Yolculuk / Ani /Konu dışı

Spor, kultur, muzik, sanat gibi konulara odaklanmis forum.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

New York'a gitme planim var.Bildiginiz iyi caz kuluplerini yazabilirseniz sevinirim.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ozgur A. Boztepe wrote:FLAS FLAS FLAS

OBAMA KESIN KAZANDI; UCAKTA GELIYOR

Yoneticiler o olmazsa Mc Cain %100 dedi.

Kaynak: Fotomac

:D:D:D:D
OBAMA "oval odada bes kisiyiz, iki kisi Galatasaray'li ikisi FB'li boylece toplam uc FB'li oluyoruz , ben de FB'lim demis.

:D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Selçuk Samli wrote:New York'a gitme planim var.Bildiginiz iyi caz kuluplerini yazabilirseniz sevinirim.
Selcuk, New York'da jazz barlarinin krali Village Vanguard ve Blue Note'dur.

http://www.bluenote.net/newyork/index.shtml
http://villagevanguard.com/

Ikisinde de efsane adamlar calmis, konser kayitlari album yapilmistir. Bir cogu da en iyi jazz albumu listesinde yer alir.

Bunun disinda yasayan en buyuk trumpet'ci Wynton Marsalis'in yonettigi Lincoln Jazz Center var. 2-3 konser salonu ve bir de Dizzy's Club Coca Cola Jazz bari var ayni binanin icinde.

http://www.jalc.org/

Bir de bizim sevdigimiz kucuk, oyle fazla taninmamis ama iyi bir bar var yine Village'de. Zinc Bar. Ucuz ama iyi adamlar oluyor.

http://www.zincbar.com/

Bu arada sukran gunu 27 Kasim - 1 Aralik arasi ben de New York'da olacagim. Zamanlar cakisiyorsa bir email at bana, bir gece beraber de takilabiliriz. Tabii bu onerim baska arkadaslara da acik. Yeter ki plan programlar uyussun.

Ayrica New York'da yasayan arkadaslar da "aman gelmisken sunu mutlaka yapin ya da gorun, su siralar cok ilgi cekiyor" diye onerilerde bulunursa sevinirim, seviniriz. Sehir icinde yasayanlarin verdigi tiyo hic bir seye benzemiyor.

Ozan Ersoy
Kerem Gulec

Post by Kerem Gulec »

Turkiye'de olan olaylar insanin hayal gucune inanilmaz katki yapiyor. Bir gun bir haber goruyorsunuz "yok artik! bundan otesi olamaz, son nokta bu" diye dusunurken daha bir-iki saat gecmeden akla gelmeyen basa geliyor. Su haber gercekten inanilmaz.
Manyak misiniz, yok mu baska isiniz gucunuz?

"Van’ın Gürpınar İlçesi Çavuştepe Köyü sakinleri ABD'nin 44'üncü Başkanı seçilen Barack Obama için 44 kurban kesip, davul zurna eşliğinde halaylar çekti."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10309002.asp?gid=229
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Kerem Gulec wrote:Turkiye'de olan olaylar insanin hayal gucune inanilmaz katki yapiyor. Bir gun bir haber goruyorsunuz "yok artik! bundan otesi olamaz, son nokta bu" diye dusunurken daha bir-iki saat gecmeden akla gelmeyen basa geliyor. Su haber gercekten inanilmaz.

"Van’ın Gürpınar İlçesi Çavuştepe Köyü sakinleri ABD'nin 44'üncü Başkanı seçilen Barack Obama için 44 kurban kesip, davul zurna eşliğinde halaylar çekti."

Image

Image

Posterin alnına kurban kanı sürülürken :shock:

Ugur
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ortalikta OBAMA'nin mesih oldugu geyikleri donuyor.Iran'dan bazi vatandaslar buna inaniyormus.

Abininkinin altin kaplama oldugu gibi bir hisler uyaniyor bende

Allah milletimize akil sagligi versin :shock:
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Haberdeki sozlerin ve demeclerin satir aralarini okuyun. Van'da iki uc hafta once olanlarla birlestirin. Buyuk tabloyu kaciriyorsunuz. Bu isin kimin tarafindan desteklendigini 44 tane koyunun parasini kimin verdigini de merak ederim.

Buram buram manipulasyon kokuyor.

Obama hukumeti Turkiye ile olan iliskisinde dikkatli davranmazsa 3. dunya savasinin baslangicini tetikleyebilir. Turkiye cumhuriyetinin birakin toprak kaybini, kendini cok yaralayan dusmanlara karsi en ufak bir taviz verecek durumu yok.

Hos Turkiye'ye gelene kadar Irak'in 3'e bolunmesi de bolgede cok ciddi bir savasi tetikleyecektir, dunya henuz farkinda degil ya da cok az kisi farkinda.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu Cavustepe koyunun eski bir Ermeni koyu oldugu ve Ermeniler icin tarihsel onemi olan bir yer oldugu soyleniyor bazi yerlerde...

Kendi kendilerine sozde soykirim simdi taninacak diye gelin guvey olmus olabilirler tabii birileri ama - Obama'nin boyle sudan isler yerine ugrasacak hem icte hem de dista cok isi var... Neredeyse 100 yil evvel olmus olaylar ABD halkinin hic umrunda degil - hatta buyuk cogunluk boyle bir tartismanin farkinda degil - hatta su an devam eden ve gercek olan Darfur soykirimi bile cok az kisinin umrunda... ABD'de buyuk cogunluk once biz kendi belimizi bir dogrultalim da sonra baskalarina destegi dusunuruz seklinde bakiyor bugun dunyaya.

Fakat fotografta ki adamin alnina kurban kani surmek de baska bir boyut tabii :roll:
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Haberin altini soyle okuyun. Obama Iraktan cekilecek, üstüne dis faaliyetlere ve ordu butcesine tirpan vuracak, barzani ve talabani ile basbasa kalacagiz. Yalniz biz degil, asagidan Siiler, ortadan Arap Baaslar, yandan İran, obur yandan Suriye vede boyundurugundan inim inim inleyen, hatta Turkiyeye katilmak istedigi iddia edilen 50-60 kadar Irak Sunni kurt asireti.
Aman Obama, bizi birakma, sen bizim efendimizsin, yardima devam et ,daha dur bakalim bolemedik su ulkeyi, kurban olsun sana bu kurbanlar.
Sen simdi bu isleri ogrenip adamlari atayincaya kadar bosluk olur. O boslukta onden yedigimizi hurmalarin faturasini bize odetmesinler diye goz kulak ol, alttan destege devam. Yerel secimler geliyor, AKP belediyeleride alirsa , nasil etnik boluculuk yapacagiz?
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Obama'nin Ermeni'yle, Kurt'le, Turk'le ugrasacak zamani bile olmayacak. Bizimkisi masturbasyon, kendi kendimize bir haller oluyoruz, gereksiz bir ABD'ye tepki ya da sevgi, hersey abuk sabuk. Anneannem boka basip tahta cikmak diye bir deyim kullanir, aynen o.

Adamin derdi oncelikle ekonomik kriz, sonra enerji, sonra da Irak ve Afganistan. 21 aydir secimi ve Amerikan politikasini takip ediyorum, Obama mantikla hareket eden bir adama benziyor. Eger derdimizi anlatabilirsek dinleyecektir. Kaldi ki 3-5 Ermeni ugruna Irak ve Orta Dogu'da Israil'le beraber en buyuk muttefiki olan Turkiye'yi kirma luksu yok, hele su zamanda. Yeter ki bizimkiler biraz akilli olsunlar, duzgun hareket etsinler.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozan Ersoy wrote:
Selçuk Samli wrote:New York'a gitme planim var.Bildiginiz iyi caz kuluplerini yazabilirseniz sevinirim.
Selcuk, New York'da jazz barlarinin krali Village Vanguard ve Blue Note'dur.

http://www.bluenote.net/newyork/index.shtml
http://villagevanguard.com/

Ikisinde de efsane adamlar calmis, konser kayitlari album yapilmistir. Bir cogu da en iyi jazz albumu listesinde yer alir.

Bunun disinda yasayan en buyuk trumpet'ci Wynton Marsalis'in yonettigi Lincoln Jazz Center var. 2-3 konser salonu ve bir de Dizzy's Club Coca Cola Jazz bari var ayni binanin icinde.

http://www.jalc.org/

Bir de bizim sevdigimiz kucuk, oyle fazla taninmamis ama iyi bir bar var yine Village'de. Zinc Bar. Ucuz ama iyi adamlar oluyor.

http://www.zincbar.com/

Bu arada sukran gunu 27 Kasim - 1 Aralik arasi ben de New York'da olacagim. Zamanlar cakisiyorsa bir email at bana, bir gece beraber de takilabiliriz. Tabii bu onerim baska arkadaslara da acik. Yeter ki plan programlar uyussun.

Ayrica New York'da yasayan arkadaslar da "aman gelmisken sunu mutlaka yapin ya da gorun, su siralar cok ilgi cekiyor" diye onerilerde bulunursa sevinirim, seviniriz. Sehir icinde yasayanlarin verdigi tiyo hic bir seye benzemiyor.

Ozan Ersoy
Tesekkur ederim Ozan.Aralik'in ilk haftasi gitmeyi planliyorum,bir degisiklik olursa haber veririm.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:FLAS FLAS FLAS

OBAMA KESIN KAZANDI; UCAKTA GELIYOR

Yoneticiler o olmazsa Mc Cain %100 dedi.

Kaynak: Fotomac

:D:D:D:D
OBAMA "oval odada bes kisiyiz, iki kisi Galatasaray'li ikisi FB'li boylece toplam uc FB'li oluyoruz , ben de FB'lim demis.

:D
Obama koyunu suya goturur susuz getirir. Ustune bide herkezi kendi taraftari olduguna inandirir. :)
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Kerem Gulec wrote:Turkiye'de olan olaylar insanin hayal gucune inanilmaz katki yapiyor. Bir gun bir haber goruyorsunuz "yok artik! bundan otesi olamaz, son nokta bu" diye dusunurken daha bir-iki saat gecmeden akla gelmeyen basa geliyor. Su haber gercekten inanilmaz.

Kerem, varya. 2. dereceden cinayetten hukum giyicektin. Hintli kiz arkadasima olayin dinamigini anlatincaya kadar, gulmekten yarilicaktim...

Hele obamanin posterde anlina kurban kani surduler ya, nefes darligindan okusurmeye basladim. :D

Ozan Ersoy, sen buyuk adamsin. Bu habere ciddi yorum yapmak icin bayiltici bir zeka "dizzying intellect" lazim. Ben gozlerimdeki yaslarda hala keyboard'un tuslarini zor goruyorum.

