TSL:12. Hafta:GS-GB 3-2 (topal 12, çalık 30,Lincoln 50)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Celal Gürcüoglu wrote: Okur okumaz tel actim teyit icin, haber dogru. Hocayla direk bir konusma yok ama kulagina giden birseyler var. Goksel Gumusdag'in bir sorun cikaracaginida sanmiyorum eger boyle bir istek olursa. Avci iyi bir antrenor ama hoca degisikligi ne kadar faydali olur, soru isareti (genel olarak konusuyorum). Hoca degisikligine giden takimlarin hangisi basarili olmus ki; bizim su anda UEFA haric basarisiz olarak kabul edilmemiz icin hicbir sebeb yok.
Bence sezon ortasinda degisiklige gerek yok. UEFA sonuclarina uzulduk , sinirlendik, ama kabul etmek lazim, takim daha cok yeni, boyle kazalar olabilir. Sezon sonu icin Kalli ile de konusulmali, zaten o da cok fazla kalmak istemiyordur diye tahmin ediyorum. Kalli sezon sonuna kadar kalmali, sonra da danisman olarak devam etmeli. Abdullah Avci kacirilmamali ve sezon sonunda imza atilmali. Yazin takima kamp yaptirip kendi kafasina gore hazirlamasi icin firsat verilmeli.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Kalli'yi malliyi bosverin de Lincoln'un attigi golden sonraki davranislar ilgincti. Gol girince Lincoln daha yerden kalkmadan, oh be turunde bir kol hareketi yapti gibi geldi bana. Farki 2.ye cikaran ve cok da onemli olmayan bir gol olmasina ragmen daha sonra herkesin Lincoln'u ortaya alip ziplatmalari da anlamli.

Sanki Lincoln'e moral asisi harekati var gibi. Eh o da artik nazlanmaz herhalde, sevildigini bilir ve eski istahina geri doner.

Su ana kadar pinti davrandi yetenek gosterme konusunda. Belli ki mal yerinde ama boyle pintiligi de bizim millet cekemez. Birisi de cikip kulagina fisildar bunu herhalde.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Celal Gürcüoglu wrote:...bizim su anda UEFA haric basarisiz olarak kabul edilmemiz icin hicbir sebeb yok.
Bunu söylemek icin biraz erken degil mi...basariliyiz da diyemeyiz herhalde.
Lig uzun bir maraton, kupalar gidisatin bir göstergesi...lig maclari da. Kalli
gitsin demiyorum, su an icin iyi bir hamle olmaz...ama takima zarar
veriyorsa neden olmasin.

Sezon basinda dedim. Takimda ki bazi unsurlari uzaklastirmasi gerekiyor.
Takimin huzurunu bozan. Biraz yurekli olmasi lazim. Yetenekli oyunculara
kayitsiz sartsiz imkan vermesi lazim. Lincoln'u el ustunde tutmasi lazim,
o takimin her seyi olarak görmesi lazim. Bu tarzina aykiri olabilir ama
gercekci hareket bu. Kalici alternatifler aramali.

Kalli bilmem kac yasindasin, ama bu kazanma azmin senin basini yiyebilir.
Yasinin adami ol, biraz sevecen, esnek ol, fantizini kullan...
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Dogru aslinda. Yanlis anlasilma olmasin. Su anda hoca degisikligini gerektirecek birsey yok demek istiyorum. Lige bakildiginda en tepedeyiz. Dune bakiyorum takim iyi. Hoca degisikligi gereksiz olur demek idi amacim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Murat Kara wrote:Kalli'yi malliyi bosverin de Lincoln'un attigi golden sonraki davranislar ilgincti.
Mehmet Topal'in attigi golden sonraki davranisi da ilgincti, herkesten siyrilarak kulubedeki Hakan agbisine gitti, sarmas dolas oldular.

Ben bu tur anlamsiz mesaj kirliginden nefret ediyorum.

Mac esnasinda seyircinin takima ve oyunculara bakisi iyiydi, Lincoln'e ozel tezahurat yapildi. Servet, Ugur, Serkan hatta Baris mucadele ettikleri icin ozel alkis aldilar. Benim gozlemim seyirci bazi oyunculari yetenek olarak cok takdir etmekle birlikte, samimiyetlerine guvenemediginden midir nedir, cok da bagrina basamiyor. Arda gibi. Dun ilk yarida cok iyi oynamasina ve takdir almasina ragmen bir Servet kadar sevilmedi.

Kalli'nin gonderilmesi Galatasaray'in ornek tutumuna aykiri olur, gayet basarili bir hoca, tek hatasi sezon basinda Hakan Sukur konusunda yanlis tercih yapmasiydi.

Hakan'in ve Hasan Sas'in gittigi gun, Galatasaray'in kurtulus bayramidir.
Celal Gürcüoglu

Ufuk Sezekkaplan wrote:Hakan'in ve Hasan Sas'in gittigi gun, Galatasaray'in kurtulus bayramidir.
Agzidan bal damliyor! O gun benimde bayramimdir.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Maçı televizyondan seyretme imkanım oldu.

Kesinlikle bu takıma destek olunmalı ve biraz sabır gösterilmeli.
Özellikle 3-1 yakalanıncaya kadar oynanan oyun gayet iyi idi.

Takımda bir guruplaşma yada hocaya karşı bir tavır olduğunu kesinlikle
düşünmüyorum.

Dün görebildiğim kadarıyla genel bir formsuzluk durumuda yok.

Yaşadığımız problemlerin etkisiz ve koşmayan forvet + mücadele gücü
düşük orta sahadan kaynaklandığını düşünüyorum.
Hakan + Ümit forveti varken Lincoln, Arda ve Hasan'dan kurulu orta saha
çok zayıf kalıyor. Dün hem Nonda hem de Serkan çok iyi mücadele ettiler.
Barış ve Mehmet Topal'da çok çalıştı. Bu yüzden Arda ve Lincoln beraber
sırıtmadi. Dünkü maçta bile forvet hattı Hakan+Ümit olsaydı problem
yaşayabilirdik.
Onur Aydin

Post by Onur Aydin »

Maçın ilginçliği aslında atılan 5 golün 4'ünün birine çarpıp kaleciyi kontrpiede bırakıp girmesiydi. Serkan'ın golü düşünmesi ve cesareti güzel; kaçırdığı goller de vardı.

Ancak futbol açısından ben o kadar gelişme göremedim.

Ha sanırım belki de Türk futbolundan soğudum; Barcelona, Real Madrid, Manchester United, Arsenal, Juventus, Milan maçlarını izleyip sonra dönüp bizim futbola doğru düzgün demek hakikaten zor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Akcan'in ipini cekip Avci'yi getirsinler. Zaten hata idi onu kabullenmek. Almanca bilir bilmez orasini bielemem. Akcan Kalli'nin sekreteri ve tercuman olarak kalabilir. Zaten bugun de bu isleri yapiyor diyorlar.

Kalli'de sopasiz koyde olamadigini gorur. Birazda disiplin ona lazim. Ne de olsa maasla calisan adam. Giderse de gider. Kimler gitmedi ki.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Akcan'in ipini cekip Avci'yi getirsinler. Zaten hata idi onu kabullenmek. Almanca bilir bilmez orasini bielemem. Akcan Kalli'nin sekreteri ve tercuman olarak kalabilir. Zaten bugun de bu isleri yapiyor diyorlar.

Kalli'de sopasiz koyde olamadigini gorur. Birazda disiplin ona lazim. Ne de olsa maasla calisan adam. Giderse de gider. Kimler gitmedi ki.
Avci daha önce böyle bir teklifi geri cevirdi, kimsenin altinda calismam dedi.
Bunlar gazetelerde okuduklarim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Akcan'in ipini cekip Avci'yi getirsinler. Zaten hata idi onu kabullenmek. Almanca bilir bilmez orasini bielemem. Akcan Kalli'nin sekreteri ve tercuman olarak kalabilir. Zaten bugun de bu isleri yapiyor diyorlar.

Avci daha önce böyle bir teklifi geri cevirdi, kimsenin altinda calismam dedi.
Bunlar gazetelerde okuduklarim.
Bunlar yarim agiz olacak teklifler degiller Hasanim. Adama adam gibi teklif yapip Kalli sezon sonu gider ondan sonra takim senin dedin mi ve parasini da verdin mi gelir. Bunlar bir noktada maddi isler. Kalli TD de kazik cakacak hali yok ya. Yeterince yoruluyor zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kalli 1968 senesinden bu yana TD pozisyonunda gorev yapıyor. Alman 1. Lig ekiplerinden Dortmund, Kaiserslautern, Frankfurt takımlarını calıstırmıs. GS daki ilk donemini anlatmaya gerek yok. BJK da basarılı oldugunu soyleyebilirim. GS camiası tarafından seviliyor, sayılıyor. Kendine has dogru ve yanlısları var.

Boyle bir TD yanında 1.Lig tecrubesi ve kredisi hemen hic olmayan genc bir TD nicin gorev almayı dusunmez, anlasılır gibi degil. Bana gore tecrubesiz ve ongorusuz yapılmıs bir secim.

GS da sezon ortasında TD degisikligine gidilmeyecegi genel kanı. Tutun ki gidildi, Abdullah Avcı ne yapacak, hedefi nedir, ne kadar gercekcidir. Gercekten goreve gelirse takımı ucaracak mı? CL de ceyrek finalden daha ileriye gidip zafer kazanacagımızı dusunenler var mı? Ben su asamada E. Saglam dan cok daha cabuk ve hızlı papaz olacagı gorusundeyim. Kalli nin dogru ve yanlıslarını bilgisi ve kariyerine bakarak yapıcı bir sekilde tartısıyoruz.

AA nın ne boyle bir sansı var, ne boyle bir kredisi var, ne de herkes tarafından kabul edilmis 1.Lig ve buyuk takım tecrubesi. GS tarafından yapıldıgı soylenen teklifi redderek potansiyel kredisini de yedi. Kendisine herhangi bir TD nin yardımcılıgı degil, bu klupte gorev almıs, sevilen ve sayılan bir ekibin 2. adamı olması istendi. Kendi tecrubesizliginin ve ongorusuzlugunun ispatıdır.

GS tarihinin belkide en yetenekli PAF takımını gor, GS camiası bunyesinde bir sene yer bul, kendisine yapılan 1 sene - max 2- bekle GS a TD ol teklifini reddet. Bunun yerine yaptıgı hamle Ist B. B. de TD ol, bilinmeze yelken ac! Bu mudur sizin GS a vizyon ve misyon getirecegini beklediginiz, Kalli yi silecek TD adayı?

Gelelim Kalli ye. Kalede iki tane genc yetenegi deniyor. Hangi Turk TD sinin boyle bir deneme yapma sureci, luksu ve kredisi vardır? Real Madrid nın Casillas i kaleye koyarken alternatifi yokmuydu? Casillas ile beraber Cesar ı denediler. Kimi zaman Cesar kaleyi korudu kimi zaman Casillas. Cesar Zaragoza da devam ediyor, Casillas ın kariyeri belli. Ben GS da kaleci icin yapılan tasaruffu ve degisimi 100% destekliyorum. Dogru zamanda yapılmıs akıllcı bir hamledir. Deneyecegiz, kaleciler hatalar yapacak. Gercekten yetersiz olduklarına karar verirlirse yabancı kontenjanı bu mevki icin kullanılacak. Orkun ve Aykut tan biri ise yedek kaleci olarak devam edecek.

Ben GS teknik heyetinden beklentilerimi ve basrı kriterimi acık secik belirtiyorum.

Orta ve uzun vade icin katma degerli dort yada bes yabancı oyuncu ile GS PAF odaklı oyuncuların, futbol takımının bel kemigini olusturacakları ve basarılı olacakları dusuncesindeyim, hedefindeyim. Bu hedefe yonelik olusumu iceren kısa vadeli surec icinde
i) takıma katma degerli yabancı oyuncu kazandiran
ii) PAF ve genc oyuncuları A takımı bunyesine harmanlayan
iii) takımın UEFA puanına her sene minimum 10 -11 puan kazandıran

ekip benim icin basarılıdır. Forumdasların teknik ekip icin basarı kriteri nedir, ogrenemek isterim.

Abdullah Avcı nın kredisinin hemen hic olmadıgı ve basarmak zorunda oldugu icin genc oyunculara daha az sans verecegini, yabancı oyuncu seciminde Kalli kadar yonetime ısrarcı ve inandırıcı olamayacagını, olması durumunda Kalli den kat be kat sorgulanacagını, Avrupa da ise tecrubesinin hic olmadıgını dusunuyorum.

Kalli nin tecrubesi ve kredisi ile beraber, AA nın genc oyuncu bilgisi ve enerjisi cok iyi bir sinerji saglayabilirdi. Red etmek ile cok buyuk bir fırsatı kacırıdıgını dusunuyorum. GS da kısa donemlik 2. adamlık ve akabinde TD luk potansiyeli mi, Ist B.B. de macera mı? Bırakın spor bilgimizi ve merakımızı bir yana, hele ilk 11 kurma istegimizi, cok basit bir soru sotuyorum. Siz olsaydınız hangi secimi yapardınız?

Asagıda Ajanspor dan AA nın kariyerini size kopyalıyorum. AA eger TD adayımız ise neden Rasit Cetiner, Aykut Kocaman dusunulmez sormak lazım.

Abdullah Avcı
Profesyonel futbol kariyerine 1979 yılında Vefa Genç Takımı'nda başlayan Abdullah Avcı, forvet mevkisinde forma giydi. Abdullah Avcı, daha sonra sırasıyla Fatih Karagümrük, Rizespor, Kahramanmaraşspor, Bakırköyspor, İstanbulspor, Nişantaşı ve son olarak yine Vefa'da oynadı.

TEKNİK ADAMLIK KARİYERİ
1999 yılında, 20 yıllık aktif profesyonel futbolculuk hayatını noktalayan Abdullah Avcı, futbolu bıraktıktan sonra, şu anda Trabzonspor'un başında olan, o dönemin İstanbulspor Teknik Direktörü Ziya Doğan'ın teşvikiyle teknik direktörlüğe soyundu.

Gerekli lisansları alarak, İstanbulspor'da 1999-2000 sezonunda Ziya Doğan'ın yardımcısı olarak göreve başlayan Avcı, Doğan'ın istifasının ardından, o sezon ligin son maçlarında oyuncu-antrenör Aykut Kocaman ile birlikte İstanbulspor'u çalıştırdı. Abdullah Avcı, daha sonraki dönemde yine İstanbulspor'da, önce Metin Türel, ardından da Aykut Kocaman'ın yardımcısı olarak teknik heyette yer aldı.

Daha sonra, yardımcılıktan daha yetkili bir göreve geçmesi gerektiğini düşünerek, İstanbulspor PAF Takımı ve Alt Yapı Teknik Sorumlusu olarak çalışan Abdullah Avcı, İstanbulspor macerasının ardından, 2004 yılının başında Galatasaray'dan gelen teklifi değerlendirerek, PAF Takımı ve Alt Yapı Teknik sorumlusu olarak 1 yıl çalıştı. Sarı-kırmızılı kulüpte görev yaparken milli takımdan teklif alan Abdullah Avcı, 17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı'nın başına getirildi.

GENÇ MİLLİLERİN BAŞINDA TARİH YAZDI
Abdullah Avcı, 17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı'nın başında, adeta tarih yazdı. 2005 yılının mayıs ayında İtalya'da düzenlenen 23. Avrupa 17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Şampiyonası'nda finalde Hollanda'yı 2-0 yenen Türkiye, şampiyonluğa ulaştı. Aynı yılın eylül ayında bu kez Peru'da gerçekleştirilen 11. Dünya 17 Yaş Altı Gençler Futbol Şampiyonası'na Avrupa kıtası şampiyonu unvanıyla katılan Abdullah Avcı yönetimindeki genç milliler, şanssız maçlar oynamasına rağmen 4. olmayı başardı.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR'U SÜPER LİGE TAŞIDI
Abdullah Avcı, bu başarılarının ardından birçok teklif almasına rağmen, geçen sezon başında, Türk Telekom Lig A'da (Bu sezon adı TFF 1. Lig olarak değiştirildi) yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un başına geçmeyi kabul etti. Abdullah Avcı yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyespor, geçen sezonu Türk Telekom Lig A'da Gençlerbirliği OFTAŞ Spor'un ardından 2. sırada tamamlayarak, tarihindeki ilk kez Turkcell Süper Lig'e yükselmeyi başardı.

Turuncu-lacivertli kulüple olan sözleşmesi süren Abdullah Avcı, Turkcell Süper Lig'e de ''süper'' bir başlangıç yaparak, dünyaca ünlü Brezilyalı yıldız Roberto Carlos takviyeli son şampiyon Fenerbahçe'yi, sezonun açılış maçında 2-0 yenerek, bütün dikkatleri üzerinde topladı.

ÖDÜL AVCISI
Abdullah Avcı, 17 Yaş Altı Genç Milli Futbol Takımı'nın başındaki başarılarıyla birçok ödüle layık görüldü. Avcı'nın aldığı ödüller arasında, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) geleneksel olarak düzenlediği 2005 Olimpiyat Meşalesi Ödülü de bulunuyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Avci'ya teklifin nasil yapildigini bileniniz var mi? Gel Kalli'nin altinda calis demenin yolu yordami var. Adamin onune kemik atip gel iste demek var bir de adamin degerini maasi ile olcup cagirmak var. Seni gelecegin TD olarak goruyoruz ama takimin Avrupa vizyonu icin Kalli'ye ihtiyacamiz var demek baska. Avci Kalli gibi bir adami elinin tersi ile itecek birisi mi degil mi bilemem ama beyni olan biri Kalli'nin halefi (Arapca oldugu icin salef ile karitiriyor olabilirim) olmayi kendine verilecek gurur kirici bir maas olmadigi surece kabul eder. Kalli zaten bu sene sonunda kalirsa GM olur ya da buyuk bir ihtimal ile yoruldum der gider. Bunu goremiyecek kadar aptal ise Avci elbette gelmesin. Ama Akcan gibi kukla olarak kim yatti kim yatmadi diye Floryada ortada dolasacagi fikri verilirse adama kimse Akcan gibi kabul etmez.

Elbette sadece Avci degil ben Ridvan'i ve Aykutu'da bu role dusunurum. Ha bunlar FB'lidir yaramaz diyecek icinizde cok atesliler var. Bunlar futbnoldan ve futbolcudan anlayan adamlar. Bence paranin rengi birdir. Evet hersey de para degildir. Teklif gurur okyasiyici oldugu muddetce takim makim dusunmeksizin herkez samimi olarak yapilan teklifi dusunur. Kalli gibi bir adamla sakin bir kosede oturup futbol tartismak bile bu insanlarin ufkunu acar. Bu kadar ham halat degillerdir. Boyle ben bilmem hangi takimin evladiyim diye dolasan hayatta epey dolasacagini da bilir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Duydugumu soyliyim; Avci'nin dusuncesi/istegi sezon ortasinda gelmek degil. Sezon basinda Kalli'nin altina gel dendiginde de gelmedigine gore sezon ortasinda Belediye'nin basinda birseyler yaparken/yapmisken hic gelmez. En azindan sezon sonuna kadar bekleyecegini biliyorum ama tabii burasi TR, ne olacagi belli olmaz.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Asagıdaki yazıyı GENC oyuncular bolumune astım. Bu topic altında yazan forumdasların da ilgisini cekecektir.

BUMED (Bogazici Uni. Mezunlar Dernegi) in aylık yayın dizisinden Kasım 07 de, BU 2002 Psikoloji Bolumu mezunu, Klinik Psikologi uzerine BU den Yuksek Lisanslı, Marmara Uni. Spor Yonetim Bilimleri Bolumunde Doktorasına devam eden Sn. Ceren Tokdemir ile yapılmıs bir soylesi var.
Sn. Ceren Tokdemir GS Spor Klubunde futbol altyapısından sorumlu psikolog olarak gorev yapıyor.

Soylesinin bir bolumunu foruma kopyalıyorum.

Soru: GS da calıstıgınız bes yıl boyunca birkac TD ile calıstınız. Onların PAF takımına ve sporcu psikolojiine bakısları nasıldı?

Cevap: Aslında ben hep yerli teknik direktorden yanayım. Cunku yerli teknik direktorlerin cocukları daha iyi anlayacagını ve bu ise yuklenecegini dusunuyorum. Mesela dunyanın hicbir yerinde A takım teknik direktoru altyapı binasına gelmez, gelse bile tek bir oyuncu icin – 150 cocuk var- onun psikolojisi uzerine toplantı yapmaz ama Fatih Terim egitime cok onem verdiginden bunu yapar. Oyle ki, zannederim Ankara daki bir universiteden “bilime katkı yapan” insan odulu aldıgındaydı, “ Bu UEFA kupası da dahil benim hayatta aldıgım en onemli oduldur” demisti.

Yabancı teknik direktorler ise burada bir iki sene kalıp gideceklerini biliyorlar, dolayısıyla niye genclere yatırım yapsınlar? En fazla gostermelik birkac tanesini kampa goturuyorlar ama cok ilgilenmiyorlar. Bunu gecen sene Eric Gerets ile yasadık. Ama Karl Heinz daha farklı. Ben onu biraz Turklesmis goruyorum. Cok uzun sure Turkiye de yasadıgından ve bir de belli bir yasa geldiginden o artık sanki Turkiye de iz bırakmak istiyor ve hakikaten gencleri de dusunuyor. Ama ben yine de hem teknik direktor hem futbolcu olarak bizim insanımız duruken arayısa girmeye karsıyım. Kalitesiz yabancı gelecegine var olan basarılı gencler degerlendirilmeli. Ama o sansın uzun sure verilmesi lazım, bir iki mac degil. Onların hic hata yapmamaları bekleniyor ama bu imkansız.

Soru: Genc futbolcuların bir hafta kadroya girip, bir hafta girmemesi, uzun sure oynayamaması psikolojilerini nasıl etkiliyor?

Cevap: Bu oyle bir meslek ki beraberinizdeki hayallerle, size bel baglamıs butun bir aile ile beraber yıkılabiliyorsunuz. Hep sen futbolcuları koruyorsun diyorlar ama ozellikle alt yapıdan cıkısını gorunce dayanamıyorum. Mesela Arda hic oyle kolay, birdenbire yetismedi, o neler yasadı burada. Hayal kırıklıkları yasadı, tam oluyordu, “olmadı, bitti” dendi. Bu sadece altyapı surecinde olanlar. Dolayısıyla cok agır bir sey.

Soylesinin devamında mental dayanıklılıgın ozellikle Alman oyuncularda yer buldugu, bunun kalıtım ile degil egitim ile kazanıldıgına dikkat cekilmis. Soylesinin son bolumunu okurken aklım Cafercan a gitti. Once Rizespor a, ordan Ist B B ye, oradan Orduspor a. Bu surec icinde GS PAF lar A takım ile Almanya ya giderken Ist da kos kos kaldı. Kalli su Carrusca yı gonderip, bu cocuga yarım sezon sans vermeli. Yası bası geldi, artık "tamam mı devam mı" sureci yasayacak. Bence bu sureci Kalli nin yanında yasaması en dogru olanı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply