Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Okan Akçay wrote:Gago diye bağırırken birileri benimle dalga geçiyordu sen cm'mi oynuyorsun diye...HAlbuki Galatasaray yönetiminin Carrusca'yı izlediğinden daha fazla izledim adamı :)
Freddy Guarin'i de Barca alır olur biter...
Hocam adamlarını karıştırın heralde. Gago, palacio, higuain gibi adamlar bu sene Arjantinde parlayan adamlar.Bu adamlara hiçbir zaman burada dalga geçilmedi.

Fakat Freddy guarin denen adam süper falan dersen bırak GS, barca bile onu alacak dersen "orada dur" derim.

Fransa liginden herhafta minimum 3 maçı canlı seyreden özellikle lille'i s.etienne ve lens'i devamlı takip eden biriis olarak senin övdüğün adam s.etienne de bu sene kaç maç oynadı dersin.

4 maç oynadı 1 maça ilk 11 çıktı.Üç maç yedekten girdi..S.etienne sezon başında ondan çok şeyler ümit ederek 1986 doğumlu kolombiyalı oyucuya 10 numarasını emanet etmesine rağmen sonradan galatasaraydan transfer edilen Heinz'ın bile bu adamdan daha çok oyuna girip daha fazla süre alıp hatta gol attığını s.etienne'i takip edenler benim gibi bilebilir.

Hatta 3 dakika sonra başlayacak maçta yunan supersport 1 kanalından marsilya- s.etinne maçını canlı seyredeceğim. Heinz ilk 'de gözüküyor.senin f. guarin vasquez'in ise yedek kulübesinde.

Dünya gençler şampiyonasında dikkat çeken bir oyuncuydu Fakat ne boca da nede s. etienne de şuanada kadar birşey gösteremedi.
Guarin bence kendini ispat etme trenini çoktan kaçırıyor gibime geliyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:...
Feldkamp'in senesini ozluyorum. Yeniden isim yapmis bir Alman gelse cok sevinirim. Genclerle calisacak, disiplinli, PAF takimindaki madeni kullanacak, laga lugaya yer vermeyecek, oyle koyun delisi, kokainman falan degil, adam gibi bir adam gelse sevinirim. 5-6 ayda mutlaka bir kac aday cikar. Benim fantazi hayalim Klinsman. Amerika milli takim hocaligini kabul etmedi. Bence en azindan kapisi tiklatilmali. Eskileri atip genclerle kurdugu Alman milli takimina oynattigi futbol inanilmaz iyiydi.

Fiyati cok olabilir. Bence bir takimin her seyi Teknik Direktordur. Nasil Bir filmin her seyi Yonetmense, "bu bir Spielberg filmidir" diye yaziyorsa, bir takimin da herseyi hocadir. %10-15 etki eder yalanini baska avanaga anlatsinlar. Iyi bir hocaya para verilir.

Ozan Ersoy
Gazeteden okudugum kadariyla, Gerets genc futbolcular ya kiralansin, ya da satilsin diye rapor vermis. Canaydin bu raporu ciddiye almayacagini, kesinlikle genclerin satilmasini istemedigini soylemis. Ne kadar dogrudur bilmiyorum. Baska gazetelere gore de gencler isyan etmis, durumlarinin belirsizligi yuzunden. Yonetim de 50bin dolar getirebilirseniz kiralik gitmenize izin veririz demisler. Besiktas da hemen talip olmus.

Ben bu Wederson'un fiyatinin bir anda patlamasindan sonra devre arasinda transfere soguk bakmaya basladim. Nasil olsa Gerets gidecek, gitmeli. Bir sekilde Gerets'in sezon sonuna kadar takimi sampiyonluk potasinda tutmasi saglanmali. En azindan avrupa kupalarina katilmaya yetecek bir sonuc almaliyiz. Eldeki kadro da buna yeter. Bu sirada da yonetim gizliden gizliye yeni hoca dusunmeli. Feldkamp tarzi, oturakli , tutarli bir adam getirilse keske. Bir Alman hoca olabilir. Ozan abi'nin dedigi Klinsman harika olur. Daha az taninmis , ama gelecek vaadeden bir hoca da olabilir. Bazi veriler onemli bu konuda. Genclere ne kadar onem veriyor. Ne tarz futbol oynatiyor? gibi. Idealist bir hoca olmasi lazim. Daum gibi sadece sonuca odakli bir adam olmamasi lazim. Oynattigi futbolda da GS'in klasik 4-4-2sini defansif anlamda gelistiren bir tarzi olmali. Defans yapmayi ogretmeli. Orta sahada kademeye girmeyi, yer tutmayi ogretmeli. Ozellikle genc futbolculari bu konuda ozel calistirabilmeli. En onemlisi de fazla transfer istemeden, kulubun imkanlari cercevesinde calismayi kabul etmeli.

Yonetimin isi ne? Iste yukarida saydigim kriterlere uygun bir teknik direktor bulacaklar. Dunyada binlerce teknik direktor var. Arjantine kadar gidip isimsiz futbolcu arayacaklarine bu konuya odaklansinlar. Belki Klinsman, Koeman gibi bir adam olmaz da Alman ligi orta siralarinda , cikis yapmak isteyen bir genc hoca, veya ununu elemis, elegini duvara asmis ama yeni bir heyecan arayan tecrubeli bi adam da olabilir. Derwall bundan 20 sene once nasil geldiyse, bugun de benzer bir hoca getirilebilir (Hem Derwall(1927) hem de Feldkamp(1934) 57 yasinda GS'a geldiler). FB'e gelen Low'de ilk soyledigime bir ornek, ama onun da kiymetini bilemediler. Ben pek takip etmedigim icin isim veremiyorum. Ama bilenler varsa burada bir liste olustursak fikir edinmis oluruz. Belki yonetimden burayi takip eden olursa faydasi olur.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:
Wederson iyi bir oyuncu,transfer edilecekse bedeli odensin ve oyle transfer edilsin.Hasan,Aydin,ve Fevzi gelecekte GS'in kadrosunda muhakkak bulunmasi gereken oyuncular;hicbirinin bonservisi ile verilmemesi lazim.Butcen musade ediyorsa transfer yaparsin,ya da yapmazsin.

Kiralik olarak gonderilmesi gereken(faydali olacak)oyunculardan neden yetistirme bedeli isteniyor?Muhim olan bu oyuncularin en uygun kuluplere gidip duzenli olarak oynamalari.Yetistirme bedeli ile ugrasilacagina,bu oyunculara uygun kulup bulmalari yonunde destek olunsun.Para dikkatli harcanirsa problem cikmaz.

Erciyesspor macindaki yanlisliklari da gordukten sonra gidisatin oldukca kotu oldugunu dusunuyorum.
Selcuk, selamlar:
UEFA.com da Gago nun 6.5 sene sureli RM transfer haberi detayları ile gecilmis. 20.5 milyon Euro odemisler. Haberin son kısmında

"Madrid are due to make three payments of just under €7m for Gago over the next three seasons, according to Boca Juniors. Gago will not be classed as a non-EU player in Madrid's squad after he was granted an Italian passport earlier this week. He is Madrid's third South American signing of the winter so far, following the arrivals of 19-year-old forward Gonzalo Higuaín from Boca's Argentinian arch-rivals CA River Plate and 18-year-old left-back Marcelo from Fluminense FC."

Her kulup yetenekleri bulup, hem finansal hem organizasyonel risk alıp kadrolarını genclestirirken, dunyanın dort bır yanını harmanlıyor. Caner i bulup CSKA ya alıyorlar. Biz dibimizdeki oyunculardan yararlanamıyoruz.

