Galatasaray 2007-2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:http://www.youtube.com/watch?v=-LQ20D9kcI0

Düdüğü yiyen Haso :D
kalli hala adama bir şey öğretmeye kalkıyor bravo doğrusu.

Hasan efendi kendi gölgesine bile çalım atmaya devam ederse kulübede kendisine güzel bir bulur.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu adam kafasi ile top oynasa simdi dunya capinda unlu olurdu...

Gecen sene dogru durust bir takimimiz olmadigi icin adama kaptanlik bandi ile sahaya surunler umarim takima verdigi zararlari (takim arkadaslari ile tartismak, toplari ayagainda tutarak poziyonlari ezmek, sahada sinirli hali ile herkezi etkilemesi, hakemlere kabadayiliklar falan filan) goz onunde tutularak bu sene onu kulubede tutarak onu son 30 dakika filan oyuna surerler...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:Bu adam kafasi ile top oynasa simdi dunya capinda unlu olurdu...

Gecen sene dogru durust bir takimimiz olmadigi icin adama kaptanlik bandi ile sahaya surunler umarim takima verdigi zararlari (takim arkadaslari ile tartismak, toplari ayagainda tutarak poziyonlari ezmek, sahada sinirli hali ile herkezi etkilemesi, hakemlere kabadayiliklar falan filan) goz onunde tutularak bu sene onu kulubede tutarak onu son 30 dakika filan oyuna surerler...
Kalli dedenin iyi ki elinde gecen anlattiklari cinsten bastonu yokmu$. Degilse o tokur kafasini kiracakmi$ adam dayanamayip. Kalli dede her gecen gun umit veriyor. kalp krizi filan gecirmeden $u Hasan'i bir adam etse. Turk futboluna olan katikisi iki katina cikacak.

Lakers'dan "Allahim ruyalarim kabul oldu" diyerek Knicks'e gelen Coach Riley'i hatirladim birden bire. Adami dort sene icinde kuru kafaya dondurdulerdi Knicks'deki Mason/Oakley gibi hapishane kackinlari. Kendini Miami'ye dar atti idi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu sene Hasan'dan umutluyum. Etrafında kaliteli futbolcular olursa Hasan'da kendi futbolunu oynayacaktır. Sabri'yi bekte Hasan'ı sağ kanatta görmeye kendinizi hazırlayın derim :D

Adam çok duygusal, tribünlerden kolay etkileniyor. Belki 5 maçlık ceza Hasan açısından da faydalı olur :D
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Her sene bir umitle bekledigimiz ama genelde sonu beklendigi gibi olmayan gun yeniden geldi. Kisacasi "Forma lansmani gunu". Bu aksam saat 8'de yeni sezon formalari taraftarin begenisine sunuluyor.

"Kalamış Tesisleri'nin açılışı ve Galatasaray Futbol Takımı'nın 2007-2008 Sezonu forma lansmanı 3 Temmuz 2007 Salı akşamı yapılacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü
İletişim Koordinatörlüğü"
Tan Erten
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Feldkamp'dan Hasan Şaş'a mesaj...
DHA

G.Saray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp sabah antrenmanı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Günün ilk antrenmanında sadece üç kaleci Aykut, Orkun ve Fırat ile ilgilenen Feldkamp bunu şöyle açıkladı:
" Bugün onları daha da yakından tanımak için onlarla daha fazla beraber oldum. Bir kalecinin sahip olması gereken standart hareketler var onları yakından görmek istedim" Feldkamp antrenman sonrasında üç kaleciyi birden aynı anda kaleye geçirip futbolcularına penaltı attırdı. Bu arada tecrübeli teknik adam bir oyuncunun "Hocam biz bir kaleciye bile atamıyoruz, 3 kaleciye nasıl atacağız şeklindeki" çıkışına çok güldüğünü söyledi.
Alman hoca, Hasan Şaş'a bir gün önceki antrenmanda düdük fırlatmasını ise şöyle yorumladı:
"Dünkü çalışmada Hasan şov için oynadı. İki kaleci var. iki kaleci yerde. Orada gol atması gerekiyor ama hala çalım atıyor. Bizim şov için oynayacak arkadaşlara ihtiyacımız yok. Hasan maçlarda böyle oynamayacak zaten. Oynarsa ise kadroda olmayacak" diyerek yıldız oyuncuya çok ciddi bir mesaj gönderdi.
Feldkamp, transferle ilgili sorulara ise "Bundan sonra transfer ile ilgili konuşmayacağım. Bu konuyu 4-5 gün önce kapattık kampa 28-29 kişilik kadro ile gitmeyi hedefliyoruz. Perşembe karar vereceğiz. Burada önemli olan gönderdiğimiz oyunculara karar verdiğimiz zaman üzülmemeliyiz. Bunda gayemiz kim hakediyorsa o kalsın." Bu arada Tomas ve Song 'un gönderileceğine dair haberlere karşı ise şu açıklamayı getirdi.
"Song bugün geldi. ilk çalışmasını yaptı. Fazla bir şey diyemeyeceğim. Tomas ilk günden beri gayet iyi, mutlu ve istekli çalışıyor. Buna söyleyecek bir şey yok." "Disiplin sözcüğü çok sert bir kelime. Disiplinden anladığımız aşırı, askeri bir disiplin değildir. Eğer oyuncular ciddiyetle çalışıyorsa antrenmanlarda yapmaları gerekenleri yapıyor, yapmamaları gerekenleri yapmıyorlarsa o disiplindir.
Sağ bek ile ilgili soruya ise "geçen yıl kiraya verdiğimiz oyuncular var. Kendi içimizden sağ ayaklı oyuncular ile bir çözüm bulabiliriz. Buraya transfer düşünmüyoruz." Bu arada bir basın mensubunun "taç atışını bile öğretiyorsunuz. Bunlar küçük yaşlarda öğrenilmesi gerekmez mi şeklindeki soruya ise Kalli şu yanıtı verdi.
"Tacın teknik atışı ile ilgili değil, rakip kaleye gelmişsin , 15 metre var. Burada tacı atan oyuncu geriye oynuyor. Avantajı dezavantaja çevirmemek lazım. Oysa sürekli rakip kaleye yönelmeli, rakip kaleye yaklaşmışken, tacdan ofsayt olmayacağını da hesap ederek, bu tür basit gibi görünen olayları da değerlendirmek, önemsemek gerekiyor." Kalli ayrıca tek tek futbolcuları ile ilgili sorular sorulması üzerine, "Oyuncularım ile ilgili iyi ya da kötü konuşursam bunu daha önce oyuncularımın yüzlerine söylemişimdir. Oyuncularım, kendileri ve benimle olan diyaloglarında sizden haber almayacaklar direk benden haber alacaklar" diyerek hiç bir oyuncusun medya önünde eleştirmeyeceğini de vurguladı.
MİLLİYET

Bu "taç" meselesi oldum olası benimde canımı sıkmıştır. Sadece GS değil, milli takım dahil bütün takımlarımız taç atışını her seferinde rezil rüsva ediyor. Etkisiz kullanmak bir yana % 90 topu rakibe kaptırıyoruz. Ecnebiler taçtan pozisyona giriyor, bizimkiler taç attığında rakip pozisyona giriyor. İnşallah Feldkamp bu sorunuda göz önüne alır..
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Feldkamp'in su basin toplantisi bile ne kadar kaliteli bir hoca oldugunu ortaya koyuyor. Ne diyor Kalli? Disiplin degil "ciddiyet". Yani isini yapilmasi gerektigi gibi yapan profesyoneller ariyor adam. Tac atislarinda bile geriye oynamanin kolayciligini yikmaya calisiyor futbolcularin zihninde. Bu mentalite karsisinda Hasan'in isi zor olur, zaten mesaji da almistir. Hasan ayni halti bir kac sene once sanirim Altay macinda yemis, daha sonra da piskin piskin "muhim olan topu oraya kadar getirebilmek, gol her zaman atilir" gibi futbol dogasina aykiri bir cumle sarfederek bizleri dumura ugratmisti.
Tan Erten
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tan Erten wrote: Hasan ayni halti bir kac sene once sanirim Altay macinda yemis, daha sonra da piskin piskin "muhim olan topu oraya kadar getirebilmek, gol her zaman atilir" gibi futbol dogasina aykiri bir cumle sarfederek bizleri dumura ugratmisti.
2-0 yenildiğimiz Göztepe maçıydı. Şişko Göksel sol kanatta Ergün'ü madara etmiş. Hasanda 6 kişiyi geçip topa vurmakta geç kalmıştı, vursa 1-1 olacaktı. Maçtaki tek pozisyonumuzda oydu.. 2. Liverpool maçından sonra oynanmış Lucescu'nun Victoria'yı değilde Ergünü oynatması can sıkmıştı..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Feldkamp'dan Hasan Şaş'a mesaj...
DHA
Bu "taç" meselesi oldum olası benimde canımı sıkmıştır. Sadece GS değil, milli takım dahil bütün takımlarımız taç atışını her seferinde rezil rüsva ediyor. Etkisiz kullanmak bir yana % 90 topu rakibe kaptırıyoruz. Ecnebiler taçtan pozisyona giriyor, bizimkiler taç attığında rakip pozisyona giriyor. İnşallah Feldkamp bu sorunuda göz önüne alır..
Bosna macinda Ibrahim Uzulmez'in tacindan gol yemistik maalesef. Kalli guzel konusmus.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet, tahminlerimiz bir bir cikiyor. Kalli ismini ilk duydugumda Hasan yandi demistim, Murat Gokcigdem abim hatirlar. Hasan ya futbol oynamaya karar verir ya biter. Carrusca icin de olumsuz seyler soylemis. En buyuk sorunum Carrusca demis. Cunku adam sakat, ameliyat olmus. En az 5-6 hafta yok diyorlar. Simdi hic izlemeden bu adam hakkinda nasil karar verecek? Biraksa ilerde istedigini veremese yanlis karar vermis olacak. Bence yonetimle konusup yollamali.

Sizler icin GS resmi sitesi kaynakli antreman fotoromani yaptim. Resimleri de kuculttum ki sayfaya sigsin.

Aslanlar isinmaya cikmislar. Solda Bouzid'le Emre'nin yanindaki genci cikaramadim. Herhalde PAF'dan gelen bir gencimiz.

Image

Bahsedilen 3 kaleci calismasi. 3 aslan, kartal bakislarla topa bakiyorlar.

Image

Iki eski toprak Necati ve Ayhan kapisiyorlar.

Image

Umit'in akli Fener'de. Bu cocugun bu sene isi zor. Oglum top arkanda. Nereye bakiyorsun?

Image

Necati sanirim burada kafayla golunu yazmis. Linderoth savasci, tabiri yerindeyse kendini paraliyor. Sag kaval kemiginin uzerindeki yaraya dikkat cekerim. Herhalde topraga surtundu bir yerde mucadele sirasinda.

Image

Burada da Servet kafa golunu yazmis gibi gorunuyor.

Image

Genc kaleci Fırat'ımız. Murat Biricik cok ovuyordu bu cocugu.

Image

En favori resimlerimden biri. Volkan Yaman Hasan'la kapisiyor. Volkan cok iri bir cocuk, cok saglam vucudu var, ozellikle bel ustu iyi derken bu resimdeki goruntuden bahsediyordum. Genis omuzlar, saglam tiknaz bir yapi.

Image

Diger favori resmim. Volkan kaptirmis gidiyor. Arkasinda Tomas. Aslanim Volkan.

Image

Panter kalecimiz Orkun ucmus, kedi olmus.

Image

Ayhan ve Linderoth.

Image

Bu da Aykut.. Kalecilerimiz insallah yuzumuzu kara cikarmayacak.

Image

Song baba dusunceli. Neden gec katildi calismalara bilmem. Bu sene cok rakip var oldugu yerde.

Image

Yuzler guluyor 1...

Image

Yuzler guluyor 2...

Image

Bu sene cok guzel olacak, insallah...

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gençler yutdışına gitmeden bir antremanı izlemek lazım, çok reklamı yapılıyor, etki altında kalıyoruz :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan abi fotoroman icin tesekkurler, antrenman ortamlari eglenceli oluyor hakkaten. kalecinin adi Firat bu arada. Belki ustteki genc Anildir, ben pek emin degilim.

evet simdi baktim Anil'mis: http://www.galatasaray.org/english/foot ... rid=295848
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:Ozan abi fotoroman icin tesekkurler, antrenman ortamlari eglenceli oluyor hakkaten. kalecinin adi Firat bu arada. Belki ustteki genc Anildir, ben pek emin degilim.

evet simdi baktim Anil'mis: http://www.galatasaray.org/english/foot ... rid=295848
Tolga haklisin. Ozur dilerim isimleri karistirmisim. Bende sesli harfleri ayni olan isimleri karistirma ozuru var. Diger harfler ne kadar alakasiz olursa olsun. Belki tibta bir ismi vardir bu psikolojik durumun. Banu ile Tuba'yi karistiririm mesela. Anil Firat karismis gitmis.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:
Tolga Girici wrote:Ozan abi fotoroman icin tesekkurler, antrenman ortamlari eglenceli oluyor hakkaten. kalecinin adi Firat bu arada. Belki ustteki genc Anildir, ben pek emin degilim.

Tolga haklisin. Ozur dilerim isimleri karistirmisim. Bende sesli harfleri ayni olan isimleri karistirma ozuru var. Diger harfler ne kadar alakasiz olursa olsun. Belki tibta bir ismi vardir bu psikolojik durumun. Banu ile Tuba'yi karistiririm mesela. Anil Firat karismis gitmis.

Ozan Ersoy
Ozan senin yerine Anıl'ı Fırat olarak düzelttim.

Bu arada fotoroman gerçekten harika olmuş.Eline sağlık.
Post Reply