Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Affan Keçeci'ye göre TFF yabancı sayısında bir artış yapmayacak gibi..

Yapmamalıda! Tamam ırkçılık yapmayalımda, bir Türk, takımının baştan sonra ecnebi dolmasını nasıl hazmeder anlamıyorum! Ben orta sahada Lin'lerin yanına birde Rommedahl alınacak diye uyuz oluyorum, bu adamlar 8 yabancı doldurdukları ilk 11'i bile yeterli görmüyor daha fazlasını istiyorlar!

Piyasa palavrasıda beni tatmin etmiyor! Türk oyuncuların piyasası yüksekmiş falan filan! Ulan hıyar, o paralar hiç değilse Türk takımlarına gidiyor, yabancı sınırlaması olması kimbilir memleketin kaç milyon euro'sunu Brezilyaya göndereceksiniz!

Efendim neymiş, Carlos masrafını çıkartmış, nasıl? Forma satışlarından falan filan! Formaları alanlar Brezilyalı çünkü??

Bence yabancı sayısı 5'te kalmalı!

En ikiyüzlü meselede milli takım konusunda yaşanıyor. yabancı sınırlaması olmayan ülkelerde milli takımlar şöyleymiş böyleymiş.. Ulan gerizkalı önce o milli takım oyuncuları nerelerde oynuyor bir bak, sonra o oynadıkları yerlerde senin ülkenden kaç oyuncu var birde ona bak! Vaktin varsa birde şuna bak, bu sene yabancı sınırlaması olmasa güzide FENERBAHÇE klübu milli takıma kaç oyuncu verir?

Şu halde bile biri Brezilyalı 3 oyuncu ya vereceksin ya cveremeyeceksin! Sınırlama olmasa bu sayı rahat 1'e düşer! AYIP DEĞİL Mİ?

FB'den 1, GS'den 3, BJK'dan 2 oyuncuyla milli takım mı kurulacak? Yoksa futbolcularımız akın akın premier lige, la liga'ya mı gidecek?

Benim gözümde sınırlamanın kaldırılması ihanettir!
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

http://www.youtube.com/watch?v=eJ3ZIo673K8

carlosun cimboma gıcık olmasının sebebi bu videodaki goruntuler olabilir :D

carlosun hagiye yaptıgı faulun ardından hagiye bişeyler soyluyor. cok kızdığı belli, haksız da değil yani :D
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Su yabanci meselesi ile ilgili yazacagim. Tutturmus gidiliyor
5 olsun, 6 olsun, sinirsiz olsunj, +2 olsun falan. Hep tek rakam.
Savunan serbest piyasa diyor, karsi cikan Turkun onu kesilir diyor.
Ama olayin unutulan bircok yonu var ve tek rakam bence yeterli degil.
Olay cok boyutlu..

1-)Diger mesleklerde durum nasil?

Yabanci doktorlarin sayisi serbest birakildi? Kiyamet koptu.
Yanbanci müteahhit kolay lisans alip, askeri ihaleleri girebiliyor mu?
Yabanci turist rehberi kolay calisabilir mi? Ya dadi? Serbestlik cigligi atanlar
acaba kendi mesleklerinde yabanci rahat calisabilirse ne halt edecekler?cretleri yariya dusse, veya rakip firmalar ucuz ama iyi yabanci calistiripta onlarin onune gecse ne derler?
Ya da tersi. Sinirlandirilsin diyenler, evlerindeki Moldavyalidan,
insaatlarindaki Turkmenden, katalog cekimlerindeki Rus mankenden,
araba yikayan Afrikalidan,
calistirdiklari Bulgar hemsireden vazgeceklermi?
Bunun bir standardi ve de ulke ihtiyacina gore kolayligi zorlugu olmali.

2-) Mütekabiliyet

Peki gelen yabancinin ulkesinde Turklere calisma izni veriliyormu?
Brezilyada bir takimda 8 Turk oynayabilir mi?
İngilterede milli olmamis kac Turke izin var?
Bu herseyden once uluslararasi bir istihdam sorunudur ve
karsilikli anlasmalar dahilinde her ulke icin baska olmalidir.

3-) Bulundugu sure

Aurelio, Kingston, Kaan Dobra gibi adamlarla, Anelka, Carlos, Thomas
ayni kefeye konulur mu? Kimileri cok genc yasta Turkiyeye geldi, genetik olarak Turk olmasa bile onlar artik Made in Turkey olan urunler.
Bence takim alt yapilari butun yabancilara acik olup, buradan yetisenler tipki Hollandadaki gibi Turk sayilmali.

Ben bir de Ingilteredeki uygulamaya inanmiyorum. Milli olmamis bir Brezilyali giremez, fakat Tanzanyada milli olmus birisi olabilir.
Ayrica Bu milli olma kistasi buyuk takimlarla, kucuk takimlar arasindaki farki acar.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bence bu videoları ayrı bir başlık altında değerlendirmek lazım: "Roberto Carlos'la baş başa" adı altında falan :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Roberto Carlos benim hayatımda izlediğim en iyi beklerden biri, her defans oyuncusu arada bir madara olur, bu görüntülere fazla aldanmayalım derim. Ama youtube'da dolasırken (kardeşim link koyup durmayın, bir izlemeye başlıyor insan sonu gelmiyor) yine geçmişe daldık.

Bunu dedikten sonra buyurun, mendilsiz izlemeyin...

http://www.youtube.com/watch?v=Siojvbwy ... ed&search=

Bir sürü klibe baktım 3-3luk Manchester macından itibaren, belki de biz 1993-2002 arası gibi bir dönemi bir daha hiç göremeyeceğiz, neler yapmışız, hayali cihan değer!

Ergun Penbe, Davor Suker, Hakan Sukur, Ray Parlour, Umit Davala, Patrik Vieira, Giga Popescu..... aman bunu da mendilsiz izlemeyin.

Arif'in Manhester'a, Hakan'ın Juventus'a, Şaş'ın Real Madrid'e gollerini, dort penaltıdan ucunu damarlarında buzlu su akıyormuscasına atan uc Turku, kenarda o takımı ıdare eden hocayı bu yabancı sınırı yüzünden onu bunu yapamıyoruz diyenlere utanana kadar izlettirmek lazım.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Baris Tokat wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Geçen sene Bayern'de hiçbirşey yapamayan fakat Copa Amerika 'da paraguay maçlarında döktüren Santa Cruz'a talipmişiz.
:lol:

Olursa süper olur .

http://fanatik.ekolay.net/fanatik/yeni/ ... hId=442633

Olursa süper olurda, olacagini hic sanmiyorum. Bayern'den ayrilmak istedigi dogru. Fakat 2009'a kadar kontrati var. Adami bir iki milyon euro'ya birakmazlar. Hele son copa america macinda attigi üc golden sonra talipleri de artmistir. GS'a kalmaz.

Santa Cruz cok iyi bir forvet. Santrafor olarak Hakan Sükür'e cok benziyor. Yani gelirse Hakan'in veliahti olabilir. Tek kusuru var, o da cok sik sakatlanmasi.
Bence Bayern bir kac milyona birakir bu oyuncuyu. Gecen sene yer aldigi 36 macta sadece bir gol atabilmis. Hakan'dan da kotu bir performansi olan bir santrafor var mi diye dusunuyordum, varmis. 3-4 sene once Bayern'de epey goze carpmisti. Herhalde gecirdigi sakatliklar epey etkilemis.

Santa Cruz'u ABD karsisinda bu aksam seyrettim. Sahada iki hafta once CONCACAF kupasini kazanan ABD takimi degil yedek takim vardi. Fiziksel oyunu on plana cikaran ABD karsisinda Cruz etkili degildi.

Birebirde adam gecmesi yok. Hizi eehh iste. Bir kere sagdan iyi kacti carprazdan sert vurdu o kadar. Pivot santrafor gibi kafa topu indiren bir ozelligini gormedim. Kafa topu aldigini da gormedim. Firsatciligi, seken toplari takipciligi yok. Aksine ceza sahasi icinde saklaniyor. 26 yasindaki bir oyuncudan beklenecek mucadele, rakibe basma yok. Kolombiya karsisinda nasil oynadi bilmem, bir kac mac daha izlemek lazim, bu macta beni hic etkilemedi. Kotu futbolcu dedigim sanilmasin ama GS'a 36 macta 1 gol atan degil, 20-25 gol atabilecek oyuncu lazim. Hele hele surekli sakatlaniyorsa hic gerek yok. Elimizde daha iyisi var. Gokhan Unal'i elli kere tercih ederim. Bayern 2-3 milyondan fazla bonservis alirsa bu oyuncu icin sasiririm.

Ozan Ersoy
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

İşte size 100 serbest oyuncu tabii sözleşme yapmış olanlar olabilir arkadaşlar emin değilim...Beğendiklerimi koyulaştırıyorum

ALMANYA LİGİ
Timo Hildebrand---Stuttgart---Kaleci
Mehdi Mahdavikia--- Hamburg--- Defans
Roque Junior---B.Leverkusen--- Defans
Kasey Keller---M'Gladbach---Kaleci
Miroslav Karhan---Wolfsburg--- Orta saha
Nikolce Noveski--- Mainz---Defans
Ali Karimi--- B.Münih--- Orta saha
Marko Babiç---B.Leverkusen--- Orta saha
Constantin Niculae--- Mainz--- Forvet
Vratislav Gresko--- Nürnberg--- Orta saha
Marian Hristov--- Wolfsburg--- Orta saha
Sascha Dum--- Aachen--- Orta saha
Fabian Gerber--- Mainz--- Orta saha
Julio dos Santos--- Wolfsburg--- Orta saha
Marco Rose--- Mainz--- Defans
Michael Delura--- M'Gladbach--- Forvet
Filip Trojan---Bochum--- Orta saha
Ellery Cairo--- Hertha--- Forvet
Hassan El Fakiri--- M'Gladbach--- Orta saha
Ahmed R.Madouni---B.Leverkusen--- Defans

İNGİLTERE PREMİER LİGİ
Carlos Tevez--- West Ham--- Forvet
Vicenzo Montella--- Fulham--- Forvet

Oguchi Onyewu--- Newcastle--- Defans
Tim Howard--- Everton--- Kaleci
Ben Haim--- Bolton--- Defans
Robbie Fowler--- Liverpool--- Forvet
Claus Jensen--- Fulham--- Orta saha
Brett Emerton--- Blackburn--- Orta saha
Kevin Davies--- Bolton--- Forvet
Boudewijn Zenden--- Liverpool--- Orta saha
Shaun Malooney---Aston Villa--- Forvet
Glen Johnson--- Portsmouth--- Defans
Jimmy Floyd Hasselbaink---Charlton---Forvet
Matt Holland---Charlton--- Orta saha
Tomasz Radzinski--- Fulham--- Forvet
Ben Foster--- Watford--- Kaleci
Wayne Routledge--- Fulham--- Orta saha
David Thompson--- Bolton--- Orta saha
Josip Skoko--- Wigan--- Orta saha
Chris Riggott---Middlesbrough--- Defans

İSPANYA LİGİ
Saviola--- Barcelona--- Forvet
G.Lopez--- Celta--- Orta saha
Ibagaza--- Mallorca--- Orta saha
Diego Tristan--- Mallorca--- Forvet
Salva Ballesta--- Levante--- Forvet
Darko Kovacevic--- Sociedad--- Forvet
Maxi Lopez--- Mallorca--- Forvet
De la Pena--- Espanyol--- Orta saha
Pablo Garcia--- Celta--- Orta saha
Jon Dahl Tomasson--- Villarreal--- Forvet
Olivier Kapo--- Levante--- Orta saha
Molina--- Levante--- Kaleci
Scaloni--- Santander--- Defans
Savo Milosevic--- Osasuna--- Forvet
Velasco--- Espanyol--- Defans
Carlos Diogo--- Zaragoza--- Defans
Maris Verpakovskis---Getafe--- Forvet
Mario--- Huelva--- Defans
Lopez Rekarte--- Sociedad--- Defans
Beto--- Huelva--- Defans

İTALYA LİGİ
Marco Amelia--- Livorno--- Kaleci
Dario Dainelli--- Fiorentina--- Defans
Stefano Fiore--- Livorno--- Orta saha
Luciano Zauri--- Lazio--- Defans
Igor Budan--- Parma--- Forvet
Francesco Tavano--- Roma--- Forvet
Giandomenico Mesto--- Reggina--- Orta saha
Christian Wilhelmsson---Roma--- Orta saha
Martin Jorgensen--- Fiorentina--- Orta saha
Christian Vieri--- Atalanta--- Forvet
Christian Abbiati--- Torino--- Kaleci
Cesare Bovo--- Torino--- Defans
Giuseppe Rossi--- Parma--- Forvet
Roberto Stellone--- Torino--- Forvet
Massimo Maccarone--- Siena--- Forvet
Nicola Ventola--- Atalanta--- Forvet
Simone Vergassola--- Siena--- Orta saha
Vincenzo Grella--- Parma--- Orta saha
Christian Maggio--- Sampdoria--- Defans
Serginho--- Milan--- Defans

FRANSA LİGİ
Stephane Dalmat--- Bordeaux--- Orta saha
Claudio Caçapa--- Lyon--- Defans
Vladimir Smicer--- Bordeuax--- Orta saha
Mario Melchiot--- Rennes--- Defans
Niculas Dieuze--- Toulouse--- Orta saha
Yann Lachuer--- Troyes--- Orta saha
Ronan Le Crom--- Troyes--- Kaleci
Demetrius Ferreira--- Troyes--- Savunma
Lionel Mathis--- Auxerre--- Orta saha
Philippe Brunel--- Sochaux--- Orta saha
Geoffrey Doumeng---Valenciennes---Orta saha
Johan Radet--- Auxerre--- Defans
David Gigliotti--- Troyes--- Forvet
Michael Ciani--- Lorient--- Defans
Salomon Olembe--- Marsilya--- Defans
Fabien Cool--- Auxerre--- Kaleci
Maurice-Belay--- Sedan--- Forvet
Mounir Diane--- Lens--- Orta saha
Manuel Dos Santos--- Monaco--- Defans
Johann Lonfat--- Sochaux--- Orta saha
Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

fenerbahce org'un Portekizce'si yayında

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün resmi yayın organı olan internet sitesi www.fenerbahce.org'un Portekizce versiyonu da hizmete girdi...
Şaka gibi :D

Fenerbostan república..

Bizimkilerde Alamancasını yapsıni almanca bilen çokmuş :D
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Tamam, daha soyledigim cikti, kendilerini Angola ligine hazirliyorlar. 8)
Sonra Afrika Kupasi, Sampiyonlar liginden daha kolay.

Bir de tabii Brezilya ve Portekizde forma satislari patlar. 8)
NO ADNANS, NO CRY !!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Baskan Canaydin'in Tobias Linderoth yorumu :D

"İlk idmanda izledim. Hoca bire bir çalışması yaptırdı. Ayrı ayrı 10 kişi ile
karşılaştı. Hiçbiri onu geçemedi. Müthiş bir oyuncu. Bu sene herkes onu
izlesin'' diye konuştu".

Kaynak: Milliyet
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan Tezcan wrote:Baskan Canaydin'in Tobias Linderoth yorumu :D

izlesin'' diye konuştu".

Lincoln'ün dünya çapında önemli bir yıldız olduğuna zaten kimsenin itirazı yok, bari bende Linderoth'u yaldızlayayım ki, 2 büyük yıldız almış gibi olayım :D

Kim takar Össan abiyi.. Adnanları çok eleştirdik ama ipleri ellerine aldılar iyide gidiyorlar. (not: Burda bahsedilen ip'in Bahçeli'nin yağlı ipiyle ilgisi yoktur :D)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

izlesin'' diye konuştu".

Pardon elestirelim, Canaydin anlamaz futboldan tamam ama bunu anlamadim. Neresi komik onu da anlamadim. Ayni yorumu ilk gun antrenmanini izleyen bir suru spor yazari da koselerinde dile getirdiler. Niye Canaydin soyleyince komik oluyor? Linderoth'u savunma ozellikleri yuzunden aldik. Orta sahada cok kossun, cok alan kapasin, cok top kapsin, yeri geldigince karsi takimin oyun kurucusunu kitlesin diye aldik. Takimdan hic kimsenin onu gecememesi kadar guzel bir sey olabilir mi?

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:

izlesin'' diye konuştu".

Pardon elestirelim, Canaydin anlamaz futboldan tamam ama bunu anlamadim. Neresi komik onu da anlamadim. Ayni yorumu ilk gun antrenmanini izleyen bir suru spor yazari da koselerinde dile getirdiler. Niye Canaydin soyleyince komik oluyor? Linderoth'u savunma ozellikleri yuzunden aldik. Orta sahada cok kossun, cok alan kapasin, cok top kapsin, yeri geldigince karsi takimin oyun kurucusunu kitlesin diye aldik. Takimdan hic kimsenin onu gecememesi kadar guzel bir sey olabilir mi?

Ozan Ersoy
Ozan, sanırım burada komik bulunan antremanda gördüklerini ile maçlar arasında kurduğu birebir bağlantı. Yani bir oyuncu idmanda, hem de senenin ilk idmanında iyiydi diye bu sene herkes onu izlesin demek için erken. Aynı şekilde bir-iki oyuncu ilk idmanda kötü de olabilirler kimse bu sene yandık demez.

Sanırım camia başkanın bu naif haline alışık, sorun edilecek laf değil ama ben de okuyunca gülümsedim.

Benim haberde rahatsız olduğum (ki başkanın bunu söylediğini sanmıyorum) Lincoln ile suni karşılaştırma ve esas iyi transfer o değil bu tipi laflar. Ben Lincoln olup okusam ve de ciddiye alsam vay başkana bak, öbürü benden iyi demiş falan diye düşünürüm. Acaba onu mu umarak haberi böyle çarpıttılar, çünkü Linderoth'u övmek için işin içine başka oyuncuları kariştırmaya gerek yok.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozan, sanırım burada komik bulunan antremanda gördüklerini ile maçlar arasında kurduğu birebir bağlantı. Yani bir oyuncu idmanda, hem de senenin ilk idmanında iyiydi diye bu sene herkes onu izlesin demek için erken. Aynı şekilde bir-iki oyuncu ilk idmanda kötü de olabilirler sanırım kimse bu sene yandık demez.

Sanırım camia başkanın bu naif haline alışık, sorun edilecek laf değil ama ben de okuyunca gülümsedim.
Ali ben de sizin bu yazdiklarinizi okuyunca gulumsuyorum. Amanin amanin diye kafa salliyorum vallahi. Kalli antrenmanda ne oluyorsa ona gore takim kuracak. Ilk degerlendirmesi ona gore olacak. Mesela antrenmanlarda kimse Linderoth'u gecemiyorsa, bir tek yeni transfer Serkan Calik geciyorsa, belki Hasan'i kesip onu ilk 11'e yerlestirecek. Belki Serkan bu antrenman performansini sahaya yansitacak, formayi kapacak. Neden? Linderoth sayesinde.

Canaydin'in antrenman izleyecek vakti mi var, bir tanesini izlemis, kendince yorum yapmis. Ne var canim bunda simdi?

Bu sene takim buyuk bir olasilikla cogu mac tek on libero cift forvet oynayacak. Linderoth'un yaninda 3 tane ofansif orta saha oyuncusu olacak, (mesela arda-lincoln-hasan) onunde iki tane forvet olacak (mesela umit-necati). Takimda hucumcu bir cok oyuncu var. Linderoth'un ustune cok is dusecek. Linderoth sakatlanirsa, belki mecburen cift on liberoya donecegiz cunku Linderoth'un tek basina yaptigini baskasi yapamayacak. Bu Isvec'li savunma yonunden orta sahada ne kadar iyi oynarsa, bu takim daha fazla hucum yapabilir, ozlediginiz yaratici futbolu oynayabilir. Linderoth kilit adam

Ben antrenman notlarindan Linderoth'un yaptiklarini orada burada okuyunca heyecanlaniyorum. Ama ben ayri bir seyim zaten. 10 taneniz birebirde gelse, beni de gecemezsiniz ;) Anladiniz siz anladiniz... :roll:

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan yazdım, cok mühim bir laf değil bizim de bu kadar zamanımıza değmez. Kalli takımı senin dediğin gibi kuracak tabii ama o da Linderoth'un maçta iyi olacağı demek değil. Ben Linderoth transferine bayılıyorum, okuduklarımdan hoşlanıyorum ama bu yorumlar için bence biraz erken. Bir de Canaydın'ın bu senin yaptığın analizi yapıp Linderoth'u beğendiğini sanmıyorsun umarım.

Bir de biz her halukarda çift ön libero oynasak daha iyi olmaz mı?
Bu sene takim buyuk bir olasilikla cogu mac tek on libero cift forvet oynayacak. Linderoth'un yaninda 3 tane ofansif orta saha oyuncusu olacak, (mesela arda-lincoln-hasan) onunde iki tane forvet olacak (mesela umit-necati).

Ben bu kurgudan korkuyorum.
Locked