2007/08--Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Görüntüleri izledim. Penaltı'nın penaltıyla alakası yok.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote: Neden izliyoruz cunku bu takimlar arasinda oyle ahim sahim fark yok.
Ozan Ersoy
Ozancigim, takimlar arasinda ahim sahim fark var mi yok mu gercekten anlamak istiyorsan, Manchester'i bizim lige koyacagina GS'i Sevilla ve Chelsea karsisina koy iki macli eleme usulu, ya da Inter, PSV, CSKA grubuna. Ha, tahmin edemiyorum dersen bu sene Avrupa'da aldigimiz sonuclara bak, bir fikir verir.

FB bizden iyi kadrosuna ragmen ligde ozellikle zayif rakiplere karsi konsantre olamamaktan dolayi bizim puan olarak onumuze cikamamis, bizim sansimiz var demek baska, takimlar arasinda ahim sahim fark yok demek baska.

Ha, ben FB Manchester United demedim, bizden iyiler dedim, ahim sahim da iyiler. Ama bizimle Manchester arasina Fener sigar, ustune Avrupada bir 50-60 takim daha sigar.

Ama senin de bu ligi bu seneki GS FB ile yakin, yani biz CL'de ceyrek finali ayari falan bir takimiz diye izlemiyorsun eminim. GS'i sampiyonluga oynamadigi senelerde de izliyordun, ona da eminim.

Uzulerek ben de bu cevaplari begenmedim.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ;;;

FB bizden iyi kadrosuna ragmen ligde ozellikle zayif rakiplere karsi konsantre olamamaktan dolayi bizim puan olarak onumuze cikamamis, bizim sansimiz var demek baska, takimlar arasinda ahim sahim fark yok demek baska.
...
Ali
Bunun aciklamasi cok kolay. Avrupada 6 Brezilyali vitrin yapmak icin oynuyor. Turkiye liginde kiclarini sikmalarina sebeb yok. Ruzgarimiz yeter diyorlar. Var mi bunun baska izah tarzi?
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Apr 13, 2008 10:51 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozan Ersoy wrote: Neden izliyoruz cunku bu takimlar arasinda oyle ahim sahim fark yok.
Ozan Ersoy
Ozancigim, takimlar arasinda ahim sahim fark var mi yok mu gercekten anlamak istiyorsan, Manchester'i bizim lige koyacagina GS'i Sevilla ve Chelsea karsisina koy iki macli eleme usulu, ya da Inter, PSV, CSKA grubuna. Ha, tahmin edemiyorum dersen bu sene Avrupa'da aldigimiz sonuclara bak, bir fikir verir.

Ha, ben FB Manchester United demedim, bizden iyiler dedim, ahim sahim da iyiler. Ama bizimle Manchester arasina Fener sigar, ustune Avrupada bir 50-60 takim daha sigar.

Ama senin de bu ligi bu seneki GS FB ile yakin, yani biz CL'de ceyrek finali ayari falan bir takimiz diye izlemiyorsun eminim. GS'i sampiyonluga oynamadigi senelerde de izliyordun, ona da eminim.

Ali
CL ayari bir takimiz... Takim biraz iyiyse, iyi hocayla, taktik bilen, yerini, haddini bilen hocayla bir degil 2 gruptan bile cikabiliyoruz. Takim kotu bile olsa gruptan cikip ikinci grupta son macta elenebiliyoruz. Barcelona - Roma - Lliverpool gibi Turk tarihinin en zor grubunda bile son maca kadar goturebiliyoruz. Sevilla maclari eleme usuludur lig degildir. FB'nin elemesi Sevilla'dan iyi oldugunu gostermez. Nasil bizim Arsenal'den iyi takim oldugumuz soz konusu bile degilse.

FB konsantre olamamismis. Bana ne yahu? "Aslinda iyiler de konsantre olamiyorlar." Vah vah.. O zaman ittirelim biraz da konsantre olamasalar da kazansinlar. Var mi boyle bir dusunce. Bize ne canim. Konsantre olsunlar. Onlarin derdi GS'i mi gerdi?

Tavsanla tosbaga hikayesi vardir. Bu bir yaristir. Isin geregini yapmak gerekir. Kosmak, mucadele etmek, gol atmak, yememek gerekir. Hepsi vardir, sahtekarlik yoktur.

GS sampiyonluga oynamiyorsa, her mac kaybediyorsa izlemem. Ben zamanimdan fedakarlik ediyorum izliyorum. Ben para verdigim icin ayricana da musteriyim. Ben taraftarim. Karsiliginda bir sey yoksa, enayi hissederim baska bir sey yaparim. Sen yenilsek de yensek de der izlersin ona da karismam kendi dusuncendir.

Hic uzulmene gerek yok. Cevaplari begenip begenmemek senin en dogal hakkindir. Ben zaten sadece sana yazmiyorum butun okuyanlara yaziyorum. Elbet begenen vardir.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada Kezman Hakan Sukur olma yolunda. FB'liler Hakan'a kiclari ile guluyorlardi. Hatta bana FB arkadaslardan e-mail geliyordu. Aman Hakan'siz sahaya cikarsaniz FB'ye buyuk ayip edersiniz diye. Ben de artik Kezman'siz cikmayin desem haksiz olmayacagim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: ;;;

...
Ali
Bunun aciklamasi cok kolay. Avrupada 6 Brezilyali vitrin yapmak icin oynuyor. Turkiye liginde kiclarini sikmalarina sebeb yok. Ruzgarimiz yeter diyorlar. Var mi bunun baska izah tarzi?
Katılıyorum. GS, Lucescu'nun ikinci senesinde çeyrek finali kılpayı kaçırdığı zaman FB ŞL'de 0 puan çekip tarihe geçmişti. Ama Avrupa kupalarındaki bu başarı farkı lige çokda bariz yansımadı. Sürekli dibimizdeydiler ve derbide de bizi yendiler. O zamanlarda Lucescu ve takımın şampiyonlar ligine daha fazla özen gösterdiği söyleniyordu..

Ayrıca, Kezman % 90 FB'den ayrılır artık. Beraberliğin sorumlusu ilan edildi bile.
Last edited by Ismail Gezer on Sun Apr 13, 2008 10:55 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:
Ozan Ersoy

Ali
CL ayari bir takimiz... Takim biraz iyiyse, iyi hocayla, taktik bilen, yerini, haddini bilen hocayla bir degil 2 gruptan bile cikabiliyoruz. Takim kotu bile olsa gruptan cikip ikinci grupta son macta elenebiliyoruz. Barcelona - Roma - Lliverpool gibi Turk tarihinin en zor grubunda bile son maca kadar goturebiliyoruz. Sevilla maclari eleme usuludur lig degildir. FB'nin elemesi Sevilla'dan iyi oldugunu gostermez. Nasil bizim Arsenal'den iyi takim oldugumuz soz konusu bile degilse.

FB konsantre olamamismis. Bana ne yahu? "Aslinda iyiler de konsantre olamiyorlar." Vah vah.. O zaman ittirelim biraz da konsantre olamasalar da kazansinlar. Var mi boyle bir dusunce. Bize ne canim. Konsantre olsunlar. Onlarin derdi GS'i mi gerdi?

Tavsanla tosbaga hikayesi vardir. Bu bir yaristir. Isin geregini yapmak gerekir. Kosmak, mucadele etmek, gol atmak, yememek gerekir. Hepsi vardir, sahtekarlik yoktur.

GS sampiyonluga oynamiyorsa, her mac kaybediyorsa izlemem. Ben zamanimdan fedakarlik ediyorum izliyorum. Ben para verdigim icin ayricana da musteriyim. Ben taraftarim. Karsiliginda bir sey yoksa, enayi hissederim baska bir sey yaparim. Sen yenilsek de yensek de der izlersin ona da karismam kendi dusuncendir.

Hic uzulmene gerek yok. Cevaplari begenip begenmemek senin en dogal hakkindir. Ben zaten sadece sana yazmiyorum butun okuyanlara yaziyorum. Elbet begenen vardir.

