2009/10 sezonu formaları

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tan Erten

Re: 2009/10 sezonu formaları

Post by Tan Erten »

Emre Girici wrote:Federasyon yeni aldigi kararla takimlarin ev sahibi, deplasman, yedek forma ve kaleci formalarini sezon basinda katalog haline getirmis. Linkteki pdf'te gorebilirsiniz.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Docume ... rmalar.pdf
Eğer ki takımlar bu kataloga sadık kalacak olurlarsa, ASY'deki maçlarda sadece parçalı formayı (beyaz ve kırmızı şort ve konç alternatifli olarak) giyilecek. Deplasmanda ise düz beyaz ve düz kırmızı formalara giyilecek sadece. Mor forma alternatif forma olarak listelenmiş.
Tan Erten
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Mor ve parcali formadan aldim.
Mor formayi daha resimlerini gorur gormez begenmistim.Store'a girince ilk isim elemana XL mor formayi cikarmasini soyledim.
Uzerime giyince daha da cok begendim.
Netanya macinida bu formamla izledim.Hemde ASY'de.
Belirtmek istedim.

Yalniz store fiyatlari icin cok sikayetim var.
Bu konu ile dusuncelerimi tatilim bittikten sonra hem buraya, hemde kulube gonderecegim.
Ilgilensinler veya ilgilenmesinler.
Urun fiyatlari konusunda, ozellikle kulubun kendi urunleri(adidas olmayanlar), cok yanlis bir politika izliyoruz gibi.
Orijinal formalar 80 TL'den satilirken, penye t'shirtlere 49 TL (oda 50'li fiyat olmasin diye) etiket koymak biraz ayip.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ne şekilde öğrendiğimin detaylarını burda açık açık vermek istemiyorum ama şu kadarını söyliyim,bilgileri birinci elden,aracısız öğrendim...

Ülker logosunun rengi,
Formada çeşitli yerdeki yazıların rengi, (kol reklamı,adidas logosu vs)
Yaka,
Font,
Dikişli arma,
Göğüs reklamının çerçevesi veya fontu (Avea & Telekom)
Basket,Voleybol vs takımının forması ile futbol takımının formasının renklerinin aynı olmaması vesaire gibi konularda hiç boşuna hayal kurmamamız gerektiğine bizzat şahit oldum.

Bu işin başındaki sorumlu kişilerin ne böyle bir bakış açısı var,ne de uğraşı.Sadece satılan forma sayısı onları ilgilendirmekte.Ağızlarından düşmeyen yegane cümle mor forma turuncuyu 3'e katladı vs vs.

Anladığım kadarıyla, Adnan Polat yönetim kurulunu ve kurula bağlı kişileri seçerken şu forma işinden kim anlar diye ufak bir soruşturma yapıp,o işten anlayıp anlamadığı belli olmasından çok Galatasaray Lisesi mezunu ve tandıkları olmasını yeterli gördükleri,bir tekstilciye vermişler görevi.

Özellikle geçen yıl formalarımız rezaletti,hatırlarsınız futbolcular koşarken enselerinde ufak bir "pelerin" dalgalanıyor,Eurosportta yayınlanan ama hatırlamadığım bir hazırlık maçındaki spikerler parçalının üstündeki siyah fonttan dolayı oyuncu isimlerini okuyamadıklarını belirtip,hafif dalga geçiyorlardı.

Neyse,çok keyifli geçen şu günlere daha fazla limon sıkmayıp burda kesiyim.Tepeden tırnağa profesyonelce yönetilen bir kulüp olduğumuzda daha da büyük olacağız
Post Reply