Türk Takımları'nın Avrupa Maçları (D.KIEV : 1- FB 0 )

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eray Tunç wrote: ..
Yorumumu üyelerin birbirine kırıcı sözler söylememesi için bir temenni olarak alın lütfen.
Ben kale almam. Bana satasan herkesin kendine gore bir kuyruk acisi var. Bazilarinkinin sebebini biliyorum bazilarini bilmedigim icin hic umursamiyorum bile. Burada varmis, yokmus, yaziyormus, bana laf atiyormus beni hic ama hic ilgilendirmiyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Eray Tunç wrote:Ayrıca kısaltmalarda harfler oldukları gibi okundukları için "GS'yin" veya "GS'in" değil "GS'nin" denmesi gerekir.
Yorumun icin tesekkurler Eray. Hala kaldimi bilmiyorum ama bir zamanlar bu forumu bayanlar da takip ediyordu ve sahsi kanaatim yukarida alinti yaptigim tek cumlelik argo iletilerin (GS ya da baska bir takim icin yazilmis olmasi farketmez) ben bu grup seviyesine uygun olmadigini dusunuyorum ve tasvip etmiyorum. Ayrica yukarida orneklerini verdigim tek cumlelik iltilere senin gibi "yorum" diyebilmek icin Polyanna'cilik oynamam lazim. Daha once de yazdim, ben bu gruba GS yorumlari okumak icin giriyorum, kimseye de ders vermek falan niyetinde degilim, ama sirf grubun kidemlisi oldugu icin bu gibi durumlari es gececek de degilim.
Mehmet Daskiran
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Daskiran wrote:
Eray Tunç wrote:Ayrıca kısaltmalarda harfler oldukları gibi okundukları için "GS'yin" veya "GS'in" değil "GS'nin" denmesi gerekir.
Yorumun icin tesekkurler Eray. Hala kaldimi bilmiyorum ama bir zamanlar bu forumu bayanlar da takip ediyordu ve sahsi kanaatim yukarida alinti yaptigim tek cumlelik argo iletilerin (GS ya da baska bir takim icin yazilmis olmasi farketmez) ben bu grup seviyesine uygun olmadigini dusunuyorum ve tasvip etmiyorum. Ayrica yukarida orneklerini verdigim tek cumlelik iltilere senin gibi "yorum" diyebilmek icin Polyanna'cilik oynamam lazim. Daha once de yazdim, ben bu gruba GS yorumlari okumak icin giriyorum, kimseye de ders vermek falan niyetinde degilim, ama sirf grubun kidemlisi oldugu icin bu gibi durumlari es gececek de degilim.
Hala bir seyi anlamiyorum
Adami sevmiyorsaniz okumazsiniz ya
Bu ne kindir
Ben Dogan grubu televizyonlarini sevmiyorum
Bakmak zorunda bile kalmiyorum
Cunku acmiyorum

Kac kere soyleyecegiz bunu,
herkes diledigi gibi yazar, okumayan okumaz
Benim imzamda BALTA KOYDU diyor
Ne olacak simdi

OYDU mu daha fena yoksa KOYDU MU ?
Bayanlari pamuklara sarmayin, Turkiye'de yasiyoruz
Herkes neyin ne oldugunu biliyor burda
Benim esim Cigdem'de okuyor bazen
Daha bir sitemini yada "YUHHH Biz de okuyoruz ayip oluyor" dedigini duymadim.

Burda konu baska , herkes biliyor ya neyse...

(Sevgili Mehmet lafimi direk ustune alma lutfen, herkese soyluyorum)
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Kac kere soyleyecegiz bunu,
Herkes diledigi gibi yazdiginda, burasi dingonun ahirina donmeyecekse, ne gerek var staff'e, admin'e?! Bir de oylesini deneyelim madem, ben kendi adima ciktim o zaman...
Özgür
Mehmet Gurdal Cetin

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Kac kere soyleyecegiz bunu,
Herkes diledigi gibi yazdiginda, burasi dingonun ahirina donmeyecekse, ne gerek var staff'e, admin'e?! Bir de oylesini deneyelim madem, ben kendi adima ciktim o zaman...
Dingo'nun ahirina donmez Ozgur,
Sen buradakileri Hayvan yerine koymussun,
Profile kismina bak ta gor
Bu foruma yazi yazanlarin kariyeri seceresi adamligi Turkiye'de yok
Gazetelere, TV'lere Holdinglere bak
Gorebilecekmisin bu tarz adamlari bir yerde..

Admine gerek yok o zaman diyorsun,
Son bir kac senedir rakip taraftarlarla hirlasmalar haricinde forumda adminlik yaptiginiz hangi sorun oldu.Benim hatirladigim dilbilgisi,cevre duyarsizligi ve bazen Cengiz Abi'nin karamsar (bunu artik tarafli tarafsiz herkes biliyor-adamin bakis acisi bu REALIST Polyannacilik oynamiyor, kulaklari cinlasin Sn Aylan Izmir'liye bu Polyanna konusunda az kizmamistim :) ) yorumlari yuzunden cikan tartismalar.Ilk iki konu zaten kulturlu ve duyarli insanlar tarafindan icimizde eritildi.Ortak paydaya bulusuldu.

AKP -takunya-Turkiye'nin gelecegi konulari burasinin politik bir forum degil bir spor hatta Galatasaray forumu olmasi dolayisi ile tatli sert kapandi.Dogruyduda.Herkesin bir politik inanisi olabilir ozgurdur ama yeri burasi degildir.Ara sira mesajlarin icinde gecse de kimseyi rahatsiz edecek bir boyutta degil.

Ben adminliginizden cok memnunum sahsen.Adaletli ve sagduyulu oldugunuzu biliyorum.Bazen kucuk sorunlar oluyor ancak icinizde cozuyorsunuz bu iyi.

"Admine gerek yokmus o zaman " yorumu tartismadan bir kacis yolu, tabiki gerek var, bir dirlik duzen icin bir sart aksi takdirde kaos olur.

Adi ustunde forum, tabiki tartisma olacak.Adam boyle giderse STEAU oyar demis. Poh ne gam.Iyi oynasinlar onlarda oydurmasinlar canim :D

Bak BAROS geldi, bugun yarin dunya basinini izleyin, birinci habere gidecek.

Harry ile baslayan sok Milan'la artci sarsilmalar la devam edecek.Suyun karsisi karisik ,adamin tum kirli camasirlari ortaya dokuluyor.Sen boyle bir zamanda Milan BAROS'u getirip "oyuyorsun" :D Maliyeti ile beraber 20 M EURO'luk GUIZA ile daha bugunden karsilastirmaya baslayacaklar.

Tupcu baskanin kafasina doldursun diye cakmak atmislar :D , orasi da aportta bekleyen Tupcu Baskanin kuyusunu kazan adam dolu en kucuk karisiklikta bogazina yapisacaklar.

Ben bile su SKIBBE'ye LINCOLN'e ettigim laflara azicik utandim.Galatasaray belki de tarihinin en basarili olabilecek kadrosu ve yeni stadi ile gelecege yelken aciyor bizim burda yaptigimiz tartismaya bak.

Cengiz AKGUN oydum demis, bayanlar uzulur, forumun kalitesi duser Turkiye IRAN'a doner.

Birakalim bu isleri Galatasaray'i konusalim.

Iyi gunler bizi bekliyor.

Yarin aksam,

Sadece yarin aksam turu gecelim
Ucuncu oglani yapar adini da
SKIP koyarim :D

Birlik beraberlik hadi tam zamani
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Dingo'nun ahirina donmez Ozgur,
...
Ilk iki konu zaten kulturlu ve duyarli insanlar tarafindan icimizde eritildi.Ortak paydaya bulusuldu.
...
"Admine gerek yokmus o zaman " yorumu tartismadan bir kacis yolu, tabiki gerek var, bir dirlik duzen icin bir sart aksi takdirde kaos olur.
Kimseyi hayvan yerine koydugum yok. Asil deyim ustadina sor, aciklasin sana "dingonun ahiri" ne anlamda kullanilir, "ahir" dendi diye, illa, hayvan mekani anlami mi verir bahsi gecen ortama diye, carpitma lafimi gozunu seveyim... Ayni paralelde "kuyruk acisi" lafi uzerine, bir kismimizin da, "way sen bize hayvan mi diyorsun?!" diye, cingari koparmasi gerekirdi herhalde...

Tartismadan kacis yolu filan degil. Bu yukarda seceresini saydigin, "kulturlu ve duyarli insanlar" dedigin grup, seninkisi gibi "begenmiyorsaniz okumayin" cozumleriyle gelir, ve her turlu sorun hallolurmus iste, niye kaos olsun ki, madem bu kadar duyariliyiz, kulturluyuz?! Uygar sekilde halledebilmemiz lazim, degil mi ama?
Özgür
Mehmet Gurdal Cetin

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Dingo'nun ahirina donmez Ozgur,
...
Ilk iki konu zaten kulturlu ve duyarli insanlar tarafindan icimizde eritildi.Ortak paydaya bulusuldu.
...
Kimseyi hayvan yerine koydugum yok. Asil deyim ustadina sor, aciklasin sana "dingonun ahiri" ne anlamda kullanilir, "ahir" dendi diye, illa, hayvan mekani anlami mi verir bahsi gecen ortama diye, carpitma lafimi gozunu seveyim... Ayni paralelde "kuyruk acisi" lafi uzerine, bir kismimizin da, "way sen bize hayvan mi diyorsun?!" diye, cingari koparmasi gerekirdi herhalde...

Tartismadan kacis yolu filan degil. Bu yukarda seceresini saydigin, "kulturlu ve duyarli insanlar" dedigin grup, seninkisi gibi "begenmiyorsaniz okumayin" cozumleriyle gelir, ve her turlu sorun hallolurmus iste, niye kaos olsun ki, madem bu kadar duyariliyiz, kulturluyuz?! Uygar sekilde halledebilmemiz lazim, degil mi ama?
:D

Sen anladin Onu
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Simdi asil konuyu atlamayalim.

FB-Partizan macinda ciddi tribun olaylari cikabilir.GFB yerimizde oturacagiz diyor.AY oturtmam diyor ve yerlerine ESENLER grubu denen grubu yolluyor.

Eger bu iki grupta maca girmeyi basarirsa kizilca kiyamet kopar.AY kararli , gerekirse en sert onlemleri alacak.Polisi devleti devreye sokacak.

Ama konu da bayag bir ilginclesti neden derseniz, UEFA tribun grubu AY bilet falan filan tanimaz.Tribunde kavga gorurse basar cezayi.Hele hele olaylar ciddi bir boyuta varirsa turnuvadan bile atabilir.

Simdi iki yol var FB 'nin onunde, ya AY nin dedigi olacak ki AY CL ile ilgili hic bir risk almaz ve dediklerini uygular (ilk maci deplasmanda 2-2 yapip gelmissin tur kapisi sonuna kadar acik).Ya da yukarida ki grupla kopruyu gecene kadar ayiya dayi taktigini guderek CL elemesinden sonra bunlara bileti kesecek.

GFB'nin basin aciklamasi cok carpici ve ciddi ithamlar tasiyor, bir diger baslikta yazdigim gibi, AY tarafindan beslenen ve manipule edilen daha once tribunlerde gorulmeyen insanlarin tribune sokuldugu ve eski bir basbakanin (CILLER-YILMAZ siz secin) korumalarinin aralarina salinip korku yaratilmaya calisildigini cok net bir sekilde yaziyor.Kopruler yakilmis gibi.

Bu mac ne olur bilmem ama bildigim bir sey var ki bu sene karsi sahilin sulari bir turlu durulmaz.Ortak payda FB sevgisi felan da ise yaramiyor baksaniza Bursa - FB macinda Galatasaraylilarla (ULTRASLAN Bodrum Baskani diye direk isimde veriliyor) beraber Bursa taraftari bicaklamalar felan.(Bu da FB klubu tarafindan yapilan cok ciddi bir ithamdir ve arastirilmasi gerekir)

Baska bir arkadasin belirttigi gibi, PARTIZAN'in Olimpiyat kadrosundaki oyunculari donmus (yol yorgunu da olsalar ek bir guctur bu) , Gaziantep macindaki yetersiz futbol ilerleyen dakikalarda Kazim ve Ugur'a tepki olarak geri donebilir.

Tamam kardesim hep destek tam destek te nereye kadar :D
AY'nin takimi ya 4-5 tane atip turu gececek yada yeni hedeflerini 2009 da kendi stadlarinda UEFA kupasi finali oynamak olarak tekrar belirleyip bu hapi taraftarina yutturacak.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Simdi asil konuyu atlamayalim.

FB-Partizan macinda ciddi tribun olaylari cikabilir.GFB yerimizde oturacagiz diyor.AY oturtmam diyor ve yerlerine ESENLER grubu denen grubu yolluyor.

Eger bu iki grupta maca girmeyi basarirsa kizilca kiyamet kopar.AY kararli , gerekirse en sert onlemleri alacak.Polisi devleti devreye sokacak.
Şu dakika itibariyle kendi içlerine kapanmış olmalarının sebebi budur o zaman... Baros geldi diye karalar bağlayacak halleri yok :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fener'de 3 şok
Süleyman ARAT 26 Ağustos 2008
Fener'de 3 şok
Selçuk’tan sonra Semih ve Edu da yarınki Partizan maçında yok.

FENERBAHÇE’de yarın oynanacak Partizan maçı öncesinde sağlık kurulundan şok üstüne şok haberler geldi. Gaziantepspor maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Selçuk Şahin’den sonra Edu Drecana ile Semih Şentürk’ün de forma giyemeyeceği belirlendi. Sağlık kurulu başkanı Prof. Dr. Ömer Taşer dün kontrolden geçen üç futbolcunun da yarın akşam forma giymesinin sakıncalı olduğunu ileri sürerek, oynamalarına izin vermedi. Üç oyuncunun da hafta sonundaki Belediyespor maçına yetişme umudunun olduğu bildirildi.
Her sakatlık Fenerin şansını azaltıyor. Çünkü doğru düzgün alternatif oyuncu yok adamlarda...
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Hala bir seyi anlamiyorum
Bu ne kindir
Cengiz ile digerleri arasindaki soguklugun farkindayim ama oncelikle benim Cengizi ya da digerlerini ne gormuslugum ne tanismisligim var. Cengize daha once verdigim yanitlara bakacak olursan (Hincalin yazisina yaptigi yorum haric), benim Cengiz'e sahsi olarak herhangi bir kinim ya da garezim olmadigini anlarsin. Kuyruk acim yok kendisinin ima ettigi gibi, ama anladigim kadariyla kendisinin var cunku bu 2. uyarim kendisine (daha onceki icin Hincal Uluc icin kullandigi tabire bakiniz). Ben sadece forum kurallarinin uygulanmasini talep ettim, ki kendisi birakin bu kurallari delmeyi, "staff member" olarak baskalarinin bu kurallara uymasini denetlemekle mukelleftir. Bak forumun ilk kurali ne diyor;

Soru 1: Forum kurallarinin amaci nedir?
Yanit 1: Forumu 7'den 70'e genis bir Galatasaray ailesinin takip etmekte oldugu gozonunde bulundurularak boyle bir servisin huzur ve seviyesini korumak icin bazi kurallarin tatbik edilmesi uygun gorulmustur.

Soru 2: Cimbom.org adminin fonksiyonu nedir?
Yanit 2: Cimbom.org admini yogun mesaj trafigi olan forumda duzeyli bir ortam saglanip gelistirilmesinin yardimciligini ustlenmistir. Forumumuz asagida belirtilen kurallar esliginde isleyecek ve ayni zamanda guncel ve yerel ihtiyaclari da gozonunde bulunduracaktir. Listenin kurallarina ve isleyisine aykiri olan yaklasimlari tartismasiz reddedecek, kurallara uymayan kisileri listeden cikartip sistemin huzurlu ve seviyeli ortamini koruyacaktir. Bu ortamin saglanmasinda hepimize bazi gorevler dusmekte oldugunu tekrar hatirlatmak isteriz.

Soru 3: Cimbom.org forumunda uyulmasi gereken kurallar nelerdir?
Yanit 3: Forumumuzun istenilen seviyeyi ve ortami yakalamasi icin asagida ki kurallara uyulmasi rica edilir:

Kufurlu ve terbiye disi mesajlara yer yoktur.
.....

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Ben Dogan grubu televizyonlarini sevmiyorum
Cunku acmiyorum
Kibarca bana Cengizin yazdiklarini okumak istemiyorsan gruba girme diyorsun burada. Niyetinin oyle olmadigini saniyorum ama yaniliyor da olabilirim. Nedenine gelince, maalesef Cengiz mac yayinlarina ya da diger arkadaslarinin yazismalarinin arasina (Ozan ile Ali'nin yorumlarini zevkle okuyorum bu arada yeri gelmisken) 2-3 kelimelik bir cumle ile tabiri caizse turp SIKIYOR yukarida verdigim ornekteki gibi. Bu durumdan kacis yok Ozgur her uye icin ozel bir filtreleme sistemi gelistirmedigi surece.
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Kac kere soyleyecegiz bunu,
Ne olacak simdi
Herkes forum girisindeki kurallara uydugu muddetce istedigini yazmakta serbesttir, bu konuda hemfikiriz. BALTA KOYDU'yu da ben sahsen kullanmam ama oradaki anlam TDK sozlugundeki ifadesiyle "Bırakmak: "İçeri kimseyi koymuyorlar.", neticede Balta da topu kaleye birakti, kendim kullanmam dedigim gibi. Cengizin cok sevdigi "oymak" fiilinde ise anlam "Keskin, sivri uçlu bir cisimle bir şeyi yontarak veya delerek çukur oluşturmak". Keskin sivri uclu birseyin anlamini da sormaya kalkmazsin bana umarim.

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bayanlari pamuklara sarmayin, Turkiye'de yasiyoruz
Herkesin farkli yetisme tarzi ve yasam bicimi var. benim esim yabanci zaten, cocuk da yok. Cengizin ya da baskasinin yazdiklarini okuyacaklar diye derdim de yok. Ama bu konuda senin gibi dusunmeyen cok sayida insan olduguna da eminim. Onceki gun Gaziantepli bir bayanin verdigi mucadeleyi anlatan bir yazi astin. Gercekten ornek alinmasi gereken bir insan. Ama bir sey dikkatimi cekti o haberde. Haberin ilk resmine dikkatli bak. Gostermelikte olsa kadin eline almis kepceyi tencere basinda ascilik yapiyor, basi acik, giyimi yemekhanede bulunmak icin uygun degil, belki fotografi cekende nezle/grip var. Ne olacak o yemegi yiyenlere oyle birsey olsa? Maalesef kurallara uyma diye bir kavrami bilmiyoruz.
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Burda konu baska , herkes biliyor ya neyse...
Sevgili MGC, lutfen yazdiklarimi sen de kendi uzerine alinma
Mehmet Daskiran
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: ...
Ama konu da bayag bir ilginclesti neden derseniz, UEFA tribun grubu AY bilet falan filan tanimaz.Tribunde kavga gorurse basar cezayi.Hele hele olaylar ciddi bir boyuta varirsa turnuvadan bile atabilir.

....
GFB'nin basin aciklamasi cok carpici ve ciddi ithamlar tasiyor, bir diger baslikta yazdigim gibi, AY tarafindan beslenen ve manipule edilen daha once tribunlerde gorulmeyen insanlarin tribune sokuldugu ve eski bir basbakanin (CILLER-YILMAZ siz secin) korumalarinin aralarina salinip korku yaratilmaya calisildigini cok net bir sekilde yaziyor.Kopruler yakilmis gibi.
...
BU GFB herhalde GS'yin ultraaslanlari gibi bir sey olsa gerek. Aziz beyin sivriltiigi kazik ise bugun onun bugunlerde yaptigi afra tafra niye diye sorulabilir. Degilse, o zaman Aziz beyin hakli oldugu yerler var. Klubun adini kullanip aslinda bir baltaya sap olamamis kisilerin adam sirasina gecmesi, akillarina gore guc simsarligi yapip klubun politik islerine karismasi filan yonetimdeki kimsenin signeye cekecek bir durum olamaz. Yalniz ortada para verip kombine almis adamlara var. Tribunde bir grup kurmak herhalde herhangi bir kanuna aykiri degil. Bunlar bana karsi diye dagatacagim kafasi ile boyle Mafya usulu taktiklere bas vurdugunu ispat ederlerse (ki Turkiyede bu zor), Yildirimin basi agrimasi lazim. Taraftar eninde sonunda sempetizan musteridir. En iyi sekilde stadda agirlanmasi gerekir. Bunlar kufur edenler mi bilmiyorum. Eger Aziz bey buradan titturmaya calisiyorsa bence haklidir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Mehmet Daskiran wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Hala bir seyi anlamiyorum
Bu ne kindir
Cengiz ile digerleri arasindaki soguklugun farkindayim ama oncelikle benim Cengizi ya da digerlerini ne gormuslugum ne tanismisligim var. Cengize daha once verdigim yanitlara bakacak olursan (Hincalin yazisina yaptigi yorum haric), benim Cengiz'e sahsi olarak herhangi bir kinim ya da garezim olmadigini anlarsin. Kuyruk acim yok kendisinin ima ettigi gibi, ama anladigim kadariyla kendisinin var cunku bu 2. uyarim kendisine (daha onceki icin Hincal Uluc icin kullandigi tabire bakiniz). Ben sadece forum kurallarinin uygulanmasini talep ettim, ki kendisi birakin bu kurallari delmeyi, "staff member" olarak baskalarinin bu kurallara uymasini denetlemekle mukelleftir. Bak forumun ilk kurali ne diyor;

Soru 1: Forum kurallarinin amaci nedir?
Yanit 1: Forumu 7'den 70'e genis bir Galatasaray ailesinin takip etmekte oldugu gozonunde bulundurularak boyle bir servisin huzur ve seviyesini korumak icin bazi kurallarin tatbik edilmesi uygun gorulmustur.

Soru 2: Cimbom.org adminin fonksiyonu nedir?
Yanit 2: Cimbom.org admini yogun mesaj trafigi olan forumda duzeyli bir ortam saglanip gelistirilmesinin yardimciligini ustlenmistir. Forumumuz asagida belirtilen kurallar esliginde isleyecek ve ayni zamanda guncel ve yerel ihtiyaclari da gozonunde bulunduracaktir. Listenin kurallarina ve isleyisine aykiri olan yaklasimlari tartismasiz reddedecek, kurallara uymayan kisileri listeden cikartip sistemin huzurlu ve seviyeli ortamini koruyacaktir. Bu ortamin saglanmasinda hepimize bazi gorevler dusmekte oldugunu tekrar hatirlatmak isteriz.

Soru 3: Cimbom.org forumunda uyulmasi gereken kurallar nelerdir?
Yanit 3: Forumumuzun istenilen seviyeyi ve ortami yakalamasi icin asagida ki kurallara uyulmasi rica edilir:

Kufurlu ve terbiye disi mesajlara yer yoktur.
.....

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Ben Dogan grubu televizyonlarini sevmiyorum
Cunku acmiyorum
Kibarca bana Cengizin yazdiklarini okumak istemiyorsan gruba girme diyorsun burada. Niyetinin oyle olmadigini saniyorum ama yaniliyor da olabilirim. Nedenine gelince, maalesef Cengiz mac yayinlarina ya da diger arkadaslarinin yazismalarinin arasina (Ozan ile Ali'nin yorumlarini zevkle okuyorum bu arada yeri gelmisken) 2-3 kelimelik bir cumle ile tabiri caizse turp SIKIYOR yukarida verdigim ornekteki gibi. Bu durumdan kacis yok Ozgur her uye icin ozel bir filtreleme sistemi gelistirmedigi surece.
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Kac kere soyleyecegiz bunu,
Ne olacak simdi
Herkes forum girisindeki kurallara uydugu muddetce istedigini yazmakta serbesttir, bu konuda hemfikiriz. BALTA KOYDU'yu da ben sahsen kullanmam ama oradaki anlam TDK sozlugundeki ifadesiyle "Bırakmak: "İçeri kimseyi koymuyorlar.", neticede Balta da topu kaleye birakti, kendim kullanmam dedigim gibi. Cengizin cok sevdigi "oymak" fiilinde ise anlam "Keskin, sivri uçlu bir cisimle bir şeyi yontarak veya delerek çukur oluşturmak". Keskin sivri uclu birseyin anlamini da sormaya kalkmazsin bana umarim.

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bayanlari pamuklara sarmayin, Turkiye'de yasiyoruz
Herkesin farkli yetisme tarzi ve yasam bicimi var. benim esim yabanci zaten, cocuk da yok. Cengizin ya da baskasinin yazdiklarini okuyacaklar diye derdim de yok. Ama bu konuda senin gibi dusunmeyen cok sayida insan olduguna da eminim. Onceki gun Gaziantepli bir bayanin verdigi mucadeleyi anlatan bir yazi astin. Gercekten ornek alinmasi gereken bir insan. Ama bir sey dikkatimi cekti o haberde. Haberin ilk resmine dikkatli bak. Gostermelikte olsa kadin eline almis kepceyi tencere basinda ascilik yapiyor, basi acik, giyimi yemekhanede bulunmak icin uygun degil, belki fotografi cekende nezle/grip var. Ne olacak o yemegi yiyenlere oyle birsey olsa? Maalesef kurallara uyma diye bir kavrami bilmiyoruz.
Mehmet Gurdal Cetin wrote: Burda konu baska , herkes biliyor ya neyse...
Sevgili MGC, lutfen yazdiklarimi sen de kendi uzerine alinma
Sevgili Mehmet,
Ustume almam, forum kurallarini bende zamaninda okudum o yuzden pek bir kaygim yok zaten.

Konu o degil, ben yazdiklarini begenmedigim bir adami direk pas geciyorum (pas pas oldu simdi bu :) ) Beni rahatsiz etmiyor.Kisilere gore degisir bu uygulama.

Bir paranoya var birilerine bir seylere karsi , nedenini artik dusunmek istemiyorum, gittikce ayni dogrultuda fikir olmadi mi asagilayan, tu kaka edilen.

Adamdan rahatsiz olunuyorsa cevap yazilmaz (bunu Cengiz AKGUN'u ornek vererek yazmiyorum-bir cok icin insan icin kullanilabilir bu yontem) Bu da bir ozgurluktur.Zaten bunu yapan insanlar var, bulasmiyorlar.Ama bu sefer de ice donus basliyor, "close community" moduna geciliyor.

Insanlarin yorumlarini yada dusuncelerini bicimlendiremiyoruz burada.Cemaat yada bir parti degiliz ki biz ayni dusuncelere ayni ideolojilere , yorumlara sahip olalim.Galatasaray yasiyoruz Galatasaray konusuyoruz.

Bazi yazilar benimde keyfime limon sikiyor ama ne diyim ne yapayim, kelimeyi ustten ayirmamissin, suradan sonra virgul eksik mi diyeyim.Sonra is kisisellesiyor.

Internetin de sevmedigim yonu bu, cunku gercek degil .Sokakta hissetiklerimi gorduklerimi yasayamiyorum burda ama yurtdisindaki yillardan kalan bir aliskanlik iste, hasreti bu forumla yok etmeye calistim yillarca.Ama donunce eski buyusu kalmadi bende.Bir nevi vefa borcu benim icin buraya yazmak.

Inan sadece eglenmek icin giriyorum baska bir amacim yok.ALPAY'i bu forumda yakaliyorum, gorusmeyeli aylar oldu, bebekler kucucuktu ...GORGEN'e bir gonul borcum var hala yakalayip ta helallesicem.

