Kına zamanı.. 5 maçlık kına lazım..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Savas Macun wrote:
Yapma allahaskina Savas... AP'in macla ilgili soyledigi 40 tane sey vardi, sizinkiler, tutmus sanki, butun ihaleyi 2 FB'liye cikarmaya calisiyor gibi, gaza gelip, hep kendi suclari olan binbir konuda tutup da AP'a ders vermeye kalkmislar. Bunu (Konya, Manisa, Kayseri gibi takimlarin yonetimi degil de, sizinkilerin yapmasini) hakli, mantikli bulan, komik bulmayan bir tane FB taraftari olmayan insan bul bana, tamam diyeyim, hesabimi yeniden gozden gecireyim. "Her konumda, her kosulda FB (AY) haklidir, karsisindakiler haksizdir mantigi/matematigi" allaha sukur ki ne o haliyle, ne de FB'nin yerine GS konulmus haliyle filan muhendis mantigimi bulandirmadi daha.

Sunu da ekleyeyim, 2 nokta var, aciklamada:
- Biri hayret ettigim "kesinlikle tasvip etmediğimiz" kismi. Mactan sonra kafa yaran, nerdeyse kulak patlatan "buyuk seyirciye" tesekkur ediliyordu cunku.
- Ikincisi de, dedikleri gibi, mac sonrasi ortaligi velveleye verme yolu secilmedi, onu da takdir ettim.

Ama, onun disinda, her yeri hypocrisy(riya?) dolu...

Ozgur,

1) FB taraftarina yonetim tarafindan tessekur edilen aksam AP'da misafirperverlikten dolayi tesekkur edip ondan sonra ertesi gun kalkip 5 mac ceza verilmeli dedi.

2) O macta ben hic bir seyi savunmuyorum, kimisi tekrardan dolayi dese de ceza cezadir ki FB 3 mac ceza aldi.O gun stadda olanlarin daha oncede cok tekrari oldu ama kimse 3 mac almamisti.Iyi ki o ceza alinmis yoksa son GS macinda bu kadar ceza verme curetini gosteremezlerdi.Keske o macta 5 mac ceza alsaydik ama o zamanda son macin cezasi daha yuksek olurdu.Ozgur bence iki maci karsilastirmak hakikaten abes.Ve ben bunun bu sekilde tartisilmasini da dogru bulmuyorum cunku don dolas ayni yere gelecegiz.

3) AP 40 tane dogru soylese de soyledigi bir laf tum dogrularini goturuyor.Isin garibi de yillardir FB ve yonetimini suclarken ki kullandiginiz argumanlari aslinda siz de fazlasiyla yapiyorsunuz.Bu da iste bizi gereksiz bir AY fanatizmine itiyor.AP iki fenerli de varmis diyor.Ne gerek var boyle bir lafa.Bir kere insan biraz zeki davranir.Iki tane Fenerli o kadar GS'liyi yonlendirebildiyse hic durma istifa et derdim.Bundan buyuk acizlik olur mu derdim bizim yonetimin cagrisinda.

O macin bas sorumlularindan bir tanesi de AP.Hatirla Sabri'nin demecini ve AP'nin cevabini.Ondan sonra kalkip ilk FB-GS macindan sonra biz dostluk elimizi uzatacagiz, FB'yi mactan once yemege davet edecegiz bunu yapacagiz sunu yapacagiz diye atip tutmadi mi gundemde sirin gozukmek icin? Mac zamani gelince ne oldu.

Geldigi gunden beri haftada bir herhalde regule bir basin toplantisi var, ben zaten onun kadar konusan baska bir yonetici gormuyorum.Surekli konusuyor surekli.Bu sene bana bir tane basin toplantisi veya demec goster ki icinde FB olmasin.Sezon bitti hala FB.

