Yeni sezonda rakiplerimiz

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Alpay Dedeoglu

Re: Yeni sezonda rakiplerimiz

Post by Alpay Dedeoglu »

FBnin yaptigi son 2 transfer tek tek, ferdi oyuncu olarak ele alirsak iyi transfer.
Hatta Emre, Topuz falan gibi sacmaliklara gore cok iyi transferler.
İkiside guclu, kalburustu takimda oynamis, biri Milli olmus.
Gene 12-13 milyon euro edecek adamlar degil fakat zamanla alinmaya deger olduklari
anlasilacak FBnin diger sacmaliklarina kiyasla.
Fakat toplu olarak ve takima etkileri ile dusunulecek olursa
bazi yanlisliklar var:

1-)Yabanci limiti doldu. Edu bir yere gitmiyor. Sakat Edu ile birlikte defans Bilica,
Onder ve Bekir (kendi takimi Antepte zaman zaman yedek kalan). Belki Eduyu dondurup Luganoyu geri cagirirlar ama bu kadar problemden sonra Lugano ne verir,
gecen yildan sonra ne tepki alir , problemli bir durum. Gelse bile 6 yabanciya takilacak.
Onumuzdeki yil ise Platini yasasi geregi toplam 7 yabanciya dusuyorlar. Buyuk bir ihtimalle bir kac oyuncuyu Turk tabiyetine gecirirler.

2-) Tek On libero mevkii icin ise Oliviera, Deniz, Selcuk var. Daumun sisteminde bu mevkii cok yipranir, hele yeterince kosmayan orta saha icin bence sadece 3 alternatif yetersiz. Emre B., Alex, Topuz , Santos, Guiza, semih gibi alan savunma disiplini veya niyeti olmayan adamlarin acigini kapatacak bir on libero. Kosmaktan catlar.

3-)Solda Carlos, Vederson, Ugur Boral, hatta Emre , Deivid, Topuz alternatifleri varken
Santos cok gerekli gibi gozukmuyor. Elbette daha iyi ama yigilma var.

4-) En guzeli ilerisi icin. Kucuk Emrah ve Genc Semih. Arkalari Alex. Yok baska adama Hadi Alexi ozer ile yedekledin. Tek forvetin rakipten cok dayak yiyecek.

5-) Daum ortada oyunu kitler, serbest vuruslarda Luciano, Hoijdonk, Nobre, Tuncay, Aurelio vs adamlarla (Gecen yil Lugano, Edu, Selcuk ) kafa golleriyle sonuca giderdi. Fakat bu yilki FB bayagi kisa. Onder disinda 1.85 ustu adam yok gibi .Degil kafa golu atamamayi, yan toplari ozurlu Volkanla ve nisbeten kisa takimiyla cok kafa golu yiyecekler. Servet, Zan, Balta, Sarp, Topal, Nonda, Keita, gelirse libero ve target transferi ile eslesmeleri cok sahane olacak GS maclarinda.

6-) Herseyden once 8 Brezilyali mantikli bir hareket gibi gozukmuyor. Portekizce konusan Brezilyalilari Portekiz takimlari bile bu kadar cok almiyor. Kaldiki Alexi, Daumu ve brezilya yogun onbirle mucadeleyi kac yildir butun takimlar ezberledi. FByi cozemeyen Anadolu takimi olacagini zannetmiyorum. Olay cozmek degil, gucu yetip yetmemek olacak.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

CL on eleme turunda Sivasspor bu aksam 21:45 te ANDERLECHT ile deplasmanda oynuyor.
Maci TRT 1 canli veriyor.

Icımden garip bir his Sivas'in bu turu gecebilecegini soyluyor.
Ama ayni ben vicik vicik Bulent'in g** olmasini istiyorum.

Ben antivatansever miyim ? :roll:
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serseriligin sifasi yok. Genelde beyinde bir zamanlar kafaca uyustugum bir arkadasin dedigi gibi kontak oldu mu is orada bitiyor. Batuhan Karadeniz'den bahsediyorum. Sergen'in yolunun yolcusu ama bunun ki cok erken birader. Ben 1987'de askerlik icin gittigimde Sergen BJK yeni gelmis cicegi burnunda 19-20 yasinda bir delikanli idi. Ama adamin topa vurusunda bile ben futbolcuyum diyordu taa o zaman. Sonrasi malum. Balic RM vaktiyle parasi ile 12-15m dolar bonservis ve senede 1.5M filan mi ne buyuk bir paraya imza attiginda "ben uc tane Balic ederim. O zaman bana 4.5M dolar vermeleri lazim" demisti.

Bu Batuhan'i 19 yas alti milli mactan hatirliyorum. Saysinde penaltiyi nereye atacagini gosterip atamayinca elenmisti milli takim. Eurosport'dakiler nereleriyle guleceklerini sasirmislardi haline. Zaten o gun onun aklini basina aldirtmak icin tenhaya cekip esek sudan gelinceye kadar nerelerin agrir diye bir dayak fasli lazimdi ama bizim "Cacik olmaz" yapmamisti. Sonra onuda Skibbe'nin yardimciligindan oyle sutladilar.

Lafi uzattikca uzattim. Biliyorsunuz gecen sene onu Eskisehir eski BJK TD cok istemesi ile BJK Eskisehire kiralamisti. Turlu boku bir paraya yedi. Bunun uzerine bu sene Gaziantep'e kiralamislar. Oradan da kacmis gelmis.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... ok%20karar

Federasyonun guzel bir ceza ile bir sene filan men etmesi lazimki ac kalirsa belki sigortasina tel takar.

Bu arada Milliyet hizini alamamis iki haber yapmis olayi.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/HaberDe ... asi&ver=58
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Fener maci 1-0 onde goturuyor ama Bilica kirmizi kart gormus... Bundan sonraki turda defanslarinda Onder'le Antep'ten aldiklari cocuk oynayacak herhalde --- iyiye alamet degil...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kasaplik yaptirmiyorlar Avrupada. Nasil atildi gormedim ama atilmaya her zaman yakin bir herifti Sivasta oynarken. Bir luguna gitti ikincisi geldi yani FB'ye. Bu arada justintv deki o aptalca chat kanalli yayinlar disinda GS macini veren var mi? D-smart uaynamis demissin Mert. Bakalim GS ne zaman uyanacak? Dogan Yayincilik denilen zirtapozlarin kucakalrina oturmaktan bikmadilar. Resmi sitede videolara da bakmiyorum bu yuzden. Uye olacakmisim. Hic isim yoktu posta kutumu bunlara dolduratacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Honved'in stadi bombos. Akilli taraftara bayilirim. Gidip 5-1 yenilmissin parama yazik demis adamlar. Simdi cezalilar o yuzden bos statda oynuyorlar demeyin de.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Simdi cezalilar o yuzden bos statda oynuyorlar demeyin de.
:lol: Cezalilar :lol: :lol: :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:
Cengiz Akgun wrote:Simdi cezalilar o yuzden bos statda oynuyorlar demeyin de.
:lol: Cezalilar :lol: :lol: :lol:
Aklima da geldi yani ama bu isler sadece bize mahsustur diyordum. Yine de kan cekiyor iste bizim Hun'lu akrabalar da ipin ucunu kacirmislar desenize. Sakin ha cahil Macar'lara bize yakinsiniz filan demeyin. Iclerinde adi Atilla olsa da cok aptallar da var bu yeni yetmeler icinde.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Fener yemis 1-1 oldu... Spikere gore Honved dunyalari kacirmis - FB defansi felaketmis...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Fener yemis 1-1 oldu... Spikere gore Honved dunyalari kacirmis - FB defansi felaketmis...
Yoruldular. Onder olmasa o golu de atamayacaklardi. Onder bakti onlar atamiyor bir de ben deneyim onlarain adina atayim dedi. Bu arada Volkan o golu nasil yedi bilmiyorum. Kafa ya da vucutla geri pasi olmazdi halbuki. O da seyretti,
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

http://www.ntvmsnbc.com/id/24993471/

Bir ayiptan geri adim atildi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

http://www.radyospor.com/News.aspx?ID=102640

FB Tuncay'i geri alamamis.

Ve Tuncay Stoke City'de! (27.08.2009)

Israrla İngiltere'de kalmak istediğini belirten Tuncay Şanlı, Stoke City ile 3 yıllık mukavele imzaladı.

Geçtiğimiz sezon Premier Lig'den düşen Middlesbrough'da forma giyen milli futbolcu Tuncay Şanlı, kariyerini İngiltere'de sürdürecek.

Tuncay Şanlı için Stoke City'nin Middlesbrough ile 5 milyon pound bonservis bedeline anlaşmaya vardı.

Tuncay Şanlı, yeni kulübü Stoke City ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.radyospor.com/News.aspx?ID=102640

FB Tuncay'i geri alamamis.

Ve Tuncay Stoke City'de! (27.08.2009)

Israrla İngiltere'de kalmak istediğini belirten Tuncay Şanlı, Stoke City ile 3 yıllık mukavele imzaladı.
....
Aferin Tuncaya birader. Simdi gozume girdi. Adam Emre degil ki bir seyler olmak icin disarda kalmasi gerektigini biliyor. Bizim Tugay'a bakti. Sakatlaninca doner Nihat gibi onuda gore kapa alirlar rahat bir emeklilikten once keyif surer.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bugün milliyet gazetesi Tabata transferi konuusnda bjk ve gaziantep başkanı ibrahim kızıl'ın son 2 ayda dediklerini toparlamış.

Milliyet Gazetesi spor yazarı Cemal Ersen, Tabata’nın Beşiktaş’a transfer olacağı yönünde çıkan haberleri yalanlayan Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl ile Basın sözcüsü Mehmet Kızıl’ın açıklamalarını derledi!

Aşağıdaki ifadeler Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, basın sözcüsü Mehmet Kızıl ve Beşiktaş Kulübü tarafından Tabata’nın transfer sürecinde yapılan resmi açıklamalardır.

Noktasına dokunulmamıştır.

Mehmet Kızıl: (30.06.2009) [b]“Tabata gelecek sezon da kırmızı-siyahlı formayı giyecek. Taraftarlarımızın gönlü rahat olabilir.”[/b]

İbrahim Kızıl: (10.07.2009) “Tabata’yı ne Beşiktaş’a ne de bir başka kulübe vermemiz mümkün değil.”

Beşiktaş Kulübü (13.07.2009) “Tabata kulübümüzün transfer gündeminde asla yer almadığı gibi, bu tarz asılsız haberler iki kulübü ve futbolcuyu yıpratmaktadır.”

İ.K. (13.07.2009) “Artık 8 değil, 88 milyon euro da verseler Tabata’yı satmam.”

İ.K. (27.08.2009) “Tabata Gaziantepspor’un futbolcusudur ve burada kalmaya devam edecektir.”

İ.K. (28.08.2009) “Bir süredir görüşme halinde olduğumuz Beşiktaşlı yöneticilerle anlaştık. Tabata artık Beşiktaşlı diyebiliriz.”

Ne kadar da inandırıcı açıklamalar yapmışlar...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Lige fena baslamayan Bursaspor solbeke ABD milli takimindan Pearce'i almis... iyi transfer... duz bir oyuncu, ileri ciktiginda iyi sut atar ve akilli oyuncudur...

http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=60674

Zaten bize her zaman zor olan Bursa deplasmani bu sene daha da zor...
Post Reply