Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Önder Turacı ve Sonkaya'dan zaten bize hayır gelmez. Uğur'umuz var Allahıun izniylen :D

Alternatif olarakda gelecek vaadeden bir genç alınır olur biter. O da olmazsa Sabri var :D

Acil olarak önce bir kaleci alınması lazım. Üstüne ne alırlarsa kardır. Ama KALECİ şart! O alınmadan ne alsalar boş..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:
onder Turacı FK moskova takımıyla sözleşme imzaladı. Fatih sonkaya Roda takımında devamlı yedek. Hollanda da Muslu nalbantoğlu var. Nec Nijmegen'de sağ bek oynuyor.

Benim tahminim 19-20 yaşında yerli genç bir oyuncu alacaklar.Büyük ihtimal Bank asya 1.lig takımlarından alınacak.

Bence de kanada Giuly alınırsa süper olur.Ayrıca Nuri Şahin gibi bir eleman alınırsa da çok faydası olur. Oyunu her iki yönlü de iyi oynayabiliyor.
Onder ne zaman imzaladi - ben kacirmisim?

Fatih'i ancak Hollanda'dan ozetler gosterdiklerin de goruyorum bazen - gecenlerde sagdan hucuma cok iyi cikip - iyi bir orta ile gol attirdi - fizik olarak bayagi guclu ve hizli gozuktu. GS'da direk oynamaz ama Ugur'a iyi bir alternatif olabilir - zaten Ugur varken direk oynayacak adama para harcamaya gerek yok bana gore... Muslu'yu hic seyretmedim - Fatih'den daha mi iyi?

Nuri Sahin'in bundan sonra ki duragi EPL olur gibi geliyor bana... akli varsa TR'ye gitmez. Fakat FT ondan neden yararlanmiyor anlamiyorum.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Elbette bende isterim takimda 3’er 3’er her mevkiinin super adami olsun. Kulubun mali durumunu goz onune aldiginda ve ondan evvel kaleci gibi cok onemli mevkiilere adam gerekirken santrafor bence biraz luks kalir. 3. bir santrafor olmasin demiyorum. Sadece buyuk paralar verilip alinmasin demek istiyorum. PAF’tan koysunlar bir tane veya iyi ucuza bir yedek golcu alsinlar.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Bu yıl Özer Hurmacı alınacaktı, takip edemedim bu transferdeki sıkıntı nedir? Oyuncunun performansımı itici geldi yoksa transferde anlaşmazlık mı çıktı merak ediyorum.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Transferdeki benim temel kriterim degismedi. Elimizdeki genc yetenekleri yetistirecek, gelisimlerine katkida bulunacak, kesemize uygun her turlu transfere ben varim. CL de ucuncu olup UEFA Cup a devam mi edelim yoksa CL de bir ust tura gecip sansimizi zorlayalim mi derseniz hic tartismam CL den biraz para toplayip UEFA Cup ta devam etmegi ve puan toplamayi yeglerim.

Gorgen nin listesindeki genc oyunculara Cafercan i ve kaleci Firat i ekleyin. Bu genclerin yetenekleri belli, GS in gelecegi burada yatiyor. Efendim paflar, pufler, gelisimleri yeterli degil, ne zaman adam olacaklar, daha ne kadar bekleyecegiz, vs. Bu genclerin, gunluk yada haftalik bazda degil, belli bir sure icerisinde ne oynadiklarini neler yapabildiklerini ve yeteneklerini gorduk. Sebat edip isleyeceksiniz ve sans vereceksiniz. Aydin icin bir sene once ne soyleniyordu simdi gelsin A takiminda sag acik oynar deniliyor. Ayrica ilave etmeliyim buyuk cogunlugu ciddi sakatlik donemi/cerrahi mudahele gecirip, ustune koyarak geri donduler. Goreceksiniz, gelisimleri gozle gorulur bir icerikte devam edecek.

08-09 da buyuk bir ihtimal hepsi yine kiraya verilecek. Dogru olanida bu. Ama yurt disindan fahis fiyata sadece sag bek almak icin sag bek alacaksak hic gerek yok, koyun Ugur Ucar ve Ates i kadroya, 08-09 u gotururler.

Iyi bir santrafor bence yeni stadin yapimi ile birlikte gelecek. O finansal yuku GS in su zaman diliminde karsilamasi bence soz konusu degil. 50,000 seyirci kapasiteli, duzgun bir stadin olur, kombineni satarsin taraftari tribune cekmek icin iyi bir striker alirsin.

Skoru direkt etkileyen iki temel tastan biri kaleci digeri striker ise, birini digerinin ucte bir, dortte bir fiyata mal edebiliyorsam pek dusunmege gerek yok. Ben genclere daha cok onem veren yeni bir Lucesu, ve tecrubesi, bilgisi, durusu ile takimdaki kalecilere yeni bir heyecan, daha verimli bir ogrenme, calisma sureci getirecek yeni bir Taffarel ariyorum.

Yasi basi yuzunden Kahn olsun Canizares olsun elestirilir. Gol yemeyecek, hata yapmayacak diye bir durum soz konusu degil. Ben tecrubeli bir kaleci ve ayagi top yapan bir stoperin takima buyuk katki yapacagini dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bir kere kaleci kesin alinacak ve de yabanci olacak.
Bence onemli transfer bu.

Sonra santrafor geliyor.Aziz Yildirimin (Mecnun Odyakmazin GS macindan evvel FB klubune gelmesinin altinda bir sey aranmamasi ile ilgili olarak) bizzat soyledigi '' Mehmet Yildirim Ultraslanlara seneye GS'deyim, demis. Simdi biz bunuda birsey yoracagiz? Tabii ki hayir'' mealindeki laftan anliyoruz ki gelme ihtimali var. Zaten Mehmet Yildizin GS'ye kisisel tercih olarak GS'ye yakin oldugu soylenir. Gokhan Unalin durumu yilan hikayesi. Kayseri ve Hurma direniyor, dusmanliga vardirdilar bu isi ama eger 26 yas+3 yil+ son yil parasi kadar bonservis hikayesi uygulanabilirse ,
sirf bagirttira bagirttira Hurmanin elinden almak iyi olabilir. Umit Karan hayatinin son transferini yapip ailesinin yaninan (Berlin)Almanyaya gitmek isteyebilir.
Ayrica forvet icin Cafercan parlamaya basladi. Necati Ates donecek ama ben istemiyorum.
Birde tabii benim begendigim Sinan Kaloglu var.

Sag bek yedek genclerden bir(Ates, , erkan vs.), ve de halliceden 2.ligten veya 1.ligten bonservissiz yedek almak isteyebilirler. Yabanci almaya gerek yok.

Ben Bouzidin tutulmasindan yanayim cunku boylu ve sert solak stoper (Servet)formasyonun en yakin yedegi Servet taklidi Bouzid'tir. Bence 6+1 'in +1'i icin iyi bir aday. Yabancilardan Carusca , Barusso ve Song gidici.Yerlilerden Sabri gider, Hakan Sukur birakir veya azaltir(evet kendi elinde klubun degil).Emre Asikin sozlesmesi devam ediyor ve 1 yili var. Cok severim ama yedek icin bile yasli ve agir.

Mevcut kadroya ancak 3 yabanci alinirsa sifatindaki sol kanat/forvet gerisi Arda/Lincoln tipini yedekleyecek biri lazim . Cafercan +Aydin olsa bile bu mevkiye istikbal vaadeden bir yabanci almak mantikli olur. Kartaldan Yaser diye bir acik almislar galiba.

Ben cok hayati olarak on libero daha dogrusu oyunun 2 yonunu oynayan mevkii icin 2 super adam olmasina ragmen gende 3. yabanci icin stoper ve On libero arasinda muallakta kalirim. Eger yedeklemek icin Mehmet Guven kalirsa , stoperi yabanci ile yedeklensin. Selcuk Inan gelirse on libero mevkiini yedeklemek icin gayet iyi olur.

Alttan gelenlerde bence Mehmet Duz, kaleci Firat ve benim favorim sol acik Semih vede ya tutarsa deyip Cem Sultan sezon basi antrenmanlara cikmali.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Bir cok forum takipcilerinin isyan edecegini bilerek

ADNAN BEYLER HASAN SAS'I TAKIMDA TUTUN!!

Buyrun :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Marsan wrote:Bir cok forum takipcilerinin isyan edecegini bilerek

ADNAN BEYLER HASAN SAS'I TAKIMDA TUTUN!!

Buyrun :lol:
Kim isyan ediyormuş? Asıl Haso giderse isyanı gör sen :D
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Alpay Dedeoglu wrote: Ben cok hayati olarak on libero daha dogrusu oyunun 2 yonunu oynayan mevkii icin 2 super adam olmasina ragmen gende 3. yabanci icin stoper ve On libero arasinda muallakta kalirim.
Linderoth ve Topaldan bahsediyorsun degilmi Alpay abi.
Seckin Tascioglu

Post by Seckin Tascioglu »

Mehmet Gorgen wrote:
Mert Tokman wrote:
1- kaleci bence de kesin alinacak - Issakson hala gundemde galiba hatta bir yabanci, bir yerli (ozellikle Ufuk) alip Orkun ve Aykut'un ikisi birden gidebilir
2- bu sag/sol acik bu senenin en onemli transferi - ben hala Giuly'i cok istiyorum
3- Bir senelik kontrati kalmis adama insallah tonla para vermezler - Gokhan'i pek istemiyorum acikcasi --- Umit ve Nonda'nin ikisini birden kesebilecek bir adami bulursak yeni bir forvete deger ama elde ki butce ile oyle birini bulmak cok cok zor gorunuyor bana.
4- Butun yollar Onder ile Fatih Sonkaya'ya cikiyor - baska var mi?
5- Onder olursa arti bir stopere gerek yok bence - Emre, Servet, Onder, Balta goturur bizi...
6- Ozer veya Selcuk gibi mi yoksa daha da mi genc?
onder Turacı FK moskova takımıyla sözleşme imzaladı. Fatih sonkaya Roda takımında devamlı yedek. Hollanda da Muslu nalbantoğlu var. Nec Nijmegen'de sağ bek oynuyor.

Benim tahminim 19-20 yaşında yerli genç bir oyuncu alacaklar.Büyük ihtimal Bank asya 1.lig takımlarından alınacak.

Bence de kanada Giuly alınırsa süper olur.Ayrıca Nuri Şahin gibi bir eleman alınırsa da çok faydası olur. Oyunu her iki yönlü de iyi oynayabiliyor.
Mehmet abi, yanilmiyorsam Nalbantoglu Kayseri ile anlasmisti gectigimiz haftalarda diye haberlerini okumustum.
Fenerbahcenin ve Besiktasin hayallerinin bittigi yerde, Galatasarayin gercekleri baslar.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Diger bir topikte Izzet Kilic kaleci konusunda Bolton Wanderer kalecisi Jaaskelainen i oneriyor. 08-09 topigine not dusmek amaciyla bu eleman ile ilgili genel bilgi:

wikipedia dan:

His 300th appearance came against Liverpool F.C. on January 1, 2007.

On May 13 2007, Jussi was named BWFC "Player Of The Year Award" and also "Players' Player Of The Year Award" after helping Bolton secure a UEFA Cup spot for only the second time in their history.[1]

Many fans think he has played his last match for the club as he has refused to sign a new contract, he apparently requested around £45,000 a week which would make him one of the highest paid players in the clubs history, if not the highest. Many have speculated that the reason he wishes to leave is to win a major trophy before he retires, something which is not likely to happen if Bolton Wanderers are relegated from the Premiership.

BBC den:
Bolton keeper Jussi Jaaskelainen will miss the rest of the season because of a back problem picked up in the warm-up against Sporting Lisbon on 6 March.

It means the Finn, 32, may have played his last game for Bolton as he is out of contract at the end of the season.

Trotters boss Gary Megson, who is using Ali Al Habsi as cover in goal, told the club website: "Jussi needs six weeks of rest to try to resolve this problem.

"He needs some form of surgery. Either way, his season is over."
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Alpay Dedeoglu wrote: Ben cok hayati olarak on libero daha dogrusu oyunun 2 yonunu oynayan mevkii icin 2 super adam olmasina ragmen gende 3. yabanci icin stoper ve On libero arasinda muallakta kalirim.
Öncelikle selamlar uzuuun süren bir aradan sonra foruma tekrar yazıyorum(hatırlamayanlar için "ateşli ayhan savunucusu yasin" :D ) Belki inanmayacaksınız ama burda yazmayı özlemişim.

Galatasarayımızın bu seneki şampiyonluğu gerçekten benim için büyük sürpriz oldu. Sezon başında ortaya koyduğu ofansif futbol beni ümitlendirmişti ( tabii ki Lincoln'ün performansıyla beraber ) fakat işler umduğumuz gibi gitmedi çok sayıda sakat verdik ve üzerine Feldkamp'ın anlam veremediğim oyuncu seçimleri sonucu hem ligde hemde uefa'da çok kötü oynadık ( hele uefa grubundaki maçlar faciaydı ).Yönetimin son Feldkamp hamlesi ( veya kendi istifası ) takımın üzerindeki ölü toprağını attı ve oyuncular ekstra efor sarfederek( özellikle fb maçında) şampiyonluğu avucumuzun içine kadar getirdiler artık bundan sonra bırakmazlar ( Fb'nin denizli maçına dönmez inşallah :D )

Arkadaşımızdan alıntı yapmamın sebebi ise önliberoları sayarken Ayhan'dan bahsetmemesi .Son Sivas maçında olağanüstüydü tam bir maestro gibi takımı yönetti, pas alışverişlerini sağladı bir de üstüne kaymak gibi bir gol attı daha ne yapsın bu adam bu taraftarın gözüne girmek için anlamıyorum yani el insaf !! :D

Sevgilerimle !!
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Yasin Gürel wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:
Sevgilerimle !!
Ben Ayhan hakkimda yorum yapmadim. Ama galiba son damla olmusum ister istemez poll bile acilmis.:D

Sahsi fikrim ise, ayhan; okan gibi emre gibi 4 1 2 1 2 nin sag ve solu icin bicilmis kaftandir. Ileri geri iyi oynar, oyun kurar zekidir tecrubelidir, ilk gerets doneminde burda oynamis ve cok basarili olmustur. Onun yerine arda girince. ic orta saha olmadigi icin arda, denge bozulmustur.

Kendi fikrim on libero mevkinde hem ofansif hem defansif linderothun daha iyi oldugudur. Bana kalsa gs orta sahasi.

-----------------Linderoth------------------

--------topal-------------------ayhan--------

----- lincoln------------------------arda------------

olurdu.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Ayhanla ilgili obur forumda bu notu gordum, gobegim catladi ben nasil atlamisim da cevap vermemisim diye. Bir basliktan obur baslik quote copy paste oldugunu sonra anladim.

''Hayir Carusca ve Sabriyi kastetmistim'' dermisim vede HAsan Tezcanla Ozan beni forumdan atarmis mesela. Gerci Hasan tarafindan atilmak icin Umit Karanida dahil etmem lazim.

Evet Linderoth ve Mehmet Topali kastetmistim. Omurganin ortasi egrisi dogrusuna denk gelip cok saglam oldu. Bu saglamligi kalici sisteme dokebilmek icin uzun lig ve Avrupa maratonunuda goz onune alarak en az saglam 2 kisiyle yedeklemeliyiz ki buda Ayhan haric. Tek endisem 2 super on liberoyu oynatacagiz diye ofanstan taviz verip daha alan paylasmali sevimsiz futbola donup kapanan Anadolu takimlarina aptal puanlar kaptirmamiz olur.(Evet Ozan sana yonelik satirlar birseyler soyle, senin damarina basmak icin yaziyorum)
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Oh, artık rahatlıkla bu başlık altına yazabilirim.

Takımın sağlam bir omurgası var. Kesinlikle fazla transfer yapılmamalı.
Öncelikle Aydın gibi iyi gelişim gösteren gençler geri gelmeli. Bunlara ilave
bir kaleci, bir sağbek ve bir forvet dışında transfere gerek yok.

Defans: Tek eksik sağ bek gibi duruyor. Keşke Önder Turacı alınabilse.
Önder gerektiğinde göbektede oynayabilir. Bouzid Emre ve Servet'in
yedeği olarak tutulabilir. Solda H. Balta ve Volkan'ın daha iyi olacaklarını
düşünüyorum. Gençlerden Anıl'da alternatif olarak kadroda tutulabilir.

Orta saha en sorunsuz bölgemiz: Linderoth, M. Topal, Arda, Ayhan,
Lincoln, Barış, Serkan, M. Güven, kalırsa Sabri. Gerektiğinde H. Balta
yada Volkan ortanın solunda oynayabilir. Aydın kesinlikle geri gelmeli.
Sağ kanatta bu sene çok başarılı olacağını düşünüyorum.

Forvet: Hakan'ın ayrılacağını düşünürsek, şu an elimizde Nonda ve Ümit
var. Bu bölgeye Hakan benzeri yırtıcı bir forvet şart.

Tabii teknik direktör seçimi çok önemli. Şu an elimizde oturmuş bir takım
var. Kimin nerede nasıl oynayacağı belli. Yeni gelecek hocanın taşlarla çok
oynamaması gerekli. Lucescu Fatih terim sonrası işleyen takımı bozmayıp
büyük başarılara imza attı. Fatih Terim ise Lucescu sonrası takımı allak
bullak etti, toparlanmamız ne kadar uzun sürdü.

Aslında Cevat Güler ile devam edebilirmiyiz diye de düşünmüyor değil
insan. Yeni gelecek hocanın takımı tanıması, yapacağı yeni denemeleri
düşündükçe biraz korkuyorum. Real Madrid'de yaşanan Del Bosque
olayına benzer bir şey neden olmasın.

Ali Kaya
Post Reply