Galatasaray 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:Hincal Gerets'i fena harcamis. Hakli oldugu noktalar yok degil ama bunu okuyan sanki yonetim butun gorevlerini yapiyor da bir tek Gerets falso veriyor zannedecek.
Gerets'in yakinda gidecegine ben de inaniyorum. Evet bu yonetimle arasi acik. Arasinin ilk acilisi, 4-0 FB yenilgisi. O mactan sonra Polat ustu kapali elestirdi ve sezon sonunda da "iyi hocadir, herkes gibi onun da hatalari olmustur" seklinde yarim agiz guven oyu verdi.

Asil ilk ciddi darbe Tulun'un yollanmasi ve Sezgin'in getirilmesi oldu. Kim ne derse desin GS'a Gerets'i tavsiye eden, yonetim kurulunu ikna eden, gidip anlasan, sonra da ucaga bindirip getiren ve sonuna kadar da destek olan adam Tulun'du. Bulent Tulun tekmeyi yiyince Gerets bir iki demec verdi, gak guk etti ama olan olmustu.

Ama Gerets bu nedenle gitmeyecek. Bu adam dik kafali ve sacma sapan burada sokaktaki cocugun yapmayacagi bir takim cikaracak su Cek'lerin karsisina ve yukarda yazdigim gibi o zaman GS'in elenecegine para yatiririm. O kadar eminim. Elenince "hadi ilki kazaydi dedik ikincisi artik senin bu isi beceremedigini kanitliyor" diyecekler ve aynen kapiyi gosterecekler.

Yok bir mucize olur, kafasina bir sey duser, akillilik eder, daha defansif oynar ve genc, tecrubeli karmasi ama cok mucadeleci bir takim cikarirsa -ki sanmiyorum, dik kafali inatci biri- o zaman bu yonetim susar, arada cikip laga luga yapmasina izin verir.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:
Tolga Girici wrote:Hincal Gerets'i fena harcamis. Hakli oldugu noktalar yok degil ama bunu okuyan sanki yonetim butun gorevlerini yapiyor da bir tek Gerets falso veriyor zannedecek.
Gerets'in yakinda gidecegine ben de inaniyorum. Evet bu yonetimle arasi acik. Arasinin ilk acilisi, 4-0 FB yenilgisi. O mactan sonra Polat ustu kapali elestirdi ve sezon sonunda da "iyi hocadir, herkes gibi onun da hatalari olmustur" seklinde yarim agiz guven oyu verdi.
Ozan Ersoy
O zaman 3 hafta sonra Gerets'in takimdan gonderilme ihtimali var demektir. Ben Cek takimini eleyecegimizi dusunuyorum aslinda. Camianin avrupa'yi ne kadar onemsedigini anlamis olmasi gerekir. Ona gore bir kadro cikaracaktir.

Aslinda Gerets'in ne oldugunu anlamak icin bir sene yeterliydi. Ayni hatalari defalarca yapti. Ama mesela Hagi'ye gore artilari da cok fazlaydi. BIr tane bile duzgun oyuncu bulamayan yonetimin duzgun bir hoca bulacagina ihtimal vermedigimden kalmasini istedim sahsen.

Ama, Cek takimina elenirsek bunun cezasiz kalmamasi gerekir, Gerets'ten fayda gelmeyecegi gec de olsa anlasilir. O zaman Eylul ayindan sonra hangi hocanin gelecegi tartismasi baslar. Yonetimin bu konuda bir calisma yaptigini sanmiyorum. Suat Kaya gelir takimin basina. Altyapidan yetistirdigi oyunculari cok guzel takima sokar, o acidan iyi olur. Ama eski arkadaslarina hocalik yapacak olmasi yeni bir Hagi sendromu yaratabilir. Hayirlisi neyse o olsun.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Memlekette futbol yazari olmak oylesine kolay ki...

Hincal'i Allah bildigi gibi yapsin diyorum... Sirf terslik olsun diye yapmayacagi yok.

Mesela... "kalibimi basarim" diyecek kadar eminim buna... Gerets MG macindan cesaretlenip de, genclerle ciksaydi BJK macina, ama Ozan'in tespiti hesabi, yanlis oyun duzeninden yine yenilmis olsaydik, bu sefer de, "... Sezonun ilk ciddi maçında ... daha dune kadar 2'den fazlasi birden A takimda oynanamamis, tuyu bitmemis bebeleri bir arada oynatip, BJK'ye yem edip, cok ciddi bir sekilde kendine guvenlerinin kaybina yol acti, harcadi..." gibisinden birseyler uydururdu. Dedim ya, memlekette surekli elestiriyor olmak oylesine kolay ki... Gerets, Hincal'in dedigine uyup, onumuzdeki CL maclarina genclerle ciksa bu sefer, "ben oyle mi dedim" filan deyip, kivirip, zeytinyaglik yapacak bir yol bulur eminim.

Son gunah kecisi takimin emektarlari ya, herkeste bir "genclere firsat verilsin" modasi basladi ya, bizimkisi de kendini onlarin koruyucusu atamis herhalde!

Ve, bilmiyorum Adnan Polat cok inatcilik/cephe eklemis olacak mi ama (ki, Ergun Gursoy da az degildi hani), Hagi gibi kavgaci, aleyhine surekli demecler veren TD'u bir yil boyu idare etmis olan bir yonetim, Gerets gibi %80'ler oraninda muhalefet olmayan demeclerle durumu idare eden bir TD'le niye anlasamasin, ben cok emin degilim...
Özgür
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Simdiden baslamis Gerets'e giydirmeler. Daha durun canim, dun bir bugun iki. Onumuzde koca sezon var. Hemen harcamayin mermileri.

Kimisinin dik kafa diye nitelendirdigi seyi, digeri oz guven olarak nitelendiricektir. Zaten liderlik dik kafalik olmadan olmaz. Bu dik kafalik ne yaptigini bilmeyenlerin elinde (Hagi gibi) salak bir goruntuye burunuyor. Ama ne yaptigini bilip de kumar oynamayi sevenlerin elinde, heyecan yaratmasi mumkun. Gerets de inatla (FT gibi) hucum futboluna kafayi takmis bir adam. Varsin taksin! Kredisini cebinden yer her zaman ve kumari kaybederse suclayacagi kimse olamaz. Kumari kazanirsa da o zaman, gulumsyip gecer.

Ne kumari demeyin! GS'nin elindeki kadro ile beklentilere karsilik verebilmesi icin mumkun olan tek strateji kumar. Tutucu bir cizgi ile gitmeye kalkarsa Gerets, bu kadro ile rezil rusvan olur. Lucescu beceriyordu bu tutucu stili ama onun dik kafaliligi da oydu, yani gonulden inandigi seyi yapiyordu. Lucescu alaninda bir dahi, yani bir istisna idi denebilir. Ayrica elinin altindaki tecrubeli takim daha gencti, vs, vs.

FT'nin yapmaya calistigi seyi bu kadro ile Gerets becerdi. Kumari, kumar oynamayi planlayarak oynadi ve kazandi. Acele edip plansiz kumara dalmadi FT gibi.

Durun bakalim su kumar masasi ciksin bir ortaya, fisler dagitilsin, blofler yapilsin, o zaman konusmaya baslariz Gerets hakkinda. Daha cok erken!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bence de gereksiz endiselenmenin anlami yok. Hele bir maclar baslasin, Ankaraspor macini gorelim.

Adnan Polat gecenlerde gazetecilere "Gerets en problemsiz teknik direktor" demisti. Bunu samimi olarak soyledigini dusunuyorum. Arada sirada problemler her yerde olur, ama Gerets'in ozelligi kin tutmamasi, ve gecen sene onun bu ozelligi sayesinde zor gunlerden gecip sampiyon oldu takim. Ikinci en onemli faktor de Gerets'in inanilmaz sansi. Bu da onemli bir faktordur. Kimisi cok calisir, gece gunduz taktik dusunur, ama bir turlu basarili olamaz. Insallah bu sans bu sene bizimle olur yine. Ben on elemeyi gececegimize inaniyorum.

Ama gecemeZsek o zaman Gerets'in takimda kalmasinin pek anlami kaliyor mu?? Bu seferde on elemede takilirsak bu is Gerets'le olmayacak diyebiliriz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben bati kulturunden inadim inat diye boyle kendi kariyerinide cizen pek adam ciktigini gormedim. Bence Gerets 4-0 FB macinda oldugu gibi gecen seneki Tromso macindan da kendine bir ders cikarmi$tir. Adami pek tanimiyoruz acikcasi. Ama 4-0 yenilgiye ragmen bu i$ burada bitti diye olayi koyuvermemesi (ki bence de olay o macta bitmi$ti). Yok FB hediye etti filan lafi var ortada ama kimse kimseye bir $ey hediye etmez. Deniz Salman gibi adam ya hata yaptik ne yapalim ba$ka sefere demeden FB'ye yeterince baski altinda tutmasini bildi ve onlarinda hata yapacaklarini du$unerek i$ine bakarak devam etti.

Cek macina da yardimcilarini gondermesi iyi bir sinyal. Oyle oturup TV'den seyretmekle bu i$in olmayacagini biliyor. Kumar oynarsa o zaman bende de bir hayal kirikligi olacak. Cunku her ne denirse densin adami ciddi bir $ekilde cali$tigini boyle sersemce kumar oynamayacaini aldigi kultur ve geldigi toplum goz onune alarak inanmak istemiyorum. Bati kulturu pozitif du$unce, bilim ve mantiga en yatkin olani. Hissiyatla hareket etmeyi zayiflik saymalari en begendigim tarafi. Bir de olaylari ki$isel olarak almiyorlar ta ki birisi direk yuzlerine soylemedikce. Boyle osuruktan nem kapma huylari kiskanclik duygulari koreltilmi$. kendilerine guvenirler ama kendilerini bile bile ucurumdan atmaya kalkmazlar. Peki o zaman derbi ve kupa maclarinda nasil Fb'ye mat oldu diyeniniz cikabilir. Adamin elindeki malzeme o kadardi. Ha Lucescu gibi gidim gidimcik yapip olayi oyun oynatmamaya dokmegi kendine yediremez. Bu kulturde yanmek kadar yenilmekte dogal. Yeterki prensiplerden taviz vermeyeceksin ve hatalarini tekrarlamayacaksin. I$in kotusu GS da savumayi bilen oyuncu sayisi az. Benim Gerets de gordugum tek eksiklik elindeki genclere bir savunma oyuncusu olmasina ragmen bu i$in teknigini ogretememesi. Bu buyuk bir kayip aslinda,

A. Metin Zoc'nun nasil antreman yaptirdigini ve Daum'la aralarindaki farki anlatan bir yazi yazmi$. Acaba Gerets boyle bir cali$ma icinde mi? herhalde degil ki takimda dedigim gibi hala defansi bilmeyen adamlar var. Ben hoca denilen adamdan takima bu tur katkilar yapmasini beklerim.

Ha bu arada soyleyeyim Hincal gibilerine en guzel tarif eden bir yazi yazmi$ Ercan Guven bugunku Milliyette. Fillerle Baliklar diye ba$lik atmi$. Sanki Hincal'in bugunku yazisini okumu$ gibi ilk paragraflarda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Her sezon TD degistirme olayina karsiyim.Yeni gelecek TD de eninde sonunda begenilmeyecek,elestirilecek.Ama,takim kotu gidiyordur,futbolcularin TD'lerine karsi saygisi ve guveni kalmamistir,o zaman TD degisikligi gerekebilir.Cunku TD'un goreve devam etmesi problemleri cozmeyecek daha da kotuye goturecektir.
Bildigim kadariyla GS'da boyle bir problem yok.

TD de her zaman yonetimle ayni fikirde olacak diye bir sey yok.Fikrini soyleyecek,ve bazi durumlarda israrci olacak tabii.Saygisizlik olmadigi surece bir sorun yok bence.

GS'da yoneticiler TD'un isine karismazlar.Sunu kadroya al soyle yap diye.(bildigim kadariyla)Ama,transferlerde,gidecek-kalacak oyuncular konusunda,ve gelecege yonelik strateji belirlemede beraber calismalari,fikir alisverisinde bulunmalari zorunludur.

Mesela,Hollanda kampina goturulecek genc oyuncular hangi kriterlere gore belirlendi?Ugur Akdemir,Volkan Bekci gibi oyuncular niye goturulmedi.Ben,butun PAF takiminin kampa goturulmesi konusunda israrci olurdum.Tabii sonunda kimin oynayip,oynamayacagina teknik ekip karar verir.

Hangi genc oyuncularin takimda kalacagi,kiralik olarak gitmesi dusunulen oyuncularin hangi takimlara gidecegi(en uygun takimlari belirlemek lazim,ciddi bir is bu) konusuldu mu acaba?Tamam GS'da yetistiler,iyi oyuncular ama profesyonellige gecis yapiyorlar.Onlara yardimci olmak ve gelecek yillar icin en iyi sekilde hazirlamak lazim.Bu gibi calismalar yapiliyor mu?

Hincal Uluc'a katilmiyorum,GS'da kalmalilar,kiralik olarak kisa sure icin gitseler bile.Ama,yoneticilerin de bu konuda daha proaktif olmalari ve duzenli bir calisma yapmalari gerekiyor.
25-2025

nefvakfi.org
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yıllar sonra mucizevi bir şekilde şampiyon olmuş bir takımın hocasını harcamak kolay değil! Hele Ö.Canaydın gibi bu konuda acı bir tecrübesi olan adam böyle birşeye -helede sezon başladıktan sonra- katiyyen cesaret edemez!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Galatasaray'ın yeni kadrosu

Son şampiyon Galatasaray, Turkcell Süper Ligi'nde yarın başlayacak 2006-2007 sezonu öncesinde 3 oyuncu transfer ederken, 1 oyuncuyla yollarını ayırdı. Belçikalı teknik direktör Erik Gerets ile yoluna devam eden (bu nedemekse takim sampiyon olmus hoca mi gidecekti ki )sarı-kırmızılı ekibin yeni sezon öncesi transferde aldığı ve gönderdiği oyuncular şöyle:

GELENLER

Tolga Seyhan (Shakhtar Donetsk-kiralık)
Okan Buruk (Beşiktaş)
Marcelo Adrian Carrusca (Estudiantes)

-GİDENLER-

Alioum Saidou (Nantes)

-KADRO-

Galatasaray'ın, yeni sezonda kadrosunda bulundurduğu oyuncular, forma sırt numaralarına göre şöyle:

1-Faryd Aly Camilo Mondragon
2-Stjepan Tomas
4-Rigobert Bahanag Song
5-Orhan Ak
6-Yalçın Ayhan
7-Okan Buruk
8-Marek Heinz
9-Hakan Şükür
10-Necati Ateş
11-Hasan Gökhan Şaş
12-Aykut Erçetin
14-Tolga Seyhan
16-Marcelo Adrian Carrusca
17-Fevzi Elmas
18-Ayhan Akman
19-Cihan Haspolatlı
20-Volkan Arslan
21-Emre Aşık
22-Sasa Ilic
24-Mehmet Güven
25-Ferhat Öztorun
26-Aydın Yılmaz
27-Özgürcan Özcan
33-Uğur Uçar
55-Sabri Sarıoğlu
58-Hasan Salih Kabze
66-Arda Turan
67-Ergün Penbe
99-Ümit Karan

KAYNAK INTERNETHABER SON DAKİKA 10.50 AM

Bu alttaki haberi de 11.06 AM de gecmisler

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=35730

Galatasaray'a sevindirici haber

Galatasaray, yabancı oyuncu transferi yapabilmek için elinden çıkartmak istediği ancak bir türlü kulüp bulamadığı Çek futbolcusu Marek Heinz'ı Ankaragücü'ne kiralık olarak verecek.

Yeni sezon öncesi kadrosunu yabancı bir oyuncuyla güçlendirmek isteyen ancak Çek futbolcu Marek Heinz'ı elden çıkaramadığı için bunu başaramayan Galatasaray'a müjdeli haber Ankara'dan geldi. Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, geçtiğimiz gün Başkent'te Heinz'ın transferi için masaya oturdu. Yapılan görüşme sonrasında Galatasaray'ın Heinz'i az bir bonservis bedeli ya da kiralık olarak Ankaragücü'ne vermeyi teklif ettiği öğrenildi. Kadrosunda sol kanat sıkıntısı yaşayan Sarı-lacivertli kulübün ise Heinz'in kiralanmasına sıcak baktığı kaydedildi.

Galatasaray'ın yeni bir yabancı oyuncu transferi yapabilmek için Heinz'i Ankaragücü'ne bedelsiz olarak kiralık vermesi bekleniyor

Allah sizi davul etsin !
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hincal elestiriyorsa , Gerets iyi yolda demektir.
Ovdumu korkacaksin. Bu arada Turkiyedeki en iyi kariyerli hocasida
Gerets. Onun kadar klup takimi basarisi olan yok.
FB Daumdan cok Koch'u kaybettigine yansin.
Zaten Nobresiz daha cok hirpalanacak forvetin yanisira daha az kondisyonlu orta saha ve geri dortlu gelecek.
BJK ise erken form tuttu. Kapanan Anadolu takimlarina gol atmakta zorlanacaklar.

Avrupada GS'nin basarili olacagini sanmiyorum.
GS bir anda alan daraltmali ofansif oyuna gecemez
gecse bile ilk basta tutturamaz. Cunku bu kalip ustunde
calisarak ve mac oynayarak oturur. Ancak Cek takimi karsisina
defansif yonude olan oyuncularla cikip ve de bunlardas defans yaparsa
GS tur atlayabilir. Ama forvet eksikligi ve formsuzlugu beni dusunduruyor.
Kaldiki daha ortada on libero yok. Motivasyon ve istekte erozyona ugramis. Gecen yilin duygu patlamasinin etkilerini daha atamamislar.

Gecen yil hep inancliydim fakat bu yil Lig icin umutlu degilim.
Bu yil GS'nin arinma ve eski bazi oyuncularin artik veda zamani
geldigini gosteren yil olacak.Yil sonu temizlik ve arinma olursa ve gencler monte edilirse onumuzdeki yillar kazanilir. Havlu atacaklarsa erken atsinlarda gencler monte edilsin bari. Carrusca ve olursa Torres bu anlamda iyi transferler.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozan Ersoy wrote:Ama Gerets bu nedenle gitmeyecek. Bu adam dik kafali ve sacma sapan burada sokaktaki cocugun yapmayacagi bir takim cikaracak su Cek'lerin karsisina ve yukarda yazdigim gibi o zaman GS'in elenecegine para yatiririm. O kadar eminim. Ozan Ersoy
Once bu tahminin hicbir dayanagi yok. Ben de GS'nin Cek takimina acik fark atacagini ileri suruyorum. Dayanagim cok saglam ve bu yazinin en sonunda yaziyor. Ayrica Gerets hangi kadroyu surerse sursun cocukca nitelenmek kurtulamayacak. Mesele Gerets'e duyulan antipati ile ilgili...

Hincal'a gelince. Hincal gizli bir BJK'lidir. Galatasaray'i sever gibi gorunerek surekli Galatasaray'a soven, hatasini bekleyen, tribununu asagilayan, orada mac seyretmemekle ovunen bir kisidir.

Galatasaray'a her yeni gelen hoca onun nazarinda yetersizdir. Fatih Terim' sehir kırosuydu, Gerets koylu, Hagi acemi (Zico degil). Delgado bir star ve Hincal onun icin BJK maclarina gider. BJK tribunleri ona el sallar, oysa o GS tribunlerinden hakaretlere ugramis bir buyuk insandir.

Ama nemalari GS sayesinde yedigi icin GS'li gorunmek mecburiyeti vardir. Dikkat edilirse Hincal uluc'un her sene girisinde yazdigi yazilarda BJK adina kusursuz takim ve hoca portresi vardir.

BJK'nin her hatasi hos gorulur, Valeranga'ya elendiklerinde dahi J.B. Toshack'i gelecege yatirim yapmakla savunmustu. Tabii GS ve FB icin boyle bir hosgoru sozkonusu degildir.

Diger yandan Hincal futbolun f'sini, herhangi bir spor dalinin a'sini bilmez. Kisilerle ugrasir. Atletizm onun icin Sureyya Yalcin'a , basketbol Aydin Ors'e, futbol Gerets'e ve Aziz Yildirim'a saldirmaktir.

Ama ilahi tecelli, Hincal ne derse ve ne tahmin ederse, daima tersi cikar.

2001'de Aydin Ors'e demedigini birakmadi, final oynadik. Mustafa Denizli'ye sovdu, Avrupa Sampiyonasi'na kaldik, Senol Gunes'e hakaret etti, dunya 3.su olduk, Terim'e kıro dedi, Terim kariyer yapti. Terim'i sevmeye karar verdi, Terim dususe gecti. Toshack'a, Del Bosgue'ye tapti, adamlar silindi gitti.

Lucescu icin dediklerini hatirlatmak istemiyorum. Avrupa maclarinda bizi korkak oynattigini ileri surdugu donemlerde deplasmanda Roma'ya 2, iceride Real Madrid'e 3 atan buyukbabamdi.

Hincal Uluc Turk basininda polemikciligi ve bilgisizligi ile ayri bir yere sahip bir ekoldur.

Avrupa Surf Sampiyonasina wildcard'la katilan bir Avustralya'li sporcunun aslinda Avusturya'li oldugunu iddia edip de madara olan ve tekzip yiyen baska bir acemi yoktur herhalde bu alemde.

http://www.medyaline.com/haberler/haber ... sp?id=6701

Iste Gerets sirf bu nedenle, gecen sene oldugu gibi bu sene de basarili olacaktir. Sirf bu nedenle...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Once bu tahminin hicbir dayanagi yok. Ben de GS'nin Cek takimina acik fark atacagini ileri suruyorum. Dayanagim cok saglam ve bu yazinin en sonunda yaziyor.
Yani Hincal'in tersi cikiyor diye GS fark atacak. Benim yazdiklarimin ise hic dayanagi yok.

Dalga geciyorsaniz cevabini vereyim.

Sacmalamayalim.

Yazacaksak akla dayanarak, bir mantik yuruterek yazalim. Benim burada isim gucumun arasinda harcadigim vakte saygisizlik edilmesine hos gozle bakamayacagim.

Zamanlarini harcayarak, fikir yuruten ve bana katilmayan arkadaslarima saygi duyarak Gerets'in derbi karsilasmalarinda ve Tromso maclarina cikardigi takimlari ornek gosteririm. 4-0 lik maci bosverdim. Ilk ASY maci... Daum elinde o kadar ofansif guc olmasina ragmen, 3 on libero (Appiah, Aurelio, Selcuk) ile cikti ve GS'i kendi evinde belki de 10 senedir hic gormedigim kadar kucuk dusurdu. GS butun mac orta saha hakimiyetini kaybetti, kalesinde 4-5 tane pozisyon gordu, butun mac uzun top oynadi, sansi yaver gitti sadece 1-0 yenildi.

Bunun ardindan 3 forvetle ciktigi kupa maclari, kadro hatalari, 4-0'lik mac, hatalarla dolu ama son saniyede gelen mucizevi gollerle kazanilmis Anadolu deplasmanlari, Tromso maclari vs vs. Bu adam mi dik kafali degil, kendi bildigini okumuyor.

Evet kumar oynuyor, onun da stili o diyenlere "pardon ama gitsin kendi parasiyla kumar oynasin" demek duser. Yediginizden ictiginizden esirgeyip biriktrdiginiz paranizi emanet ettiginiz stock broker dik kafalilik yapip, cok riskli yatirimlara para yatirirsa, surekli kumar oynarsa, bir sene %30 getiri saglayip, ertesi sene %70 kaybederse ne dersiniz?

De get len kendi paranla kumar oyna, bana %8 getirsin ama illaki getirsin diyen birini bulmaz misiniz?

GS'in arkasinda Abromivic olurdu o zaman baska. O takim bile bizden daha az ofansif oynuyor, savunmasiyla one cikiyor.

GS'in su CL'ye katilip 5 puan almasi en az 10 milyon Euro getiri. GS'in senelik gelirlerini ikiye katliyor ardindan da UEFA puanina yariyacak.

Benim zerre kadar guvenim yok. Belli nedenlere guveni olan arkadaslara saygim var, insallah yanilirim.

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Dalga gecmedim, saka yaptim. Tromso ve 4-0'lik FB maci 2006 sezonundaki genel basari icinde degerlendirilmeli bana gore. Ayrica bu sonuclarin faturasi niye hep Gerets'e kesiliyor ?
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozan Ersoy wrote:Evet kumar oynuyor, onun da stili o diyenlere "pardon ama gitsin kendi parasiyla kumar oynasin" demek duser. Yediginizden ictiginizden esirgeyip biriktrdiginiz paranizi emanet ettiginiz stock broker dik kafalilik yapip, cok riskli yatirimlara para yatirirsa, surekli kumar oynarsa, bir sene %30 getiri saglayip, ertesi sene %70 kaybederse ne dersiniz?

De get len kendi paranla kumar oyna, bana %8 getirsin ama illaki getirsin diyen birini bulmaz misiniz?
Hangi para Ozan? Zaten para olsa kumara gerek kalmaz. Sen milyonerlerin piyango bileti aldigini duydun mu hic?

Adam bir DM istedi alamadilar. Cocukca bir istek mi bu? Sol kanata adam istedi. Isini bilmeyen adam goruntusu mu cizdi?

Genclere bol bol sans veriyor, hem de bazen kendi kellesini ortaya koyarak. Eli mahkumdu, baska cikaracak adami yoktu demek icin, elini vicdanina koymak gerekir. Luce ayni durumda tutup ucubik adamlar kiralattiydi.

Uyguladigi agresif oyun duzeni aksiyor guclu takimlara karsi. FT'nin ki de aksiyordu. Ama boyle yokluk arasinda basariyi agresif olmadan, kabuguna cekilerek aramak biraz romantik olur. FT'nin agresifligi kisiliginden geliyordu, Gerets'in ki daha hesapli kitapli bir agresiflik. En azindan bunu gormek lazim.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Paralari olsa, hepten batirirlar kulubu diye dusunuyorum. Allahtan o kadar
kolay kredi bulamiyorlar. Simdiye kadar dunyanin oyuncusunu almislardi.
Post Reply