Bunca futbol meraklısı ve GS asıgı eleman Erciyes macı oncesi belli bir duzenleme uzerinde hemfikirken ve beklerken, ne dusunulur ve ne planlanır da tam 180 alternatif uygulanır. Ben gercekten anlayamıyorum, anlam veremiyorum. Kafayı yemeyelim, iyidir. Super Ligi izlemegi bıraktım, Basketbol maclarına gitmiyorum. PAF larda huzur buldum derken, olay tam bir iskence haline donusuyor.

PAF lardaki gencleri bu macta dahi oynatmayan bir dusunce yapısı bu genclerin gelisimi icin risk almaz, alamaz. Bu cok acık secik belli oldu. Daha once acaba diyordum ama nafile! Gercekten yazık, hem TD icin hem bu gencler icin hem kulubun/alt yapıdakilerin ozverili cabaları icin.

TD miz biraz risk alabilse ki taraftar ona bu kolaylıgı ve esnekligi sonuna kadar tanır ve bu risk gercekten alınabilir ve tasınabilir bir risktir, hem GS hem kendi kariyeri hem genc oyuncularımızın kariyeri icin yepyeni bir baslangıc olurdu.

Murat,

Esasinda td'lere bu konuda destek verilmiyor.Bu mac(Erciyes)icin degil belki ama normal bir macta(formalite maci olmayan)genc oyuncularin oynamasina sicak bakilmiyor.Hata yaptiklari zaman acimasizca elestiriliyorlar.(hem td-gorev verdigi icin,hem oyuncular)Tecrubeli oyuncular hata yapmiyor ya!
Surekli kazanmak zorundasin,boyle bir baski altinda hangi genc oyuncu oynasa hata yapar esasinda.

Normal bir maca Anil ile baslamayabilirsin,hazir degil cunku.Ama formalite macinda Mehmet Topal'i stoper oynatacagina,Anil ile baslarsin.Sol bekte Cihan'i oynatacagina Volkan'i denersin(sol bek oynuyor cunku).Ozgurcan'i oyundan alacagina Necati'yi alirsin vb...

Trabzonspor macinda hata yapti diye Ferhat'i oyundan almazsin;agabeyleri hata yapiyor ve oyuna devam ediyor cunku.
Ferhat hazirdi,Bordeaux macinda Arda da o da cok iyi oynadilar.Hazirsa oynasin niye hata yapti diye oyundan aliniyor?

Erciyesspor macindan sonraki umitsizligimin sebebi bunlar.Tutarsizliklar umitsizlige yol aciyor.
25-2025

nefvakfi.org
Mehmet Gurdal Cetin

Kopil ???

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hearts have made a fresh move to try to beat Celtic in the race for Romanian wonderkid Dumitru Copil. (Daily Record)

Kopil demek romenceymis

bizde neymis

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=kopil

romence çocuk, yeni yetme, yeni ergen...
pic, veledi zina
eskiden, ozellikle "müslüman olmayan azinlik çocuk ve genc"ler için kullanılan sıfat

Yalniz wonder kid felan diyorlar
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Sabri 15 milyon Euro 24 Aralık 2006

İlhan SÖYLER

Galatasaray yönetimi, genç futbolcuları için 5 milyon Euro teklif eden Fiorentina menajeri Courino’ya, "Böylesine yetenekli ve genç bir futbolcuyu bu kadar ucuza satmayız" cevabını verdi.

GALATASARAY Yönetim Kurulu, Avrupa kulüplerinin transfer listesinde yer alan Sabri Sarıoğlu için açık ve net konuştu: "Biz onu yıllarca büyük emekler harcayarak bu duruma getirdik. Sabri’yi 15 milyon Euro’dan aşağıya vermeyiz."

Bu sezon gösterdiği performansla A Milli Takım’a kadar yükselen Sabri’ye, Valencia, Roma ve Fiorentina’nın ardından bir Avrupa kulübü daha talip oldu. Geçtiğimiz sezonun UEFA Kupası Şampiyonu Sevilla, Galatasaraylı futbolcuyu renklerine katmak için çalışmalara başladı. İspanyol kulübünün yöneticilerinin, Sabri’nin İtalya’da yaşayan menajeri Ali Güven’le temasa geçerek, futbolcunun fiyatını sorduğu bildirildi.

Gattuso gibi

Bu arada Fiorentina Kulübü’nün menajeri Courino’nun da, Ali Güven’le Sabri konusunda bir görüşme yaptığı ve bonservisi için 5 milyon Euro teklif ettiği kaydedildi. İtalyan menajerin, "Sabri çok kaliteli bir futbolcu. Kendisinin hırsını ve çalışkanlığını Milan’da oynayan Gattuso’ya benzetiyorum. Sabri’nin bonservisi için Galatasaray’a 5 milyon Euro vermeye hazırız. Aslında kendisi daha fazla eder, ancak vatandaşlık sorunu olduğu için kendisine daha fazla para verme şansımız yok" dediği belirtildi.

Ucuza vermeyiz

Sabri’nin menajeri Ali Güven’in, Courino ile arasında geçen bu görüşmeyi Galatasaraylı yöneticilere anlattığı, sarı kırmızılıların ise, "Bu para çok az. Sabri kalitesinde bir oyuncuyu almaya kalksak, en az iki katı para vermemiz gerekir. Biz Sabri’yi alt yapıdan yetiştirip bugünlere getirdik. Bugünlere getirmek için büyük emek sarfettiğimiz, genç ve yetenekli bir oyuncuyu bu kadar ucuza vermeyiz. Sabri’yi 15 milyon Euro’dan aşağıya satmayız" dedikleri ifade edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/5668065.asp?gid=53

Bence 5 milyon euro veren varsa hemen versinler.İleride bedava vermekten iyidir.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Milliyet'ten:

Sürpriz sambacı

Portekiz basını, Galatasaray'ın, Academica forması giyen 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Roberto Brum'un peşinde olduğunu yazdı. Başkan Simoes, sarı-kırmızılılardan ciddi bir teklif aldıklarını belirterek Brezilyalı futbolcuyu satmaya hazır olduklarını açıkladı

MEHMET ÇİFTÇİ

Portekiz Ligi'nde Academica takımının formasını giyen Roberto Brum'un, devre arasında Carrusca'yı göndererek yeni bir yabancıyı kadrosuna katma planları yapan Galatasaray'ın transfer listesinde olduğu ileri sürüldü.
Portekiz'de yayımlanan O Jogo gazetesi, sarı - kırmızılı yönetimin, 28 yaşındaki Brezilyalı orta saha oyuncusu için Academica Kulübü'nün kapısını çaldığını yazdı. "Academica'da yaşanan ekonomik problemler, Brum'u Galatasaray'a yaklaştırdı" başlığını atan gazete, tarafların parada anlaşması halinde bu transferin gerçekleşeceğini duyurdu. Haberde, Acamedica'nın, Brum için Galatasaray'dan 2-3 milyon euro civarında bir bonservis bedeli isteyeceği de belirtildi.
2004-05 sezonunda Brezilya'nın Coritiba takımından Academica'ya transfer olan ve kulübüyle 2008'e kadar sözleşmesi bulunan Roberto Brum orta sahada görev yapıyor ve iki ayağını da iyi kullanmasıyla tanınıyor.

Ruslar da peşinde
Academica Başkanı Jose Eduardo Simoes, Galatasaray'ın bir süre önce kendilerine ciddi bir teklif getirdiğini belirterek, Brezilyalı futbolcuyu, sarı - kırmızılı takıma verebileceklerini söyledi.
Bu arada O Jogo gazetesi, bazı Rus kulüplerinin de Roberto Brum'la yakından ilgilendiklerini iddia etti. Haberde, Dinamo Moskova takımının, Brezilyalı oyuncunun transferi için devrede olduğu, ancak Roberto Brum'un Galatasaray'a sıcak baktığı vurgulandı.

