15.hafta :FENERBAHCE - GALATASARAY 2-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:Yıllar önce, 7 kişi kaldığımız maçta da enayiliklerinden ötürü ikinci golü atamamışlardı.
...
Bakma sen yukardaki bu konu icin cikan patirdiya. Enayilik filan degildi. Adamlar da boyle GS sapir sapir budaninca ki (Ali Aydin'a filan fatura cikariyor degilim. O gun ben de olsam atardim o atilanlari. O da onu yapti) tirsidilar. Yolda katliam gibi kaza goren surucunun yavaslamasi ve hiz kesmesi gibi. Arkasinda biz sizden 7 kisi iken gol yemedik 11 kisi oynasaydik gorurdunuz gibi GS'lilarin sanki 3 puan icin 1-0 ya da 7-0 fark edermis gibi boburlenmeleri o gun oynayan FB'li futbolcularla taraftarlari iyice kizdirdi. Sonrasi malum. Ertesi sene alip aparacak cekip koparacak diye getirilen Terim ile Kasim' in 6'sinda ayni sahada GS'ya eksik meksik diye bakmadan rezil rusva ettiler. Gerci onlardan da macin kahramani olan "Genc E$ek" atildi idi. Ama Emre Asik ben atilmazsam olmaz dedigi icin yine GS eksik oynadi.

Yukarda senin enayilikleri yuzunden dedigin o mactan sonra neden daha fazla gol cikaramadiklarini GS'yin boyle eksik kalmasi bizi de negatif yonde etkiledi ve konsantrasyonumuzu tamamen kaybettik diyerek aciklayan Serhat, 6-0 dan sonra verdigi demecte "3-0 olunca seyirci bes bes diye bagirarak once bes istedi. 5.den sonra 10, 10 diye bagirarak durmamizi istemediler. Altinciyi attik ama gerisi icin zaman yetmedi" diye dalgasini da gecti.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Dec 09, 2007 8:16 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Bu macta cok basit bir kuralı uygulayacaktık yani geriyi ve orta sahayı sağlam tutan rakibi önde basan dinamik bir futbol, ama Kalli rakip kim olursa olsun topa hükmet istediği için ve çıkardığı kadroda da bu sıkıntılar olduğu için kazanamadı.. Yenilen 2 golde yine karambolden birazda şans topları, Daha uygun pozisyonda Şaban Nonda topu gevelemeyip arkadaşına verse maç berabere gelebilirdi.

Sonuç olarak GS'ın gelecek senelerinin kadrosunda ciddi sıkıntılar var yetenekleri sınırlı bir Orhan Ak Cihan haspolatlı yığınıyla önümüzdeki 4-5 seneyi geçireceğiz gibi gözüküyor, aldığımız yeni oyuncuların sakatlanıp oynamayacaklarını Kalli'nin cins bir kadroyla maça çıkacağını yaklaşık 2 hafta önce aklımdan geçirmiştim bu sabahta kadroyu bilmeden FB'nin maçı rahatça kazanacağını düşündüm, Futbol alimi yada sihirbaz değilim zannedersem bu takımın rutinine kötü alışmışım..

Saygılar
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Aslinda ne desek bos. Adamlar her zaman bizi SS'de yeniyor. Ne hoca ne takim ne de baska birsey. Psikolojik bir durum bu. BJK bunlari nasil orda kalede Pancu ile bile yendilerse (son mac haric, belki FB bu durumu kirmis olabilir) bizimde bunlara karsi orda garip bir durum var. Onumuze bakip son maclari alip ilk yariyi en kotu 2. sirada bitirmemiz lazim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Meshur istanbul trafiğinde 2,40 saatimi köprüde yediğimden maçin 1. yarısını kaçırdım. Ancak 47. dakikaya yetişebildim.

Bir fener klasiği olarak müthiş baskı altında ilk golü bulmaları zaman almadı. Tecrübesiz, çok genç ve eksik olan GS oyuncuları tam beklediğim gibi oynadı. Onları bu konuda suçlamıyorumda. Lincoln, linderoth, hasan ve ayhanı türkiye liginde hangi takımın orta sahası olarak oynatsanız, 51% oldukları takımı şampiyon yapar. Tabi hayallerinizdeki futbolla gs deki değil. Bunları GS den aldığınızda manzara düne dönüşüyor.

Ben golleri sağdan beklerken iki ağır balta&yaman beni yanılttı. Maşallah volkan yaman topaç gibi olmuş, yerinden oynamıyor. Oysaki ne ümit vermişti bize.

İlk yarı radyodan takip ettiğim kadarı ile yenik durumda ama çok koşan ve mücadele eden bis GS DINLEDIM. 2. yarı ise kabus gibi geldi. GS adına söylenecek hiç bir şey yok. Herhalde futbolcular konsantrasyonlarını iyice kaybetti 2. gol sonrası.

Fener, son derece akılcı ve kendini yıpratmadan topunu oynadı. Oyle yada böyle pozisyona giriyor ve en azından bunlardan 1 tanesini değerlendiriyor. İlk golu bulduktan sonra kendilerini hiç kasmıyor, fanteziyide girmiyorlar ve maçı da rahat kopartıyorlar. Burada en büyük kazançları adamların sakat vermemesi.

GS gün geçtikçe takım olacak ama burada ne köy ne kasaba olacak bazı futbolcularla ne kadar ne olur bilemem. Aksayan yerlere alternatif üretmek lazım. Lakin bir anda tüm takımı değiştirince takım oyunu ortaya çıkması cooookk zaman alıyor.

Bu maçta Song cezalı duruma düştü. Yokluğu bakalım haftaya farkedilecek mi?

Takımımızın bu mağlubiyet sonrası çok etkileneceğini sanmıyorum.

Umarım daha fazla sakat vermeyiz. Bu arada barışda sakatlandı galiba?

Fenerbahçenin güzel oyununu ve sadece centilmence takımını destekleyen taraftarını tebrik ederiz.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Ikinci yarinin basinda ne degisti anlamadim , birtek Ugur Boral degisti, ama ikili mucadelelerin hemen hepsini verdik. Ikinci yarinin son 10 dakikasi degil hepsinde FB 10 ki olsa yine gol atamazdi takim.

Galatasaray'in yenilmesinden cok SS deki son senelerde direncsiz mac cikarmasi rahatsiz ediyor. Bunu hocalar nasil motive edemiyor anlamak mumkin degil. Bugun Hakan Balta, Volkan, Serkan, Baris, Arda, Sabri kotu idiler.Ikisi toparlasa takim bugunku goruntu verip taraftarlarini uzmezdi. Bir tarafta mac strejesini iki hafta oncden yapan oyuncular, bir yanda hesabini kitabini bilmeyen, kendi kendine deliren Hasan, ust uste iki macta gormedigimiz Lincoln, Linderoth. Yabancilarin kaprisi zarti zurtu bir yana Turk oyunculardan SS maclarinda kisilikli oyun beklemek zor olmamali.
Kemal Bakircioglu
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bunu ben de gazete okudum Gorkem ama bana nedense inandirici gelmiyor. Bunu nasil olcuyorlar? Atmadiklarini ne biliyoruz ve bunu nasil kontrol edebiliriz?

Iki, bu olcum dogru olsa bile fikir verir mi? 2.golu yemeden hemen once Lig Tv istatistigine gore, topla oynama orani % 53 - % 47 GS lehineydi. Ama gol pozisyonu adedi 0-5 falan FB lehine olmasi lazimdi.

Ben onu bun anlamam. Alex'i sert markajla tutsaydik bu is bitmisti. Son 10 yenilgimizin hepsinin sebebi bu kadar basittir.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Gercekler hayalleri kenara itmis, ustunden bir gun gecmis, maca bakalim.

GS'in SS'da puan almasi hatta iyi oynamasi icin dahi sahaya iyi bir kadro ile cikmasi lazim. Dun gozuken GS'da Lincoln, Linderoth, Ayhan, Hasan yokken, golculerin de hali bu iken birakin SS'da FB'yi, Buyuksehir Belediye'ye bile rahat mac oynayamayiz.

Bunun en onemli sebebi FB'nin kadrosunun kaliteli olmasi. Biz de sezona iyi baslayan Volkan Yaman ve yeni tansfer Hakan Balta son derece vasat oynadilar, belki de bundan iyisi olmayacak kadar vasat adamlar. FB'de solda Roberto Carlos ve Ugur oynuyor, kenardan sonradan Vederson oyuna giriyor. Bizim sagimiz Ugur ve Baris onlar Gokhan Gonul, Deivid gibi oynadilar, kenarda Appiah var.

Bu arada sevgili Ufuk, Alex'i tutmak o kadar kolay olsa inan herkes yapar. Alex son derece zeki bir oyuncu ve tekrar ediyorum, Hagi sonrasi Turkiye'ye gelen en iyi yabanci. Anadolu takimlari FB'den (sadece) Alex'i tuttuklari icin degil, FB'li oyunculari bu maclara motive edemedigi icin puan kaybediyor.

Simdi kimsenin begenmedigi Zico gecen hafta Alex'i oynatmadi ama 3 puan kapti. Biz ise Lincoln ile maca basladik, hem Lincol'u sakatliga kaybedip hem de 90+2de gol atip bir puani guc bela aldik.

Hincal'in futboldan anlamadigi defalarca goruldugu gibi bir kez daha goruldu. Iyi takimlara karsi oynarken maclar kaliteli oyuncular, iyi oynayinca kazaniliyor. Lincolnsuz iyi olduk falan dedi, dun gorduk ne oldugumuzu. Saglam bir lincoln oynayabilse farkli olabilirdi.

Neyse, Sivas lider, bir araba puan avantaji da (ki bir kismi fiksturdendi herhalde) eridi. Ya hocanin disiplin sevdasindan ya cok sakatliga meyilli olmasindan en onemli oyuncumuzu 17 haftanin yarisinda izlersek ne ala. Necati ve Kabze yollandi, Serkan golcu degil, Hakan da artik degil, Nonda da zannettigimiz gibi yildiz falan degil. Karan formda olursa ne ala, o da bir mac formda uc dort mac degil.

Dunku mac 3 gun 3 gece oynansa GS gol atabilir miydi?

Dun bir avantajimiz vardi, FB'nin saldiracak olmasi. Bu mac ilerledikce bizim icin avantaj olur. Tabii ne zaman, buyuk bir acele ile 5 dakikada gol yemezsen. Bunu bir tek FB'den yesek eywallah, ama son zamanlarda kimle oynasak bize ilk golu atmasi 15 dakika maksimum, hocaya birilerinin sormasi lazim, nedir bu her maca gol yiyerek basliyoruz diye.

Neyse, haftaya Sivas'i yenersek ilk yariyi lider bitiririz, onemli avantaj kaybetmis olsak da. UEFA'dan elenecegiz gibi duruyor. Normal bir yerde bu kadro ile or gruptan elenmek hoca yollama sebebi olmali bence, ama bizde olmaz muhtemelen. Ne yapalim, seyrederiz. Sampiyonluk umidi bahara kalir, bizim kadar FB ve BJK'in formuna da bagli tabii, ama Lincoln ve Linderoth'tan verim alamazsak o da zor.

Dunku macin pozitif tarafi yine bir 6-7 rezaleti olmamasiydi. Biz bu kalli'yi neden getirmistik sahi?

FB'ye camia olarak tebrikler ve tesekkurler. hem oynadiklar futbol, hem de seyircileri, stadlari ve organizasyonlari guzeldi. CSKA maci oncesinde de iyi moral olmustur saniyorum. Bizim de bu sene Turk takimlarinin Avrupa'daki basarisina katkimiz bu oldu. Sagolasin GS. :roll:

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Ali Gursel wrote: Bu arada sevgili Ufuk, Alex'i tutmak o kadar kolay olsa inan herkes yapar. Alex son derece zeki bir oyuncu ve tekrar ediyorum, Hagi sonrasi Turkiye'ye gelen en iyi yabanci.

Hincal'in futboldan anlamadigi defalarca goruldugu gibi bir kez daha goruldu. Iyi takimlara karsi oynarken maclar kaliteli oyuncular, iyi oynayinca kazaniliyor. Lincolnsuz iyi olduk falan dedi, dun gorduk ne oldugumuzu. Saglam bir lincoln oynayabilse farkli olabilirdi. Ali
Cok haklisin.

Yine de ilk golu hatirlarsak, Alex'in ne kadar rahat kosullarda, onunde gereginden fazla manevra alani kalarak, Semih'e top indirdigini gorebiliyoruz. Kastim ve beklentim, birinin Alex'e yapisip macin tamaminda etkisiz kalmasini saglamasi degildi. Ama topu aldiginda dusunmesine ve hareket etmesine 3 saniye izin vermekle 1 saniye izin vermek farklidir. Malum, futbolda iyi pas alisverisleri santimetrik faktorlere bagli ve yilda 40-45 golde parmagi olan birine bu kadar genis zaman taninmamasi zorunluluktu.

Hincal artik maclari da, Etiler Ortakoy trafigi gibi 2,5 kliseyle yorumluyor. Bu bir tarafa, Lincoln alindiysa ve 12 kusur milyon Euro para gomulduyse, onu bagirta cagirta bu maclara cikartmak lazim. UEFA'da en dandik grupta elen, FB'ye madara ol, bu adamlar niye geldi? Hasan Kabze veya Ilic kalsaydi sonuc daha mi beter olurdu?

Ben gecen hafta, Lincoln'un sakatlik bahanesi ile bu maci asacagini dusunuyordum. Simdi de Noel ayagina Brezilya'ya kacacagini saniyorum.

Ve hala Kalli'yi elestiremiyorum. Olanlarin hepsi yonetici basiretsizligi. Ribery vakasinda oldugu gibi, iyi oyuncu almayi yoneticilik zannediyorlar. O yoneticiligin sadece bir parcasi. Yoneticilikte asil maharet, iyi oyuncudan istikrarli faydalanmak ve onun degerini arttirarak gunun birinde kar etmektir.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ali Gursel wrote: Bunun en onemli sebebi FB'nin kadrosunun kaliteli olmasi. Biz de sezona iyi baslayan Volkan Yaman ve yeni tansfer Hakan Balta son derece vasat oynadilar, belki de bundan iyisi olmayacak kadar vasat adamlar. FB'de solda Roberto Carlos ve Ugur oynuyor...
Ali
Ali abi, Volkan , Hakan bundan iyisi olamayacak kadar vasat demissin. Dun maci izlemedim, belki sen haklisindir, ama zamaninda Hakan Unsal ve Ergun de cok vasattilar, Hakan'in ortalari taca gidiyordu, Ergun de kiz gibi oynuyordu, bir sekilde ortamlarini buldular ve cok basarili oldular. Elimizdekiler en iyi Turk sol kanat oyunculari, biraz daha sabirli olmamiz lazim. Belki de Hagi gibi onlari oynatacak bir Lincoln lazim, ama o en buyuk hayal kirikligi oldu bu sezon.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote: Hasan Kabze veya Ilic kalsaydi sonuc daha mi beter olurdu?
Suna Gerets'i de ekle. :D

Yoneticilik konularina girmiyorum.

Sevgili Murat, bu tam yazdigim, boldlu kisim da onemli:
Biz de sezona iyi baslayan Volkan Yaman ve yeni tansfer Hakan Balta son derece vasat oynadilar, belki de bundan iyisi olmayacak kadar vasat adamlar.
Yani belki dedim, tabii bu kadar erken adam silinmemeli, iyi de olabilirler, ama Hakan Unsal kadar olacaginin garantisi de yok.
Ufuk Sezekkaplan

Tolga Girici wrote:Ali abi, Volkan , Hakan bundan iyisi olamayacak kadar vasat demissin. Dun maci izlemedim, belki sen haklisindir, ama zamaninda Hakan Unsal ve Ergun de cok vasattilar, Hakan'in ortalari taca gidiyordu, Ergun de kiz gibi oynuyordu, bir sekilde ortamlarini buldular ve cok basarili oldular. Elimizdekiler en iyi Turk sol kanat oyunculari, biraz daha sabirli olmamiz lazim. Belki de Hagi gibi onlari oynatacak bir Lincoln lazim, ama o en buyuk hayal kirikligi oldu bu sezon.
Sadece Hagi degil, iskelet kadro da mukemmeldi. Taffarel, Filipescu, Popescu, Hagi, Hakan Sukur ve bir donem Adrian Illie. Ki Ergun Penpe de GB'den geldiginde milli takim oyuncusuydu. Hakan Unsal Karabukten, Davala Diyarbakir'dan, Osman Samsunspor'dan gelmislerdi ve dediginiz gibi orta yapmayi bilmiyorlardi. Ama bugun o iskelet yok, model alabilecekleri 1 oyuncu bile yok. Bununla birlikte Hakan Balta ve Volkan cok sakin oyuncular ve zamanla cok basarili olacaklar.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Görkem KIRGIZ wrote:Hele bakın bir çok koşan Galatasaray'a. Hakem Fırat Aydınus'u da transfer etsek fena olmazmış, koşan genç Galatasaray'ımıza. :)

FENERBAHÇE
OYUNCU....METRE....YÜZDE
Mehmet Aurelio 10252 %13
Selçuk Sahin 8896 %11
Gökhan Gönül 8401 %10
Roberto Carlos 7760 %9
Alex De Souza 7224 %9
Semih Şentürk 7012 %8
Diego Lugano 6727 %8
Deivid De Souza 5782 %7
Uğur Boral 5013 %6
Gökcek Vederson 4897 %6
Edu Dracena 3915 %5
Mateja Kezman 1955 %2
Colin
Kazım 155 %0

GALATASARAY
OYUNCU....METRE....YÜZDE
Rigobert Song 8688 %11
Uğur Uçar 8366 %11
Shabani Nonda 7870 %10
Hakan Kadir Balta 7813 %10
Serkan Çalık 7725 %10
Servet Çetin 6958 %9
Barış Özbek 6871 %9
Sabri Sarıoğlu 6096 %8
Arda Turan 5951 %7
Volkan Yaman 5331 %7
Ümit Karan 2584 %3
Hakan Şükür 922 %1
Mehmet Topal 831 %1

HAKEM
Fırat Aydınus 6998 metre
Hesabi soyle yapin. Dun FB takimda oyunda olan degisen 8 tane yabanci oyuncu vardi ( sonradan vatandas beni baglamaz) , bizim takimda 2 tane yabanci. Lincoln, Lideroth sakatti oynamadi, peki niye takkm bu kadar eksik gedikken baska bir yabanci oyuncumuz olmaz.

Detaya girmeden ortalama bir hesap , GS' de oynayan yabanci oyunculardan Song ( 1) , Lincoln & Lideroth (1), Nonda & Carrusca & Ismail (1) , dakikalarini toplasan belki 3 oyuncu zamani eder.

FB'de bu durum Alex (1), Carlos ( 1), Edu (1), Lugu ( 1) , Mehmet ( 1) , Deivid (1), Gokcek & Kezman (1), Colin & Appiah ( 1) , 8 oyun zamani.

Yabanci oyuncularindan aldigin verim nerede ise 1 'e 2 , 1'e 3 . Bu yenilgiyi teknik hocaya cikarmak yanlis. Bu hocadan cok yoneticilerin basiretsizligi. Iyi sonuclarda kredilerini medyaya cikip istiyorlar ama kotu sonuclarida ustlenmeliler. Sezgin, bana bastan genc takimla 1 puan onde oluruz deseler herkes cok sevinirdi demek cocuk kandirmak gibi birsey. Siradan bir takim degilsinki liderlige seviniceksin.

Buna karsilik Uslu'nun FB'nin Anadolu temsil ediyoruz demesi ayri bir espri konusu. Kimse demez mi dunki macta takiminda oynayan 3 tane bu memlekette dogan oyuncun var, sen yine Anadolu'yu temsil et. Maalesef kendisi FB'de onemli bir yonetici , kapasite ile secmiyorlar demek.

Onumuzdeki iki hafta onemli. Su UEFA yi atlatabilirsek , onumuz yinede acik diye dusunuyorum.
Kemal Bakircioglu
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

*Az daha Kamyon carpiyordu.
*Allah'tan emniyet kemeri (ORKUN) takili idi.
*Artik Orkun'u elestirmeyecegim
*Bu kredi O'na 10 (On) sene yeter
*Cunku 10 (on) yiyecektik.
*UEFA kupasini unutturacak bir skor ile karsi karsiya idik.
*Skoru 2-0 da tutan tum oyuncularimizi kutluyorum
*Bence BAKIRKOY sahiline heykellerinin dikilmesi lazim
*Ne yazik ki yazliktan hemserim Profesor Tankut OKTEM'i bir trafik MANYAGINA kurban verdik hafta sonuna dogru, heykellerini yapacak adam da kalmadi.

*Ama oncelikle rakibimiz Fenerbahce'yi sevgili Savas ve Yigit'in sahsinda kutluyorum.En buyuk en ezeli rakibini yillarca ezerek mahkum edip yenmek kolay is degil.

*Ezeli rakibini hic beklenmedik bir bransta BASKETBOL'da 88-77 yenen Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbaol takimimizi cani gonulden kutlarim.

SON OLARAK (GUNUN SAKA ILE KARISIK MESAJI),

*Semih'in gizli bir Galatasaray sempatizani oldugunu dusunuyorum :)

SON OLARAK (HAYATIMDAKI EN CIDDI MESAJLARIMDAN BIRI),
Hepimize BUYUK gecmis olsun.Bence yeni yonetime aday olacak sahislar yavas yavas seneye hangi TD ile anlasacaklarini dusunseler iyi olur.
TRUST GALATASARAY
MGC
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Yenilginin baş sorumlusu Feldkamp idi bence.Güçlü rakiplere karşı
4-3-3 (4-1-2-1-2) dizilimi problem yaratıyor.Hele bir de bu dizilimin en önemli taşları Linderoth ve Lincoln kadroda yok iken, Sabriyi ön libero yapınca durum bu oluyor.Arda,stoperlerin arasında kaybolmamayı daha tam öğrenemedi, çizgiye yakın oynadığında markajdan kurtulup,bildiğimiz Arda gibi oynayabiliyor.

4-4-2 diziliminde sahaya çıksaydık, orta 4'ün ortasında M.Topal,M.Güven çift ön libero gibi oynasa, Arda solda,Barış sağda ilerde Nonda ve herhangibiri (Hakan,Ümit veya Serkan) oynatılsaydı,durum çok daha farklı olabilirdi.

*Lincoln'den ciddi soğumaya başladım,umarım böyle devam etmez...
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Sahaya cikan kadro'nun FB macini kazanmasi beklenmezdi zaten. Yenilerin hicbiri kotu topcu degil bence ama bu formayi kaldirmalari ve bunun otesinde Kadikoy'de Fener'e kafa tutabilmeleri icin daha 40 firin ekmek yemeleri lazim.

Iki takimin oyun duzenine baktik gorduk bize top geldiginde adamimizin uzerine 4 kisi birden coktuler bogulduk. Bilmem siz ne dusunuyorsunuz ama bir mac seyrederken beni en cok sinirlendiren seylerden bir tanesi agir markaj altinda olan adama pas verilmeye calisilmasi. Top kayiplarimizin her macta cogu bundan. Kayseri de yedigimiz gol. Lincol'un uzerinde en az 4 kayserili topcu var hala gidip ona veriyor. Son macta ikinci golun nedeni: Song verdi ver kac yapmak icin bizimkine (tepesine 3 adam binmis). Cikti ileriye bekliyor; gelmedi de geriye. Topu verdigi adam da kaptirdi haliyle al sana bir uzun top: Faul + sari kart , serbest vurus ve gol. Ezbercilik ve oyunu okuyamama. Vucut var ama beyin yok.

Son macta oyun sistemi, kalite farki, kadro oturmuslugu vs vs. bir ton neden atildi. Nereden bakarsaniz heryere cekilebilir.

Yabancilardan alinacak verim zaten baska bir konu. Kapuska'yla Abuziddin devre arasi gider mi? Nasil gider, kim alir o da bir sorun. Kapi gibi sozlesmeleri de kesin vardir. Lincoln'e kizip kizmamak arasinda gidip geliyorum. Adam son macta zaten sakat cikti maca ondan sonra baska yerinden sakatlandi. Oynadigi maclara bakin: 3 kisi adami markaja almis kesip biciyorlar ondan sonra adamdan asist vs. bekleyenler var. Adam onu yapacak adam olsa her pozisyonda, zaten Barcelona'da oynar.

Linderoth cok guzel maclar cikardi. Takimi sirtladigi maclar oldu. Hayatinda Mr cektirmemis diyorlar; bir gitti pir gitti.
Nereden eselesen birsey cikiyor.

Ben bu sene olmasa da gelecek acisindan hala umutluyum. Bu sene oldukca enteresan gececek takimimiz acisindan. Hadi hayirlisi.
Post Reply