Bu forumda bazen yaratilan SUNI tartismalar canimi sikiyor.Biliyorum ki bu adamlar oyle insanlar degil.

Benim yazilarim bazen agdalidir, okkali kufuru bile kisaltmali yazdigim olmustur buraya ama cogunda gulucuk vardir , hepside ictendir buyuk ihtimal gulerken yaziyorumdur cunku.Bu forumun kiymeti bilinmiyor.

Simdi ben yazarim bunlarin gerisini ama , uzatmaya hic gerek yok, SIG isler bunlar.

Bukres macina 24 saat kaldi, bak hala neleri konusuyoruz :D

Neredeyse 40 yasinda adamim, hala Turk Dil Kurumu sozlugunde birak "koydu-oydu" yu ,tek kelimeye bakmis degilim.

Bana kisa hayatta zaman kaybi geliyor bu isler,
Bakana da saygim sonsuz elbet
TRUST GALATASARAY
MGC
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Ismail Gezer wrote:
Fener'de 3 şok
Fener'de 3 şok

FENERBAHÇE’de yarın oynanacak Partizan maçı öncesinde sağlık kurulundan şok üstüne şok haberler geldi. Gaziantepspor maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Selçuk Şahin’den sonra Edu Drecana ile Semih Şentürk’ün de forma giyemeyeceği belirlendi. Sağlık kurulu başkanı Prof. Dr. Ömer Taşer dün kontrolden geçen üç futbolcunun da yarın akşam forma giymesinin sakıncalı olduğunu ileri sürerek, oynamalarına izin vermedi. Üç oyuncunun da hafta sonundaki Belediyespor maçına yetişme umudunun olduğu bildirildi.
Her sakatlık Fenerin şansını azaltıyor. Çünkü doğru düzgün alternatif oyuncu yok adamlarda...

Bu kendi kalemize gol atma olasılıgımızın da azalması anlamına geliyor :D

Sampiyonlar ligine giremezsek cok sey sorgulanır ve bu kaybı hicbir basarı telafi edemez..Bu Galatasaray icinde gecerli Baros Kewell gibi oyuncuları Hacettepe macı motive etmez. UEFA kupası bile artık bu capta oyuncular icin düsük seviyede kalıyor ,bu kadroların CL'ye girip orda mucadele etmesi sart ,yoksa yandi gülüm keten helva ..

Allah kolaylık versin cok zor olacak ,iki takıma da basarılar .
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Özgür Kendir wrote:
Ismail Gezer wrote:
Fener'de 3 şok
Fener'de 3 şok

Bu kendi kalemize gol atma olasılıgımızın da azalması anlamına geliyor :D

Sampiyonlar ligine giremezsek cok sey sorgulanır ve bu kaybı hicbir basarı telafi edemez..Bu Galatasaray icinde gecerli Baros Kewell gibi oyuncuları Hacettepe macı motive etmez. UEFA kupası bile artık bu capta oyuncular icin düsük seviyede kalıyor ,bu kadroların CL'ye girip orda mucadele etmesi sart ,yoksa yandi gülüm keten helva ..

Allah kolaylık versin cok zor olacak ,iki takıma da basarılar .
UEFA'yi fazla hor gormeyin, final sahanizda, bir de dusunun ezeli rakiple falan oynuyorsunuz. :wink:

FB icin su gunler biraz zor, sakatliklar, Antep macinda iyi gozukmediniz, golden once Antep 11 pas yapti, cogunda zahmet edip kosan FBli yoktu. Aurelio'nun yoklugu epey belli oluyor, Maldonado siritiyor. Kazim ve Ugur Boral ile kanatlariniz iyi calismadi, Guiza ve Semih'i oralara koymak iyi ama biraz orta yapmak lazim. Alex'i tutan FB'yi tutar.

Yine de ilk mactan avantaj var, Sukru Saracoglu avantaji var, FB turu gecer ve de tabii iyi sanslar.

Biz daha kuvvetle muhtemel Mayis'ta Kadikoy'de kupa alma yoluna gidecegiz.
Post Reply