Diger Turk Takimlari ve UEFA Lig Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Re: Diger Turk Takimlari ve UEFA Lig Maclari

Post by Salih Bora »

Fener 3-1 kazanmış.
Yarım saat şöyle bir baktım. Star TV yayınladı.
Eğer 2010'da yapılacak Süper Lig Yayın Hakları ihalesini de Doğan Grubu kazanırsa, maçları D-Smart denilen dijital platform yayınlayacak. Star da onlara bağlı.
Bugün Star TV öyle bir ses düzeni kurmuştu ki, Fener'in attığı gollerde stadyumdan doğru dürüst ses gelmiyordu.
Hadi deplasmandan yapılan yayınlara bir şekilde mazeret buluyorlar ama iç saha maçının da bahanesi olur mu? Sessiz maç izletiyorlar seyirciye.
Bunlar bu kafayla bir de ihaleyi alsalar, buyrun cenaze namazına... Süper Lig maçları hepten işkenceye döner.
Spiker olarak da ya bugünkü acemiye, ya Emre Tilev borazanına ya da İlker Yasin'e anlattırırlar. Biz de tımarhane'yi boylarız.
AYRILMAZ İKİLİ
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Debreceni VSC--------0-1-----Liverpool FC
ACF Fiorentina--------1-0-----Olympique Lyonnais
FC Rubin Kazan---- ---0-0-----FC Dynamo Kyiv
FC Barcelona----------2-0-----FC Internazionale Milano
Rangers FC----------- 0-2-----VfB Stuttgart
FC Unirea Urziceni-----1-0-----Sevilla FC
AZ Alkmaar----------- 0-0-----Olympiacos FC
Arsenal FC------------2-0-----R. Standard de Liège

Liverpool elenmis. Yunanlilar ikinci turda. Barcelona bir ara gozleri acik yatti ama adamlar her zaman boyleler. Kazan kazanamamis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK MU hakikaten zorladi ikinci yari. Kontrolu onlara vermis gibi gozukup rahatlamalarina ve buldugu sansi iyi kullanmaya bakiyor Denizli. Bunda da su ana kadar basarili. Tello'nun golu guzeldi. Rakibe carpti ama oyle buyuk bir yorunge degistirmedi. Kaleci sasirmis olabilir ama sutu sertlik ve isabet kalitesi guzeldi. Ben sahsen BJK'da Euro Lig'de gormek istiyorum. Boylece onlarda gerekli sayida mac yapacaklar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hayatimda psikopat gordum ama Batuhan gibisin gormedim. herif maca girdi ilk akini bariz offsite. Hakemin dudugunu ben NJ'den duyuyorum Topa vuruyor arkasindan da hakeme duymadim diyor. Sonrasinda ise Rustu'nun zavalligi. Ulan iste sari alacan ve hakem sizin almanizi istiyor. Papuc gibi agzindan cikleti cigneyen Ferguson'un burnunun kirilmasini istemeyn yok MU taraftati disinda. Bariz penaltiyi vermedi. maci anlatan Inglizler hangi acidan bakarsaniz bakin penalti diyor ki dogru. BJK adam Ibrahim kas galiba topu degil adami durdurmaya calisiyor. Bunlara karsilik Rustu hala vakit gecirecem diye kiritiyorsun birader.

Bu arada o kadar atilir ve tutular MU bir tek yenemeyen Istanbul takimi GS kaldi. FB ve BJK MU hem de kendi sahasinda yenenler oldular. FB'nin golunu elvir Bolic atmisti 1-0 yendikleri macta 1990'lar da.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Cengiz Akgun wrote:Bu arada o kadar atilir ve tutular MU bir tek yenemeyen Istanbul takimi GS kaldi. FB ve BJK MU hem de kendi sahasinda yenenler oldular. FB'nin golunu elvir Bolic atmisti 1-0 yendikleri macta 1990'lar da.
Bozuk saat bile gunde iki defa dogru gosterir derler Cengiz Abi.
Tebrikler Besiktas'a...
Ama bu galibiyet cokta uzerinde durulacak bir sey degil.
8-10 senede bir alinacak flas galibiyetler yerine sureklilik daha onemli.
Boyle galibiyetlerle Galatasaray'in Avrupa'daki acik ara ustunlugunu hic bir suretle kapatmaz.
Kupadan elenmem garanti olupta Man.United'i deplasmanda yenecegime, almam gereken maclari alip kupada ilerlemeyi tercih ederim.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Omer K. KOCAOGLU wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bu arada o kadar atilir ve tutular MU bir tek yenemeyen Istanbul takimi GS kaldi. FB ve BJK MU hem de kendi sahasinda yenenler oldular. FB'nin golunu elvir Bolic atmisti 1-0 yendikleri macta 1990'lar da.
Bozuk saat bile gunde iki defa dogru gosterir derler Cengiz Abi.
Tebrikler Besiktas'a...
Ama bu galibiyet cokta uzerinde durulacak bir sey degil.
8-10 senede bir alinacak flas galibiyetler yerine sureklilik daha onemli.
Boyle galibiyetlerle Galatasaray'in Avrupa'daki acik ara ustunlugunu hic bir suretle kapatmaz.
Kupadan elenmem garanti olupta Man.United'i deplasmanda yenecegime, almam gereken maclari alip kupada ilerlemeyi tercih ederim.
Elbette. Ama BJK su can havli ile yaptigi isler korkunun kalplere indiginde insanoglunun nasil kipirdandiginin gostergesidir. Cok sahane futbol oynuyorlar denilen GS kicin kicin gidip manisa'ya puan verirken oldu bitti denilen BJK'in FB'ye uc cektikten sonra az daha ikinci gruba kalma durumuna (ki boyle bir sanslari artik kagit ustunde de yok. Uclu puan esitliginde de kaybediyorlar cunku.) bile ramak kalmasi sana da bir sey anlatmali. MU sahaya cocuklar ile cikmis lafi da bosuna. Cikip GS'da dortlemislerdi vaktiyle. Ben insanoglunun kafa yapisina daha dogrusu Turkiyedeki futbolcu kafa yapaisina sasmakta devam ediyorum.

BJK MU direndi sadece. macin sonuda yapilan kepazelikler hala tas devrinde oldugumuzun bir gostergesi. Ama asagilana asigilana bagisiklik kazanma yerine silkinme soz konusu. Bu kafada oynasalardi belki ikinci turda olacaklaradi. Denizli iki kupa aldim diye elegi duvara asinca kepazalikler karsisinda aklini onune aldi. Nihat ve Nobre gibi adamlari neden oynatmadi saniyorsunuz. Bunlara yeni gelin gibi sarilmisti. Gerci bugun Bobo'yu da begenmedim ben. Brown onunden topu kil ceker gibi alirken FB attigi fantezi golunden cok daha musait durumda eli ayagina dolasti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB ustune duseni yapip Twente'yi Hollanda da yenerek group birincisi olarak 32 takim arasina girmis. Darisi yarin basimiza.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ahmet Emre Nazli

Post by Ahmet Emre Nazli »

Cengiz Akgun wrote: Bu arada o kadar atilir ve tutular MU bir tek yenemeyen Istanbul takimi GS kaldi. FB ve BJK MU hem de kendi sahasinda yenenler oldular.
Doğru, ama MU'yu tek eleyen Türk Takımı da biziz ve ben bunu daha çok tercih ederim.
Bizim 3-3 bitirdiğimiz maçla diğerlerinin hiç bir MU maçı karşılaştırılamaz diye düşünüyorum :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

CSKA BJK'in defterini durdu. Guzel bir kontra golu ile MU macinda sisen balonu sonmek uzere.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada Bayern Juventus ucunculege itip SL yoluna devam etmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Uefaya Juventus, Liverpool ve Wolfsburg geldi. Barcelona ve Inter'in gurubunda hersey son maca kaldi, ikiside Uefa'ya gelebilir. O gruptaki diger takimla Interle ayni puani olan ve Barca'yi evinde yenen rubin kazan ile Dinemo kiev.

Atletico Madrid ve Marsilyada Uefaya kaldi ve cok guclu takimlar, ozellikle Atletico.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ozgur A. Boztepe wrote: Atletico Madrid ve Marsilyada Uefaya kaldi ve cok guclu takimlar, ozellikle Atletico.
Sevgili Ozgur, Atletico cok guclu takimsa niye 3 puan aldi. 3 puanin ikisi Apoel'den gelmis. O takimi da iki macta da yenememis. Apoel'e bakinca hicbir macinda 1'den fazla fark yememis ve Atletico gibi bir takimla iki macta berabere kalmis, Chelsea ile deplasmanda 2-2 berabere kalmis. Porto'ya deplasmanda 1-2 yenilmis.Nerdeyse Atletico'yu gecip UEFA'ya kalacaklardi. Besiktas'tan cok daha basarili bence. Ustelik daha ilk Sampiyonlar ligi tecrubeleri. Link burda.
http://www.uefa.com/footballeurope/club ... index.html

Usenmedim, transfermarkt.de'ye gittim. Apoel'in takim degeri 13 m euro, takimin kurulus degeri 2m euro. 2m euro da, Kamil Kosowski diye bir Polonyali almislar, ona vermisler. O adami cikar, 0 parayla takim kurmuslar. Avrupa ve Yunanistan'dan orta kalite adamlari bedavaya alip (sozlesme bitiminde) kendi altyapilarindan genclerle kaynastirip catir catir oynayan mucadeleci bir takim yapmislar. Kadronun nerdeyse yarisi altyapidan.

Ben Apoel cok guzel futbol oynuyor demiyorum. Ama amacin SL'de 3-4 puan toplamaksa, 700bin nufuslu rum kesimi sifir yatirimla boyle bir takim yapabiliyor iste. Gecen sene Anorthosis cok daha basarili oldu mesela. Nerdeyse gruptan cikacaklardi. 2-3 hafta lider goturduler.

Besiktas'a, FB'ye ve GS'a bakinca durumun ne vahim oldugunu goruyoruz. Avrupa'nin en degerli 6. ligiyiz sozde, 100m euro'ya varan takim degerleri, her sene 20-30-40 milyon euro transfere gidiyor, ve ortaya cikan sonuc felaket. Turkiye ligi sampiyonunun haline bak. Rezilligi gormek isteyenler su linklere bakabilirler.

Ulke lig degeri karsilastirmasi:
http://www.transfermarkt.co.uk/en/inter ... seite.html

Turkiye ligi takimlari:
http://www.transfermarkt.co.uk/en/wettb ... seite.html

Kibris Rum Kesimi takimlari:
http://www.transfermarkt.co.uk/en/wettb ... seite.html
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Levent Guntay wrote:Ben Apoel cok guzel futbol oynuyor demiyorum. Ama amacin SL'de 3-4 puan toplamaksa, 700bin nufuslu rum kesimi sifir yatirimla boyle bir takim yapabiliyor iste. Gecen sene Anorthosis cok daha basarili oldu mesela. Nerdeyse gruptan cikacaklardi. 2-3 hafta lider goturduler.

Besiktas'a, FB'ye ve GS'a bakinca durumun ne vahim oldugunu goruyoruz. Avrupa'nin en degerli 6. ligiyiz sozde, 100m euro'ya varan takim degerleri, her sene 20-30-40 milyon euro transfere gidiyor, ve ortaya cikan sonuc felaket. Turkiye ligi sampiyonunun haline bak. Rezilligi gormek isteyenler su linklere bakabilirler.
Bunlar cok ilginc gozlemler sevgili Levent - paylastigin icin tesekkurler...

Turk futbolu ilerleme yolunda degisik bir yol secmis gidiyor kendi kendine... Bazi ulkeler - daha mantikli dusunebilen kulturler - basamaklari tek tek cikma yolunu secerken biz nedense sabirsiz kulturumuzden dolayi hersey hemen oluversin istiyoruz ve sekiz-on basamagi bir cirpida tirmanmaya calisiyoruz. GS'in basina Rijkaard'i getirip hemen birkac ayda Barcelona olmasini bekliyoruz mesela. Beklendigi gibi sekiz-on basamak atlamak icin sicrayinca tepetaklak olup geri dusuyoruz - ama isin ilginc tarafi duserken biryerlere tutunup ilk sicradigimiz noktanin bir-iki basamak ustunde biryerlerde kaliyoruz - sonucta boyle duse kalka ilerliyor Turk futbolu. Aradaki fark elalem bir-iki basamak atlamak icin 10 lira harciyorsa biz bir defada 10 basamak atlamak icin 100 lira harciyoruz ama 1-2 basamakla yetiniyoruz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada artik gonul sevdasi mi her neyse Arsenal Olyimpiakos'a 1-0 yenilerek onlerini acmis. Elbette burada Yunan futbolunu burunluyorlar icin ukardaki onermeme gecerli. Adamlar nasil oluyorsa hemen hemen her sene iki takimla cikip en az birini son 16'ya sokuyorlar SL de.

Dynamo Kiev Avro Lige bile kalamadi bu arada. Ikinci dakikada 1-0 one gecip maci 2-1 yenik bitirmisler. El oglunun adi barcelona. Neyse Gokdeniz ve Bizim Kabze Rubin Kazan'da kazan kaynatiyorlar. Onlarda Inter onunde tutunamadi.

Neyse o kadar korkuldugu gibi olmadi. Dise dokunur irilerden Liverpool ve Juventus var. Atletico Madrid yukarda da bahsedilmis ne yapar bilmem. Wolsburg, Liege, Rubin Kazan, Marsilya, bir de Rumen takimi Unirea Urziceni var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Levent Guntay wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: Atletico Madrid ve Marsilyada Uefaya kaldi ve cok guclu takimlar, ozellikle Atletico.
Sevgili Ozgur, Atletico cok guclu takimsa niye 3 puan aldi. 3 puanin ikisi Apoel'den gelmis. O takimi da iki macta da yenememis.

Kun aguero
Forlan
Reyes
Simao
Maxi Rodrigez
Assuncao
Raul Garcia
Pablo Ibanes

Bu isimler kadrosunda oldugu, ve arkasinda buyuk taraftar destegi oldugu icin cok guclu takim. Ama bu sene cok basarisiz. Ligde 13. su anda. Takim ligde son 2 macini kazandi ve yavas yavas yayina oturuyor.

Bu Apoel'in yaptigi buyuk is gercekten. Cluj gibi ufak takimlarin basarilari hosuma gidiyor.

Yunan takimlari ile ilgili yazmistim. 2 sene onceye kadar Romen takimlarida oyle idi. Tabi yunan takimlarinda para daha cok, ama yinede bizden cok daha fazla degil. Takimlar iyi, hele bir ara rivaldo orda idi, ama o kadar cok iyi degil, ama cok daha basarililar, ozellikle bu seneye kadar. Tabi adamlar avrupa sampiyonu oldu, birde o var.

Bu sene iyi gidiyor Turkiye, biz ve fener iyi gidiyor, mutsuz olunacak bir durum yok avrupada.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply