Galatasaray 2008-2009 (Ü.Davala ve E.Boekamp gönderildi)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: ...
Benfica Adu'yu alabiliyorsa GS'da Altidore'u bu sene alir - ama iki sene sonra buyuk ihtimalle alamaz. Altidore icin GS'in rakipleri genclere yatirim yapan Ajax, PSV, Arsenal gibi kluplerdir - RM, Inter, ManU, Chelski degil... Eger Ajax veya PSV'de tutarsa o zaman RM veya Inter cikarir cuvalla euro oder alir.
Cok uzaga gitme Mert pasa. Ribery gibi adami kimsenin ruhu duymadan aldilar ama ellerine yuzlerine bulastirdilar.

Eskiden yaslanan zengin adamin birine sormuslar. Bu mallarin ustune nasil koyacaksin ve koruyacaksin oglullarin da var filan diye, O da

"Oglun akilli mali neyleyim. Kendi zaten yapar. Oglun akilsiz mali neyleyim. Olanin da altindan girer ustunden cikar."

Iyi futbolcu bulup alsan ne olacak ki? Bizim kenef mudurleri icin soylenmis soz bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Ayni seyler Freddie Adu icin de soyleniyordu... Bize gelene kadar kimler var onu izleyen dendi - 5 sene evvel 10 mio fiyat bicildi - sonucta gide gide Benfica'ya gitti.

Benfica Adu'yu alabiliyorsa GS'da Altidore'u bu sene alir - ama iki sene sonra buyuk ihtimalle alamaz. Altidore icin GS'in rakipleri genclere yatirim yapan Ajax, PSV, Arsenal gibi kluplerdir - RM, Inter, ManU, Chelski degil... Eger Ajax veya PSV'de tutarsa o zaman RM veya Inter cikarir cuvalla euro oder alir.
Mert hocam simdi Cirak bana hatirlatti. Biz bu cocugu ciplak gozle 3-4 bin kisilik statta hazirlik macinda izledik daha 1 ay once. Buranin yerel yari profesyonel takimi Carolina Railhawks'a karsi oynadilar. 1-0 kazandilar. Reyna, Echeverry, Altidore hepsi oynadi. Red Bull icin lig baslamadan once son hazirlik maciydi yanilmiyorsam. Is yerinde youtube erisimi yasak, videolara bakamadim, red Bulls deyince de uyanamadim. Bu aralar hafiza gercekten kotu.

Benim gozume hic carpmadi acikcasi. Acik alan oyuncusu ama buranin amator takimi rahatlikla durdurdu Jozy'i. Alan birakmadilar cok yakin oynadilar. Cok top kaptirdi, aliyor kosuyor bazen top arkasinda kaliyor, etrafinda donuyor falan. Temel eksiklikler var gibi gozuktu bana. Macin bir yorumu asagidaki baglantida.

http://www.carolinarailhawks.com/index. ... Itemid=152

Bak ben sana o gun o macta en cok kimi begendim soyleyeyim ve de bilgileri geceyim de gerisini sen dusun artik.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dave_van_den_Bergh

Bir macla elbet belli olmaz, belki o gun kotuydu ama bakiyorum lig istatistiklerine adi bile yok gol atanlar listesinde.

http://web.mlsnet.com/stats/

MLS'dir bu kurban olayim. Boktan lig. Oradan cogu giden tutanamiyor. Leblebi gibi gol atan Donovan bile Almanya'dan kos kos dondu. Real izliyorsa vardir bir potansiyel ama bu cocuk hazir mazir degil. Almanya'da gol krali olmus, kanimiz canimizdan olan Halil'le falan karsilastirilmaz, aman diyim. CL'de iki gun once ceyrek final oynamis, takimi Almanya'da 3. sirada sampiyonluk kovalayan adamdan bahsediyoruz. Saka gibi...

Ne adamlar getirdik, Pinto'su, Bratu'su, Carrusca'si bir halta yaramadilar. Kirk yilda bir Ribery bulduk diye herkes oyle cikacak gibi bir gerekce yok. Turkiye ligi MLS falan degil. Adama nefes aldirmiyorlar, ne kosacak alan birakiyorlar ne bir sey. CL'de oynasin, gol atsin da faydalanalim diye alinacak topcudan mi bahsediyoruz biz, yoksa 3-4 sene oynasin, arada PAF'da takilsin, futbolu ogrensin, atmaya baslayinca satariz dedigimiz bir oyuncudan mi? Varsa oyle bir luks gelsin tabii... Yalniz kesinlikle 4 milyon Avro falan etmez.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Mert hocam simdi Cirak bana hatirlatti. Biz bu cocugu ciplak gozle 3-4 bin kisilik statta hazirlik macinda izledik daha 1 ay once. Buranin yerel yari profesyonel takimi Carolina Railhawks'a karsi oynadilar. 1-0 kazandilar. Reyna, Echeverry, Altidore hepsi oynadi. Red Bull icin lig baslamadan once son hazirlik maciydi yanilmiyorsam. Is yerinde youtube erisimi yasak, videolara bakamadim, red Bulls deyince de uyanamadim. Bu aralar hafiza gercekten kotu.

Benim gozume hic carpmadi acikcasi. Acik alan oyuncusu ama buranin amator takimi rahatlikla durdurdu Jozy'i. Alan birakmadilar cok yakin oynadilar. Cok top kaptirdi, aliyor kosuyor bazen top arkasinda kaliyor, etrafinda donuyor falan. Temel eksiklikler var gibi gozuktu bana. Macin bir yorumu asagidaki baglantida.
Ben ciplak gozle seyretmedim ama Red Bulls'da, US A Milli takiminda ve U20 milli takimin da en az 6 macini seyrettim Ozan.

Ne senin gordugun/anlattigin kadar kotu, ne de su anda RM'in buyuk para verip herkesten kaciracagi kadar gelismis bir topcu. Benimkisi potansiyele yatirim istegi. Seyrettigim Altidore'un muthis bir potansiyeli var - fizigi cok guclu bir cocuk, defanslarla bogusuyor ve ezilmiyor, ustelik kazma da degil hem ayakla hem kafa ile gol atiyor... Hem uzaktan sutla atiyor hem de kale dibinden dokunarak - 18 yasinda ki bir "cocuk" tan bahsediyoruz --- bu yasta kotu sayilmayacak bir USA milli takiminin formasini giyip ilk 11'e cikabiliyor ve en azindan hatiri sayilir Avrupa kluplerinin kafasini cevirttiriyor. Senin futbol bilgine guvenim tam ama konu Altidore olunca onu defalarca seyretmis scoutlarin ve Amerikan milli takimini yoneten insanlarin gorusleri bana guvenilir geliyor.

http://www.bigapplesoccer.com/article.p ... e_id=13860

http://kop-tv.com/go/mls-teenager-watch ... ld-scouts/

http://www.eyefootball.com/news/2477/Be ... t-Altidore

http://www.bigapplesoccer.com/article.p ... e_id=12969

Halil'i alirsan verirsin 3-4 milyonu ama - bana gore - Nonda ile Umit'in arkasinda kos kos oturur - arasira ikili forvete donuldugun de belki forma sansi bulur - Schalke de oldugu gibi...

Altidore'a ver 3 milyonu bir sene oturur ikincisinde uyum surecini atlatinca - bana gore - cosar, ucuncu senesinde EPL'e gitmeden bize 20 mio euro kazandirir. Ha tutmadi uyum gosteremedi - o zaman bana gore yine de iyi bir yedek olur - ayni Halil'in olacagi gibi.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Kendi Amerika tecrubelerime dayanarak diyebilirimki oradan futbolcu ancak 16-18 yaslari arasinda alinip, burada alt yapida eski dunyanin utbol gerceklerine uydurulup ancak 20sinden sonra kadroda yer bulabilir. Yani biraz daha Ozana yakin dusunuyorum o konuda. Sebepleri:

1-) Amerikada futbol Anglo Sakson etkisinden dolayi cok kosarak oynaniyor. Salonda yendigimiz adamlar buyuk sahada bizi madara ederdi.
Fakat hala olayin bir maddi degeri olmadigi icin futbol( 90 dakika olacak maksimum 2-3 gol Amerikan tarzi cabuk algilanabilen cabuk tuketim anlayisinda buyuk kitleler icin henuz deger ifade etmiyor) oynayanlar eglence (have fun) ve hobi/saglikli spor (kampusun cevresinde jogging yapacagima top oynarak o kadar kosarim mantigi) duzleminde oynuyorlar. Ve de skor kaygisi olmadan fair play anlayisiyla.(Biz Turkler oynarken olayi fazlasiyla ciddiye aldigimizdan hep maclari kirmizi kartlarla tamamlardik) YAni biraz arka bahcede barbeku yapmak gibi. Adam isyerindeki/okuldaki rekabetci anlayistan siyrilip ( bir nevi bosalim) futbol oybnarken sosyallesme ve fair mantigina donuyor. Anlayis cok farkli.

2-) Taktiksel anlayis cok yok yada cok basit =kabaca toplu hucum toplu defans. Kiz maclari bile taktiksel ve teknik acidan daha zengindi (Simdi durum nasil bilemem). Cunku fizik gucte bir eksiklik/sinirlama oldugu icin bu acik teknik ve taktikle dolduruluyor. Ve daha daha takim ruhlu ve rekabetsel oynuyorlar.
(Kiz maci demisken bizim Baylor'in bir liberosu vardi, geriden o kadar guzel oyun kurup uzun pas atardiki hayret edersiniz. Boylu poslu ,acik kumral eliyuzu duzgun ve de iyi topu bilen hatun. Dream comes true olayi)
Uzun lafin kisasi taktiksel olarak (alan paylasma, varyasyon, yakin markaj, rakibe gore degisim , vs..) zayiflar. Bunlarin bir kismida neyazikki ancak kucukken verilebiliyor.

3-) Her zaman mis gibi cim sahalarda oynadiklarindan teknikleri , uyum saglama kapasiteleri ve tecrubeleri gelisemiyor. Yani camur, engebe, kum, kisa alan,bos tasli arsa, beton gibi yerler riskler icermesine ragmen , profesyonel futbol icin avantaj olan bazi yetenekler ve tecrubelerde veriyor. Bundan mahrum oluyorlar. Street basketball gibi street futbol yok, Iversonlarda yetismiyor. Birde tabii ugrun gayet luzumsuz, haddinden fazla yer, para, enerji, sporcu harcanan baseball ve hokey varki o da futbolun onundeki diger engel.

Ama 250 milyonluk bir nufusun spor altyapisi cok gelismis olarak buyuyen gencleri cok onemli ve buyuk bir potansiyel. Hep savundugum uluslararasi alt yapisi olan GS Klubu icin avantaj saglayabilir. Ama muhakkak burada eski dunyanin gercekleri ve yetenekleri ile sekillendirilmek sartiyla. Hatta bir zengin Turkun yardimi ve gozetimiyle orada bile alt yapi olusturabilir.

Amerikan futbolu yogunlugunda(fiziksel, rekabetsel, ticari, alt yapi, taktik vs..) ve anlayasinda normal futbol oynanabilse futbolda dunya sampiyonu rahat olabilirler. Itiraf etmeliyimki bir Cowboys- Red Skins , veyahutta daha iyisi Cowboys- 49'rs maci en az GS-FB maci kadarda zevklidir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şampiyonlar Ligini garantilediğimize göre maçları oynamak için eyi bir stata ihtiyacımız olacak.

Olimpiyat stadına gitmek ister misiniz :)
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ismail Gezer wrote:Şampiyonlar Ligini garantilediğimize göre maçları oynamak için eyi bir stata ihtiyacımız olacak.

Orayi BJK kapti bile - saniyorum BJK iki sene boyunca maclarini AOS'de oynayacak - Dolmabahce yeni bastan yapilacak.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mert Tokman wrote:
Ismail Gezer wrote:Şampiyonlar Ligini garantilediğimize göre maçları oynamak için eyi bir stata ihtiyacımız olacak.

Orayi BJK kapti bile - saniyorum BJK iki sene boyunca maclarini AOS'de oynayacak - Dolmabahce yeni bastan yapilacak.
Muhahaha :D

TV'de GS'nin İnönüde oynamasından bahsediliyor şu anda :D:D

BJK Olimpiyatta, biz İnönüde :D
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Full name: José Santiago Cañizares Ruíz
Date of birth: December 18, 1969
Birthplace: Madrid, Spain
Nationality: Spanish
EU passport: Yes
Height: 182 cms
Weight: 80 kgs
Club: Valencia
Position: Goalkeeper
Squad Number: 1
Previous clubs: Real Madrid > Castilla > Elche > Merida > Celta Vigo > Real Madrid > Valencia

29 Nisan, 08 de Eurosport ta cikan haber:
Canizares, 38, is in his 10th season at the club and has made 245 appearances in La Liga, as well as winning the UEFA Cup, Copa del Rey and appearing in two Champions League finals, all as first-choice keeper for Los Che.

The former Spain international said in a statement: "I have reached an agreement with the club to rescind my contract. The decision to carry on playing is something I have to think about, but I am not considering retirement."

Profesyonelligine laf soylecek olmaz, tecrubesi Taffarel ile boy olcusur. Refleskleri hala muthesem. Yan toplari armut gibi toplayacagina bahse girerim, forvetlerin ayagina el ve ayagi ile yegane pas atabilecek libero kaleci. Takima cok ciddi katki saglayacagini dusunuyorum. Max iki sene oynar. Kariyerinin son bir yada iki senesi. Istanbul a, GS a makul bir fiyat ile gelir.

ASY ne kombine almayacagim ama Canizares i, Firat ile antremanlarda seyretmek icin antreman tribunune kombine alirim. Bu elemani kacirmayalim. Aykut ve Orkun arasindan birini secegenigini isaretleyip, Canizares ve Firat ile yola devam.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS Song'a 2 milyon Euro para veriyor. Bu paraya cok daha iyi cok daha genc en az 10 tane stoper bulununur Avrupa'da. Song GS savunmasinda oynamis ofansif yonu, pas atabilme yetenegi en kotu futbolcularindan biridir.

Insallah son kez oynamistir, sene sonunda tesekkur edilip yollanir. Besiktas'a giderse komplo teorilerini de beraberinde goturecektir.

Ozan Ersoy
Eger Song giderse, benim GS savunmasi icin dusunecegim stoperdeki ilk ozellik tecrube olur. GS savunmasi genc ve tecrubesiz. Liverpool la kontrati 2009 da bitecek Sami Hyypiä bence cuk oturur. Arkasinda Canizares, onunde diger bir kuzeyli Linderoth. Sag bekte Ugur Ucar/Ates, stoper de Emre/ Servet, sol bekte Volkan/Balta. Benim cok isteyecegim ama Ispanya yi birakip gelmeyecek bir diger oyuncu Ayala. GS iyi ve genc bir defans hatti buldu, bu hatta buyuk ihtimal kendi alt yapimizdan elemanlar da ekleyebilecegiz (Ates ve Semih) Mutlaka ama mutlaka tecrubeli ve top yapabilen bir stopere ihtiyacimiz var. Bu stoperin tecrubesi ile genclerin enerjisini harmanlamaliyiz.

Canizares ve Hyypia yi alip transferi kapatalim. :lol: Nonda, Linderoth, ve Lincoln ile bes yabanci oluyoruz. Yeter de artar bile.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:
GS Song'a 2 milyon Euro para veriyor. Bu paraya cok daha iyi cok daha genc en az 10 tane stoper bulununur Avrupa'da. Song GS savunmasinda oynamis ofansif yonu, pas atabilme yetenegi en kotu futbolcularindan biridir.

Insallah son kez oynamistir, sene sonunda tesekkur edilip yollanir. Besiktas'a giderse komplo teorilerini de beraberinde goturecektir.

Ozan Ersoy
Eger Song giderse, benim GS savunmasi icin dusunecegim stoperdeki ilk ozellik tecrube olur. GS savunmasi genc ve tecrubesiz. Liverpool la kontrati 2009 da bitecek Sami Hyypiä bence cuk oturur. Arkasinda Canizares, onunde diger bir kuzeyli Linderoth. Sag bekte Ugur Ucar/Ates, stoper de Emre/ Servet, sol bekte Volkan/Balta. Benim cok isteyecegim ama Ispanya yi birakip gelmeyecek bir diger oyuncu Ayala. GS iyi ve genc bir defans hatti buldu, bu hatta buyuk ihtimal kendi alt yapimizdan elemanlar da ekleyebilecegiz (Ates ve Semih) Mutlaka ama mutlaka tecrubeli ve top yapabilen bir stopere ihtiyacimiz var. Bu stoperin tecrubesi ile genclerin enerjisini harmanlamaliyiz.

Canizares ve Hyypia yi alip transferi kapatalim. :lol: Nonda, Linderoth, ve Lincoln ile bes yabanci oluyoruz. Yeter de artar bile.
Canizares'e hayir. Hypia inanilmaz olur. Koeman'in ilk isi ici gecmis Canizares'i kesmek olduydu. 38 yasinda. Kalecilerimizde inanilmaz moral bozuklugu yaratacaktir, herkes niye Mondragon'u yolladik diye yonetime yuklenecektir. Aykut - Orkun toplu halde kacabilirler. Gelip iki hata yapti mi altindan kalkamazsin. Madem oyle 38 yasinda adam getirilecek Kahn gelsin.

Hypia ta$ gibi adam. Benitez'in rotasyon sisteminde kenarda oturmaya da alisik. Baktin bizim toylar sacmaliyorlar, koyarsin CL maclarinda onemli maclarda sapasaglam kapi gibi. Ileri gider kafa da vurur. Ayagi duzgun, sisirmez. Is ahlaki mukemmel. Turkiye'ye gelir mi bilmem. Premier ligde en az 3-4 tane kulup cikar onu almak isteyecek. Ama ben cok isterim GS'a.

Santrafora adam lazim, eldekilerle olmayacak bu is.

Ozan Ersoy
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozan Ersoy wrote:Santrafora adam lazim, eldekilerle olmayacak bu is.
Nonda ile Karan yetebilir. Tek forvet oynadin mi zaten sakatlik gibi cok riskinde olmaz. Bana santrafor transferi biraz luks gibi geliyor. Nonda'dan iyi yabanci golcu (parasina gore) Karan'dan da iyi (belki Gokhan Unal o da rahat adam gectigi icin) yerli yok ki. Ama su takima hicbirsey almayacaklarsa kesin bir kaleci almalari lazim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hypia ta$ gibi adam. Benitez'in rotasyon sisteminde kenarda oturmaya da alisik. Baktin bizim toylar sacmaliyorlar, koyarsin CL maclarinda onemli maclarda sapasaglam kapi gibi. Ileri gider kafa da vurur. Ayagi duzgun, sisirmez. Is ahlaki mukemmel. Turkiye'ye gelir mi bilmem. Premier ligde en az 3-4 tane kulup cikar onu almak isteyecek. Ama ben cok isterim GS'a.
Hyypia cok zor gibi gozukse de bence olabilecek bir transfer. Benitez in rotasyon sisteminden de ote Slovak genc stoper daha cok sure aliyor. 08-09 da Slovak stoper bence daha fazla sure alacak. 2009 Hypia nin kontratinin bitis suresi. Bir sene onceden biraz daha fazla para eder. EURO 2008 de olmayacak her takim oyuncusunun abartili prim yapma sansi da bence yok. Tabii ki Hyypia nin mutlaka bir taban fiyati olacaktir ve GS in bunun ustune cikabilecegini dusunuyorum.

Santrafor vs kaleci konusunda ben kalecide israrciyim. Ana nedeni finansal. Iyi bir kaleciyi, iyi bir santraforun ucte biri, dortte biri fiyata alabilmen lazim. Her ikiside oyuna ve skora direkt etki yapiyor. Diger temel neden Firat in olsun, Aykut un olsun, Orkun nun olsun kendilerine rehberlik ve liderlik edebilecek, tecrubesi ve kariyeri tartisilmaz bir kaleci ile cikis yakalayabilme potansiyeli.

Bir sene boyunca ayni alisilmis antreman calismasina devam ettiler. Ne Orkun nun Aykut tan, ne de Aykut tun Orkun dan ek bir hamle gordugunu yada ogrendigini tahmin etmiyorum. Koy Florya daki antreman sahasina Canizares i hatta Kahn i, antremanin ve ogrenme surecinin havasi, cehresi, evresi degisecektir. Baka baka kararir misali ben diger genc kalecilerin yasini basini almis tecrubeli kalecilerden gorerek, birlikte antreman yaparak kendilerini gelistireceklerini dusunuyorum ve inaniyorum. Bizdeki uc kaleci icerisinde benim en cok umut bagladigim Firat.

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bana kalırsa Adnan abiler 6 transfer yapacak.

1-Yabancı kaleci alınacak (barusso out)
2- Yabancı sol/sağ açık oynayabilen oyuncu alınacak(carrusca gönderilecek)
3- Kayseri'den Gökhan alınacak. Hakan Şükür emekli edilecek.
4- Yerli genç ve muhtemelen gurbetçi bir sağbek alınacak.
5- Song giderse yabancı stoper de alınacak.
6- Genç ümit vaaat eden yerli bir oyuncu gelecek seneler için transfer edilecek.

Ayrıca
1-aydın sol/sağ kanat
2-oğuz,orta saha
3-ugur akdemir,sağ bek
4-özgürcan, forvet
5-anıl sol bek gibi altyapıdan çıkmış şuanda kiralık olan oyuncular yaz kampına götürülecek.

deco falan gibi oyuncular da ancak gazetelerin yalanları olarak kalacak..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote: 1-Yabancı kaleci alınacak (barusso out)
2- Yabancı sol/sağ açık oynayabilen oyuncu alınacak(carrusca gönderilecek)
3- Kayseri'den Gökhan alınacak. Hakan Şükür emekli edilecek.
4- Yerli genç ve muhtemelen gurbetçi bir sağbek alınacak.
5- Song giderse yabancı stoper de alınacak.
6- Genç ümit vaaat eden yerli bir oyuncu gelecek seneler için transfer edilecek.
1- kaleci bence de kesin alinacak - Issakson hala gundemde galiba hatta bir yabanci, bir yerli (ozellikle Ufuk) alip Orkun ve Aykut'un ikisi birden gidebilir
2- bu sag/sol acik bu senenin en onemli transferi - ben hala Giuly'i cok istiyorum
3- Bir senelik kontrati kalmis adama insallah tonla para vermezler - Gokhan'i pek istemiyorum acikcasi --- Umit ve Nonda'nin ikisini birden kesebilecek bir adami bulursak yeni bir forvete deger ama elde ki butce ile oyle birini bulmak cok cok zor gorunuyor bana.
4- Butun yollar Onder ile Fatih Sonkaya'ya cikiyor - baska var mi?
5- Onder olursa arti bir stopere gerek yok bence - Emre, Servet, Onder, Balta goturur bizi...
6- Ozer veya Selcuk gibi mi yoksa daha da mi genc?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mert Tokman wrote:
1- kaleci bence de kesin alinacak - Issakson hala gundemde galiba hatta bir yabanci, bir yerli (ozellikle Ufuk) alip Orkun ve Aykut'un ikisi birden gidebilir
2- bu sag/sol acik bu senenin en onemli transferi - ben hala Giuly'i cok istiyorum
3- Bir senelik kontrati kalmis adama insallah tonla para vermezler - Gokhan'i pek istemiyorum acikcasi --- Umit ve Nonda'nin ikisini birden kesebilecek bir adami bulursak yeni bir forvete deger ama elde ki butce ile oyle birini bulmak cok cok zor gorunuyor bana.
4- Butun yollar Onder ile Fatih Sonkaya'ya cikiyor - baska var mi?
5- Onder olursa arti bir stopere gerek yok bence - Emre, Servet, Onder, Balta goturur bizi...
6- Ozer veya Selcuk gibi mi yoksa daha da mi genc?
onder Turacı FK moskova takımıyla sözleşme imzaladı. Fatih sonkaya Roda takımında devamlı yedek. Hollanda da Muslu nalbantoğlu var. Nec Nijmegen'de sağ bek oynuyor.

Benim tahminim 19-20 yaşında yerli genç bir oyuncu alacaklar.Büyük ihtimal Bank asya 1.lig takımlarından alınacak.

Bence de kanada Giuly alınırsa süper olur.Ayrıca Nuri Şahin gibi bir eleman alınırsa da çok faydası olur. Oyunu her iki yönlü de iyi oynayabiliyor.
Post Reply