi gibi uste cikiyormu$um.

Benim lafim gayet acik ve secik halbuki. Kendini FB'nin bir numarali sitesi diye ilan edip hakem yemek yedi maci satti i$te ispati Fanatik oyle soyledi diye man$et atan angutlara, Demiroren GS'li yoneticilerle yemek yedi BJK maci satacak diye orada burada ne kadar manidar bu diye sacmalayanlara. Bunlar karde$ takim her turlusu beklenir diyen sefillere. Aha Almanyada bilmem ne sitesi GS-BJK macini listeden atti, i$te size ispati bu ahlaksizligin diyen dingillere idi. Belli degil mi kimleri kastettigim. Nasil yazsaydim acaba? Tek tek isimlerini saymami mi bekliyordun. Gorduklerim takma isimlerle yaziyorlar cunku. Arasinda isen bunlarin ya da eger bu laflara kendin uretmedigin halde gercekten inaniyorsan lafimi sen de ustune alin elbette. Cunku hic fark etmiyor benim gozumde bu senaryolari uyduran da, yayan da, ve inanan da. Bir futbol oyunu adi altinda milleti birbirine du$urup kan gormek isteyen kan karde$im olsa fark etmez. Yapilmak istenen bu. Yarin, 20 sene once Belcikadaki gibi 40-50 ki$I demirler arasinda siki$ip olse killari kipirdamayacak bu alcaklarin. Utanmayacaklar ve sIkIlmayacaklar ve asil onemlisi bir damla vicdan azabi duymayacaklar. O zaman ben niye utanayim bu lafi etmekten onlara.

Ha Ayhan'i oynatmami$lar. Aferin. BJK bu angutlara da ne guzel derslerini vermi$ ama. Gelecek sene bebelerle ciksinlar sahaya yine buna benzer bir $ey olursa. Belki BJK'a yaranirlar. Canak tutulmuyor degil tutuluyor elbette bu sefilliklere.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yigit Kavurmacioglu wrote:Tabii camur attiktan sonra piskin, piskin kinayeli yazmak da bir sanat...
Kelimeyi ariyordum, sen buldun. Gercekten cok piskinsiziniz. 'Niz' diyorum
cunku hepiniz ayni mentaliteye sahip insanlarsiniz. Yeterince icine etmediniz
mi bu ligin...koskoca bir lig gecti, muasebesini iyi yap.

TR avrupa kupalarinda gene husrana ugrayacak, cunku yarisma anlayisi
oturmamis daha.

Kupa törenine cikmamak. Mac esnasinda, dakika bilmem kac ama GS 2-1
golu daha atmamisken cikip taraftarlara 'bakin agliyorum' sovu yapmak gibi
gulunc gösterilere karnim tok benim. Ayni cercevede AY'in ortaya cikmasi,
gulumseyip selam vermeden geri dönusu bende baska cagrisimlar yapiyor.
Olgun bulmadim desem abartmis olmam.

FB yazarlari baska bir alem, ona girmek istemiyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Akıl almaz iddia!

Yaptığı hata ile Beşiktaş’ın mağlubiyetinde rol oynayan Cordoba’nın maçtan bir gece önce Galatasaray’ın Kolombiyalı file bekçisi Mondragon’un evinde olduğu da öne sürüldü. Beşiktaş yöneticisi Bülent Deriş de ağır ifadelerde bulundu. Futbol takımının Beşiktaş tarihindeki en ağır cezaya çarptırılması gerektiğini söyleyen Deriş, “Eğer ceza kararı çıkmazsa istifa edeceğim'' diye konuştu. Beşiktaş’tan ayrılması beklenen Oscar Cordoba’nın Beşiktaş’ın 11 puan önde olup şampiyonluğu kaybettiği 2003-2004 sezonunda düşen formu nedeniyle şike yaptığı iddia edilmişti.
MİLLİYET

Bülent Deriş saha ortasında Bobo'ya para veren arkadaş! İhale Cordobaya kalmış gibi görünüyor, yalan haber makinası Milliyetinde katkılarıyla...
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Hasan Tezcan wrote:
Yigit Kavurmacioglu wrote:Tabii camur attiktan sonra piskin, piskin kinayeli yazmak da bir sanat...

oturmamis daha.

Hasan Bey,

Biraz sakin olun bakin hata filan yapiyorsunuz : "piskinsiziniz", herhalde "piskinsiniz" olacakti ama hiddetle klavye basina oturunca boyle ufak tefek hatalar olur.

Ayni mentaliteye sahip insanlar derken kimi kastettiniz, F.Bahce'lileri mi?
Aciklarsaniz sevinirim.

"yeterince icine etmediniz mi bu ligin", herhalde bunlarin arasinda ben de varim, ne yaptigimizi yazin madde madde tartisalim yoksa genel olarak suclama havada kaliyor.

Piskin olarak, hangi seyi iddia etmisim de aksi ispatlanmis , ben gelip cevir kazi yanmasin yapmisim , ispati size duser. Benim ifadem Aziz Yildirim'in "cicegine" idi , orada acik secik duruyor.

Kupa torenine cikmamak, sanki bu ilk defa oluyor. Ciksalardi bir sey demezdim, cikmasalar da , 3 gun sonra lig maci var, konsantrasyon meselesi var bir suru hikaye. Ayrica dunku maci biz seyircisiz oynadik niye hatirlarmisiniz, mac bittikten sonraki olaylardan. Mac bitmis, is bitmis kalsalar ne olur, kalmasalar ne olur. Ha ciksalar daha iyi olurdu dersiniz, olabilir ama cikmadilar diye suclamak bence asiri.

Yok Aziz Yildirim'in gulumsemesi, oburunun aglamasi gecin boyle ufak seyleri, bizimkiler de boyle davraniyor ne yapalim herkes Bulent Tulun gibi "Zeki,cevik ve ahlakli" ifadeleri kullanacak veya acik arttirma ile 14-20 puan muhabbeti yapacak da degil, onlar da oyle yapmislar. Ha bu arada kitabina uydurmuslardir muhakkak da, GS- Kayseri maci seyircisiz oynanmiyor biliyorsun, onun da kararini benim icine mensup oldugum "ligin icine eden" grup verdi.

Yazdiklarima tepki veren arkadaslarla problemim hic olmaz, gorustur, katilir veya katilmazsiniz ama bir sey ile suclayacaksaniz, ornegini vermeye de hazir olun. Eger yazdiklarima genel tahammul yoksa, birileri geregini yapsin olsun bitsin.

YK
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Hasan Tezcan wrote:

oturmamis daha.

Ne zaman adam oluruz?

Galatasaraylilarin dunyadaki her olumsuzlugu Fenerbahce'ye baglamadiklari zaman...

:lol: :lol: :lol:
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Yigit Kavurmacioglu wrote: Siz o golleri yerseniz, en buyk transferiniz Ulusoy bile kurtaramiyor baksaniza sizi..
Sevgili Yigit, sanirim Hasan Agabey'in bahsettigi "mentalite" yukaridaki cumlende sakli. Ligin icine boyle ediliyor, bu konuda da Hasan Agabey ve Cengiz Agabey haklilar. Tabi bunu yapan sadece FB'liler degil, onu da kabul ediyorum, ama bu FB camiasinda daha bir kultur/gelenek haline gelmis. Neyse...
Yigit Kavurmacioglu wrote: Eger yazdiklarima genel tahammul yoksa, birileri geregini yapsin olsun bitsin.
Buradaki amac adam cikartmak, FB'lileri gondermek/azaltmak ya da onlara dusunduklerini soyletmemek degil ki. Ama yazilanlari fanatizm tartisina koydugunda eger agir basiyorsa, okunacak ya da icinden birseyler cikartmaya degecek birsey yazmiyorsun demektir. Yoksa bana bu FB'liler burada misafir muhabbeti de cok sacma geliyor. Yazi yazdigin surece forumun parcasisin, sadece aklin ve mantiginla yazman tavsiye ediliyor.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Post Reply