TSL 16. mac Galatasaray-Besiktas 4-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

De Sanctis

Meira Servet Hakan B.

Baris Mehmet T. Lincoln Ayhan Arda

Nonda Baros

cikiyormusuz maca, az once Lig TV soyledi.
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

"Kac tane yedigim degil, yedigimden fazlasini atmak onemli olan" mantalitesi ile oynayan M.Denizli'ye resmen hodri meydan demis Skibbe.

3'lu defans ile cikmak boyle oynayan bir takima ne kadar dogru gorecegiz.
Baris'a cok is dusecek bu macta.
Kadro dizilisine gore gorunen o.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu üçlü defans Bjk'nın forvetlerine karşı saçmalamaz umarım...

Kanatlara çok iş düşer. Özellikle Barış'ın performansı savunma anlamında kritik önem taşıyor.

Nonda içinde önemli bir şans. Bu maçtada ortaya birşeyler koyamazsa devre arasında gönderilmeyi garantilemiş olur. Maçın sonucu ne olursa olsun...
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Sabri yedekmi? hicmi yok?
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Nonda-Baroş çıkıyormuşuz. Sabri yedekmiş.
Gencler macinin ertesinde dediklerimi okuyanlarin kulaklarinda cinlatayim. 3-2, 3-3, 4-3, 2-3, 2-2 cok muhtemel sonuclar.

GS cok rahat saglam defans, saglam orta saha oynayip Besiktas'i kendi sahasinda rahat yenebilecegi maca kumar oynayarak cikti. Kim daha fazla atarsa artik. Sag kanadimiz cok zorlanacak, Tello aldigi her topla Baris'in arkasina inecek, yaptigi ortalarda Nobre'yi ve Holosko'yu bulusturmaya calisacak. 3'lu savunma incelecek. Gobekten Topal ve sol kanattan Balta kademeye giremezse golu cok rahat yeriz.

Halbuki Seric bir bilinmez. Adam takimi bilmiyor, boyle bir maca ilk defa cikiyor. Turkiye'yi tanimiyor. Tello'nun savunmasi kotu. Baris arkasinda Sabri, Sabri arkasinda Baris degismeli oynasaydik, o kanadi dagitirdik.

Bizim forvette ise Nonda'nin durumu belli. Takim savunmasina en ufak katkisi yok. Topu alip gidemiyor bir Holosko gibi. Gol pozisyonuna giriyor atamiyor. Amac tabii ki BJK'in hata yapan 3 lu savunmasina ekstra bir adam sokup onlari daha da zorlamak ama bunu yapabilecek etkide ve gucte bir Nonda yok bu sene. Ayrica bunu yaparken arka tarafini acarsan, bir bakmissin kabak gibi acikta kalmissin. Bu hamlenin mantigini anlamakta zorluk cekiyorum.

Dedigim gibi is rulet... Herhangi bir sonuc cikabilir. Su anda bu kadroyu gorup hala "cok rahat aliriz" diyen yaniliyor.

Ozan Ersoy
Omer K. KOCAOGLU

Butun zevkim kacti.
Kadro aciklandigindan beri dizilise bakip duruyorum.
Gidip yatayim.Mac bitince kalkarim diyorum kendi kendime.
Bu kadro, iyi kadro.Ama sanki bu macin kadrosu degil.
Kalp sorunu olanlara cok zararli bir mac olacak gibi.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:
Ufuk Sezekkaplan wrote:Nonda-Baroş çıkıyormuşuz. Sabri yedekmiş.
Bizim forvette ise Nonda'nin durumu belli. Takim savunmasina en ufak katkisi yok. Topu alip gidemiyor bir Holosko gibi. Gol pozisyonuna giriyor atamiyor. Amac tabii ki BJK'in hata yapan 3 lu savunmasina ekstra bir adam sokup onlari daha da zorlamak ama bunu yapabilecek etkide ve gucte bir Nonda yok bu sene. Ayrica bunu yaparken arka tarafini acarsan, bir bakmissin kabak gibi acikta kalmissin. Bu hamlenin mantigini anlamakta zorluk cekiyorum.

Dedigim gibi is rulet... Herhangi bir sonuc cikabilir. Su anda bu kadroyu gorup hala "cok rahat aliriz" diyen yaniliyor.

Ozan Ersoy
Takimin uclu degil dortlu defans oynayip takimin 4-3-2-1 seklinde oynayacagini dusunuyorum. Iki hafta once Nonda acaba eski gunlerine doner mi diye umutlanmistim. Nafile! Sadece ilerideki uclu degil butun takim cok formda oldugu surece bu dizilisi belki deneyebiliriz. Averaj takimlarin ustundeki her karislasmaya bizim klasik tek forvet anlayisinda cikilmasi daha dogru. Ben dersimi aldim.

Barcelona nin maclarini seyredip GS da buna yakin oynasin realite otesi. Henry, Eto ve Messi ye ilave Gudjonsen nin sahada yaptiklarini GS dan beklemek dogru degil.

GS da bugunku kadro belki sakatliklar yuzunden belki cok farkli bir strateji yuzunden uygulaniyor. GS bugun farkli kazansa dahi, dogru olan formasyon burada herkesin yada cogunlugun dile getirdigi dizilis. Ben her ne kadar Nonda ileride tek forvet,arkalarinda Baros- Lincoln ve cok kosan bir orta saha uclusu hayal etsem, realite yi kabul etmek lazim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Yaa, 3-5-2 Lig Tv'nin uydurması olmasın. Kadrolar açıklandığında yayıncı kuruluşa dizliş şeklinde mi veriliyor? Barış klasik olarak Sabri'nin yerinde oynayacak olmasın?

Ozan'a katılıyorum. Tam kumar ama kumarbaz mantığına aykırı bir kumar. Kumarbazlar çünkü, garanti konumda riske girmezler.

Seyredelim bakalım, belki ilk dakikalarda BJK defansı kısa devre yapar erken gol buluruz, devre arasında sağlama döneriz. Veya tersi olur, yeriz bir tane, homurdanmalar başlar, Kalli'nin Carrusca'yı oyundan 20.dakikada oyundan aldığı gibi, erken oyuncu veya diziliş değişikliğine gideriz.

Ne olacaksa çabuk olsun ama. En beteri oyunun 70'lere kadar 0-0 gitmesi. Çünkü dakikalar geçtikçe BJK'li oyuncular eziklik psikolojisinden çıkacaklar.

Son olarak. Cevat hoca bu sene çok hyal kırıklığına uğratıyor, geçen sene son 6 hafta 1 forvetle net galibiyetler alıp şampiyon olmuştuk. Skibbe'yi sanki sezon başından beri yanıltıyor gibime başladı.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Yaa, 3-5-2 Lig Tv'nin uydurması olmasın. Kadrolar açıklandığında yayıncı kuruluşa dizliş şeklinde mi veriliyor? Barış klasik olarak Sabri'nin yerinde oynayacak olmasın?

Ozan'a katılıyorum. Tam kumar ama kumarbaz mantığına aykırı bir kumar. Kumarbazlar çünkü, garanti konumda riske girmezler.

Seyredelim bakalım, belki ilk dakikalarda BJK defansı kısa devre yapar erken gol buluruz, devre arasında sağlama döneriz. Veya tersi olur, yeriz bir tane, homurdanmalar başlar, Kalli'nin Carrusca'yı oyundan 20.dakikada oyundan aldığı gibi, erken oyuncu veya diziliş değişikliğine gideriz.

Ne olacaksa çabuk olsun ama. En beteri oyunun 70'lere kadar 0-0 gitmesi. Çünkü dakikalar geçtikçe BJK'li oyuncular eziklik psikolojisinden çıkacaklar.

Son olarak. Cevat hoca bu sene çok hyal kırıklığına uğratıyor, geçen sene son 6 hafta 1 forvetle net galibiyetler alıp şampiyon olmuştuk. Skibbe'yi sanki sezon başından beri yanıltıyor gibime başladı.
Yorumcularin tanimiyla kaydirmali dortlu defans oynayacakmisiz. Buyuk ihtimal BJK nin sol bekinin cakili oynayacagi ve Barisin kanadina cok akin gelmeyecegi konusuluyor. Mac basladi, haydi hayirlisi.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Totemlerimiz yerinde:
- Takim parcaliyi giymis
- Skibbe yesil kravatini takmis... :)

Arda da gerci, FB kalecisi Volkan hesabi bir "bogazlik" (ya da her ne denirse artik) takmis...
Özgür
Omer K. KOCAOGLU

Digiturk cok geride.Burada yani.
Macin 6.dakikasi oynanirken bende mac daha yeni basladi.
Var mi aynisini yasayan?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

SERVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEETT...
Omer K. KOCAOGLU

Bende daha gol yeni oldu.
Ne bicim bu is ya...Cok geriden geliyor...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL

2-1

Kesik kesik izliyoruz ama dehşet maç...

Penaltı penaltıdır umarım...
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Digiturk cok geride.Burada yani.
Macin 6.dakikasi oynanirken bende mac daha yeni basladi.
Var mi aynisini yasayan?
Evet macin asli ne kadar gecikmeli basladi bilemiyorum ama, bende de 8 gece filan basladi... penalti golumuzu yeni attik mesela! :) :( :)
Özgür
Post Reply