Brum kimdir?
Ülkesi: Brezilya
Kulübü: Academica
Pozisyon: Orta saha
Boy: 1.73
Kilo: 71

http://www.milliyet.com.tr/2006/12/24/spor/spo03.html

http://www.record.pt/noticia.asp?id=730478&idCanal=7
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Aslan Yıldıray'ın peşinde

Galatasaray, H.Berlin’de mutsuz olan yıldız oyuncu için 7.5 milyon euroluk transfer bütçesi ayırdı. Yıldıray’ın Cim-Bom’da oynamaya sıcak baktığı belirtiliyor

Tecrübeli oyuncu, “Türkiye’de G.Saray’dan başka takımda oynamayı düşünmüyorum” diyerek Sarı-Kırmızılılar’a mesaj göndermişti

Ara transferde kadrosunu güçlendirmeyi planlayan G.Saray’ın hedefinde Hertha Berlin’in küskün oyuncusu Yıldıray Baştürk var. Alman kulübüyle son dönemlerde sorun yaşayan ve ayrılması gündemde olan Yıldıray ’ı almak için G.Saray ’ın 7.5 milyon euroluk bir bütçe ayırdığı konuşuluyor. G.Saray ’ın sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Yıldıray için kulübüyle görüştüğü de ifade ediliyor. G.Saray’ın bu transfer için Hertha Berlin’e 1.5 milyon euro, oyuncuya da yıllık 2’şer milyon euro ödeme yapacağı öne sürülüyor.

YÜZDE 50 GİDEBİLİR

Türkiye’ye dönmesi halinde sadece G.Saray ’da forma giyeceğini söyleyen Yıldıray Baştürk’ün de teklife sıcak baktığı biliniyor. Hertha Berlin’le sözleşmesini uzatmayan Yıldıray Baştürk için Alman kulübünün yöneticileri, “Yüzde 50 gidebilir” açıklamasını yapmıştı. Milli Takım’ın da formasını giyen Yıldıray Baştürk’ün Bayern Münih’e gitmek istediği ancak bu hayali gerçek olmayınca G.Saray ’a sıcak baktığı bildiriliyor.

ORTADA SORUN KALMAZ

Milli Takım’dan samimi olduğu G.Saraylı oyuncularla da sürekli telefonda görüşen Yıldıray ’ın, bu konudaki görüşlerini onlara da ilettiği belirtiliyor. Yıldıray ’ın gelmesi halinde G.Saraylı yöneticiler orta sahadaki sorunun çözüleceğine inanıyor.
http://www.bugun.com.tr/haberler/241206/p28240.asp
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Mehmet Gorgen wrote:Aslan Yıldıray'ın peşinde

Galatasaray, H.Berlin’de mutsuz olan yıldız oyuncu için 7.5 milyon euroluk transfer bütçesi ayırdı. Yıldıray’ın Cim-Bom’da oynamaya sıcak baktığı belirtiliyor

Tecrübeli oyuncu, “Türkiye’de G.Saray’dan başka takımda oynamayı düşünmüyorum” diyerek Sarı-Kırmızılılar’a mesaj göndermişti

Ara transferde kadrosunu güçlendirmeyi planlayan G.Saray’ın hedefinde Hertha Berlin’in küskün oyuncusu Yıldıray Baştürk var. Alman kulübüyle son dönemlerde sorun yaşayan ve ayrılması gündemde olan Yıldıray ’ı almak için G.Saray ’ın 7.5 milyon euroluk bir bütçe ayırdığı konuşuluyor. G.Saray ’ın sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Yıldıray için kulübüyle görüştüğü de ifade ediliyor. G.Saray’ın bu transfer için Hertha Berlin’e 1.5 milyon euro, oyuncuya da yıllık 2’şer milyon euro ödeme yapacağı öne sürülüyor.

YÜZDE 50 GİDEBİLİR

Türkiye’ye dönmesi halinde sadece G.Saray ’da forma giyeceğini söyleyen Yıldıray Baştürk’ün de teklife sıcak baktığı biliniyor. Hertha Berlin’le sözleşmesini uzatmayan Yıldıray Baştürk için Alman kulübünün yöneticileri, “Yüzde 50 gidebilir” açıklamasını yapmıştı. Milli Takım’ın da formasını giyen Yıldıray Baştürk’ün Bayern Münih’e gitmek istediği ancak bu hayali gerçek olmayınca G.Saray ’a sıcak baktığı bildiriliyor.

ORTADA SORUN KALMAZ

Milli Takım’dan samimi olduğu G.Saraylı oyuncularla da sürekli telefonda görüşen Yıldıray ’ın, bu konudaki görüşlerini onlara da ilettiği belirtiliyor. Yıldıray ’ın gelmesi halinde G.Saraylı yöneticiler orta sahadaki sorunun çözüleceğine inanıyor.
http://www.bugun.com.tr/haberler/241206/p28240.asp
Sounds like bullshit to me.

Bastürk'ün sezon sonunda biten mukavelesini henüz uzatmadigi dogrudur, fakat GS'ye gelecek diye birsey duymadim. Hele hele TR'de GS'den baska takimda oynamam diye bir laf hic duymadim Bastürk'den. Ayrica TR'de oynamayi da bence hic düsünmüyor.

GS 7,5 milyon mu ayirmis bu transfere? Hadi len...
Adam parasini alamayacagini bildigi bir kulüpte neden oynasin? Yani akil var mantik var. Giderse baska bir Avrupa ülkesini gider ya da Fener'e gelir.

Ayrica Bastürk her ne kadar da iyi bir orta saha oyuncusu olsa da pek faydali bir futbolcu degil. Bünyesi zayif oldugundan sezonun yarisini zaten sakat geciriyor. Ayni Emre Belözoglu gibi. Sirf bu yüzden Hertha onu vermeye razi. Ille verecek demiyorum, ama vermeye razi.
Quo vadis, Galatasaray?
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Bir transfer haberide burada var Gerets'in transferi hakkinda. Bayat haber belli ki ama ben yeni gordum.

* * *

I will make Galatasaray champion; then I will leave

Erik Gerets on the verge of quitting his position at Galatasaray at the end of the season said: "the recent events made me sad. Nevertheless, I will make this team champion."

The technical director of Galatasaray, Erik Gerets, is getting ready to leave the team at the end of the season. The technical director decided to leave when his contract was not extended in December. Gerets made Galatasaray champion by breaking their own score record; however was criticized due to the failures in Europe Cup games because of the staff choices. Gerets shared his idea of leaving the position with the ones close to him. He said: "the recent events made me sad. Nevertheless, I will make this team champion."
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Okan Akçay wrote:Gago diye bağırırken birileri benimle dalga geçiyordu sen cm'mi oynuyorsun diye...HAlbuki Galatasaray yönetiminin Carrusca'yı izlediğinden daha fazla izledim adamı :)
Freddy Guarin'i de Barca alır olur biter...
Bizimle dalga geçiyorsun, değil mi? Gago dedin diye dalga geçildi senle yani forumda. İdrak yollarını açalım biraz öyleyse.

Öncelikle forumda eski mesajlar silinmiyor, öyle zannediyorsan. Senin:
ben sana 1 milyon $ dan az bonservisle bu taraftarı coşturacak,takımın 5 yıl önlibero sorununu çözecek,oyun kurucu,top kesici,aldığı topu tık tık gole götüren en az 5 tane 21 yaşını geçmemiş futbolcu bulurum
demen ve sonra bi liste vermen üzerine misal şöyle demişim:
Nuri Şahin'in bonservisi 1 milyon dolar'dan az diyorsunuz yani. Veya Gago'nun? Hani geçen sezon adı Chelsea ile Real ile anılan Gago'nun?
Hayır eski mesajları bilmeyen de sanacak ki, sen 3-4 sene önce Gago dedin de biz "Yok arkadaş Gago Gugo anlamayız, beş kuruş etmez" dedik.

Seneye de Nuri Şahin 16 milyon pound'a bir yere transfer olur, yine gelirsin ben demiştim diye. Her zaman bekleriz.

Bir de hala neden senle "cm mi oynuyorsun" diye dalga geçildiğini anlamadıysan, kısmet artık.

Ugur

ps. telegol forumda sağda ikinci kapı
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Académica adlı bir takımın Roberto Brum diye bir futbolcusuna göz koymuşuz!!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yusuf G.Saray'a (sabah)

Sarı-kırmızılılar, Gerets'in isteği üzerine Denizlispor'un yıldızı Yusuf'u takibe aldı. Polat önümüzdeki günlerde yeşil-siyahlıların başkanı Ali İpek'le görüşecek.

Galatasaray, sezon başında da talip olduğu Denizlisporlu Yusuf'u bir kez daha gündemine aldı. Teknik direktör Gerets'in tatile çıkmadan önce orta sahaya tecrübeli ve klas bir oyuncu kurucu talep etmesi üzerine sarıkırmızılı yöneticiler düğmeye bastı. Geçtiğimiz sezon Yusuf'la yapılan görüşmeleri yürüten Adnan Polat'ın önümüzdeki günlerde Denizlispor Başkanı Ali İpek'le görüşeceği öğrenildi. Yeşil-siyahlı kulüple 1.5 yıllık sözleşmesi bulunan tecrübeli oyuncu ise "Anlaşma sağlanırsa fedakarlığa hazırım" diyerek Galatasaray'a yeşil ışık yaktı.

İHTİYAÇ DOĞACAK GİBİ!
Sarı-kırmızılı kulübün yönetimi de aynı mevkiide oynayan İliç'le ilgili sorunların bir türlü bitmek bilmemesi ve Sırp futbolcunun ayrılma ihtimali üzerine Yusuf transferine ağırlık verme kararı aldı.
YAŞAR YALÇIN

Sol bek için yeni aday Hakan Balta

G.Saray, sol kanat problemini çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. Wederson'a talip olan ve bu oyuncuyu almak için imkanları zorlayan sarı-kırmızılı kulüp Başkent ekibinin astronomik talepleri üzerine bu transferden vazgeçince rotayı Hakan Balta'ya çevirdi. Manisa forması giyen başarılı sol bek için harekete geçen yönetimin önemli mesafe katettiği öğrenildi. Bu transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin önümüzdeki hafta içinde kesinlik kazanması bekleniyor.
SÜLEYMAN

GÜLTEKİN
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Akyel savaşı

Fatih Akyel, G.Saray'ın transfer gündemine girince kulüp karıştı. Polat "Affedelim" görüşünde Daha önce "Fatih bu kapıdan içeri giremez" diyen Canaydın ise bu transferi kesinlikle istemiyor.

Galatasaray, bir kez daha Fatih Akyel tartışmalarıyla çalkalanmaya başladı. Sarıkırmızılı kulübün alt yapısından yetişen, Mallorca'ya transfer olduktan sonra F.Bahçe'ye dönerek taraftarların büyük tepkisini çeken milli oyuncunun tekrar G.Saray'ın gündemine gelmesi camiayı ikiye böldü. Gerets'in savunmaya takviye isteği üzerine Adnan Polat, Başkan Canaydın'a "Fatih'i alalım" teklifini sundu. Ancak geçtiğimiz sezonlarda, o dönemin yöneticisi Ergun Gürsoy'un tüm ısrarlarına rağmen "Fatih bu kapıdan içeri giremez" diyen Canaydın bu transfere yanaşmamıştı. Başkan'ın görüşünün değişmediği ve yine bu transfere muhalefet ettiği öğrenildi.

POLAT İKNA TURLARINA BAŞLADI
Canaydın'ın bu tavrına rağmen Polat, "Herkes hata yapabilir. Fatih de bir hata yapmıştır. Ancak o bizim eski futbolcumuz. Bu hatasının farkında ve camiadan özür dilemeye hazır. Gelin bu yeteneği tekrardan kulübümüze kazandıralım" diyerek ikna turlarına başladı. Polat ise her şeye rağmen en kısa zamanda Canaydın'ı ikna ederek Fatih'i

3 Ocak'ta başlayacak Antalya kampına götürmekte ısrarlı.

SABAH
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Yıldıray geliyor Yıldıray (akşam)

Şimdiye kadar ya transferde “sessiz” kalmakla ya da “yanlış” yapmakla suçlanan Galatasaray yönetimi, bu kez Türkiye’yi ayağa kaldırmaya hazırlanıyor. Daha önce ezeli rakipleri Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın almayı denedikleri, ancak bir türlü gerçekleştiremedikleri Yıldıray Baştürk’le görüşmelere başlayan Sarı-Kırmızılı yöneticiler, yıldız oyuncunun Sarı-Kırmızılı takıma kazandırılması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor. Başkan Özhan Canaydın’ın ilk hedefi, sezon sonunda Hertha Berlin’le olan sözleşmesi sona erecek olan yetenekli oyuncuyu ocak ayında transfer etmek. Bu amaçla Hertha Berlin kulübüyle görüşmelere başlandı bile. Eğer Alman kulübü, “uygun bir ücret” isterse Yıldıray Baştürk hemen transfer edilecek. Hertha Berlinli yöneticilerin astronomik bir bonservis bedeli istemesi durumunda ise, yıldız oyuncuyla ön protokol yapılacak ve sezon sonunda görkemli sözleşme töreni düzenlenecek. Daha önce Türkiye’de oynama fikrine pek sıcak bakmayan Yıldıray Baştürk’ün Galatasaray’ın teklifini kabul ettiği öğrenildi. Bu arada Ülker’in sporsorluğunda transfer edilen Carrusca da gönderiliyor. Şu ana kadar bekleneni vermek bir yana, kelimenin tam anlamıyla hayal kırıklığı yaratan Arjantinli futbolcuya, eski kulübünün talip olduğu ifade edildi.

vatan:
Altın Balta operasyonu
G.Saray, transferde nokta hedeflerini belirledi: Sağ kanada Hamit Altıntop, sola ise Hakan Balta; uygun olursa bir de yabancı yıldız

28.12.2006

G.Saray yönetimi, Gerets’in tatilini tamamlayıp İstanbul’a dönmesinin ardından transfer harekâtı için kolları sıvadı. Sarı-kırmızılıların ana hedefi, iki Türk yıldızla ara transfer dönemini tamamlamak. Sağ kanada Hamit Altıntop, sola Vestel Manisalı Hakan Balta’yı almayı planlayan yöneticiler girişimlere başladı. Hamit Altıntop transferi için Schalke Kulübü ile 1.5 milyon Euro’luk bonservis bedeli konusunda prensip anlaşmasına varan G.Saray, gurbetçi futbolcuyu ise henüz ikna edemedi

ELDE 40 KİŞİLİK LİSTE VAR
Vestel Manisa’nın satmaya niyetli olmadığı Hakan Balta için de yönetim cazip bir teklifte bulunmaya hazırlanıyor. Aslan’ın takas konusunda ısrarcı olacağı, Hasan Kabze’nin de Manisa’ya verilebileceği belirtiliyor. Elinde 40 kişilik bir liste bulunan ve 4 aydır oyuncu izleyen G.Saraylı yetkililer, uygun bir isim bulunması halinde bir yabancı futbolcuyu da renklerine katabilir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kayserispor Carrusca'yı istemiş..
CNNTürk
Locked