Allah hepimizi pazarda boyle guldursun.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ben daha NY'a gitmedim sayilir, kaldigim bir geceyi ve gece araba ile gezmeyi saymazsak. Dogu kiyisini da görmedim. Mid west denen yerden itibaren, orta eyaletler ve vahsi bati denen yer ve komple batiyi gördum. Tabii arada görmedigim bir kisim eyalet de var (Montana gibi). Ama nedense dogu kiyisi, NY ve ustu benim ilgimi cekmiyor. Avrupa'dan, Turkiye'den gelen ögrenciler, Bogazicinin, Koc'un hanimevladi tipleri, klasik Yasamin Cangar(iliklerime kadar tiksindigim gasteci tiplemesi, kraldan fazla kralci citkirildim ABD özentisi) tipli kraldan fazla kralci amerikan özentileri aklima geldikce dogu kiyisi cazibesini yitiriyor gözumde. Ellerinde alisveris torbalari ile gezen tipler, yeni demokratlar, populer kulturu iliklerine kadar özumsemis, tutunmaya calisan, alinlarinda 'ben birsey oldum' etiketli tipler acikcasi bana son derece itici geliyor o yuzden dogu kiyisi bilinc altinda (NY'ta cazi cok sevecegim kesin ustelik) bana hic cazip gelmedi bu yuzden. NY 1970'lerin kelle koltukta gezecegin NY'u olsa, 1970'lerin soul kulturu, Ohio playerslar, Isley Brotherslarin muzik kulturu hakim olsa hadi bir derece ilgimi cekerdi. Bu yuzden Londra, Paris gibi sehirler de hic ama hic cazip gelmiyor bana, kendimi ait hissetmiyorum. Zaten Isvec'ten ucunca ilk aktarma doguda oluyor ve konustugum tum Isvec ve Avrupali turistler populer turistik yerlere gitmek icin daglirken ortaya veya vahsi batiya aktarma icin tek basima sap gibi kaliyorum :) Benim icin oranin en cekici kismi guneyde Texas'tan kuzeye bir cizgi cekin iste o cizginin bati kismi. Özellikle son derece vahsi doga sevenler icin New Mexico, Colorado ve onun batisi son derece cazip yerler. Grand Junction denen yer ve Grand Mesa'yi hala unutamadim, o kaya daglarinin arasindan gece uyurken yildizlari seyretmek hayatimin en guzel anilari arasinda kalacak. Bu dogu eyaletlerinde yasiyan hanim evlatlarinin da kolay kolay ugrayacagi yerler degil zaten. Mesela ben Avrupa'daki bar kavramini hic sevmem. Son derece bakimli iyi giyinmis tiplerin adeta gösteri alanlari olarak görurum. Oysa bahsettigim eyaletler tam benim kafamdaki olmasi gereken bar kavramina cuk oturuyor: devasa tiri ile saatlerce karin topkluguna tir surmus ter kokulu söför, hayattan bezmis karisindan bir yigin laf yemis hatta boynuzlanmis adam, (benim hic sevmedigim populer tabirle looser denen tipler) hepsi orda. Arkada bilardo oynayan tipler, fonda calan bir blues, arkada daglar....Utah'taki akil almaz bizim Göreme'yi andiran jeolojik sekiller, New Mexico ve Arizona'daki kirmizi kayalar ve canyonlarin arasindan batan gunesi seyretmek cok ama cok daha cekici geliyor. Texas'a önumuzdeki sene gidecegim ve Houston-Austin arasini cok merak ediyorum, en buyuk sebep Texas Blues denen muzik turu ve canli blues calan barlar. Insanlar dogu eyaletleri ve Avrupa'daki gibi burjuva etiginin baskisi ile 'kibar' 'nice' olmaya calisan tipler degil, neyse o. Bana cok daha cazip geliyor. Evet cehalet hat safhada oralarda bunun farkindayim ama Avrupa ve yeni Avrupa olarak görulen dogu eyaletlerindeki sorgulamadan burjuva etiginin degerlerini benimsemis tiplerinin kuyruguna basilinca, cikari söz konusu olunca altta yatan vahsi insan gudulerinin nasil disa coktiginin ve kibarliktan falan eser kalmadigini da senelerce yasayarak gördum. Bu baglamda cehalet olarak özde fark yok. San Francisco ise apayri bu sehri dunyadaki tum sehirlerden farkli degerlendirmek lazim. Ne ABD ne Avrupa kategorisine giriyor. Isyankar insanlarin, sanatla kendini özdeslestirmis son derece radikal insanlarin bulusma yeri gibi. O yuzden o sehre bayiliyorum, inanilmaz doga guzelliginin yaninda. Vahsi doga sevenlere tavsiyem New Mexico ve onun ustundeki Colorado, hemen yanindaki Utah, Wyoming gibi yerleri görmeleri. Montana'nin batisi muthismis, daha gidemedim. Arizona, özellikle Sedona denen yer gene akillara zarar bir yer. Kaliforniya da cok cekici dogaya sahip bir tek Los Angeles'i sevemedim o batida. Dogu eyaletlerinde ise bir tek Smoky Mountains denen yer North Carolina ve Virginia ilgimi cekiyor, tek sebebi doganin guzelligi. Bunlari seneye görup Latin Amerika'ya dadanacagim daha sonra. Özellikle Arjantin, Sili, Peru gibi yerler korkunc ilgimi cekiyor.

*Bu arada size bu ulke ile ilgili bir arkadasin tavsiyesi uzerine okudugum kitabi tavsiye edeyim: Unlu fransiz dusunuru Bernard-Henri Levy'nin American Vertigo'su. Obama'yi falan da neden baskan olacagini, herseyin imaj ve pazarlama ustune kuruldugu ulkeyi bastan basa gezip yazdigi kitap. Tocqueville'in devami niteliginde.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Iliklerine, hucrelerine kadar foseptik cukuruna batan bir toplumun halidir.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/10326406.asp?gid=229

Bunu görunce ben McCain'in burjuva etigine bile raziyim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Post Reply