Ozan Ersoy
Ozancigim,

Ben FB GS'dan iyi derken ne demek istedigimi epey uzun acikladim. Birkac ornek verdim, tekrarlayayim: FB'de Gokhan Gonul cezali iken yedegi Onder Turaci (forumda keske seneye bize gelse deniyor, bence de hakli olarak), senin Ugur Ucar sakatlaninca Hasan Sas sag bekte, Sabri ile sac bas yolmaca, Baris'tan neden sag bek olmaz konulu 90 dakikalik calisma falan gibi seyler izliyorsun. Onder cikip oynuyor.

Bizde Lincoln geldi, pek etkisi olmayan bir sezon gecirdi, sen kendin burada (cok hakli olarak, FB, rakip makip demeden) Alex'e methiyeler duzuyorsun. Dogru soyluyorsun, Alex bugun tek basina bir Anadolu takimina gitse o takimi Turkiye'de sampiyonluk iddiasi olan takim yapar neredeyse. Bizde boyle bir adam yok.

Bunun gibi ornek cok, Roberto Carlos sakatlandi, FB'nin kanatlari Chelsea ile oynayabilecek kadar, Sevilla'yi eleyebilecek kadar isliyor, hem hucum, hem defans olarak. Bizde Volkan biraz formdan dustu Balta ile defansi idare ettik ama Arda sol hucumda yapayalniz kaldi.

CL ayari takimiz ne demek bilmiyorum. Inter, PSV, CSKA grubunda kac puan alirdik tahminin, onu soyle onu tartisabiliriz, CL ayariyiz fazla genel cevap vermek icin.

Ben FB Sevilla'dan iyi demedim, bir daha oynasa eler de diyemem, ama sunu diyorum, biz Sevilla ile iceri disari iki mac oynasak toplam 5-5 bitmezdi. Chelsea ile oynasak da 2-3 bitmezdi. Bu iki serinin son bes dakikasinda da bir gol atip tur atlayacak durumda olmazdik. Yok ali CL ayariyiz, olurduk diyorsan, onu da yaz, cidden oyle mi dusunuyorsun anlayayim.

O durumlarda olsak Sion, Bordeaux, Austria Wien, panionios, Leverkusen gudubetliklerini yasamazdik diye dusunuyorum ben.

Adamlar bizden kuvvetli, ne var bunu soylemekte yahu?

Bu sampiyon olacaklar demek degil, Manchester'lar demek hic hic degil, sadece bizden epey iyiler demek.

Sampiyonluga oynamayan GSi izlememek kisisel tercih. Ama insan bazen takimda iki-uc genci izlemek icin, seneye ne oluruz diye bakmak icin takip ediyor, bazen kupada iyisin diye izliyorsun, bazen yahu calismaktan anam agladi, biraz relax etmek istiyorum, en kolay is de acip takimi seyretmek diye izliyorsun, bir de sirf taraftar oldugun icin izleyebilirsin, ama sen bunlarin hic birine itibar etmeyi izlemeyedebilirsin, tercihtir.

Ama Liverpool epey yillardir sampiyonlukta iddiali degil, lig maclarinda epey bir seyircisi oluyor, dolu dolu, you will never walk alone diye bagira bagira mac izliyorlar (ligde de izliyorlar). Sen Liverpool'lu olsan cidden gidip izlemez misin bu sezon o takimi?

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Toplu küfür yoktu
12 Nisan 2008

Gözlemciler Kurulu, F.Bahçe-Kayseri maçında "Satılmış Kayseri" diye bağırıldığı iddiası üzerine bu konuya raporunda değinmeyen gözlemci Hamdi Kutval’dan ek rapor istedi.

FENERBAHÇE’nin Kayserispor’u 2-1 yendiği maç sırasında sarı lacivertli taraftarların toplu kötü tezahürat yaptığı iddiası üzerine Gözlemciler Kurulu, raporlarında bu yönde bir ifade yer almayan gözlemciden ek rapor istedi ve Hukuk Kurulu’na gönderdi. Fenerbahçe taraftarlarının da "Satılmış Kayseri" diye bağırdığı iddiaları üzerine, Gözlemciler Kurulu harekete geçti. Kurul, raporunda bu konuda ifade yer almayan gözlemci Hamdi Kutval’dan ek rapor istedi. Kutval raporunda "5500 kişilik tribünde 500 kişilik bir grup ’Satılmış Kayseri’ diye bağırmak istedi. Ancak diğerleri bunu engelledi. Bunu toplu küfüre girmediği için yazmadım.

Yıldırım engelledi

Maç sonrası da Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas’a yönelik bireysel küfürle tacizde bulunuldu ancak bunlar bireyseldi ve Aziz Yıldırım ile güvenlik güçlerinin müdahalesiyle bu kişiler dışarı atılıp, yasal işlem başlatıldı. Bu da toplu küfüre girmez" dedi.

Bunu atlamışız.. Gerçektende 500 kişi önemsiz bireysel bir kalabalık :D
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Maraton programinda Erman bu gozlemci icin agzina geleni soyledi, "boyle rapor yapan gozlemcinin yetkisi elinden alinmali" dedi. Hos simdi de Ankara'da bir marketten 44 YTL'ye alip tuzlu cikan pastirmayi anlatiyor ya neyse...

Kayseri baskani, bugun Kayseri taraftarinin bir kisminin "satilmis" tezahurati yaptigini soyledi. Sanirim Sivas karsisinda fazla pasif bulmuslar. Ben de yarim yamalak maci seyrettim ozellikle kalecisi ve defansi cok tp verdi Sivas'a. Mac, 4-5 yil once Senol Gunes'in Trabzonuna Anadolu takimlarinin yaptigi (13-14 maclik seri) hatir sikelerini hatirlatti.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ankaraspor maci sonrasi FB tarafari ne dedi, kufur etti mi...raporu beklemekten
baska caremiz yok...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozancigim,

Ben FB GS'dan iyi derken ne demek istedigimi epey uzun acikladim. Birkac ornek verdim, tekrarlayayim: FB'de Gokhan Gonul cezali iken yedegi Onder Turaci (forumda keske seneye bize gelse deniyor, bence de hakli olarak), senin Ugur Ucar sakatlaninca Hasan Sas sag bekte, Sabri ile sac bas yolmaca, Baris'tan neden sag bek olmaz konulu 90 dakikalik calisma falan gibi seyler izliyorsun. Onder cikip oynuyor.

Bizde Lincoln geldi, pek etkisi olmayan bir sezon gecirdi, sen kendin burada (cok hakli olarak, FB, rakip makip demeden) Alex'e methiyeler duzuyorsun. Dogru soyluyorsun, Alex bugun tek basina bir Anadolu takimina gitse o takimi Turkiye'de sampiyonluk iddiasi olan takim yapar neredeyse. Bizde boyle bir adam yok.

Bunun gibi ornek cok, Roberto Carlos sakatlandi, FB'nin kanatlari Chelsea ile oynayabilecek kadar, Sevilla'yi eleyebilecek kadar isliyor, hem hucum, hem defans olarak. Bizde Volkan biraz formdan dustu Balta ile defansi idare ettik ama Arda sol hucumda yapayalniz kaldi.

CL ayari takimiz ne demek bilmiyorum. Inter, PSV, CSKA grubunda kac puan alirdik tahminin, onu soyle onu tartisabiliriz, CL ayariyiz fazla genel cevap vermek icin.

Ben FB Sevilla'dan iyi demedim, bir daha oynasa eler de diyemem, ama sunu diyorum, biz Sevilla ile iceri disari iki mac oynasak toplam 5-5 bitmezdi. Chelsea ile oynasak da 2-3 bitmezdi. Bu iki serinin son bes dakikasinda da bir gol atip tur atlayacak durumda olmazdik. Yok ali CL ayariyiz, olurduk diyorsan, onu da yaz, cidden oyle mi dusunuyorsun anlayayim.

O durumlarda olsak Sion, Bordeaux, Austria Wien, panionios, Leverkusen gudubetliklerini yasamazdik diye dusunuyorum ben.

Adamlar bizden kuvvetli, ne var bunu soylemekte yahu?

Bu sampiyon olacaklar demek degil, Manchester'lar demek hic hic degil, sadece bizden epey iyiler demek.

Sampiyonluga oynamayan GSi izlememek kisisel tercih. Ama insan bazen takimda iki-uc genci izlemek icin, seneye ne oluruz diye bakmak icin takip ediyor, bazen kupada iyisin diye izliyorsun, bazen yahu calismaktan anam agladi, biraz relax etmek istiyorum, en kolay is de acip takimi seyretmek diye izliyorsun, bir de sirf taraftar oldugun icin izleyebilirsin, ama sen bunlarin hic birine itibar etmeyi izlemeyedebilirsin, tercihtir.

Ama Liverpool epey yillardir sampiyonlukta iddiali degil, lig maclarinda epey bir seyircisi oluyor, dolu dolu, you will never walk alone diye bagira bagira mac izliyorlar (ligde de izliyorlar). Sen Liverpool'lu olsan cidden gidip izlemez misin bu sezon o takimi?

Ali
Ali'cim sen benim neden bahsettigimden bile haberin yok ben yazindan onu anladim. FB daha gucsuz GS daha iyi takim mi dedim ben? Bu FB daha guclu, Avrupa'da iyi oynadi laflariylan sampiyon olunmaz. Itelemesinler diyorum. Sen bana ne diyorsun? O zaman hic oynanmasin bu is, kanaat notuyla bir sampiyon secsinler ya da FB-GS aralarinda 7 mac yapsinlar sampiyon belirlensin.

FB bizi yense bile sampiyon olmayi hakediyor diye bir sey yok. Her macta elinden geleni yapip sene sonunda rakipten daha fazla puan toplayacaksin. Lafi egip bukmeye gerek yok. GS tarihinde ilk defa CL'de ceyrek finale ciktiginda FB sampiyon oldu. Ha GS icerden sabote edildi, Jardel dovuldu, Hagi'ye xtir cektiler ama FB'ye ne bundan? Kapi gibi sampiyon oldular.

Bu durumda her takima her turlu yardim, ucuz penaltilar, sahtekarliklar ligin siralamasini etkiliyor. Bugun de yapildi iste... Artik TC nin 3'de ikisi dua mi etti ne herif tribunlere yolladi topu. Gecen hafta da yapildi. Hem de iki kere ayip yapildi, gidip GS'a da kiyak gectiler. Pespaye herifler.

Ozan Ersoy
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Türkiye'de küfürden saha kapatmak kadar sacma birsey olamaz.

Türkiye'de küfür etmeyen mi var.
Evinde süt dökmüs kedi olan adamlar bile erkekler kendi arasinda olunca küfür ediyor.
Eminim Küfürden saha kapatan kurul üyeleri de küfür ediyordur.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Ismail Gezer wrote:Toplu küfür yoktu

Enteresan bir baslik, topsuz küfür serbest oluyor yani. Ayginda veya elinde top olunca küfür serbest.
Yazi basligini görünce bir espri patlatmak geldi icimden, saKin ha ciddiye almayin bu yorumumu.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Kezman'in penalti vurusu bana, gecen sene uzun sure penalti alamadilar diye sizlanan FB'li yoneticileri hatirlatti. Bir ara Mahmut Uslu, "ilk kazandigimiz penaltiyi auta atarak protseto edecegiz" demisti.

Futbol biraz da hissiyat. 2 haftadir basimiza gelmeyen kalmadi, bu hafta ASY'deki seyircinin mac baslamadan once ruh hali mukemmeldi. FB taraftarinin ise tabiri caizse "abdesti bozulmus" durumda; 5 gunde Avrupa fethinden ikinci 16 Mayis sendromuna girdiler. Potansiyel fobileri: Hocasiz takim sampiyon olursa rezil oluruz...

Yonetim Cevat Hoca'yi takimin basinda tutarak son 6 hafta icin alinabilecek en iyi karari aldi. Gecen haftalarda basta Mustafa Denizli icin yapilan o kadar basin lobisine uyup maceraya girselerdi, hem 2 yilimiz baglayacaklardi hem de bundan iyisi olmayacakti.

Simdi sorunlarimiz ve beklentiler:

1) Mehmet Topal sakat. Kupa macinda riske sokulmamali.
2) IBB uzerinde cok spekulasyon var; o yuzden macin zorluk derecesi artti. Buldugumuzu atmamiz gerekecek bir mac cunku gol yeme ihtimali yuksek. Bu mac olimpiyat stadinda ve cok ciddi taraftar kalabaligina ihtiyac var. Ben 60.000 kisi bekliyorum.
3) Sıvas'in kazanmasi bir bakima kotu oldu bir bakima iyi. Iyi, cunku baski altinda sacmaliyorlar; ne zaman iddiadan uzaklasiyorlar o zaman daha rahat kazaniyorlar. Kotu, cunku yine hedef buldular. Ayrica FB ile yapisik kardes olduklari icin mutlaka tesvik gelecek.
4) Lincoln -dogal olarak- cok dinlenik ve mutlu. 4 maca yetecek mutluluk ve moral topladigi icin, rakiplere tehlike.
5) Son macta Sabri bile iyi oynadi. Oyuncularda sorun yok (Nonda belki istisna ama o da girdi mi oynuyor bir sekilde) Taraftar mutlu ve herkesle barisik.
6) Boyle durumlarda son anda ataga kalkan, ivmeyi bulan kazanir.
7) FB'de yarin Kezman krizi basliyor. Bu da ilk 11 oynadiginda aslinda yedek girmekten daha az verim gosteren Semih icin buyuk bir yuk. Haftaya ilk 11 girecek ve bunu kaldirmasi cok zor. Alex de bana gore fazla Avrupa maclari sonunda mental olarak dusmeye aday. Denizli, haftaya SS'de Fener'i yenerse sasirmam.
8) Bu soylemimin 3.yilindayim. Golcu sorunumuz var. Kac haftadir hem az gol atiyoruz hem de golleri Servet, Arda, Baris falan atiyor. En kotusu, buna yapacak birsey yok.

O halde Yaradana siginip son haftalarda golculere (Nonda, Hakan, Karan) ciddi meditasyon ve moral yuklemesi yapilmali. Artik psikolojik faktorlerin en az teknik faktorler kadar esit oldugu bir gevide girdik. Her turlu tartisma ertelenmeli ve birakilmali. Zamani ve yeri degil.

AY stadi bugun terkederken, FB forumlari "bu aciyi cekmek zorunda miyiz" diye arabeske baslamisti.

Demek ki neymis, Avrupa fatihiyiz, dunya bizi konusuyor, 1.000 yil fark attik, toplam sarj suresi 72 saatmis.

Hocasiz ve yabancisiz takim, hem ligi hem kupayi alirsa, sepette ceyrek finalde Chelse'ya iyi direnmis bir takim olarak kalmak var. Buraya yaziyorum, sampiyonluk gitsin, AY bu sezon bu takimi birakir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ufuk Sezekkaplan wrote: 2) IBB uzerinde cok spekulasyon var; o yuzden macin zorluk derecesi artti. Buldugumuzu atmamiz gerekecek bir mac cunku gol yeme ihtimali yuksek. Bu mac olimpiyat stadinda ve cok ciddi taraftar kalabaligina ihtiyac var. Ben 60.000 kisi bekliyorum.
1. Hocam bak gör sen, fenerin rezil medyası nasıl gerecek ortamı, nasıl gaz verecekler AA'ya. Onur maçı diyecekler, gurur maçı diyecekler.

Belki bizim için daha iyi olacak bilmiyorum! İBB, kendisinden beklenmediği zaman büyüklere karşı başarı gösterdi. Futbolda bireysel ve kitle psikolojisinin ne denli önemli olduğunu en başta kendi takımımızda gördüğümüze göre, bu maçta GS'ye kesin çelme takacak diye beklenen İBB'nin gerilmesi, bazılarının beklentilerini boşa çıkarmasıda olasıdır.

2. Gençlerbirliği maçı çok önemli ama İBB maçı düşünülerek Topal oynatılmamalı.

3. Sabri ve Nonda'nın şutları nefisti, kaleyi tutmasada.. Sabri son virajda kendini yopladı galiba..

4. Kezman krizi gerçekten başlayacak bencede. Zaten gidici..

5. AY'ı kesin gönderelim artık. Bu sefer gitmiş gibi yapmasın, kesin gitsin :D
Post Reply