Cassio Lincoln'a dair

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Lincoln söz verdi!
Brezilyalı futbolcumuzdan Haldun Üstünel'e şampiyonluk sözü

Galatasarayımızın yıldız futbolcusu Cassio Lincoln, camiaya şampiyonluk sözü verdi. Çarşamba günü, kendisiyle sürekli olarak ilgilenen yönetici Haldun Üstünel'le dertleşen Brezilyalı oyuncu, "Sezonu şampiyon olarak tamamlayacağız. Buna şimdiden söz veriyorum" dedi. Şu ana kadar bekleneni veremediğini kabul eden Lincoln, başlıca sebeplerden birinin de çok tekme yemesi olduğunu savundu. Kendisine yönelik sertlikten yakınan ünlü futbolcu, hakemlerin de bu konuda yeterince hassas davranmadığını öne sürdü. Lincoln, Üstünel'e şunları söyledi: "Türkiye liglerinde oynanan tüm maçlara bakın. Bu zamana kadar benden çok tekme yiyen futbolcu var mı? Top daha ayağıma gelmeden bacağıma, baldırıma tekmeyi basıyorlar. Bu yüzden sakatlık dönemlerim oldu ve bir türlü toparlanamadım. Ama artık final haftalarına giriyoruz. Kendimi göstereceğim."
Forumda bir yerde Alex'in mac icinde kendini unutturarak ve karsi takimi analiz ederek bir anda ortaya cikip rakibi yiktigindan bahsedilmisti.Evet dogrudur. Ama Lincoln daha sinsi kendini sezon icinde unutturarak son haftalarda patlayacak :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

İzi Ergil wrote: ...
Forumda bir yerde Alex'in mac icinde kendini unutturarak ve karsi takimi analiz ederek bir anda ortaya cikip rakibi yiktigindan bahsedilmisti.Evet dogrudur. Ama Lincoln daha sinsi kendini sezon icinde unutturarak son haftalarda patlayacak :lol:
Ne patlamasi yahu artik. Lincoln patlayali cok oldu. Elde patladi 8M Avro ile. Daha ne patlamasi bekliyorsunuz. Simdi de catlayacak derseniz orasini bilemiyecegizm.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Apr 06, 2008 3:11 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

İsin sakasi bi yana benim tek oyuncudan bir beklentim yok.kurtaricilarla bir yere kadar ittirirsiniz.takim, takim olursa o zaman kimse lincoln nerede yahu demez.Adam da belki birseyler yapabilir o zaman.Bu ne bicim adam sutlayin asin yakin kazmayi denen Deivid in durumu da ortada adamin ne oldugunu bilenler israr ettiler adami ona buna yedirmediler semerisini de aldilar.Simdilik cok umutlu olmamakla beraber ileride iyi olabilecegi ihtimalini de goz ardi etmeyelim.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Uzatmaya gerek yok demistim ama yazalim. Lincoln eger bu kadar sakat olmayip oynasaydi ve kotu oynasaydi ben bir sene daha kalsin isterdim. Fakat bu adam sakatliktan basini kasiyamiyor. Seneyede aynisi olacagini dusundugum icin gitmesinden yanayim. Bir futbolcu kotu gidisine dur diyebilir cunku kendi elinde ama Lincoln sakatligina nasil dur diyecek. Ben onu anlamiyorum.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Lincoln'den Kalli açıklaması
08 Nisan 2008 Salı 20:53

Lincoln, teknik direktör Feldkamp'ın takımın başından ayrılışında hiçbir etkisinin olmadığını söyledi.

Galatasaraylı futbolcu Cassio Lincoln, teknik direktör Feldkamp'ın takımın başından ayrılışında hiçbir etkisinin olmadığını söyledi.

Galatasaray TV'ye bir açıklamada bulunan Lincoln, öncelikle bir konuya açıklık getirmek istediğini belirterek, ''Kimi basın organlarında, benim, hocanın (Feldkamp) ayrılmasıyla ilgili bazı etkilerimin olduğu yazıldı çizildi. Bu tamamıyla yanlıştır. Bizim ufak tefek sorunlarımız oldu, ancak bütün bu sorunlarımızı biz, hoca-futbolcu olarak gözlerimizin içine bakarak hallettik, konuştuk. Her seferinde de üstesinden geldik'' dedi.

Brezilyalı futbolcu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ben zaten hocamızın bizimle gelmeyeceğini ve ayrıldığını soyunma odasına gelmeden iki dakika önce öğrendim. Hepimiz şaşırdık. İki dakika önce öğrenmiş olan bir insanın, zaten bu tür olaylarda nasıl bir etkisi olabilir? Ben karakter sahibiyim ve bunun dahilinde ben her zaman hocalarımla olan ilişkilerime dikkat etmişimdir. Her zaman bir hocanın veya diğer bir oyuncunun geleceği hakkında olumsuz bir etkide bulunmamaya özen gösterdim. Dolayısıyla benim için de büyük bir sürpriz oldu.''

Feldkamp'ın ayrılışının üzerinde ''ekstra bir motivasyon yaptığı'' şeklindeki spekülasyonlara da değinen Lincoln, ''Bu da polemik konusu oldu. İnsanlar, 'hoca ayrıldı bunun üstüne ekstra bir motivasyon geldi' gibi bir anlam çıkarttılar. Bu görüşe katılmıyorum. Bu tür ayrılıklar, futbolun içinde olan şeyler.

20 yaşında genç arkadaşlarımız var, onlar belki bundan etkilenmiş olabilirler, ama buna da çok şahit olmadım açıkçası. Hepimiz sonuçta belli bir kariyere sahip insanlarız, bunun futbol içinde bir gerçek olduğunu biliyoruz'' ifadesini kullandı.

-''KURUM VE TARAFTAR İÇİN OYNARSINIZ''-

Lincoln, bir futbolcunun, transfer olduğu bir kulüpte hocası veya diğer arkadaşları için değil, kulübü ve taraftarları için oynayacağını dile getirdi.

Takımda herkesin bir birey olduğunu, ancak futbolu bireyler için oynamadıklarını anlatan Brezilyalı futbolcu, ''Bir kurum için oynuyorsunuz ve ona gönül vermiş taraftarlar ve milyonlarca insan için oynuyorsunuz. Ben sahada bunun bilincinde olarak ve bunu kalbimde taşıyarak oynuyorum'' dedi.

-''ŞAMPİYONLUĞU HERKESTEN ÇOK HAK ETTİK''-

Lincoln, Gençlerbirliği maçında son dakikalarda golü bulunca, ''Evet, biz hak ettiğimiz bu şampiyonluğa devam ediyoruz'' duygusuyla hareket ettiklerini söyledi.

Golden sonra sevinmek istediğini, ancak nasıl sevineceğini bilemediğini belirten Lincoln, duygularını şöyle anlattı:

''Rüyayla gerçek arasında bir yerde gidip geliyordum. İlk aklıma gelen seyirciye koşup demirlere çıkmaktı. Sarı kartım olduğunu hatırlayınca gidemedim, çünkü çift sarı karttan kırmızı kart olacaktı. Sonra ne yapacağımı şaşırdım. Arkadaşlarım üzerime geldiler. O golü attığım için değil, takım bir gol attığı için çok sevindim. Buna sebep olmam beni daha çok mutlu etti, ama gerçeği söylemek gerekirse, maç boyunca, o futbol oynanamayacak statta biz elimizden geleni yaptık ve hak ettiğimizi biliyorum. Yani herkesten fazla biz hak ettik bu sene şampiyonluğu. O golü bulunca da 'Evet biz hak ettiğimiz bu şampiyonluk yolunda devam ediyoruz' duygusuyla hareket ettik.''

"SIMDI YUKARISINI OKUYAN TRIBUN TAYFASI YIRTAAAAARRR
LINNNCOOOLLLLLLNN LIIIIINCOOOOOOOOLLLLNNNN DEYU !!! " :)

-''FUTBOL SAHASI OLMAKTAN ÇIKMIŞ ZEMİN''-

Lincoln, Gençlerbirliği maçını yaptıkları Ankara 19 Mayıs Stadı'nın futbol oynamaya müsait bir zemine sahip olmadığına dikkati çekerek, ''Orası bir futbol sahası olmaktan çıkmış. Dolayısıyla sert mücadele olacağını, rakibe ve sahaya karşı mücadele edeceğimizi biliyorduk. Artık şampiyonluk yarışının sonuna doğru geliyoruz. Bu, bizi motive etti ve bırakmak istemedik, elimizden geleni yaptık'' diye konuştu.

Taraftarlara da övgüler yağdıran Lincoln, ''Taraftarımız gerçekten inanılmaz bir topluluk. Gerek bana, gerek takıma gösterdikleri ilgi çok büyük. Ben biliyorum ki, biz bu şampiyonluğu hak ediyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bunu, bu taraftar kitlesi için yapacağız'' şeklinde konuştu.

Futbol takımları üzerindeki baskının her zaman gerekli olduğunu kaydeden Lincoln, sözlerini şöyle tamamladı:

''Büyük takım oyuncusu baskı altında oynamalı zaten. Baskı pozitif bir unsurdur. Zaten baskı altında olmak istemeseydim, doğduğum şehrin amatör takımında oynamaya devam ederdim. Orada futbol oynardım ve hiç baskı altında olmazdım, ama siz bir yerlere gelmek istiyorsanız bu baskı olmalı.''
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mert Tokman wrote:Lincoln'e karsi cikmamin nedeni futbol kabiliyeti nedeni ile degil sporcu ahlaki sebebi ile ilgili Murat abi. Ilk yari da kadro disi kaldigi BJK maci ile yok olmasi ve Kalli'nin gidisinden sonra ki ilk macta tekrar ortaya cikmasi bana gore tesaduf degil Lincoln'un sporculuk ahlakina ve profesyonellik anlayisina guzel bir ornek. Adami neden sevmedigim bir kez daha ortaya cikti.
Obur basligi hepten duman etmeyeyim diye, buraya tasiyayim cevabimi dedim. Ben 40 kere yazsam da, bu ("kadro disi kaldigi BJK maci ile yok olmasi") iddiasi hic ortadan kalmayacak sanirim. Bu turlu dusunenler, o kadro disi olayindan hemen sonraki Sion maci icin, bir maclik istisna yapip, iyi oynadigi, sonra kotuye dondugu fikrinde mi? Ben cozebilmis degilim...

Bu mactaki performansi icin de (bilmiyorum, yukardaki aciklamasina inanarak belki de iyi niyetimi ileri derece saflik/aptallik noktasina mi tasiyor oluyorum ama), ben, (aradaki kucuk sakatlikla sekteye ugramis olsa da) son maclarda zaten artista olan performansinin devamiydi diyorum. NTVSpor'dan Nurullah Bakir'in ilgili paragraflari soyle mesela:
...
Ama gerekçeleri ile Feldkamp'ın gidişinin de, onun dışında yaşanan hataların da ve Galatasaray'ın geleceğinin de şekilleneceği bir fark vardı sahada. Tüm elverişsiz koşullara rağmen önceki haftalardan daha fazla zorlayan bir takım. Bu genel bir iftira cümlesi değildir. "Evvelki haftalar koşmadılar, hocayı göndermek için, şimdi koşuyorlar" falan demek istemiyorum. Birçok ücretli çalışanın zaman zaman yaşadığı tekil ve kolektif sorunları yaşadı Galatasaray futbol takımı ve yeni bir döneme daha bir motive başlaması kadar doğal bir şey yok. Ama yine de bazı olayların şifrelerinin okunması, Galatasaray futbol şubesini idare edenlerin öncelikli görevidir.

Kişisel performanslara gelecek olursak; Feldkamp ile sorunlu olduğunu bildiğimiz Lincoln, geçmiş maçlara oranla daha hevesliydi. Kaderin cilvesi, haftalardır bulamadığı golü de Ankara'nın tarlayı andıran sahasında attı.
...
Sorunlardan bahsedip, "daha hevesliydi" deyip biraz bulandirmis olsa da, ana vurgulamaya calistigi fikir, benim bold yaptigim kisimdi diye dusunuyorum... (Illa onun dedigi dogrudur anlaminda demiyorum tabii)...
Özgür
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Kişisel performanslara gelecek olursak; Feldkamp ile sorunlu olduğunu bildiğimiz Lincoln, geçmiş maçlara oranla daha hevesliydi. Kaderin cilvesi, haftalardır bulamadığı golü de Ankara'nın tarlayı andıran sahasında attı.
Dahasi adama yapilan asiri sertliginin altinin bu kadar net cizildigi bir donemde biraz rahatladigini da tahmin ediyorum. top ayagina geldigi an orasina burasina tekme atilmadan oynamak iyi olmali.Bu adama essek yukuyle para saydik.oynatmaliyiz kardesim baska yolu yok :)
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Tekmeler,kaprisler,yıldızlık,"no look" paslar falan filan hepsi konuşuldu.Benim esas merak ettiğim konu:

Bu adam aldığı paraya karşılık 32 haftada kaç maçta görev yaptı?
Seneye sözleşme yenileme durumunda hangi yüzle senelik X milyon euro isteyecek veya yönetim bu sene oturduğu yerden para aldığını belirterek "mantıklı" bir ödeme teklifi yapabilecek mi?

Eğer 2008-2009 sezonu için,bu sene yattığını göz önünde bulundurmayıp,aynı rakamları telafuz edecekse seneye takımda kalmasa da olur.Bizim yeterince gerçek yıldızımız var (bkz:Arda,M.Topal,Servet,Uğur)
Alırız bir sol kanat,Arda'yı çekeriz forvet arkasına.10 numaranın da şart olmadığını bu sezon gördük.
Celal Gürcüoglu

Biz bu adami tam olarak kaca almistik? Eger zararimiz olmayacak ve yerine en az Lincoln kadar kaliteli AMA mumkunse daha az sakatlanan birini alirlarsa, hic durmasinlar.

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=37759
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Celal Gürcüoglu wrote:Biz bu adami tam olarak kaca almistik? Eger zararimiz olmayacak ve yerine en az Lincoln kadar kaliteli AMA mumkunse daha az sakatlanan birini alirlarsa, hic durmasinlar.

Lincoln'u satip onun yerine degil sag aciga Ribery tipinde bir adam almalari lazim.

10 numara devri gecti geciyor artik - cagi yakalayalim...
Celal Gürcüoglu

Mert Tokman wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Biz bu adami tam olarak kaca almistik? Eger zararimiz olmayacak ve yerine en az Lincoln kadar kaliteli AMA mumkunse daha az sakatlanan birini alirlarsa, hic durmasinlar.

Lincoln'u satip onun yerine degil sag aciga Ribery tipinde bir adam almalari lazim.

10 numara devri gecti geciyor artik - cagi yakalayalim...
Ayni goruste degilim. Bence her takima en az Lincoln/Alex ayarinda BiR futbolcu lazim. Frikik atan, bir topla tum defansi kitleyen, ayaginda top tutabilien, takimi dinlendiren,etc. bir 10 numarayi her zaman GS'da gormek isterim. Tabii bu adam bir tane olunca bu adamin Alex gibi maclarin hemen hemen hepsini oynamasi lazim. Yoksa devsirme 10 numara cikmiyor hicbir takimdan.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

4-4-2 haricinde 4 lü defans (4-5-1 , 4-3-3) oynayan her takımın 10 numaraya ihtiyacı vardır ve olacaktır.Bütün takımların aynı diziliş ile aynı futbolu oynadığı bir lig heyecanını yitirebilir.Gerçekten iyi niyetli bir Lincoln varsa karşımızda, bunu konu para olunca göreceğiz.
Aynası iştir kişinin, lafa bakılmaz diye bir söz vardı.Göreceğiz...
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Alman gazeteleri de Lincon'ün Galatasaray'da mutsuz oldugunu Wolfsburg antrenörü Felix magath'In Lincoln'ü Marcelinho'nun yerine (Trabzon'dan gitmisti) ve ortalama 5 milyon AVROYA bu isin olabilecegini yazmis. Wolfburg kulübünün bu yaz icin toplam Transfer bütcesi 15 milyon AVROymus.

Wolfsburg tanInmIs Volkswagen fabrikalarinin bulundugunu sehir, takImIn finansmanInIn cogunu Volkswagen karsIlIyor.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Celal Gürcüoglu wrote:Ayni goruste degilim. Bence her takima en az Lincoln/Alex ayarinda BiR futbolcu lazim. Frikik atan, bir topla tum defansi kitleyen, ayaginda top tutabilien, takimi dinlendiren,etc. bir 10 numarayi her zaman GS'da gormek isterim. Tabii bu adam bir tane olunca bu adamin Alex gibi maclarin hemen hemen hepsini oynamasi lazim. Yoksa devsirme 10 numara cikmiyor hicbir takimdan.
Manchester United, Arsenal ve Liverpool'un 10 numaralari kim? Bunlar EPL'in en iyi futbol oynayan takimlari... Chelsea 4-1-4-1 oynuyor - 10 numara diye bir pozisyon yok - Ballack oyun kurucu gibi ama forvetten uzak kaliyor. Italya sampiyonu olacak Inter'in 10 numarasi kim? Juventus bile artik Nedved'i kanada koyuyor. Real Madrid bu sene Ispanya sampiyonu olacak - onlarin 10 numarasi kim? Villareal Riquelme'yi denedi - Valencia Aimar'i denedi 10 numarada ikisi de birsey kazandiramadan Arjantin'e geri postalandilar iste... Villareal Riquelme gidince Nihat'i aldi - kanatlara acilan forvet - ligi Real'le basabas goturdu neredeyse sampiyon olacaklardi - seneye CL'deler.

Dunya da buyuk takimlar da hakikaten 10 numara gibi oynatilan bir tek Kaka kaldi - o da tek forvetli sistem de hemen arkada yaninda Seedorf ile birlikte oynuyor - arkalarinda 3 tane dinamo var (Ambrosini, Pirlo ve Gattuso). Buna ragmen sistem icinde Kaka'nin alternatifi olmadigi icin Milan bu sene basarisiz bir yil gecirdi.

Bu yuzden 10 numara donemi kapaniyor artik diyorum - cagi yakalayalim. Oyuncuya degil sisteme bagli olmak lazim - sistemin icinden bazi oyunculari degistirdigin zaman cok fazla bir farkin olusmamasi lazim. Sistem yerine oyuncuya yapilan yatirim ancak kisa donemli basari getirebilir.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mert'in artik modern futbolda klasik 10 numaraya yer yok tezine katiliyorum.

Yanliz bu tez anca imkanlari bize gore sonsuz olan klupler icin gecerli. Bizde ki orta saha elemanlarinin klasik 10 numara oyun kurucunun yapmasi gerekenlerin yapma kapasiteleri sinirli. Hafta sonu oynanan macda kimse Ayhan, Sabri, topal, Baris'dan FB defansinin dengesini bozacak yaratici bir hareket beklemedi. Onlarda bizleri utandirmadilar. Hadi Topal defansin onunden, Alex hizasindan pek ayrilmadi diyelim, diger 3u abanma tesebuslerinden baska ofansif katgi yapamadilar. Hele bir pozisyonda Sabri, Baris'dan once topu alip ceza sahasina girdi. Macdan sonra ki yorumcular bir kaldirsa topu gol olacakti dediler. Imkani yok, adim gibi biliyordum kaleye abanacagini ve oyle oldu. Sabri'nin attigi korner ve serbest atislar isin cabasi. Bunlari Sabri'yi tenkit etmek icin yazmiyorum, elde olan oyuncularin kapasitesini belirtiyorum. Dun Paul Sholes'un attigi golu, Pirlo'nun serbest atislarini, ara paslarini hic biri atamaz. Anca yapabildikler Gattuso'yu ornek almak.

Keske imkan olsada 3-5 kaliteli oyuncuyu kadroya dahil edebilsek. Sag bek, sag acik, Linderoth'un yanina daha ofansiv bir orta saha dinemosu, kontra ataga cikabilen fisek gibi bir forvet alabilsek. Para olmayinca sagda Baris, ortada Linderoth+Topal, solda Arda, ilerde Lincoln+Karan/Nonda idare etmek bizim icin en iyi secenek.
Post Reply