Gene su gereksiz konulara girdik be Ozgur.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Savas Macun wrote:3) AP 40 tane dogru soylese de soyledigi bir laf tum dogrularini goturuyor.Isin garibi de yillardir FB ve yonetimini suclarken ki kullandiginiz argumanlari aslinda siz de fazlasiyla yapiyorsunuz.Bu da iste bizi gereksiz bir AY fanatizmine itiyor.AP iki fenerli de varmis diyor.Ne gerek var boyle bir lafa.Bir kere insan biraz zeki davranir.Iki tane Fenerli o kadar GS'liyi yonlendirebildiyse hic durma istifa et derdim.Bundan buyuk acizlik olur mu derdim bizim yonetimin cagrisinda.
Selamlar
Savas
Sana da Canaydın gibi haklı olduğunda yazmak lazım.

Son derece lüzumsuz laflar ediyor AP, şu iki FBli muhabbeti de bunlardan biri (bu arada aynısını 2-3 sene once FB yönetimi de yapmıştı, Aziz Yıldırım hatta, ŞŞda çıkan olaylarla ilgili GSlılar yaptı diye o muhabbet ne derece saçma idiyse bu da öyle).

Herkes stadından sorumludur, FBli bilmem ne muhabbetini bırak artık, doğru dahi olsa söyleme, kendi ayıbını düzeltmeye çalış. Ayrıca gerçekten iki FBli senin stadını bu hale sokabiliyorsa vay halimize.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ..
Ama, onun disinda, her yeri hypocrisy(riya?) dolu...
Riya ozturkce mi bilmiyorum. Ama hipokrasi (Yunanca'dan gelme Bati icerikli bir sozcuk) cok daha iyi anlatir olayi. Hakikaten dilimize ozen gosterip soyutla$masina el birligi ile cali$maliyiz. Rutin mutin gibi sozcukleri agizlarina yerle$tirenleri duydukca tuylerim diken diken oluyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Riya ozturkce mi bilmiyorum. Ama hipokrasi (Yunanca'dan gelme Bati icerikli bir sozcuk) cok daha iyi anlatir olayi. Hakikaten dilimize ozen gosterip soyutla$masina el birligi ile cali$maliyiz. Rutin mutin gibi sozcukleri agizlarina yerle$tirenleri duydukca tuylerim diken diken oluyor.
"Riya" kullanimina cok katiliyor olmasam da, ingilizce-turkce sozlukte gordugum (bakmistim netekim) diger kelime olan "ikiyuzluluk" de tam oturmadigi icin, bunu yazmis olmustum. Ama "hipokrasi" diye bir kelime de yok ki Turkce'de?? En azindan TDK sozlugunde (ona da baktim, ben ozenliyim yani! :) ). Dolayisiyla, tam anlamadim demek istedigini. "Rutin" kelimesini elestirirken, hipokrasi'yi ekleyelim mi diyorsun? (Burada arada alintisi yapilan, Oray Egin'in gecen gunki yazisinda bir "mediokrlara teslim olma" ifadesi vardi, kopardi beni. O on/yuz(?)-binlere yaziyor, biz burda daha kucuk bir gruba yazarken bile daha dikkatliyiz sanki)
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'ın 5 maçlık saha kapatma cezası onandı

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe maçındaki olaylar nedeniyle Galatasaray'a verdiği "5 maçlık saha pakatma" cezasını onadı.
Kurul, Hasan Şaş'a verilen 2 maçlık cezayı da 1 maça indirdi.
Milliyet

Gün boyu bazı gazeteler aşağıdakine benzer haberler yaptılar. Emellerine ulaşmakta zorlanmadılar. İndrimin ihtimalinide yoketmiş oldular bu haberlerle..
Galatasaray'ın cezasında indirim !
Olaylı derbinin ardından 5 maç ceza alan Galatasaray'a indirim müjdesi..

28 Haziran 2007 09:04Yaptığı önemli transferlerle taraftarını sevindiren sarı-kırmızılı yönetim, F.Bahçe maçındaki olaylar nedeniyle verilen 5 maçlık cezaya yaptığı itirazdan da olumlu sonuç aldı.

Fenerbahçe karşılaşmasında seyircinin çıkardığı olaylar yüzünden 5 maç seyircisiz oynama cezası alan ve bunun şampiyonluk yarışında en büyük dezavantaj olacağı belirtilen Galatasaray'a sevindirici haber...

Bazı gazetelerde çıkan iddialara göre sarı-kırmızılı yönetimin itirazda bulunduğu Tahkim Kurulu'nun, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen cezayı 3'e indirme kararında olduğu ve bunun da bugün resmen açıklanacağı öğrenildi. Sarı-Kırmızılılar da cezanın 3 maça düşürülmesini bekliyor.

Aksi takdirde, Aslan’ın flaş transferleri birkaç ay süresince Ali Sami Yen Stadı’nda taraftarların huzuruna çıkma fırsatına erişemeyecek.

TAHKİM BAŞKANI 'GELMEYİN' DEMİŞTİ
Galatasaray'ın cezaya itirazı ilk kez gündeme geldiğinde Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, “Hiç boşuna itiraz etmesinler. Bu ceza, bu tür olaylar için tarihi bir örnek oluşturmalı'' diyerek, indirime gitmeyecekleri işaretini vermişti. Ancak Arslan geçtiğimiz gün yaptığı bir başka açıklamada da itirazın görüşüleceği toplantıya katılmayacağını belirtmişti. İtirazdan olumlu sonuç çıkması, Galatasaray yönetimini sevindirdi.

Milliyet
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Galatasaray'ın 5 maçlık saha kapatma cezası onandı

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe maçındaki olaylar nedeniyle Galatasaray'a verdiği "5 maçlık saha pakatma" cezasını onadı.
Kurul, Hasan Şaş'a verilen 2 maçlık cezayı da 1 maça indirdi.
Milliyet

Gün boyu bazı gazeteler aşağıdakine benzer haberler yaptılar. Emellerine ulaşmakta zorlanmadılar. İndrimin ihtimalinide yoketmiş oldular bu haberlerle..
Galatasaray'ın cezasında indirim !
Olaylı derbinin ardından 5 maç ceza alan Galatasaray'a indirim müjdesi..

28 Haziran 2007 09:04Yaptığı önemli transferlerle taraftarını sevindiren sarı-kırmızılı yönetim, F.Bahçe maçındaki olaylar nedeniyle verilen 5 maçlık cezaya yaptığı itirazdan da olumlu sonuç aldı.

Fenerbahçe karşılaşmasında seyircinin çıkardığı olaylar yüzünden 5 maç seyircisiz oynama cezası alan ve bunun şampiyonluk yarışında en büyük dezavantaj olacağı belirtilen Galatasaray'a sevindirici haber...

Bazı gazetelerde çıkan iddialara göre sarı-kırmızılı yönetimin itirazda bulunduğu Tahkim Kurulu'nun, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından verilen cezayı 3'e indirme kararında olduğu ve bunun da bugün resmen açıklanacağı öğrenildi. Sarı-Kırmızılılar da cezanın 3 maça düşürülmesini bekliyor.

Aksi takdirde, Aslan’ın flaş transferleri birkaç ay süresince Ali Sami Yen Stadı’nda taraftarların huzuruna çıkma fırsatına erişemeyecek.

TAHKİM BAŞKANI 'GELMEYİN' DEMİŞTİ
Galatasaray'ın cezaya itirazı ilk kez gündeme geldiğinde Tahkim Kurulu Başkanı Türker Arslan, “Hiç boşuna itiraz etmesinler. Bu ceza, bu tür olaylar için tarihi bir örnek oluşturmalı'' diyerek, indirime gitmeyecekleri işaretini vermişti. Ancak Arslan geçtiğimiz gün yaptığı bir başka açıklamada da itirazın görüşüleceği toplantıya katılmayacağını belirtmişti. İtirazdan olumlu sonuç çıkması, Galatasaray yönetimini sevindirdi.

Milliyet
Senelerdir GSlilarin kafalari yarilip, korner atarken enselerinde yumurta kirilip verilen uc mac seyircisiz cezalari bir mac seyircisiz bir mac da Izmir'de "cezasina" ceviren soytarilar bu bes maci nasil onadiklarini bir yerlerde aciklarlar insallah.

Ceza gani gani hakedilmistir, tamamen baska mesele.

GS'da dirayetli bir yonetim seneye SS'na teknik heyetten ya da takimdan birinin kilina zarar geldi mi takimi sahadan cekecek sekilde gitmeli ve hic tereddut etmeden takimi sahadan cekmelidir. Oyle bir olayi Danistay'a kadar goturursun, ardindan da elinde filmler, bu son bilmem kac senedir SS'de olan ve verilen cezalar, tahkimin kararlari, bu da bize verilen ve onanan ceza diye UEFA kadar her yerde anlattiririm bu kararin ardinda olanlara.

GS'in Tromso'daki maca cikip oynamasinin yonetim zaafi oldugunu dusundum hep, oyle maclarda kafilenin basinda giden yonetici zor karar alabilmeli. Hakemin odasina gidip biz bu sahada mac falan yapmayiz diyebilmeli. Ayni sekilde SS'da orasi normal futbol standartlarina donene kadar (cunku belli ki FB hakettigi cezalari almayacak, Izmir'de 50,000 kisiye mac yaparak ceza cekecek) GSlilara fiziki zarar verildigi surece ben takimi sahadan cekerim. Varsin bizi hukmen maglup ilan etsinler, ama duzelene kadar her sene sahadan cekile cekile bu isi duyururdum ben.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Umarım bu ceza gerçekten ders olur.. En azından bize ders olur! Her sene illaki ceza alıyoruz zaten, özellikle derbilerden sonra. Belki bu sefer cezayı baştan çekmiş olmak, taraftarı ve yönetimi akıllandırır!

Medya'nın bugün sergilediği tavır canımı sıksada cezada indirim olmasını istemezdim. 5'ten 4'e inmesi bile, bundan sonra uygulanacak cezalar açısından kötü örnek olurdu. "Ceza verildi ve kanırta kanırta uygulandı" olursa herkes için daha iyi olur..

Medya medya olsa bu ceza milat olurdu ama SS stadında yapılanları görmekte o kadar zorlanıyorlarki aynısı orda yapılsa aynı cezayı alacaklarına ve cezanın onanacağına inanmak çok zor..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ali Gursel wrote:Senelerdir GSlilarin kafalari yarilip, korner atarken enselerinde yumurta kirilip verilen uc mac seyircisiz cezalari bir mac seyircisiz bir mac da Izmir'de "cezasina" ceviren soytarilar bu bes maci nasil onadiklarini bir yerlerde aciklarlar insallah.
3 mac degil 2 mac verdiler, serefsizler, soytarilar...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Senelerdir GSlilarin kafalari yarilip, korner atarken enselerinde yumurta kirilip verilen uc mac seyircisiz cezalari bir mac seyircisiz bir mac da Izmir'de "cezasina" ceviren soytarilar bu bes maci nasil onadiklarini bir yerlerde aciklarlar insallah.
Kendilerinden acıklama beklediginiz soytarıları Turk Dil Kurumu-Guncel Turkce Sozluk bakın nasıl tarif ediyor:

"Soytarı"
1 . Söz ve davranışlarıyla halkı güldürüp eğlendiren kimse, maskara:
"Çirkin bir oyun bu. Soytarıların zaferinden tehlikeli sonuçlar çıkarıyorsunuz."- T. Oflazoğlu.
2 . mecaz Hileci, yaltak kimse, kaşmer.

Ben ozellikle maskara, hileci, yaltak kimse, ka$mer tanımlarını sevdim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply