33. hafta: Sivasspor-GS 3-5 (Song(KK),Arda(3), Ayhan, Hakan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Maç nasıl biter?

Poll ended at Tue Apr 29, 2008 10:53 pm

Sivas kazanır
3
8%
Berabere biter
9
23%
Galatasaray kazanır
27
69%

Total votes: 39

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote: Sen Turkiyede misin yahu? Vay canina sayin seyirciler! Ambele ettin beni. Alabama da derken Virginyadan ciktin Yazdin ayin 15'de ogrencileri Koc universitesine misafir edecegiz diye ama boyle simdiden Turkiye'ye tirladigindan haberim yoktu. Hadi bakalim Mert pasa aman ha Sivas'ta otel motel dememisin adami kebab ediyorlar orada.

Bizim Yusuf vardi Sivasli? Eskiden Freehold'da Turk yerinde sicak sicak sucuklu tost ve kasar yapardi. Asagi tukurse sakal yukari tukurse biyik simdi.
Yok hocam ben hala Virginia'dayim da bizim eski sutopcularin toplandigi bir foruma mesaj geldi... 160 kisilik ucak tutmuslar THY'den - onu doldurmaya calisiyorlar...
kac senesinde su topu oynadin? benimde 14-15 yasi takiminda oynamisligim var... 94 95 gibi
1983 den 1994e kadar
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mert Tokman wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: kac senesinde su topu oynadin? benimde 14-15 yasi takiminda oynamisligim var... 94 95 gibi
1983 den 1994e kadar
Sinan Turunc'u bilirsiniz saniyorum. Eskisi gibi gorusemezsekte cok sevdigim arkadasimdir. Daha gecen hafta yolda karsilastik. Oguz vardi birde, simdi soyadi aklima gelmiyor. Bir kac kisi daha vardi okuldan ama hepsini unuttuk. Ben su topu oynamadim ama cok arkadasim vardi takimdan.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Önemli bir ayrıntı:
2005-2006 sezonunda Sivas'taki maç 0-0,
2006-2007 sezonunda Sivas'taki maç 1-1 bitmiş.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Biz yarim gol ile olsa kazanalim, GB de yarim gol ile olsa beraberlik alsin. Umarim bu haftasonu 1. Lig dugumu bizim lehimize cozulur.

EURO 2008 icin hem biraz dinlenme hem daha yogun konsantre olabilme sureci yasariz.

Benim yarin ki mac icin gonlumden gecen:
Sivas i umarim bizimkiler benzetirler.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Celal Gürcüoglu wrote:
Mert Tokman wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote: kac senesinde su topu oynadin? benimde 14-15 yasi takiminda oynamisligim var... 94 95 gibi
1983 den 1994e kadar
Sinan Turunc'u bilirsiniz saniyorum. Eskisi gibi gorusemezsekte cok sevdigim arkadasimdir. Daha gecen hafta yolda karsilastik. Oguz vardi birde, simdi soyadi aklima gelmiyor. Bir kac kisi daha vardi okuldan ama hepsini unuttuk. Ben su topu oynamadim ama cok arkadasim vardi takimdan.
Evet Sinan'la Oguz bizim bir kucuk kusagimizdi - yani biz gencken onlar yildiz, biz A-takim iken onlar genc takimdi... Ikisini de cok iyi tanirim - Oguz'un agabeyi Alptekin (takma adi ile "Kays" - kizil sacli ve cilli oldugu icin bizim koc ona kayisinin kisaltmasi kays ismini takmisti :) ) iyi arkadaslarimdan di o zaman.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Lincoln da Hakan Sukur de sakatliklarini atlatmislar ve oynamaya hazirmislar, karar teknik heyete kalmis. TRT haberlerinde dinledim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Fahrioglu wrote:Lincoln da Hakan Sukur de sakatliklarini atlatmislar ve oynamaya hazirmislar, karar teknik heyete kalmis. TRT haberlerinde dinledim.
Doğruysa sevindirici bir gelişme. Olabilecek en mantıklı 11'le ve oyun planıyla çıkarız inşallah. Lincoln ve Hakan'da gayet sağlam bir B planı olarak kenarda beklesin..

Gol yenilmemesi gereken bir maç bu maç. Kontra ataklar ve uzun toplara azami dikkat ve Nonda'nın gününde olması bizi 3 puana ve şampiyonluğa götürecektir umarım..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Yarin tam bir futbol soleni var...

ABD dogu yakasi saati ile...

Sabah 9:00 - Inter Milan - AC Milan derbisi

Saat 11:00 - Mac Basliyor

Saat 12:00 - Sivas - GS; FB - Gencler

Saat 2:00 - Boca Juniors - River Plate derbisi

Bayram gunu gibi :D

Hepinizin bayrami kutlu olsun :D
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Sivas'a yenilip liderliği yitirirsek sen o zaman gör bayramı.
Zehir olur zehir.
Kazanırsak...
Pazartesi ve sonrası bambaşka olur.
14 Mayıs'ın hazzını çok fazla yaşayamadım. Fener'e iki kez yenilmiştik. Aziz Yıldırım'ın istifa etmesi ve gündemin değişmesi de üstüne tüy dikti.
Tüm bunlar yetmiyormuş gibi, transfer sezonu da Carrusca-Tolga Seyhan-Inamoto ile geçince şampiyonluğun tadı tuzu kalmamıştı.
Bu kez öyle mi... Fener'i yenmenin hazzı var.
Üstelik, taraftarlarının yorumlarını okuyorum. Süngülerini fena düşürmüşüz.
Şampiyonlukla noktalanırsa değmeyin keyfime.
Fakat şampiyonluğu yaz aylarında sürdürebilmek çok önemli. Bunun için iddialı bir teknik direktöre ve hepimizi ayağa kaldıracak transferlere ihtiyacımız var. Adnan Polat'ın son açıklamalarını okudum. Demiş ki, yıldız almaktan değil yıldız yaratmaktan yanayım. Yıldız transferi düşünmüyoruz, demiş. Kesinlikle doğru bir yol değil bu. Mental olarak camianın şampiyonluk havasını içine çekmesi için transfer döneminde tıpkı 2007 yazı gibi aktif olması lazım Galatasaray'ın.
İnşallah Polat ve yönetim bunu görür.
Yoksa, Inamoto'yla Carrusca'yla aynen geçen sezonu yaşarız.
Onun da nasıl bittiğini hepimiz biliyoruz.
...
Söylemeden edemeyeceğim... Medyada adeta G.Saray'a karşı bir linç havası estiriliyor.
Sivas şehri ve takımı motive olmuş durumda. 3 mü atarız, 4 mü atarız diyorlar.
İsteyen istediğini söyler, kimse karışamaz.
Fakat burada bizim futbolcularımıza ve yönetimimize büyük iş düşüyor.
Bu linç havasından etkilenmemeleri ve sahaya kendileri Sivasspor'u linç etmek için çıkmalılar.
Umutluyum ama aynı zamanda içimde kötü bir his var. Arenadaki aslanların önüne çıkar gibi çıktığımız deplasmanlardan son yıllarda hep boynu bükük ayrılıyoruz.
İnşallah bu sefer bizimkiler onları faka bastırır ve rahat rahat oynayıp 3 puanı İstanbul'a getirirler.
Yoksa işimiz iş.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Basından önemli bulduğum bazı haberler:
Taraftara bilet ayıbı
Bu akşam oynanacak Sivasspor-G.Saray maçı öncesi sabah saatlerinden itibaren havaalanına gelen sarı kırmızılı taraftarlar büyük bir şokla karşılaştı.
Kulübün resmi seyahat acentası 1481 Incentive ile maç öncesinde 590 YTL vererek uçaklarını satın alan taraftarlara, maç biletinin 30 ila 50 YTL olacağı belirtilmişti. Ancak havaalanında acenta tarafından Sivas'taki bilet fiyatlarının tam 4 katı arttırılarak 50 YTL'den 200 YTL'ye çıkartıldığı belirtildi. Taraftarlar havaalanında haksızlığa itiraz ederken karşılarında muhatap bulamamaktan yakındı. Taraftarlar böylesi önemli bir maçta takımlarını yalnız bırakmak istemediklerini belirterek ve yapılan uygulamanın haksız olduğunu dile getirdiler. Bazı taraftarlar yerlerini iptal ederek evlerine dönerken, resmi seyahat acentasından bu şartlarda Sivas’a gitmek istemeyen taraftarlara paralarının geri ödeneceği belirtildi.
http://www.sporx.com/futbol/superlig/109320/
Bilet fiyatları maçın 1 hafta öncesinden açıklanmıyor mu? Maçtan bir gün önce 4 kat zam yapmak yasal mı? Bu nasıl iş?
Sivas Başkanı Kadıköy'de, Adnan Polat ise Federasyon Başkanı ile görüştü. G.Saray ile maçı olan Sivas’ın başkanı Mecnun Odyakmaz, önceki gün F.Bahçe kulübüne gitti. Sivas başkanı ‘Serkan Acar ile görüştüm’ dedi.
Galatasaray ile pazar günü şampiyonluğun kaderini belirleyecek maça çıkacak Sivasspor’un başkanı Mecnun Odyakmaz’ın, önceki gün F.Bahçe Kulübü’nü ziyareti gündeme bir ‘bomba’ gibi düştü. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile ’başbaşa’ görüşme yaptığı ileri sürülen Odyakmaz’ın, bu toplantı sırasında neler konuştuğu, kamuoyunda büyük merak yarattı.
‘ADAMLIĞIM BELLİ’
Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, dün yaptığı açıklamada, F.Bahçe Kulübü’ne gittiğini doğrulayarak şunları söyledi: “Aziz Yıldırım ile görüştüğüm iddia ediliyor. Evet F.Bahçe Kulübü’ne gittim. Bu doğrudur. Ama orada kesinlikle Aziz Yıldırım ile bir görüşmem olmadı. Ben zaten F.Bahçeliyim ve sık sık da kulübe giderim. Benim nasıl bir adam olduğumu da herkes bilir. Dün (önceki) gece de kulübe gittiğimde Aziz Yıldırım’la değil, kulüp müdürü Serkan Acar ile görüştüm. Ben şu anda F.Bahçe’yi düşünecek durumda değilim. Hafta sonu almak zorunda olduğumuz 3 puan’ın peşindeyiz. Sivas’ın menfaatleri herşeyden önemlidir. Kimse komplo teorisi üretmesin.”
Kaynak: Vatan - Milliyet - 02.05.2008
Fenerbahçe'yi düşünecek hali yoksa FB kulübüne de Sivas maçı için gitmiştir herhalde! "Serkan Acar'la neyi görüştünüz?" diye sorabilecek bir tane spor muhabiri kalmadı mı memlekette?
-Aziz Yıldırım'la mı görüştünüz?
-Hayır Serkan Acar'la görüştüm
-Tamam o zaman...
G.Saray'ı bekleyen tehlike
Futbol Federasyonu geçen hafta oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisindeki çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle her iki kulübü de PFDK’ya sevk etti. Daha önce aynı eylemden sabıkası bulunan sarı-kırmızılılara “seyircisiz oynama” cezası verilmesi durumunda, sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor ile yapacağı olası şampiyonluk maçını boş tribünlere oynayacak.

Galatasaray Kulübü’nü “şok” eden tebligatın Cuma akşam üzeri yapılması dikkat çekerken, Fenerbahçe Kulübü’ne de aynı maçta taraftarların kötü tezahüratının ikinci tekrarı nedeniyle seyircisiz oynama cezası verilmesinin kaçınılmaz olduğu bildirildi.

403 saniye 13 kez
Derbi maçının temsilcileri Soysal Oğuz ve Orhan Kaya Tok’un raporlarında Galatasaray taraftarlarının maç öncesi ve sonrasında toplam 403 saniye küfürlü tezahüratta bulunduğu ve bunun 13 kez tekrarlandığı kayıtlara geçti. Fenerbahçe seyircisinin ise toplam 100 saniye ve 6 kez aynı eylemi gerçekleştirdiği de raporlarda yer aldı.

Bugüne kadar yapılan uygulamalarda söz konusu suçu işleyen kulüplerin haftanın ilk günü, yani pazartesi günü PFDK’ya sevkleri yapılırken, bu kez her iki kulübe de tam 4 gün gecikmeli olarak, cuma günü tebligat yapılması kafaları karıştırdı.
Her iki kulübün PFDK’ya sevk edilmesinin ardından üç gün içinde savunma vermeleri istendi. Hafta sonu tatiline rağmen savunmaların pazartesi günü mesai bitimine kadar gönderilmesi gerekirken olay dosyalarının salı günkü PFDK toplantısında görüşüleceği belirtildi.
Milliyet
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Daha önce aynı eylemden sabıkası bulunan sarı-kırmızılılara “seyircisiz oynama” cezası verilmesi durumunda, sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor ile yapacağı olası şampiyonluk maçını boş tribünlere oynayacak.
Böyle bir karar çıkarsa, inanılmaz olayların çıkacağını tahmin etmek pek zor değil.Çok ciddi cesaret,manyaklık ve hatta ercan saatçilik ister.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Can Ergun wrote:
Daha önce aynı eylemden sabıkası bulunan sarı-kırmızılılara “seyircisiz oynama” cezası verilmesi durumunda, sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor ile yapacağı olası şampiyonluk maçını boş tribünlere oynayacak.
Böyle bir karar çıkarsa, inanılmaz olayların çıkacağını tahmin etmek pek zor değil.Çok ciddi cesaret,manyaklık ve hatta ercan saatçilik ister.
Boyle birsey olursa herhalde GS ligden cekilme karari alir.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mert Tokman wrote:Yarin tam bir futbol soleni var...

ABD dogu yakasi saati ile...

Sabah 9:00 - Inter Milan - AC Milan derbisi

Saat 11:00 - Mac Basliyor

Saat 12:00 - Sivas - GS; FB - Gencler

Saat 2:00 - Boca Juniors - River Plate derbisi

Bayram gunu gibi :D

Hepinizin bayrami kutlu olsun :D
off saat 2deki el classico kacmaz...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kadro beklenilenden biraz farkli...

xxxxxxxxAykut
Song-Emre-Servet-Balta
Sabri-Baris-Topal-Ayhan
xxxxxxxxxxxxArda
xxxxxNonda

GS maci kendi yari alaninda kabul edip kanatlara uzun toplarla Sabri ve Arda ile cikacak gibi gozukuyor...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:Kadro beklenilenden biraz farkli...

xxxxxxxxAykut
Song-Emre-Servet-Balta
Sabri-Baris-Topal-Ayhan
xxxxxxxxxxxxArda
xxxxxNonda

GS maci kendi yari alaninda kabul edip kanatlara uzun toplarla Sabri ve Arda ile cikacak gibi gozukuyor...
Song olayini basindan beri soyluyorum hic tavsiye etmedim. Ozellikle bu macta gereksiz bir risk. Song ileri geri oynayacak cigere sahip adam degil. Song orta yapamaz. Song adam gecemez. Song top kaptirir cikarken. Song hizli beklere karsi ciddi yerlerde faul yapabilir. Zaten sene sonucu gidici...

Hic geregi yoktu boyle bir seyin simdi durduk yere. Su sene hayirlisiyla bir bitse de... Video oyunu oynar gibi takim kurmak da bitse... Sinir hastasi olacagiz...

Ozan Ersoy
Post Reply