2007-2008 Sezona Hazirlik donemi ve Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

ya su yolculuk stresi gözlerimi kör etmis :D ben ferhati 25de ariyorum hala :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cihan Serbetcioglu wrote:Boluspor macina gecme vakti gelmedimi arkadaslar? :D

Ferhat ve Emre Asik sakatliklari olmamalarina ragmen kadroda yok..bu bi isarettir..sabah 10 bucukta Kallinin basin toplantisi var..
Ferhat'i bilmem ama Emre A$ik coktan yolcu edilmek uzere. Belki de Bursaya dogru yola cikmi$tir.

Bu arada burada bir Ozan karde$im var. Gerets'e Ferhat konusunda az buz giydirmedi idi laf aramizda. Eger Kalli dede de i$e yaramaz diye yolladi ise Ferhat'i sucu yine Gerets atar mi dersiniz cocugun moralini bozdu kaybolup gitmesini sagladi filan diye?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Ferhat da 3 numarasiyla kadroda ayrica?!?
Hadi bakalim Ozan da Ferhat da $imdilik kurtardi
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Valla Ozan'in avukatligina ben yetiseyim yine, Istanbul macinda staddaydim ve Volkan en begendiklerim arasindaydi. Ferhat'i hic canli izlemedim ama bence herhangi birinin Volkan'i kesmesi zor, Ferhat da dahil.

Song da TV'de gozuktugunden cok daha iyi bir defans oyuncusu, aldigi parayi hakediyor.

Bir de bir Arda elestrisidir gidiyor ama Lincoln'e ragmen oyunu kuran hep Arda'ydi. Oyundan ciktiktan sonra Hasan Sas girene kadar GS bal yapmayan ari gibiydi. Lincoln'u de begendim ama zannedilen Hagi ya da Alex gibi oyun kurucu gibi gelmedi bana. Yirtici, forvet arkasi gol kovalayan ve asist yapan bir yapida. Serbest oynayan Arda'di. Bu takima Ozgurcan'dan daha iyi bir golcu, orta sahaya Sabri ve bir sagbek lazim. Bence Ugur Baris'tan daha iyi bir sagbek olacaktir.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Cihan Serbetcioglu

ukalalik olmasin ama mac bu aksam saat 18 de degilmiydi?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Cirak wrote: Song da TV'de gozuktugunden cok daha iyi bir defans oyuncusu, aldigi parayi hakediyor.

Bir de bir Arda elestrisidir gidiyor ama Lincoln'e ragmen oyunu kuran hep Arda'ydi. Oyundan ciktiktan sonra Hasan Sas girene kadar GS bal yapmayan ari gibiydi. Lincoln'u de begendim ama zannedilen Hagi ya da Alex gibi oyun kurucu gibi gelmedi bana. Yirtici, forvet arkasi gol kovalayan ve asist yapan bir yapida. Serbest oynayan Arda'di. Bu takima Ozgurcan'dan daha iyi bir golcu, orta sahaya Sabri ve bir sagbek lazim. Bence Ugur Baris'tan daha iyi bir sagbek olacaktir.
Song Istanbul macindaki haliyle aldigi paradan fazlasini da hak ediyor. Maksat butun sene oyle olsun. Su parasini dusurme isi ortadan kalkar ise Song'un da rahat rahat oyununa bakar umuyorum.

Arda konusunda ben de senin gibi dusunuyorum, yani iyi oynadigini Istanbul macinda ama Lincoln degil de Arda'nin oyun kurdugunu dusunmedim. Ikisine de cikis pasi gitti Arda oyunda iken ikisi de atak organize etti. Ben biriniHagi'ye benzetmeden epey uzun sure beklemek gerektigini dusunuyorum ama Lincoln'un oyunu bence Alex'e benziyor, Alex biraz daha uyutup, saklanip, oyunun icinde devre devre hareketleniyor, fazla fiziksel mucadele de sevmiyor (ama sanilanin aksine ben vucudunun epey guclu oldugunu bunu sadece o tip futbolu sevmedigi icin tercih etmedigini dusunuyorum, Turkiye'de bazen haksizlik yapilabiliyor bence epey iyi oyuncu) Lincoln daha "gurese" yatkin gibi, bu bazen dezavanyaj da olabilir, mac sirasinda yorulmak ve ikinci yari oyundan dusmek gibi ve de cok sert faule maruz kalmak gibi ama avantajlari da Pazar gunu gozuktu, rakip yildiramiyor Lincoln'u sert futbolla, ya kart goreceksin ya da adam etrafinda fir donecek.

Neyse, biraz once Kalli basin toplantisinda Arda'nin Istanbul karsisindaki oyunundan memnun kalmadigini soylemis (Lig TV muhabirine inanirsan) ben de bunu anlamiyorum, umarim Kalli bu cocugu kaybetmez. 20 yasinda arada bir pas verilecek yerde calim atmasi top tutmasi normal, Kalli'nin isi de Arda'nin bu secimleri daha iyi yapmasini saglamak olmali.

Acaba adamin oynatmak istedigi futbola bu kadar mi aykiri Arda, disaridan bakana son derece iyi gozuktugu halde diye de dusunmeden edemedim.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Gursel wrote: Neyse, biraz once Kalli basin toplantisinda Arda'nin Istanbul karsisindaki oyunundan memnun kalmadigini soylemis (Lig TV muhabirine inanirsan) ben de bunu anlamiyorum, umarim Kalli bu cocugu kaybetmez. Ali
Dogru bir de boyle bir riskimiz var, Kalli'nin (Lucescu'nun tam tersine) kendi egosuna ve bilgisine cok guvenip, oyuncuyu kazanmak yerine direkt kesmeyi sevmesi. Bolic hep muthis ornek olarak gosteririlir ama unutmamak lazim ki adam Gaziantep'te de Fener'de de gol krali oldu ve zamanina gore iyi piyasa yapti. Keza Mustafa Kocabey'den zamaninda birden vazgecmeseydi, fayda saglar miydi bilmiyoruz. O sene gonderdigi Suat'i 1 sene sonra Hollman'in ne hale getirdigi de malum.

Feldkamp'in bu davranislarinin genel kamuoyu onunde cok sempati gormesi ve Feldkamp'in bu konuda cok konusmasi da beni endiselendiriyor (en son dun Nacati hakkinda konustu mesela); iyi yonetici boyle sert kararlari kamuoyu ile cok paylasmamali diye dusunuyorum.

Ayrica Hakan Sukur'un bu takimda kalmasi, Galatasaray uzerinde bazi ellerin oldugu soylentilerini hakli cikarir nitelikte. Feldamp kac sezondur TC ligini yazar, yourmcu olarak izliyor, teknik acidan da baska nedenlerle de ilk gondermesi gereken adam Hakan Sukur, ama o da dokunamiyor iste.

Arda'nin bu arada fizik olarak guclenmesi ve topla daha verimli oynamayi ogrenmesi sart tabi; hoca kim olursa olsun.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote: ...
Feldkamp'in bu davranislarinin genel kamuoyu onunde cok sempati gormesi ve Feldkamp'in bu konuda cok konusmasi da beni endiselendiriyor (en son dun Nacati hakkinda konustu mesela); iyi yonetici boyle sert kararlari kamuoyu ile cok paylasmamali diye dusunuyorum.
...
Yerinde bir gozlem. Hakikaten luzumsuz polemikler pe$inde. Gerci devamli soru soruyorlar ve gidikliyorlar ama onun tecrubesindeki birisi o soruyu sorani orada itin kicina sokar cikarir bir daha bu turlu sorulari sormaya cesaret eden olmaz.

Ben Bolic'i bu adamin yolladigini bilmiyordum. Yanli$ olmu$. O yuzden de kabze i$inden endi$eliyim. Necati'den ya$am tarzini degi4tirmedigi surece bir bok olmaz. Ama Kabze hic olmazsa Ozgurcan'dan daha iyi gozuken bir adamdi ve hazirlik maclarina son 10-15 dakikalarda aldi. Bir forvetin boyle forma sava$i verilen durumda 10-15 dakikada maca isinacagini sanmak biraz ters. Ama Kabze kafasi cali4an bir degil. Bu da bir gercek. Gecen senede bocaladi durdu..
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mac birazdan ba$layacak, oyle mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GS Bolu maçını hiçbir tv vermiyor tek resm sitede canlı yayın var maç yağmurdan dolayı 22. dakikada durmuş.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

maci anlatim olarak resmi sitemiz veriyor, kadromuz:

Orkun, Uğur, Ismael Bouzid, Tomas, Ferhat, Hasan Şaş, Mehmet Güven, Linderoth, Lincoln, Ümit Karan, Özgürcan

Yedekler
Fırat, Song, Servet, Anıl, Okan Buruk, Ayhan, Barış, Arda, Volkan, Serkan

Umit Karan'in assisti ile Ozgurcan golu atmis ve 1-0 ondeyiz ama Mehmet'in ded yazdigi gibi yagis yuzunden 22. dakikada oyuna ara verildi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gene kaçırdık maçı be..

Bu D-Smart beni hazırlık maçlarından koparttı :D

Yanlız gene penaltı verilmiş galiba. Vermeyin kardeşim laf olur :D
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Kalli 53. dakika da Ugur'u cikarip sagbeke Baris'i aldi - acaba bu Ugur'un iyi oynadigi anlamina mi geliyor - zira basin toplantisinda Ugur ve M.Guven iyi oynarsa 70. dakika da cikaririm yoksa 90 dak. sans veririm demisti. Insallah Ugur iyi oynayip Kalli'ye ben bu takimda oynarim masaji yollamistir... Acaba golun yenmesine neden olan defansta ki yan pasi kim yapti?

Simdi dak. 72 de de M.Guven cikti - hadi bakalim iyiye isaret olsun bunlar...
Cihan Serbetcioglu

Lincolnun golle tanismasi cok güzel..arkadaslar gstv sonradan verirmi maci?
Post Reply