FERNANDO MEIRA GALATASARAY'DA..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

:lol: :lol:

Sevgili Murat, daha once yazmistim, yine yazayim. Ben yasi geckin bekarlardanim, uzun yillar tanidiklarim (genelde aile buyukleri olur bunlar, cogu da hanim), oglum, evlenmek istemiyor musun dediler. Ben de hep kimle derdim, yani Adriana Lima teklif etti de red mi ettik?

Bizim forvet sorusu da bana oyle geliyor. Ister miyim, kim olduguna bagli abii. Lukunku'ya hayir. Kuranyi falan gibi bir adam sapitmamis fiyatlara alinabiliyorsa (sapitan fiyatlar icin nereye bakabileceginizi sanirim tahmin edersiniz) tabii buyursun.

Kaleci konusunda derdim yok. Itandjeler falan, Aykut, Orkun'u elestiriyor herkes. Gelen kalecinin ne olacagini saniyorlar acaba? Buraya Fransiz Ligi'nin bilmem kac kere yilin kalecisi Myrrhe mi ne bir adam geldi, ne oldu? Klubun tercihlerinin Aykut-Buffon ya da Casillas olmadigini anlamak lazim. Cok ust seviye kaleci alamayiz. Onun altindakilerin Aykut ve Orkun'a ustunlugu marjinal olur bir cuval paraya. Mondragon da bir suru eksigi olan bir kaleciydi.

Sag bek daha zor. Ugur'un sakatligi talihsizlik. Sabri mi Baris mi hatta Hasan Sas mi gibi bir tercih bana urkutucu geliyor. Ugur'u da gecen sezon ofansif prformansinin tepede oldugu bir donemde sakatliga kaybettik, onu hatirliyoruz. Donunce ne performans gosterecek belli degil. Umarim gecen seneki formunu bulur, o zaman defansif olarak ideal olmasa bile ofansta ozel oyuncu Ugur.

Ezcumle, Karan ve Nonda'ya kendileri asacaklari ipi verirdim (yani iyi bir kelepir yoksa iste kapi, iste sapi, cikip oynasinlar. Cift striker oynamayacagimizi umuyorum), forvet almazdim, kaleci almazdim, sag bek almak isterdim.

Ama en onemlisi herkes yerini bilsin: transfer bizim isimiz, fortemiz degil, onun ustasi, Avrupa'ya manset rakiplerimiz var. :lol: Biz Arda, Topal bulalim, Servet, Balta, Ayhan takviye edelim, sahaya arzulu oynayan takimlar surmeye devam edelim, GS'da gerisi kendiliginden gelir.

Hala Lincoln ve Arda bir arada oynarlarsa GS'in durdurulamayacagini dusunuyorum.

Is arkadasinin bahsettigi durum yeni kurulan islerde her daim gorulen klasik durumdur, avukatlar uyarinca da taraflar bozulur falan. Hayat da oyledir, asik olmak kolay bosanmak zordur. Ben o yuzden Karan'in kaptanligi konusunda temkinli olurdum.

Hakan'i arayacak bu takim, herkes kendini hazirlasin. Tarikatti falandi gidiyorduk, ortada buyuk bir oyuk var, dolmaz degil ama var.

Ali
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ali Gursel wrote: Bir digerinde ise Mert ve Ozan Ayhan'i asmaktan yola cikip atismislar.

Cengiz'in laf sokusturma ve sokusturulmalarini saymiyorum. :lol:
Konuyu fazla uzatmak istemiyorum ama goruslerine bir kac noktada aciklama yapmak ihtiyacini hissettim.

Ayhan hakkinda bu forumda yola cikan ilk bendim.

Hazirlik macinda Galatasaray kaptani unvani ile sahaya cikipda o affedilmeyecek tekmesi ile kaptanligi hak etmiyor diye gorusumu yazmis ustune Cengiz Akgun'unde tartismaya bilerek davet eden benim.

Dusuncemi yazdim Ozan'da kendi dusuncesini. Katilinir katilinmaz okuyucun takdiridir artik..

Aslinda Mert 'le beraber Ayhan'nin degisik kulvarlarda bu takima yararini defalarca yazan da biziz ama o dusunce yazismalar arasinda kayboldu gitti.

Kaptanlik konusunda ise sizlere katliyor, Servetin ve Biricigin dedigi gibi Linderoth'un bu takima kaptan olmasini cok isterdim.

Son olarakda Hakan Sukur'un agabeyligi liderligi ve saha disi profesyonelligi aranilacak ama yesil sahalarda defansin arkasinda durup pas beklemesini ve musait pozisyonlarda yavas kalip golleri kaciracagi aranilacaksa yaziklar olsun halimize...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bugunku calismanin resimleri cok guzel. Dogal olarak yeni oyuncumuz Meira'nin da takimla ilk calismasi dolayisiyla, cogu kameralar Meira'ya odaklanmis. Ben yuzu Amerikan yerlilerini andiran Meira'ya GS taraftarinin kaninin cok cabuk isinacagini, onu el ustunde tutacaklarini dusunuyorum. Isini ciddiye aldigi her halinden belli. Sorumluluk alip takima yararli olacak birine benziyor. Ozgecmisindeki bilgiler de bunu dogruluyor.

Insallah Servet'le rakiplerin uzak durmaya calisacaklari, korkudan ustlerine gidemeyecekleri, ne topun ne rakibin gecebilecegi cok iyi bir ikili olusturacaklar.

Ozan Ersoy

Image

Image

Image

Image

Image
Murat Gökcigdem
Staff Member

Ozan Ersoy wrote:Bugunku calismanin resimleri cok guzel.

Image
Resimler icin tesekkurler Ozan. Hakikaten cok guzel kareler. Ozellikle su resim benim begendigim bir suru noktayi ozetliyor.

Biraz konudan uzak olacak ama genc iken (22-23 yasinda) Amerikada universitede de futbol oynarken tam kendimi fit halter kaldiran guclu filan hissettigim o gunlerde Turkiyeye ailemle gitmistim.

Neyse o zamanlar aile agaci (ailemin nerelerden geldigi, kim nerede diye arastirma) yapmaya calisirken ailemle Adapazarinin Kurtkoyune dedemlerin uzaktan akrabalari ile bulunuyorduk.

Aksam olunca bizimkiler Istanbula donerken oranin meshur patatesinden geri goturelim dediler. Neyse yerde bir cuval patates vardi. Rahmetli babam bana haydi kaldir sunu arabanin arkasina koy dedi.

Kan ter icinde ben o cuvali yerinden 20 dakika kaldiramamistim. O kadar agirdi ki imkani yoktu.

Yoldan gecen oranin yerlisi ve sonradan 78 yasinda oldugunu ogrendigim bir nine bana "oglum yardim edeyim mi" dedigini cok iyi hatirliyorum.

Ah ugh filan demeye kalkmadan nine o cuvali hic usunmeden tuy gibi yerden kaldirip bagaja koydugunu dun gibi hatirlarim.

O gundur bugundur hic kimsenin celiskili sIska celimsiz gorunusune bir sey demiyorum.

Hele o zat Turk olursa :wink:

Aynen benim en begendigim sagdaki topcunun gorunusu gibi :lol:

Image
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Bugunku calismanin resimleri cok guzel. Dogal olarak yeni oyuncumuz Meira'nin da takimla ilk calismasi dolayisiyla, cogu kameralar Meira'ya odaklanmis. Ben yuzu Amerikan yerlilerini andiran Meira'ya GS taraftarinin kaninin cok cabuk isinacagini, onu el ustunde tutacaklarini dusunuyorum. Isini ciddiye aldigi her halinden belli. Sorumluluk alip takima yararli olacak birine benziyor. Ozgecmisindeki bilgiler de bunu dogruluyor.
Bu arada Lincoln'de aksam antremanina katilmis galiba... Aksam antremani raporunda takima katilmayanlar arasinda ismi bulunmuyor.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mert Tokman wrote:
Ozan Ersoy wrote:Bugunku calismanin resimleri cok guzel. Dogal olarak yeni oyuncumuz Meira'nin da takimla ilk calismasi dolayisiyla, cogu kameralar Meira'ya odaklanmis. Ben yuzu Amerikan yerlilerini andiran Meira'ya GS taraftarinin kaninin cok cabuk isinacagini, onu el ustunde tutacaklarini dusunuyorum. Isini ciddiye aldigi her halinden belli. Sorumluluk alip takima yararli olacak birine benziyor. Ozgecmisindeki bilgiler de bunu dogruluyor.
Bu arada Lincoln'de aksam antremanina katilmis galiba... Aksam antremani raporunda takima katilmayanlar arasinda ismi bulunmuyor.
Bende ayni seyi farkettim Mert, sanirim aldigi darbe antremanin sonundaydi biraz buz koyup halletmislerdir. Bugun GSTV'de antreman goruntulerini izleyemedim, ilgimi ceken gecen gunku goruntulerde Servet hem takimla calismis hem de sonradan ayri antreman yapmisti. Ayridan yaptigi antreman bayagi zorlu birseydi, toplar arasinda slalom yapiyordu hem on hem arka kosarak ve topla da calisip bayagi sert sutlar atti. Cok sevinmistim ama onun da sirt agrilari dolayisiyle tedavi gordugunu okudum acaba kendine cok mu yuklenmis diye merak ettim.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Gokcigdem wrote:
O gundur bugundur hic kimsenin celiskili sIska celimsiz gorunusune bir sey demiyorum.
Murat abi oykun guzelmis. Koydeki ninelerimizi kucumseme. Kocalar kahve koselerindeyken onlarin su basinda, tarlalarda, okuz, sapan arkasinda gecirdikleri bir 30-40 yil vardir. 78 yasindaki nine kaldirir sasirmam ama ayni yastaki dede kaldiramaz.

Meira'nin boyu yaniltiyor bence zaten siskaligini. Cok iri olmasina da gerek yok. Servet'in beli Meira kadar ince olsa cok daha kivrak olur, bugun Barcelona'da falan oynuyor olurdu. Su yukarda gectigim ucuncu resimde, en sagdaki PAF oyuncumuzun ve Meira'nin baldir (calf) kaslarini karsilastirin. Neredeyse iki kati. Meira bence cok saglam bir oyuncuya benziyor, beden yapisi cok uygun savunma oynamaya.
Bende ayni seyi farkettim Mert, sanirim aldigi darbe antremanin sonundaydi biraz buz koyup halletmislerdir. Bugun GSTV'de antreman goruntulerini izleyemedim, ilgimi ceken gecen gunku goruntulerde Servet hem takimla calismis hem de sonradan ayri antreman yapmisti. Ayridan yaptigi antreman bayagi zorlu birseydi, toplar arasinda slalom yapiyordu hem on hem arka kosarak ve topla da calisip bayagi sert sutlar atti. Cok sevinmistim ama onun da sirt agrilari dolayisiyle tedavi gordugunu okudum acaba kendine cok mu yuklenmis diye merak ettim.
Lincoln'un calismalara takimla cikip cikmadigini yarin ogreniriz. Yarin sabah takim basina ve izleyiciye acik calisacakmis.

Servet'in durumu ise cok alisilmis, siradan. Agir sakatlik geciren ve uzun zaman futboldan uzak kalan ama gunluk sakatligi iyilestirme calismalarinda belli kaslara odaklanan sporcular geri gelip tam anlamiyla yuklendiklerinde genelde baska yerlerden sakatlanirlar.Gecen yil sonu kasiklarindan fitik ameliyati olan Hasan'in yaz kampi basinda dizinden sakatlanmasi gibi. Bu yuzden kendini yoklayarak cok fazla zorlamadan geri gelmek onemlidir. Servet'in kendi sagligina onem vermesi gerekiyor. Doktorlari dinlemeden cok erken zorlamak veya sakat sakat oynamak, yapsa yapsa adami erken emekli yapar.

Ozan Ersoy
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ozan Ersoy wrote:
Murat Gokcigdem wrote:
Murat abi oykun guzelmis. Koydeki ninelerimizi kucumseme. Kocalar kahve koselerindeyken onlarin su basinda, tarlalarda, okuz, sapan arkasinda gecirdikleri bir 30-40 yil vardir. 78 yasindaki nine kaldirir sasirmam ama ayni yastaki dede kaldiramaz.

Meira'nin boyu yaniltiyor bence zaten siskaligini. Cok iri olmasina da gerek yok. Servet'in beli Meira kadar ince olsa cok daha kivrak olur, bugun Barcelona'da falan oynuyor olurdu. Su yukarda gectigim ucuncu resimde, en sagdaki PAF oyuncumuzun ve Meira'nin baldir (calf) kaslarini karsilastirin. Neredeyse iki kati. Meira bence cok saglam bir oyuncuya benziyor, beden yapisi cok uygun savunma oynamaya.
Lincoln'un calismalara takimla cikip cikmadigini yarin ogreniriz. Yarin sabah takim basina ve izleyiciye acik calisacakmis.

Ozan Ersoy
Az once NTV spor altyazidan geciyordu aksam antremanina gitmeyip de tedavi goren oyuncular arasinda Lincoln de vardi, herhalde sabahkine yazmayi unuttular zaten bu antreman icin asilan resmi sitedeki yazilar herhalde bir oncekinden kopyalanip ufak tefek degisikler yapilarak yayinlaniyor, ya Lincoln'u yazmayi unuttular ya da kasten yazmadilar. Ozan'in dedigi gibi yarin ogrenecegiz.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Fahrioglu wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Murat Gokcigdem wrote:

Ozan Ersoy
Az once NTV spor altyazidan geciyordu aksam antremanina gitmeyip de tedavi goren oyuncular arasinda Lincoln de vardi, herhalde sabahkine yazmayi unuttular zaten bu antreman icin asilan resmi sitedeki yazilar herhalde bir oncekinden kopyalanip ufak tefek degisikler yapilarak yayinlaniyor, ya Lincoln'u yazmayi unuttular ya da kasten yazmadilar. Ozan'in dedigi gibi yarin ogrenecegiz.
Sabahkine yazmislardi resmi sitede. Aksamkinde Lincon tedavi gorenler arasinda yok. Ama birisi takimla calismaya geri dondugunde ozellikle bunu belirtiyorlardi gecen sene.

Amma merak ediyoruz adami. O kadar laf ediyoruz ama icin icin heycanlaniyoruz. Nasreddin Hoca'nin gole yogurt calmasi gibi, "Ya tutrasa". Ya shalke'de oynadigi gibi bizde oynarsa...

Bence benizim bu sene en cok gorecegimiz 11.

Aykut (transfer)

sabri----meira----servet---Balta

------------------Topal------------

-------Baris-----------------------

--aydin--------arda--------Hasan

---------------Nonda--------------

Hoca umite daha cok sans versede bence nonda daha cok oyniyacak... Kewell, Linderoth, Lincoln derbilerde ve avrupada oynasa iyidir. Bu ucluden linderoth'un daha cok mac ihtimali diger iki oyuncudan daha yuksek...
Murat Gökcigdem
Staff Member

Image

http://www.uefa.com/competitions/uefacu ... 76866.html

Q: Do you think it’s possible that a fruit and vegetable wholesaler could excel as a soccer commentator? :twisted:
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Gokcigdem wrote:Image

Q: Do you think it’s possible that a fruit and vegetable wholesaler could excel as a soccer commentator? :twisted:
:D:D:D:D
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Murat Gokcigdem wrote:Image

Aynen copy/paste yolladim e-maili. :D
Post Reply