Uefa cup: GS- Metalist Kharkiv 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Son dedim olmuyor...gamsizlik degil Cengiz abi...takimda dengeler yanlis
isimler uzerinde kurulu. Meira kalici diyelenler bu gidisle yanilacaklar.

Takim agir ve hareketsiz. Ustelik sakarligi ustunde zaman zaman. Bu
yorgunluk ve ne yapacagini bilmemekten kaynaklaniyor. Ayhan denen adam
görunurde cok calisiyor, ama agir kardesim. Meira ne bokuna oynuyor
bilmiyorum, cunku bu gune kadar ben sahsen hayrini görmedim.

Lincoln bu takimin isigi ama korkarim onun basini yiyecekler...Arda agir
ve istikrarsiz. Baris'in basi bugun yendi...kadro degerlendirilmiyor.

Ayhan Hertha macinda yok, bu olumlu olacak takim icin, bilhassa Baris icin.
Belki Mehmet'i de göruruz...Sonra Meira stobosu kenara alinmali artik. Emre
Gungör'u yedekler arasinda gördum, derhal sans verilmeli.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Aman allahim ne goruyorum. Sayfa Cengiz Bey ve Hasan Bey'in yazilari ile dolmus. 1,2 cumlelik ironiler. Enteresan... Forumda bir musabaka tartisiliyor bu dogru, ama bu Galatasaray ve Metalist takimlari arasindaki musabaka degil. Isin asli, bu musabaka macta degil, mac bitince basliyor.

Topic adlari icerigi belirtmiyor.

-------------------------------------------------------------------------------------

Konu disi olucak ama maca gecmek istiyorum :D

Mac 10 sene onceki ali samiyendeki GS- Dortmunt maci gibiydi. Hatta omacta Hakanin topu direkten donmustu. Somra Bilen topu iskalamisti ve gol yemistik. Tipa tip ayni mac.

O zamanda takim pas yapiyor ama pozsiyona girmekte zorlaniyor diyorduk. Su degissin bu degissin terim gitsin diyorduk.

Sonra ne oldu, takim oturdu, ayni oyuncular ve ayni sistemle avrupada basari geldi.

Metalist Dortmund degil,ama bu takim beneficayi ve olimpiyakosu yendi, 6 puani var ve hala lider.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Metalist ilk yari boyunca 10 dk dan sonra kalemizde cok ciddi firsatlar yakaladi. Gercekten cok beceriksizdiler. Alti pas uzerinden kale yerine auta vurulmus bir kafa toplari, forvetlerinin cok kotu vurduklari benim hatirladigim ilk yarida iki pozisyon var. Tahmin ediyorum ilk yari sonunda kaleye atilmis ya 7 yada 8 sutlari mevcut.

Beceriksizliklerine biz derman olduk. Servet in boyle bir pozisyonda gol yedirecegi bekleniyordu. Soru yedirecegi degil, ne zaman yedirecegiydi. Kac defa yazildi, cizildi. Ayagina hakim olmayan bu elemanin topu ayaginda tutmasi hele surmesi buyuk hata. Bugune kadar teknik heyet tarafindan uyarilmamis olmasi buyuk hatadir. Kac kere top ile ileriye kontrolsuz cikisi burada elestirildi. Kismet bu ya, en onemli maclarimizdan birine denk geldi. Bizde de hakikaten bir duz tabanlik var herhalde,
ulen su hatayi bundan onceki herhangi bir macta yapabilirdi sen git en onemli maclardan birinde macin sonlarinda yap.

Grup liderleri bundan sonraki ilk turda ilk maclarini disarida ikinci maclarini ic sahada oynuyorlar. Gruptan lider cikabilirsek bizim icin iyi olacak. Kafamiza da fazla takmamiz lazim, GS ile ne zaman rahat bir mac seyrettik ben hatirlamiyorum.

GS zoru sever kelimesi aslinda birazda ortamini tamamen GS in hazirladigi ve zorlastirdigi durumlardan kaynaklaniyor. Takim gercekten kulagini duzgun tutmak varken israrla obur eli ile kulagini tutmayi yegliyor, hedefliyor. Bu anlasilir birsey degil, ama ne yazik ki istikrarli bir sekilde bunu hep yapiyoruz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

* Biraz dis gösteren, isiran takim bulduk mu karsimizda bocaliyoruz.
* Hata Baris'ta Servet'te degil!
* Saha 3 tane ultra yumusak adam var (Kewell, Lincoln ve Arda)
* Bunların ücü birden sahada oldugunda takimin direnci inanilmaz düsüyor.
* Lincoln gencleri agina düsüren kötü bir aliskanlik. Izlerken mest, bulutlarin üzerindesin ama bünyeye zarari tarif edilmez, beyin kimyasini bozuyor. Üstelik bagimlilik da yapiyor bir türlü birakamiyorsun, kurtulamiyorsun ondan.
* Uzun lafin kisasi takim mücadele etmeyen, savasmayan bu üc adami ayni anda tolare edemiyor.
* En azindan Kewell ve Arda ayni anda sahada olmamali.
* Isteyen sahte cennetinde Lincoln'ü izleyip mest olmaya devam etsin...
Kurtulusumuz tekrar savasan, ruhu olan bir takim olmaktan geciyor.
Last edited by Burak Ayyildiz on Thu Nov 27, 2008 11:39 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Tekin wrote:Maci sopcasttan ilk defa cok güzel bir kalite ile seyretme ihtimali buldum.
Matalist cok iyi kapanan ve kosan bir takim. Ikinci yari hic bir varligimiz olmadi. En kötü dedigim Baros oyundan alindi ama Ümit ondan daha kötü cikti.
.
Umit Karan hakikaten cok kotu. Ben de ikinci yariyi seyredebildim. GS bir halt yapamiyordu. Gol pozisyinuna ble giremediler. Ama bizim Ozgur takimi begenmis, is var gelecege guvenle bakalim diyor nedense.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Tekin wrote:Maci sopcasttan ilk defa cok güzel bir kalite ile seyretme ihtimali buldum.
Matalist cok iyi kapanan ve kosan bir takim. Ikinci yari hic bir varligimiz olmadi. En kötü dedigim Baros oyundan alindi ama Ümit ondan daha kötü cikti.
.
Umit Karan hakikaten cok kotu. Ben de ikinci yariyi seyredebildim. GS bir halt yapamiyordu. Gol pozisyinuna ble giremediler. Ama bizim Ozgur takimi begenmis, is var gelecege guvenle bakalim diyor nedense.
Cengiz Bey, sen birak simdi Galatasarayi. Gecenlerde Californiyaya gittim diye yazmistin. Oradan bana bir Oldtimer bulma imkani varmi? :D :D
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Olympiakos 4 - Benfica 1 ilk yarı sonucu

Reyes nereye gitse o takım iflah olmuyor :)

5-1 oldu
Last edited by Özgür Kendir on Fri Nov 28, 2008 12:00 am, edited 1 time in total.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ilerde formsuz veya kimildamayan olan oyuncular sunlar :
Kewell, Baros, Umit, Nonda, Arda, Aydin , zaten ucu direk forvet.

Bunlardan biri parildasa , Lincoln ile maclari goturucegiz. Ortasahada Ayhan'in yanina Mehmet ile Baris'a , defansta Emre Gungor'e acilen ihtiyac var. Kalecimizi daha cozemedim, onemli anlarda ya ayagi kayiyor, ya elinden donuyor, bir turlu topu tutamiyor.

Herta macindan umitli degilim, yenilsek yinede ikinci gruba cikarmiyiz diye hesaplara basladim.
Kemal Bakircioglu
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Olimpiyakos ilk devreyi 4-1 onde kapadi. O macta cok buyuk bir surpriz olmaz ise puan durumu

GS--------6
Metalist---4
Olimp.----3
H. Berlin--2
Benfica----1

Kalan maclar
03/12
Hertha vs Galatasaray
Metalist vs Olimpiakos

18/12
Benfica vs Metalist
Olimpiakos vs Hertha

Hertha icin haftaya 3 Aralik taki GS maci tamam mi devam mi niteliginde.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu pazar 30 Kasim Hacettepe ile evimizde oynayip, 3 Aralik Carsamba gunu Berlin de sahaya cikiyoruz.

Bu aksam bir beraberlik cok seyi degistirirdi, yazik oldu.

Ozgur A. Boztepe

Murat Biricik wrote:Olimpiyakos ilk devreyi 4-1 onde kapadi. O macta cok buyuk bir surpriz olmaz ise puan durumu

GS--------6
Metalist---4
Olimp.----3
H. Berlin--2
Benfica----1

Kalan maclar
03/12
Hertha vs Galatasaray
Metalist vs Olimpiakos

18/12
Benfica vs Metalist
Olimpiakos vs Hertha

Bu biz matematiksel olarak cikmayi garantiledik demek. Sonuclar ne olursa olsun gruptan cikamama ihtimaliz yok. Amac Herta yenip grup liderligi.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

* Biraz dis gösteren, isiran takim bulduk mu karsimizda bocaliyoruz.
* Hata Baris'ta Servet'te degil!
* Saha 3 tane ultra yumusak adam var (Kewell, Lincoln ve Arda)
* Bunların ücü birden sahada oldugunda takimin direnci inanilmaz düsüyor.
* Lincoln gencleri agina düsüren kötü bir aliskanlik. Izlerken mest, bulutlarin üzerindesin ama bünyeye zarari tarif edilmez, beyin kimyasini bozuyor. Üstelik bagimlilik da yapiyor bir türlü birakamiyorsun, kurtulamiyorsun ondan.
* Uzun lafin kisasi takim mücadele etmeyen, savasmayan bu üc adami ayni anda tolare edemiyor.
* En azindan Kewell ve Arda ayni anda sahada olmamali.
* Isteyen sahte cennetinde Lincoln'ü izleyip mest olmaya devam etsin...
Kurtulusumuz tekrar savasan, ruhu olan bir takim olmaktan geciyor.
Katiliyorum.Etkin ve akilli oynayamiyoruz.Sebebi de iyi oyunla sirk gosterisi mantalitesini karistirmak sanirim.Bu isi Lincoln yapmali.Adamin hakkini yemeyelim isini de bayadir gayet guzel yapiyor bir anda ters bir hareketle topu arkadasina kazandiriyor.sonra ikinma sikinma sureci basliyor oburu de bir topuk pasi yapiyor.topu alan da vs vs..EE ? ne zaman kaleye gidecegiz birader diye soran yok yeter ki top gezsin.Hala yan yana 3 kisi cizgi halinde dizilmeler filan yarim metre yanindakine pas atmalar. 500 pas yapilir tabii boyle .İyi yoldayiz! Abi kusura bakmayin bu anlayisla bizim yolumuz belli.
Bir parantez de Aydin icin acmali.Epeydir takimda gorme sansina eristik, pas veremiyor,adam gecemiyor,top alamiyor onun disinda iyi oyuncu.Galatasaray'da oynuyorsun be kardesim birseyler yap yahu.
Bu burun kivirdigimiz Ukrayna ekibine bakiyorum,adamlar topa basiyor.Bizim gibi hikayeden degil gercekten basiyor topa refakat etmiyor topa giriyor! ataga ciktiginda cogaliyor.duzgun pas yapiyor.5 metre onundeki bos arkadasina pas atacakken topu taca filan atmiyor .Kusura bakmayin bu hatalari 2. ligde yapmiyorlardir. Topuk pasi, rovesata filan iyi de duz pas vermeyi unutmussunuz.Kontratak etkinligimiz sifir! 4 e 2 gittigimiz pozisyonlari yuzumuze gozumuze bulastiriyoruz.Defalarca yasadik bunu.Boyle yaparsan affetmezler.Oyun yapimizda onemli degisikliklere gitmemiz gerekiyor.Bu kadar mac yapildi hala atilan pasla hucum oyuncusu farkli yerlere gidiyor .Kimin nereye gidecegi belli degil.
Maclarimizi seyretmek izdirap verici olmaya basladi.
(Sabri'ye o kadar laf ettim.Bu gece icin de helal olsun diyorum)
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Murat Biricik wrote:Olimpiyakos ilk devreyi 4-1 onde kapadi. O macta cok buyuk bir surpriz olmaz ise puan durumu

GS--------6
Metalist---4
Olimp.----3
H. Berlin--2
Benfica----1

Kalan maclar
03/12
Hertha vs Galatasaray
Metalist vs Olimpiakos

18/12
Benfica vs Metalist
Olimpiakos vs Hertha

Bu biz matematiksel olarak cikmayi garantiledik demek. Sonuclar ne olursa olsun gruptan cikamama ihtimaliz yok. Amac Herta yenip grup liderligi.
Gruptan cikma garantisi yok. Herta macindan puan alinmazsa, cikma sansimiz, Olimpiyakos un kendi evinde Hertayi yenmesinden geciyor veya Metal'in Olimpiyakos evinde yenmesi.
Kemal Bakircioglu
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Hizimi alamadim devam ediyorum :)

Mactaki 1-2 pozisyon konsantrasyonumuz konusunda da dusundurdu beni acikcasi.Ayhan in 5 metre ofsayt Baros a pas vermesi, felaket oynayan Kewell'in cizgiden kafayla cevirdigi topta Arda'in konumu.Dip dibe oynamaktan neden bu kadar haz duyduklarini anlamakta zorluk cekiyorum..biraz acikta dursa golu atmasi isten degildi.Ofsayt olan gol pozisyonunda Lincoln kaleye vurmaliydi. Baros ofsaytti, ve genelde Baros ofsayttaydi.Umit' e artik deginmenin bir anlami var mi bilmiyorum.Galatasaray'a bundan sonra faydali olabilecek gibi durmuyor.Kaleye yuzunu bile donemiyor Umit.İcim ciz ederek soyluyorum.Hakan ,bu Umitten 10 kat daha yararli idi.En azindan top indirirdi.
Su an icin kaybedilmis pek birsey yokmus gibi gozukse de onumuzde kaybedilecek pek cok puanimiz var sanki.Bir sihirli degnek degse de taslar yerine otursa.. :)
Ozgur A. Boztepe

Ben bu takima inaniyorum. Bu sisteme inaniyorum. Bu takim iyi oynuyor. Pozisyona giriyor ve rakibine pozisyon vermiyor.

Bu kadro, bu sistem cok buyuk basarilar kazanicaktir. Mac kabedildi, ama savas kaybedilmedi.

Bugun ben Galatasaray'i seyrederken gurur duydum. Servette muhtesem oynadi. Yenilmemiz bu iki gercegi degistirmez.

Cengiz bey, eger spiker skor yazari olmasaydi, o soylediklerini 80 deki golden sonra degil 80. dakikadan once soylerdi. Ondan sonra gidip skibbeye istafa edicekmisin diye sordu.

Yenilgiden sonra sallamak cok kolay. Takim nasil oynadi bana onu soyleyin. 3 mac oynadik uefada, 1 gol yedik, nerde yumusak orta saha? Yedigimiz golu orta sahada pres yapamadigimiz icinmi yedik? Guldurmeyin beni...
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply