TSL 24. hafta:Eskisehirspor-Galatasaray 2-1 (Elano(p))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 24. hafta:Eskisehirspor-Galatasaray 2-1 (Elano(p))

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote: ...
Skibbe doneminde yapilan yonetim hatalarindan hic ders alinmamis ki aradan 1 sene gecmesine ragmen ayni gariplikleri yapmaya devam ediyoruz. Dun Skibbe gitsin diye Umit Davala'yi kovanlar, arkasindan Bulent Kaptan'i getirip kovanlar simdi ise Tugay'i Ingiltere'den altyapinin basina getiriyoruz diye soyleyip kendisi ile Eskisehir'de A takimin macinda tribunde yanyana mac izliyorlar. Altyapinin basina gecmis olan Tugay, A takimin deplasman macinda yoneticiler ile neden mac seyreder? Sahadaki Emre Colak'i izlemek icin mi? O zaman Jan Derks geldiginden beri yoneticiler onunla tribunde yanyana neden mac izlememislerdir?

Altyapinin basina gecirdiginiz kisinin yeri tribunde sizin yaniniz degildir, eger Rijkaard'a da gozdagi vermek istiyorsaniz bunun icin lutfen baska bir formul bulun. Tugay gelmeden once yazdim, daha onceki altin jenerasyonun icindeki butun degerlerimizi mundar ettik elimizde kala kala bir tek Tugay kaldi dedim. Bu gidisle ona da yazik olacak gibi gozukuyor.
.....
Bunlari kim demis? Selim mi? Ortada hicbir bilgi yok iken nereden cikarmis bunu Tugay'i goz dagi vermek icin getirildigini filan diye? Bak sen. Hem Hollandalinin mukavelesi doluyor Tugay A2 da onun yerine halbuki.

Hani ne demisler bazilari giderken biz geliyoruz diye. O hesap iste.

Gecenlerde burada biri artik sirketler aslan, ayi kedi filan gibi yavrularini yiyor dedi. Yani "They are eating their youngs" deyimi bu. Amaci kendi yetistirdiklerini ilk once kapi disina koyuslarini animsatmakti.

Tugay'in yerinde olsam Bulent'le, Riza Calimbay, ve Ertugrul Saglam'in haline bakardim. Ridvan gibi kapagi bir TV studyosuna atmak varken cekilir mi bu agiz kokusu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Maci seyretmedim ama okuduklarimdan kotu oynadigimizi anlayabiliyorum.Futbolcularimiz neden hirsli,istekli degiller acaba?Ne kaldiki ellerinde?Lig sampiyonlugu ve Sampiyonlar Ligi...Herhalde SL'nde oynamakta cekici gelmiyor.Frank oyuncular yorgundu demis.Dunyaca unlu kondisyonerlerimiz var,calismalar doktor kontrolu altinda yapiliyor.Kadro da sakatlara ragmen genis sayilir.Ne yorgunlugu bu anlayamadim.

Gecen hafta Tugay'in gelisi konusunda biraz daha olumlu dusunuyordum.Bu hafta baktimki genc takimlar konusunda daha tecrubeli olan Derks su an Tugay'in yardimcisi konumuna getirilmis.Tugay'a saygi duyuyorum ama genc takimlar konusunda,oyuncu yetistirme,gelistirme konusunda ne gibi bir tecrubeye sahip?Bu isler bu kadar degil.Kolay olsaydi kulupler surekli dunya capinda oyuncu yetistirirdi.GS'in ne Tugay'dan ne de Derks'ten faydalanamayacagi gibi dusunceler geciyor(gecmeye basladi) kafamdan.Umarim kuvvetli bir sekilde yanilirim.
25-2025

nefvakfi.org
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ortaligi germek istemiyorlarmis. Bunun icin demec vermisler. Hakem yorumu arka planda ;-) MHK baskaninin "GS'in oyunu bir felaket", diye demec vermesini isterdim acikcasi.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/186775/?takim=108

Allah futbolumuzu ve bizleri ortaligi germek istemeyen veya istemeyenlerden korusun.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply