EURO'08 Maclara Bakis

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ruslar, Hollandaya futbol dersi veriyor desek yeridir..

Bakalım Hollanda, Türkler gibi yapıp maçı çevirebilecek mi :D
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ismail Gezer wrote:Ruslar, Hollandaya futbol dersi veriyor desek yeridir..

Bakalım Hollanda, Türkler gibi yapıp maçı çevirebilecek mi :D
O dersin bas ogretmeni Hiddink. Bizim bas ogretmende keske Rusya gibi bir takim yapsaydi. Benim yeni favorim Rusya. Cok begendim. Ispanya'yi hala seyretmedim bu arada.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Celal Gürcüoglu

Hollanda bastiriyor.

Attilar. 1-1

Turkiye gibi mubarek :) Bizden gorduler.

Rusya 1-0 iken kacirdigi gollere yanar simdi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Enteresan bir kırmızı kart vakası yaşandı. Hakem vazgeçmiş. Demekki bizim topçular bunca yıldır bu yüzden hakeme itiraz ediyormuş :D
Celal Gürcüoglu

Ismail Gezer wrote:Enteresan bir kırmızı kart vakası yaşandı. Hakem vazgeçmiş. Demekki bizim topçular bunca yıldır bu yüzden hakeme itiraz ediyormuş :D
Top auta cikti diye yan hakem bayrak kaldirdi. Top oyunda olmadigi icin yapilan hareketi cezalandiramadi. Gerci bence sari kartlik (2. sari olacakti) bir hareket degildi. Yine de hakem hemen hemen sifir hatayla mac yonetiyor su ana kadar. Darisi bizim hakemlerin basina.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Tekke'nin niye yedek kaldığı anlaşıldı..

Emin değilim ama Rusların en iyi oyuncuları Zenitte oynuyordur muhtemelen. Durduk yere UEFA şampiyonu olmadıkları belli..
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Uzatmalarda yorumu olmayacak bir penaltiyi hakem yedi. Ruslarin kazanmasini cok istedim. Iyi bir TD ve iyi bir kaleci, bu ikisi basarinin olmazsa olmazlari.

Zenit takimi Bayern e 4 attiginda sasirmistik, bence ucuz atlatmislar. Bizim UEFA kupasini aldigimiz 2000 senesindeki cikisi Ruslar yakalamis. Zenit in basinda da bir diger Hollandali Advocat var. Insallah finali Ruslar ile biz oynariz.

Rus Milli Takimindaki 19 numarali oyuncu bence turnuvanin en iyisi. Topu rakip alanda cok iyi tutuyor, takimini hucuma cikariyor. Birebirde cok etkili hava toplarini aliyor saga sola indiriyor, sag sol kafa vuruyor da vuruyor. Butun bunlara ek defansa yardimi muthis. Ruslarin Hakan Sukur u!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Erdal Paksoy

Post by Erdal Paksoy »

Ruslar dagitti Hollanda'yi. Hollanda bir yolunu bulup kazanir diye korktum bir ara ama yapamadilar. Ruslar gercekten hakettiler. Daha farkli olmaliydi. Isvec'i de afallatmislardi. Ar$avin muthis bir oyuncu. Buyuk liglerden birine gecer artik.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bir takımın bir takımı bu kadar ezdiğini çok nadir gördüm.
Modern futboldan dersler izledik.
Hiddink gibi gittiği her takıma futbol öğreten bir hocaya baktıkça, bizim herşeyi sabote eden Terim'den bir nebze daha soğumamak mümkün değil.
Her türlü organizasyon var. Tempo çok önemli. Dikine ve ileriye oynamak, kanatları kullanmak, araya koşular yapmak... Bunlar Rusya'nın Hollanda'yı bitirmesini sağlayan faktörler.
Hollanda gruplarda şov yapoarken karşısında açık savunmalar bulmuştu. İtalya bile savunmada dökülmüştü o gün.
Bugün ise hücumda deha sergilediği gibi savunmadaki başarısı da mükemmeldi Rusya'nın.
Arshavin ve Zhirkov çok değerli oyuncular.
Pavluychenko'nun gol sezgisi güçlü, kendini pozisyona sokmasını biliyor. Fakat son vuruşlara çalışması lazım.
Sarı kart cezalısı durumuna düşen Kolodin'in uzaktan şutları olağanüstü.
AYRILMAZ İKİLİ
Omer Camoglu

Arshavin

Post by Omer Camoglu »

Herkese selamlar,
Arshavin Zenit St.Petersburg'te oynuyor ve Rusya'da 'Genç Çar' diyorlar. Hızlı, teknik kapasitesi yuksek ve guclu bir futbolcu. Uefa finalinde kart cezalisi oldugu icin yerine Fatih Tekke oynamisti. Kupanin ilk macinda da cezali oldugu icin oynayamamisti. (ispanya macinda)iki yil once bir macta seyretmistim keske Galatasaray da oynasa diye dusunmustum.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Vat be yahu. ruslar portakali ezip suyunu cikartmislar. Eger bir de yarin Italya cikarsa tadindan yenmez.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Beyler FB'nin yeni TD sizelere sunmak bana dustu. Reuters Dunya'ya birkac dakika once duyurdu.

NEUSTIFT, Austria, June 23 (Reuters) - Spain's Luis Aragones has dismissed suggestions that he might stay on as national team coach if his team won Euro 2008.

'I would like to thank everyone for the compliments,' he told a news conference at Spain's training base in Neustift on Monday. 'But the Federation and all of you know that this (his period as coach) will come to an end whatever happens at this tournament.'

He also said "I have a job offer from the greatest team of the World, Fenerbahce. This gives me a such thrill that I sleep without my underpants lately, if you know what I mean. "

Aragones, who will turn 70 in July, saw his side become the first Spanish team to make the semi-finals of a major tournament in 24 years after they clinched a penalty shoot-out victory over world champions Italy on Sunday.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Beyler FB'nin yeni TD sizelere sunmak bana dustu. Reuters Dunya'ya birkac dakika once duyurdu.

NEUSTIFT, Austria, June 23 (Reuters) - Spain's Luis Aragones has dismissed suggestions that he might stay on as national team coach if his team won Euro 2008.

'I would like to thank everyone for the compliments,' he told a news conference at Spain's training base in Neustift on Monday. 'But the Federation and all of you know that this (his period as coach) will come to an end whatever happens at this tournament.'

He also said "I have a job offer from the greatest team of the World, Fenerbahce. This gives me a such thrill that I sleep without my underpants lately, if you know what I mean. "

Aragones, who will turn 70 in July, saw his side become the first Spanish team to make the semi-finals of a major tournament in 24 years after they clinched a penalty shoot-out victory over world champions Italy on Sunday.
Beklenen bir gelişme. 5 yıllık anlaşma yapsınlar. Fenerbahçe istikrardan taviz vermez(!). Tabi, şampiyonluk kaçmadığı sürece.

Artık Aragones antremanlarda Brezilyalılara nasıl hitap edecek merakla bekliyorum. Ağız alışkanlığıyla "Siyah ...." demez umarım :D

Bu da Reuters'in geçtiği(!) son anket. Malum siteden almışlar :D

Code: Select all

Luis Aragonesin Fenerbahçemize Teknik Direktör Olmasını İster misiniz?

Evet         20.19% 
Hayir        79.81%
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

ITALYAN FEDERASYONU DONADONI'YI KOVMUS

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 471598.stm

Bizde bir gun yari finale cikamamayi basarisizlik kabul edip TD kovabilecekmiyiz acep :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bizde bir gun yari finale cikamamayi basarisizlik kabul edip TD kovabilecekmiyiz acep :D
Sampiyon takimin TD'si Luce'yi kovmustuk ya ceyrek finale cikamadi diye :)
Post Reply