ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Re: ASY TT Arena Acilis Maci: GS - Ajax 0-0

Post by Murat Biricik »

http://www.ilk-kursun.com/konu/cumhuriyet/bekir-coskun/ den alinti:
Üç Günden Beri Galatasaraylıyım…
Bekir Coşkun
18 Ocak 2011

Galatasaraylılar kömürü kabul etmediler…
Bu nedenle üç günden bu yana Galatasaraylıyım…
Bir gurur yoksulluğunun ortasında, kim bilir kaç insan kendini Galatasaraylı hissetti, o gururun ucundan-köşesinden bir parça tatmak için…

Hani aç kalmış kuşların ekmek kırıntısına koşması gibi…

*

Spor yazısı deyince, futbol camiasını ve taraftarı yıllarca “ülke sorunlarına duyarsızlıkla” suçlayan bir yazar olarak, ömrümde ilk kez taraftarım…

Ve takımımı açıklıyorum:

“Galatasaray…”

Kimi yöneticileri ya da oyuncuları, kendi seslerinden korksalar dahi, Galatasaray bir gecede halkın takımı oluverdi… Bundan böyle takım gol yediğinde oturup ağlarım bile…

Niçin?..

Çünkü; üniversitesinden medyasına, ordusundan yargısına, aydınından halkına kadar herkesin sindirildiği ve susturulduğu bir zamanda, Galatasaraylıların önlerine konulan 600 trilyonluk ikrama(!) kanmayıp, demokratik tepkilerini bir ağızdan göstermeleri az şey midir?..

“Galatasaraylılığın centilmenliğine yakışmadı”, “Misafire bu yapılmaz”, “Spor ahlakına aykırı” gibi savlar normal zamanlar için doğru olsa bile; çıkar uğruna yalakalık, saygısızlıktan daha büyük suçtur…

Ayrıca “Bize stat yaptı… Yan yolları da koydu…” diyerek Türkiye’de olup bitenleri görmemezlikten gelmek… Ve orada o kömür alanlardan farksız “Türkiye seninle gurur duyuyor” diye zıplamak…

Yakışır mıydı spor insanlarına?..

*

Bu bir dönüm noktası da…

Anı kitapları o geceyi, karşıdevrimin “kırılma yeri” olarak gösterecekler gelecek kuşaklara…

Göreceksiniz…

Bundan böyle kendi partisinin devşirme kalabalıkları ya da kapalı alanlar dışında hiçbir yerde huzur içinde konuşamayacaktır padişah…

Çünkü…

Çünkü “Tribünler” diyordunuz…

İşte tribünler…
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Melih Asik'tan alinti. Korkuyorum ultra denen, miymiy tezahuratlari, uyuz uyuz davul calislari ile butun coskuyu ölduren, guce tapan, yönetim beslemesi oldugu söylenen ve Aslanlar'i, Yuruyedur gibi son derece renkli gruplari bitiren grup bu yeni renkli grubu da bitirecek diye. Sirf bu ultraslan yuzunden bagrindan yetistigim GS'i birakip özellikle Genclerbirligi ve Besiktas'a sempati duymaga baslamistim. Tekrardan bana GS'i tutma sevkini getirecek gibi bu Tekyumruk.
--------------------------------------------------------------------
TEKYUMRUK
TT Arena’daki protestonun faturası Galatasaray’ın “Tekyumruk” adlı taraftar grubuna çıkarılmak isteniyor. Dünkü gazetemizde bunun haberini okumuşsunuzdur.
Galatasaray’ın adı en duyulan taraftar grubu “Ultraaslan” son olayda Adnan Polat’ın yanında yer alınca Galatasaray camiasında prestij kaybına uğradı.
“Ultraaslan”ın yerini alacak gibi görünen “tekyumruk”un nasıl bir grup olduğuna gelince...
En büyük özellikleri; sadece stadyumda değil, stadyum dışında da var olmaları...
Örneğin 1 Mayıs yürüyüşünde grup, “Tekyumruk” pankartı arkasında Taksim’deydi.
TÜMTİS’e üye oldukları için işten atılan ve altı aydır UPS Kargo önünde direnen işçilerin yanındaydı. UPS işçilerinin çağrısı üzerine Taksim’de yapılan yürüyüşte ön saftaydı. “Bizim sesimiz sadece sahalarda değil, işçilerin, emekçilerin yanında da yankılanır” diyen grup geçenlerde Hakkâri’deydi. Çimenli köyünün ilköğretim okuluna kütüphane kazandırdılar. Çocukları sarı - kırmızı kaşkollarla, formalarla sevindirdiler.
Aslantepe’nin inşaatında Gökhan Yavuz ile Raşit Ez adlarında iki işçi, iş kazası sonucunda hayatlarını kaybetmişlerdi. “Tekyumruk” bu iki emekçinin isimlerinin yaşatılması için imza kampanyası başlattı. Özetle sosyal duyarlığı sportif duyarlığı kadar güçlü bir grup Tekyumruk.
FenerbahCHE gurubu ile Gençlerbirliği Kara Kızıl Grubu dün birer bildiriyle “Tekyumruk” grubunu desteklediklerini açıkladılar. Bravo...
Bir Galatasaraylı okurumuz dün anımsattı:
- Demokrasi başbakanların da yuhalanabildiği rejimdir. Rejimin özelliği budur. Ancak diktatörler yuhalandıkları için rahatsız olurlar...
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kerem Tezic wrote:Melih Asik'tan alinti. Korkuyorum ultra denen, miymiy tezahuratlari, uyuz uyuz davul calislari ile butun coskuyu ölduren, guce tapan, yönetim beslemesi oldugu söylenen ve Aslanlar'i, Yuruyedur gibi son derece renkli gruplari bitiren grup bu yeni renkli grubu da bitirecek diye. Sirf bu ultraslan yuzunden bagrindan yetistigim GS'i birakip özellikle Genclerbirligi ve Besiktas'a sempati duymaga baslamistim. Tekrardan bana GS'i tutma sevkini getirecek gibi bu Tekyumruk.
Suraya bir bak istersen Kerem - http://www.forzalivorno.org/bb/viewtopi ... =3&t=11455 - Tekyumruk bu forumda yazarken kurulmus bir grupmus... Gorunen o ki bir suru tribun gruplari turemis Turkiye'de --- benim hic haberim yoktu bu islerden...

http://www.facebook.com/video/video.php ... 7&comments --- Tekyumruk sozcusu ile 18 dakikalik soylesi...

http://www.youtube.com/watch?v=MZL5yLExp4E --- facebook hesabi olmayanlar icin 3-4 dakikalik ozet...

Ilginc bir sosyolojik ve belki sosyo-psikolojik arastirma ortami dogmus tribunlerde... Insanlarin taraftar kimlikleri ile politik kimlikleri cakismaya/carpismaya baslamis... diger bazi ulkerede mesela bazi takimlar ve onlarin taraftarlari belli politik kimlikleri temsil ediyor - mesela Rangers'in sagci Protestan kimligine karsilik Celtic'in solcu Katolik kimligi... Bizde ise uc buyuklerin belirgin bir politik kimligi yok.. Her taraftar grubunun icinde her politik kesimden insan var. TT Arena'da olusan olaylar gruplarin taraftar kimliklerini bir kenara birakip bir politik kimlik altinda birlesmeye basladiklari bir donum noktasi oldu. GS'in Tekyumrugu, BJK'nin Halkin Takimi, FB'nin FenebahCHE, GB'nin siyah ve kizil taraftar gruplari ayni politik sebep ugruna taraftar kimliklerini birakip AKP/RTE'nin temsil ettigi duzene ve onun destekcilerine (TOKI, Adnan Polat yonetimi, Ultraslan grubu) bas kaldiriyorlar. Soylenenlere gore Sebo'nun grubu Ultraslan'i saga mehilli bir grup haline getirmis ve bu nedenle Ultraslan RTE'nin protesto edilmesini kinamis. O yuzdende bir cok alt grup Ultraslan'i terk etmeye baslamis - Tekyumruk bu ayrilanlari simdi kendi safhina cekmeye calisiyor.

Bu taraftar gruplarinin serserilik disinda pek bir ideolojileri olmadigini dusunurdum - bir gelisme var ama takimlarin politik kimliklerinin olmamasi karmasa yaratiyor. Mesela BJK'de Halkin Takimi ile Carsi'da ideolojik olarak ayri goruste gruplarmis...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Protesto'nun etkinligi hakikaten sandikta belli olur. Bunun icinde sadece kendin icin degil etrafindaki aman sende diyenleri de iteleyeceksin.

Size bir ornek. Yaptigim islerden tandigim bir Amerikali var. Kafadan ve matrak biri. Hic unutmam bir is yolculugunda anlatmisti bu hikayeyi. New Jersey'de Perth Amboy diye eski bir kasaba var. Sehir anlamina elen town deselerde sehir sayilmayacak kadar kucuk bir yer. 15-16 ysalarinda idim dedi. Kasaba'nin bir kosesinde o zaman cocuklar ve gencler township (kasaba idaresi) oldugunu sandigimiz kucuk bir parkta bir beyzbol sahamiz vardi. Hava guzel oldugunda herkez gider cesitli maclar yapardik. Bir gun duyduk ki kasabanin belediye baskani burayi otopark yapacakmis cunku istasyona yakinmis. Boylece gelir elde edecekmis. Boyle seyler olacaginda "hearing" dedikleri olayi tartisma icin townhall'da gun almis. Bizde cocuk sayiliriz ama cogumuz ailemizin izni ile o geceki toplantiya katildik. Belediye baskanina orayi kullandigimiz anlattik. Ama herif nuh diyor peygamber demiyor. Kimbilir kime peskes cekecek orayi. Dayatti da dayatti. O zaman daha komputer isi yeni yeni gelisiyor. Kimsede PC filan yok. Ben merakliyim almistim bir tane oyanyip duruyordum. Icimden durttuler ciktim yuzune arsi sen bu isi yap yemin ediyorum bir daha secilemiyeceksin burada dedim. Bana bakti guldu. Beni birseye benzetemedi. Secimlerde birkac ay sonra olacakti. Zaten bu da bir secim vaadi. Millete bakin iste otopark yaptim diyecek. Kasabadan New York'a hergun trenle gidenler memnun. ilk is olarak buna karsi adayligini koyan kisinin kampanya oranizasyonuna gonullu yazildim. Ama herkez bu herif senelerdir kazaniyor filan diye pek umutlu degildi. Ilk isim yemin ediyorum biz bu herifi yeneriz demek oldu. Arkasindan bizim lisedeki beyzbol oynayanlari kampanyaya gonullu yazdirdim. Benim komputer'i getirip adayin ofisine kurduk. Hergun yeni bir "flyer" dedikleri bu adami oven karsi tarafi yipratan konulari iceren bir sayfalik bildirileri yazdik. Bunlari cogaltik. Coluk cocuk ari gibi evlere gidip dagitiyoruz sokakta telefon diregine agaclara yapistiriyoruz. Ama bunlar hala bizi kale almiyorlar. Secim gunu aksami ezici bir cogunlukla secimi kazandik. Yeni belediye baskani bile inanamiyordu olanlara. Eski baskan sanki kral gibi senelerdir baskan secilmis. At oynatmis. Beni sonra yolda gordu haline guldum neredeyse koseye kistirsa dovecek. Bana o kadar ofkeli. Peki dedim arsaya ne oldu. Ne olacak elbette otopark olmadi dedi. Park olarak duruyor hala dedi.

Bu olaydan sonra kardesimin Suadiye de evinin onunde bos bir arsa vardi. Imar durumu olmadigi icin Kadikoy belediyesi (ki Halk partilidirler) istimlak etmis o arsayi. Sonra orayi cocuk bahcesi yaptilar. Epey de bir para harcandi idi. Cevredeki apartmanlar icin cok iyi olmustu. Yazin filan aksam ustu kucuk cocugunu alan gelir salicaklara biner kaydiraktan kayar falan filan. Gel zaman git zaman ne esti ne oldu bilinmez burayi bozup simdi unuttum bir dukkan mi yoksa belediye icin bir ofis mi ne yapmaya kalkmislar. Kardesime olayi anlattim. Seninki oturdu dilekce yazdi. Imza topladi filan ama nafile. Ben yine de onun bu Amerikali gibi inat edip sana buradan bir tek oy cikartmam diye belediye baskanin onune dikildigini sanmiyorum. Halbuki karisina dedimdi. Bak simdi ne guzeldi diye uzulup duracagina cik mahlleden senin gibi eli yuzu duzgun ev kadinlarini topl. Belediyeye gidin. Yapmadilar daha dogrusu yapamadilar. Ben yapardim. Anlatmisimdir PTT'den bos telefon karti sattiklari icin ne yaptigi mi. Bu bilinclenme statda bir araya gelip kufur edip ya da yuh cekmekle olmuyor. Bu protestoyu oya tahvil etmek lazim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Insani umutlandiriyor böyle seyler, bu ulkenin duyarli, uyusuk ve cahil olmayan insanlari da var!
http://haber.gazetevatan.com/islikli-ey ... 502/5/Spor
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bosuna anlatiyorsun Bekir abi, vicdani körelmis, kafasinin icinde beyin yerine mercimek tanesi olan iki ayaklilar mi anlayacak bu dediklerini.
---------------------------------------------------------
BEKİR COŞKUN

Ne Çalarsan Çal

Islık Çalma!

Başbakanlık’ın kapısında bekleyen nöbetçi polislere sarı-lacivert Fenerbahçe renginde üniforma diktirmişler, belki Tayyip Erdoğan görünce ıslıklandığını unutsun...

(Ben ilk kez sarı-lacivert polis gördüm.)

Galatasaray’a inat...

Nitekim attan düştüğünün haftasına da gidip traktöre binmişti.

Gelen haberlere göre ise kabinedeki Galatasaraylı bakanların hepsi Fenerbahçe’ye geçtiler ve ilk toplantıda Fenerbahçe üzerine birer özlü konuşma yaptılar. Milletvekilleri ise Fenerbahçe renklerinde kravat, kalem, kol düğmesi, mendil, çorap kullanmaya başladılar.

Ve “Fayın Başbakan” diye başlıyorlar...

Zaten o kapıda bekleyen sarı-lacivertliler de:

Fevletin Bolisi...

*

Şimdi 35 bin Galatasaraylı takipte...

Savcılık-polis soruşturması sürüyor...

Stada girenlerin kimlikleri çıkartılıyor, bilet listeleri toplatılıyor, oturma şemaları çiziliyor, savcı ıslık çalanları arıyor...

Suç aleti: Islık...

O da uçup gittiğine göre, ağzı olan takipte...

*

İster misiniz Galatasaray taraftarı bir sabah kalktığında baksın; TOKİ kale direklerini götürmüş...

Belki orta yuvarlakta bir süs havuzu...

Ve maça gitmek için metroda Aslantepe güzergâhına binenler, bir iniyorlar ki; Çatalca...

Biliyorsunuz suç; ıslık çalmak...

Ana muhalefet partisi CHP şimdi bir dosya hazırlıyor; yine çalmak üzerine...

İhaleler nasıl verildi, kimlere çıkar sağlandı, elden ele devredilen eski tesislerin gerçek bedelleri, açıklanan rakamların arkası...

İhalelerdeki yakınlar, akrabalar, eşler...

Peki savcıların böyle bir “çalmaya” bakmaları olasılığı var mı?..

Tabii ki yok...

Çünkü; bu tür “çalma” soruşturmalarını bakanlıkların iznine bağladılar. Kayseri örneğinde olduğu gibi, üç bin dosya var, tümü çalmak üzerine… Ama ilgili bakanlar bir tekinin kapağının açılmasına olsun izin vermediler.

Çalan çalana da...

Suç olan ıslık çalmak...
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bunların hepsi hikaye Keremciğim,

Cacık olmaz.
Kimseyi takip ettiremez
Kimseyi mahkemeye veremezler.

Bir verirse karşılığında 35.000 tane, maddi manevi tazminat açılır.
Mahkemelerin işi gücü yok bunların dava dosyaları ile uğraşsınlar.

Hele hele taraftarın açacağı bir tanesi tutarsa, emsal teşkil eder.

Bakma sen Bekir abine kimsenin takipte felan olacağı yok.

Year of election
Cacık olmaz.

Ama senin taraftarın da biraz basiretli olacak.
Bu gün söylediğini yarın çevirmeyecek.
Sandıkta görüşürüz Mesut Bey'i bir politik grup, fraksyon yada dernek yazmadı.Bütün hepsi arkasına dikildiler o mesajın.

Yangın yandı soğutma çalışmaları başlar yakında,RTE de fazla kurcalamayacak artık, bak zaten TOKİCİ Erdoğan özür diledi dedi başkanın :)

Konu politikten, Galatasaray iç hesaplaşmasına dönüyor.
Divan mali hesapları didik didik edicez demiş.

Bundan sonrası ilginç olacak.
TRUST GALATASARAY
MGC
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet GS'in ic hesaplasmasina dönmesi o kadar önemli degil önemli olan Tunus'taki, Arnavutluk'taki gibi bir uyanisa dönsun ve basimiza bela olmus bu zalimler bu dokunulmazliklarin arkasina siginip insanlari fisleten bu zalimlerden hesap sorulsun. Bugun bu yuzden GS'lisi, FB'lisi, BJK'lisi yuruyecek. Benim istegim bu. GS devede kulak kadar önemsiz bu asamada.

Simdi Tunel'de oturan annem aradi kadin aglamakli ses tonu ile isliktan tezahurattan yikiliyor burasi dedi. Asil önemli olan bu. Kim takar GS'in ic islerinde olani bu saatten sonra. Önemli olan bas zalilmlere karsi böyle tek yumruk olacak kadar bilincli, insan olmayi hala devam ettirebilen kisilerin de olmasi bu vurdumduymaz, ne kokar ne bulasir, adamsendeci, kendi takimindan ve cebinden baska birseyle ilgilenmeyenlerin dunyasinda.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların, ıslık çalarak protesto yapanlara tepki göstermesi Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikası'ın organize ettiği yürüyüşle protesto edildi.

TÜRK Telekom Arena Stadyumu’nun geçtiğimiz cumartesi günü yapılan açılış töreninde yaşanan gerginlikten sonra, Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikası’nın çağrısı ile binlerce spor sever Taksim’de saat 14.00’de bir araya geldi.

Beyoğlu’nda yürüyen binlerce kişi ıslıklarla protesto yaparak , "Tüm sporseverler ve spor emekçileri olarak biliyoruz ki; tek borcumuz, başta stadın inşası sırasında hayatını kaybeden iki işçi kardeşimiz olmak üzere, emekçi halkımızadır" dedi.

TKP; DİSK, taraftar gruplarından Tekyumruk, FenerbahCHE , Halkın Takımı Beşiktaş’ın da destek verdiği 4 bin kişilik topluluk, Taksim Meydanı’nda bir araya geldi. Sporda da sinmeyeceğiz, susmayacağız, seyirci kalmayacağız’ pankartı arkasında yürüyen topluluğun, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursaspor ve Trabzon Spor’u simgeleyen kaşkol, şapka gibi eşyalar kullandığı dikkat çekti. Topluluk kırmızı kart gösterip, ıslık ve düdüklerle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı protesto etti.

Taşınan dövizler arasında, "Spor’un gerçek sahibi, spor emekçileri’, spor emek yasası çıkarılsın’, Senden büyük halk var’, Seyrantepe, yitirdiğimiz işçi kardeşlerimizle anılsın’, Bu devirde kimse şah değil, padişah’ değil dövizleri dikkat çekti.

Zaman zaman çaw bella şarkısı söyleyen topluluk, yaşasın renklerin kardeşliği’, Tayyip stadı al, başına çal’, Stada gireriz, hepinizi yeneriz’, Re re re, ya ya ya, Tayyip Erdoğan istifa’, AKP stadı al, başına çal’diye slogan atıp, vuvuzella çaldılar. Tayyip Erdoğan diyor ki: Ben yaptım’ sözleri yuhalandı.

Galatasaray Lisesi önünde topluluğa hitap eden, Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikası Genel Başkanı Metin Kurt; "İspanyol diktatör Franko, Madrid’teki Barnebau stadını yaptırırken, bana 100 bin kişilik bir uyku tulumu yaptırın demiştir. AKP de Arena Stadı’ndan uyku tulumu imal etmeye çalışmış, fakat oyuna gelmeyen Galatasaray taraftarının ıslıklı protestosuyla karşılaşmıştır. Galatasaray taraftarının ıslıklı tepkisi, diktatörlük isteyen zihniyetin, padişahlık özentilerinin heveslerini kursağında bırakmıştır. Başbakan stad açılışını, siyasi bir şova çevirmeye çalışmış, ancak 8 yıllık iktidarının yıkım politikalarından usanan halkımızın tepkisi, Galatasaray taraftarının aracılığı ile yüzüne vurulmuştur. Burada olmamızın asıl nedeni ise, bu protesto kadar önemli olduğunu düşündüğümüz, protesto sonrası, yaşanan gelişmelerdir. Stadlara siyaset girmeyecek klişesi ardına saklanarak, stadları kendi gerici siyasal emelleri için kullanmaya kalkanların, buna izin verilmediğinde sergiledikleri tavır utanç vericidir.Sporseverlere dönük adeta bir cadı avı başlatılmıştır. En küçük bir şiddet içermeyen bu demokratik tepki karşısında, iktidar ve yandaşlarının tavrı, aslında nasıl bir ülke ve toplum istediklerini de açık biçimde göstermektedir" dedi.

Metin Kurt konuşmasına şöyle devam etti "Galatasaraylı kardeşlerimiz, tüm sporseverler ve biz spor emekçileri biliyoruz ki; Arena stadından dolayı tek borcumuz, başta stadın inşası sırasında hayatını kaybeden işçi kardeşlerimize olmak üzere, emekçi halkımızadır. Bu stad halkın parasıyla, emekçinin alınteri ile var edilmiştir. Kimsenin babasının malı değildir. Sporseverler içinde provokatör arayanlar önce kendi yarattıkları bataklığın hesabını vermelidir. Bizler spor emekçileri ve gerçek sporseverler olarak bu maçta tarafız. Bu maçı alacağız" . Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yapmaya gelen diğer gruplar nedeniyle, polis çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı. Topluluk olaysız dağıldı.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Insani umutlandiriyor böyle seyler, bu ulkenin duyarli, uyusuk ve cahil olmayan insanlari da var!
http://haber.gazetevatan.com/islikli-ey ... 502/5/Spor
Baska bir konu altinda da yazdim. Bu is Metin Kurt'un isi. Sag acikken topu tac cizginin yaninda karsisindakinin arkasina ve ileri atar kendi de kosu pistine iner oradan kosup attigi topa yetisirdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply