TSL 7. Hafta:Galatasaray- TS 3-0 (Arda, Servet, Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Skibbe'yi bir süredir eleştirmek zor zaten. Adamın elinde malzeme yok. Bursa maçında Yusuf'un başına dikebileceği bir tane adam vardı, o da Ayhan ve kendisi çok formsuz görünüyor. Bugün de takımın en kötüsüydü.

Meira tersihini çok riskli buluyordum. Özellikle yerine Emre oynayacağı için. Ama ikiside çok iyi oynadı. Onca önlibero sakatlanınca bir tane daha çıkarttık :D

Lincoln çok iyi oynadı. Golündeki organizasyon çok güzeldi. Sanırım ilk sarı kartını unuttu. Böyle formdayken bir maç oynatamayacaksın adamı, yazık...

Trabzon'un direği sıyıran iki topu vardı. Kaçırdıkları 2-3 pozisyon daha vardı ama yinede savunmayı beğendim, biraz da şanslıydık.

GS, Song'u göndermekle büyük hata yaptı diyenler vardı. Özellikle laz kardeşlerimiz :D Bir sonraki maçtada aynı katkıyı bekliyorum kendisinden.

De Sanctis çok sağlam duruyor kalede. Herif 5 gol yemiş ama kaleci sorunumuz diyen Galatasaraylıya rastlamıyorum artık...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son maçların kötü adamı Servet'i unutmuşum. Bu akşam 2 kere hücuma çıktığını hatırlıyorum. Birince korner vardı zaten. Kale direği vazifesi görüp topu içeri soktu :D

Onun haricinde çok canlı bir görüntüsü vardı. Geride kaldığı bir Trabzon hücumunda iyi yakaladı rakibi. Böyle devam etsn canımızı yesin...
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Mehmet Akif Karamızrak wrote:Bu arada Lincoln 2.sarıyı görmeden maçı tamamlasa kural hatası olmaz bildiğim kadarıyla bayrak direğini sökmenin cezası sarı kart olsada bu birazda hakemin tasarrusundadır kendi insiyatifine bağlıdır diye biliyorum. El işaretiyle kart göster demekte sarı karttır ama hekem göstermesse göstermez.
Eger kural boyle soyluyorsa bu sacma geldi bana.
Kural goster diyor.Ama hakem gostermezse gostermez.
Eger hersey hakemin insiyatifine birakilacaksa kurallara ne gerk var?
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Skibbe mac sonu roportajinda medya icin "verrueckt" dedi ki cilgin/deli falan demek. Cevirmen acaip derecede yumusatarak cevirdi.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Guzel mac oldu.
*Organize bir GS seyrettigim icin cok mutlu oldum.
*Iyi baslamasak bile kontrolu elimize aldik.
*DeSanctis super.
*Orta saha eskisine gore daha iyi savasinca beklerimize de pek is dusmedi.
*Ayhan elinden geleni yapti ama konsantrayonunu biraz dusuk gibi gordum.
*11 kisi bitirsek maci 6 tane atardik gibime geliyor - belki gaza geldim ama TS icin her atagimiz tehlikeydi. TS Yattara'siz cok tutuk ve etkisiz.
*Aydin biraz daha itinali oynama sinyalleri verdi - :)
*Sabri kaptan :!: :?: :idea: :?: :!:

Lincoln'e pek giydirmedim bu forumda ama okkali bir tane giydirmezsem olmaz simdi: Tarihi farka giderken bu zevzekligin anlami ne? Kendi seyircin onunde, seni seyretmeye gelen bu kadar insanin onunde bu sorumsuzluk neden? Reputasyonun hala sallantidayken ve ilk kez bir derbi macta adam gibi oynarken bu salaklik neden?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lincoln, bayrak olayı yüzünden sarı kart gördü sanıyordum alakası yokmuş :D

Justin.tv'nin sesi kesilince konuya fransız kalmışız biraz..

Servet'ijn golü gördüm maç tekrarında. Resmen yumrukla atılmış resmen. Allahtan maçı bu golle kazanmadık. Muhtemelen hakem çarpma olarak değerlendirdi ama yinede elle atılmış bir gol bu. Servet, Luciano ile beraber oynamış mıydı acaba :D
Last edited by Ismail Gezer on Sun Oct 19, 2008 9:38 pm, edited 1 time in total.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Ismail Gezer wrote:Lincoln, bayrak olayı yüzünden sarı kart gördü sanıyordum alakası yokmuş :D

Evet alakasi yok. Yedigi ikinci sari kart daha salakca. Elle aldi topu gostere gostere.
Kabzimal kol boregi falan diyor... offf :?
Kanser eder adami.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

GS'i ilk defa 90 dakika izledim tam 4 sene aradan sonra. Acikcasi oynanan oyundan hic birsey anlamadim korkunc zevksiz bir macti bir dört sene daha izlemem artik. Adeta carpisan arabalar gibi idi 22 futbolcu da. Turkiye ligi icin Avrupa'nin en kötu 7-8 liginden biri diyordum sanirim bunda da kimse bana itiraz etmez. Norvec lideri bu ligin liderini eler (ki eliyor), Norvec liginin orta sirasindaki bir takim ise bizim ligin orta sirasindaki bir takimdan kolay kolay gol yiyecegini sanmiyorum. Tamam onlar da bizimkiler gibi kaleye sut savurup taca yolluyorlar ama en azından fizik guc ve oyun kurgusu ile bir gömlek öndeler. Zaten Avrupa kupalari sonuclari senelerdir herseyi ortaya koyuyor. GS'in kurgusu ne idi bugun. Bu takim orta sahada iki pas ust uste yapamadi. Var mı yapti diyecek birisi burda? Bu nasil futboldur kim bundan zevk alir akil alir gibi degil. Takimda ust duzey bir Avrupa liginde oynayacak tek adam Hakan Balta. Buyuk hayal kirikligi yasadim. Butun maclar bunlar böyle oynuyorlarsa bosa zaman harcamayin derim.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Kerem;

Tam senin bu yazdiklarini okurken 60.dakikada gelen Lincoln'un golunu izliyordum.En az 10 pas var top kaleye girmeden once.
Tamam bugun cok guzel top oynamadik.Ama senin anlatmaya calistigin kadarda kotu oynamadik.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ozan Kaya wrote:
Ismail Gezer wrote:Lincoln, bayrak olayı yüzünden sarı kart gördü sanıyordum alakası yokmuş :D

Evet alakasi yok. Yedigi ikinci sari kart daha salakca. Elle aldi topu gostere gostere.
Kabzimal kol boregi falan diyor... offf :?
Kanser eder adami.
:):):) Cok acayip ya. Saklaban bu adam.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Kazaninca pek kimse yazmiyor. Cengiz bey nerdesiniz, izleyebildinizmi maci?
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:Kazaninca pek kimse yazmiyor. Cengiz bey nerdesiniz, izleyebildinizmi maci?
Izledim. Maratonu seyrediyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Cengiz Akgun wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Kazaninca pek kimse yazmiyor. Cengiz bey nerdesiniz, izleyebildinizmi maci?
Bende basladim ama devam edemiyorum, sokak agazina sabrim yok.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Bende basladim ama devam edemiyorum, sokak agazina sabrim yok.
Kol boregini filan kulagimi tikayip pozisyonlara bakiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply