FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Deyimi affedin, biraz sidik yarisi modunda olacak ama, tek takim elemek yerine, (artik oyle bir sistem kalmasa da) 2. bir grup asamasini gecip de kalma, bence hala da daha zor! :P
Yahu, ben kendi bakis acimdan utanarak soyluyordum bunu ama, bilimum ajanslar, bayragi gercek anlamda daha uste tasiyamayan FB'yi nasil uste cikaririz diye, tasinip kasinmislar, "galibiyet orani" diye bir istatistik bulmuslar, bayrak bayrak, onun haberleriyle FB'lilerin gururlarini oksuyorlar bakiyorum... :)

Kerem'in de dedigi hesap, onumuzdeki yillarda, bu galibiyet oranlarin filan devam ettirip de, bizim simdiki toplam galibiyet sayimiza filan eristiklerinde, hala oran olarak bizi tepeliyorlarsa, o zaman alkislariz da, bu istatistik de biraz zorlama, biraz ittirmece olmamis mi?!
Aynen :)

Aynı şeyleri düşündüm Milliyette ve Vatanda sözkonusu haberi görünce. Sen hele bir 74 maç yap - yani bir 40 avrupa maçı daha- sonra istatistiki cinlikler yaparsın..
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Alpay Dedeoglu wrote:Zico cikmis yabanci sinirlamasi var , ondan olmadi diyor. Bunlar bu salak soylemi bir suredir birakmisti simdi gene basladilar. Yabancidan kastida Guney Amerikali. Cok calistrimak istiyorsan git Brezilyaya.
GS 21 yas ortalamasi orta sahasi ve tamami Turklerle kurulu kadrosu ile seni maymuna cevirdi Sukru Saracoglunda.
Cok guzel yakalamissin Alpay. Bende bir turlu anlamadim bunlarin yabanci sinirlamasi sizlamalarini...
Yusuf Karli

Post by Yusuf Karli »

Herkese selamlar oncelikle; yazmasam da forumu firsat buldukca takip ediyordum.

Alpay Dedeoglu wrote: 40 metreden gol olmazsa , kalecin olmadik toplari cikarmazsa, olu toplardada rakip konsantre olursa boyle eli bos donersin. Sabaha kadar oynasan gol atamazsin.
Fenerbahce'nin kaybetmesini oldukca arzuladiginizi hissedebiliyorum yazdiklarinizdan ama gozleri de bayagi kapatmis bu arzu anlasilan. Uzaktan iyi sutlar cikarabilmek, formda bir kaleciye sahip olmak, etkili duran top kullanabilmek.. Evet sahi, bunlar olmasa gercekten isimiz zorlasiyor, maalesef var ama bunlar. Ve emin olun, sabaha kadar beklememize gerek kalmazdi gol atmamiz icin, biraz sans gerekiyordu sadece.
FB sol kanadina 6-7 milyon dolar para veriyor yilda , sonucta Essien o kanatta dalga gecer gibi Ardavari bir hareketle igne deliginden gelip, cizgi ustundeki Lamparda topu birakiyor.Utanmazsa lampard topla kaleye girecek.
Bu kisim biraz da trajik bir akil tutulmasina ornek. 35 milyon euro'luk Essien karsisinda dagilan sol kanada 6-7 milyon USD dokuyormus Fenerbahce! Rezalete bakin. :D Carlos da oynamiyormuymus yoksa?
Zico cikmis yabanci sinirlamasi var , ondan olmadi diyor. Bunlar bu salak soylemi bir suredir birakmisti simdi gene basladilar. Yabancidan kastida Guney Amerikali. Cok calistrimak istiyorsan git Brezilyaya.
GS 21 yas ortalamasi orta sahasi ve tamami Turklerle kurulu kadrosu ile seni maymuna cevirdi Sukru Saracoglunda.
Sizin su maymunlar Sampiyonlar Ligi'nde yari final kovaliyordu dune kadar, bense Galatasaray'in son Avrupa kupasi macinda 5 gol hatirliyorum. Ama olsun, maymun etmisler! Bir de maglup etmislerdir herhalde o kadar maymun ettiklerine gore?

Yukarda da Ali bey :) Zico 2-3 turk oyuncuya dahi tahammul edemiyor demis. Gercekten de Zico'nun tahammul edemedigi noktanin oyuncularin turklugu oldugunu mu dusunuyorsunuz? Zico'nu, Fenerbahce'nin tahammul edemedigi sey imkan varken daha iyi oyuncularla takimi takviye edememek.

Bu yuzden bu tepkiyi de anlayamiyorum. Turk oyuncularla elde edilen basariyi daha degerli bulan, hatta bunu gerekli bulan takimlar, Fenerbahce yerine yabanci oyuncular aldiginda birakacagi turk oyunculari alip takimlarindaki turk oranlarini arttirabilirler pek ala. Bunu dert etmeyen Fenerbahce de 11 yabanciyla cikar, sorun nedir? Yoksa tum bu tepkinin nedeni Fenerbahce'nin sinirsiz yabanciyla hepten rakipsiz kalmasindan duyulan endise midir? Bunu ifade etmek de ayip degil bence, hic olmazsa gayet samimi bir neden olur.
Bahri Unlu
Staff Member

hep tebrik, full+full tebrik.

Post by Bahri Unlu »

Bende tebrik ediyim vakit gecmeden...
Gazetelerin bugun "o bicim ezdik gectik ama... " larini gorunce...
Tebrikler, yurekten tebrikler... :)
Yok ki UEFA nin MHK sinda bi Siraselviler caddesi. Fandel cikmazi ile bu kadar.
Last edited by Bahri Unlu on Thu Apr 10, 2008 1:26 am, edited 1 time in total.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Evet Chelsea nin macin basindan beri yaptigini 2 kere yapinca ezmis oluyor. Yaygaraci bunlar. Geciniz!

Not: Daha evvelki yazilarimdaki basari fenerin relatif basarisi dir.Biz oralardan geceli epey oluyor.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Chelsea ortalama 2 yIldIr kazandIgi maclarI hep 1-0, 2-1 gibi az farkla kazanIyor. Az gol atIyor. Bir gol atInca oyunu makaraya sarIyor. SS Stadinda 1-0 öne gecince maci makaraya alInca FB onlari 2 golle cezalandIrDi ve 2-1 kazandi. ikinci macta FB'nin 5 veya 6 yememesinin tek sebebi Chelsea'nin bu ekonomik gol anlayI$I.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Yusuf Karli wrote: Bu yuzden bu tepkiyi de anlayamiyorum. Turk oyuncularla elde edilen basariyi daha degerli bulan, hatta bunu gerekli bulan takimlar, Fenerbahce yerine yabanci oyuncular aldiginda birakacagi turk oyunculari alip takimlarindaki turk oranlarini arttirabilirler pek ala. Bunu dert etmeyen Fenerbahce de 11 yabanciyla cikar, sorun nedir? Yoksa tum bu tepkinin nedeni Fenerbahce'nin sinirsiz yabanciyla hepten rakipsiz kalmasindan duyulan endise midir? Bunu ifade etmek de ayip degil bence, hic olmazsa gayet samimi bir neden olur.
Tepki su: Turkiye cok zengin, imkanlari iyi olan bir ulke degil, futbolumuz da geri. O yuzden sadece 3 buyuklerin sampiyon olabildigi ligimize biraz bu 3 buyuklerin katki yapmasi lazim. Paraniz varsa, ortalikta bos gezen bir suru yetenegi kesfetmeye calisin, onlari yetistirin, hem paraniz TR icinde kalsin, hem de size daha ucuza gelsin. Turk futbolu ancak boyle gelisir. Siz Turk futboluna yatirim yapmis olmuyorsunuz Roberto Carlos'u getirerek. Tabii ki yabanci oyunculardan ogrenilecek cok sey var, ama kantarin topuzunun kacmamasi lazim. Herkes yabanci olursa kim ne ogrenecek?

Ozan'in bu konuyla ilgili cok guzel bir yazisi vardi, umarim gene bulur cikarir, buraya asar. Ne zamanki Ingiltere, Ispanya, Brezilya gibi dunyanin her bucagina topcu ihrac edecek kadar futbolumuz gelisir, o zaman yabanci sinirlamasi olmasina da gerek kalmaz.

Ithalatla ihracatin dengelenmesi gerekir. Asil yapilmasi gereken Turk oyuncularin fiyatlarinin sisirilmemesi icin buyuk kuluplerin birlikte hareket etmeleridir. Bu da biraz prensipli yoneticiler demek. O da ne sizde ne de bizde var.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yusuf Karli wrote:Herkese selamlar
Bu kisim biraz da trajik bir akil tutulmasina ornek. 35 milyon euro'luk Essien karsisinda dagilan sol kanada 6-7 milyon USD dokuyormus Fenerbahce! Rezalete bakin. :D Carlos da oynamiyormuymus yoksa?

Sizin su maymunlar Sampiyonlar Ligi'nde yari final kovaliyordu dune kadar, bense Galatasaray'in son Avrupa kupasi macinda 5 gol hatirliyorum. Ama olsun, maymun etmisler! Bir de maglup etmislerdir herhalde o kadar maymun ettiklerine gore?

.
Benim takildigim bir yer var: su ulkede bir konuda gorus belirtilirken neden illa bu kadar saygisizca ve diger yazani asagilar bicimde yazilir? Selamla girmissin ama bir kufur etemedigin kalmis (zaten aslinda kufur dedigin boyle karsindakini asilamaga calismaktan daha kotu birsey degil, zira en azindan cinsellik iceriyor) Kendine gore katilmadigin noktalari kendince argumanlar vererek nedenleri ile aciklamak cok mu zor? Tabii bu sadece sana yazilmis birsey degil hemen herkes ayni seyi yapiyor sonra da 'biz 3. dunya ulkesisyiz bizden adam olmaz vesaire deniliyor'. Oysa daha karsindakini dinleme aliskanliginin olmadigi bir yerde ne spor ne poltika ne baska alanda yol alinir. Sadece araba su kaynatir. O yuzden ben de mumkun oldugunca yazmiyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

olayin su yonunu de unutmamak gerekir: eger bugun fenerbahce yabanci futbolcu uygulamasinda chelsea'nin tabi oldugu sartlara tabi olsaydi, yani turkiye'de ingiltere'deki kurallar olsaydi, fener'in sahada yer alan o kadrosunda lugano, kezman, ve (yamulmuyorsam) maldonado disinda hicbir oyuncusu olamayacakti. (carlos zaten sakatliktan dolayi yoktu onu saymiyorum)

fenerbahce'nin bugunku futbol karakterini almasindaki en onemli faktor alex onderliginde, luciano, deivid, edu gibi futbolcularla yerlesen cruzerio tarzidir: sabirla topa hukmederek, panik yapmadan, hem yerden hem havadan top hakimiyeti yuksek oyunculara dayali futbol anlayisi.

yani oyle yabanci sayisi gibi seyleri alinan her maglubiyetin ardindan temcit pilavi gibi ortaya surerken desteksiz de sallamamak gerekir.
Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

UEFA,
Türk Basinindan esinlenerek ilk olarak yeni bir
'' Sampiyonlar Liginde En Iyi Kazanma Orani '' ödülü
kisaca '' SLEIKO'' (okunusu silayko) vermeyi kararlastirdi.
Hangi takima vereceklerine daha karar verememisler. UEFA matematikcileri
tüm üyelerinin istatistiklerini arastirmaya baslamislar.

Hosca Kalin
Birol Önder
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

:D

Bir dusunun, UEFA kupasini falan alsalardi ne olurdu...
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ben SLEIKO odulunu FB yonetiminin kupa sekline sokup muzesine koyacagini dusunuyorum. O da Avrupa'dan bir kupa sayilir. Artik FB'de Avrupa'da bir kupa sahibi diyebiliriz...
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tun bu gelismelerden sonra Buyuk Fenerbahce'yi huzurlarinizda Avrupa, Dunya, yildiz sitemi ve gezegenler sampiyonu ilan ediyor, bununla da kalmiyor buyuk Fenerbahce'yi tum zamanlarin gelmis gecmis en buyuk takimi ilan ediyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Kerem'cim,

Benim 6 yasindaki kizim soruyor, acaba Kerem abim onlari su alti diyarlarininda sampiyonu ilan edebilirmi diye...

Disney'in Little Mermaid filmini seyrediyoruz da :wink:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

UEFA kupasinda Laudrup'un takimi Getafe Bayern onunde 1-0 one gecti - gol aynen Gokhan gonul'un bize attigi gole benzedi... Rumen Contra BM'nin sol kanadinda ne kadar adam varsa ipe dizdi, ceza sahasina girer girmez caprazdan vurdu ve atti golu. BM'de Lahm cok aksiyor bugun...
Post Reply