Feldkamp-A. Avci girisimini destekliyorum...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kalli baba Hakan $ukur ve kaleci konusunda $oyle demi$.

"Hakan Şükür hakkındaki bir soru üzerine Karl-Heinz Feldkamp, şunları söyledi “Hakan Şükür ve Okan var. Hakan Şükür iki gün önce Milli takımda oynuyordu. Sadece bizim santrforumuz değil, Milli takımın da santrforu. Bu akşam dönmeden önce bütün futbolcuların mukavelelerini aldım. Hakan da bizle mukavelesi olan bir oyuncu. Takımda göndermeyi düşündüğüm oyuncular var. Transfer etmeyi düşündüğümüz oyuncular da var. Şu anda transfer edeceğimiz oyuncuların isimlerin veremem. Pozisyon olarak kaleci almayacağımızı söyleyebilirim. Altyapıdan Fırat ile beraber üç kalecimiz var. Nezihi hoca ile oturup konuşacağız. Derse ki dışardan bir kaleci daha alalım bunu değerlendiririz”

Kaleci istemiyor demek. Bu Orkun i$i ucuk herhalde. Okan var demi$ herhalde eski Okan'i hatirliyor. $ukur ise santraforumuz demi$. I$imiz i$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:Kalli baba Hakan $ukur ve kaleci konusunda $oyle demi$.

Kaleci istemiyor demek. Bu Orkun i$i ucuk herhalde. Okan var demi$ herhalde eski Okan'i hatirliyor. $ukur ise santraforumuz demi$. I$imiz i$.
O zamanlar takımda erdal keser, stumpf ugur tütüneker falan da vardı.Onları da hala takımda oynuyor zanneder mi? :lol:
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Kalli baba Hakan $ukur ve kaleci konusunda $oyle demi$.

"Hakan Şükür hakkındaki bir soru üzerine Karl-Heinz Feldkamp, şunları söyledi “Hakan Şükür ve Okan var. Hakan Şükür iki gün önce Milli takımda oynuyordu. Sadece bizim santrforumuz değil, Milli takımın da santrforu. Bu akşam dönmeden önce bütün futbolcuların mukavelelerini aldım. Hakan da bizle mukavelesi olan bir oyuncu. Takımda göndermeyi düşündüğüm oyuncular var. Transfer etmeyi düşündüğümüz oyuncular da var. Şu anda transfer edeceğimiz oyuncuların isimlerin veremem. Pozisyon olarak kaleci almayacağımızı söyleyebilirim. Altyapıdan Fırat ile beraber üç kalecimiz var. Nezihi hoca ile oturup konuşacağız. Derse ki dışardan bir kaleci daha alalım bunu değerlendiririz”

Cengizciğim, hiç endişe etme, biliyorsun belli yaşlardan sonra insanlar yakın geçmişi unutup eskiyi daha çok hatırlıyor. O şimdi Okan ve Hakan'ın 10-15 seneki önceki hallerini hatırlıyordur, antremanda görünce amma yaşlanmış bunlar falan der, daha sonra yardımcısı senenin 2007 olduğunu hatırlatır, işe devam ederler. Geçenlerde Polonyalı bir adam 19 sene sonra komadan uyanıp pazar ekonomisi ve demokrasiye çok şaşırmış, mağazalarda bir sürü mal falan görünce hayrete düşmüş. Bizim hoca da Hakan ve Okan'ın yaşlanmış haline şaşırabilir, sonra tandem defans sistemine, kalecinin ayakla atılan geri pasları elle tutamaması gibi kurallara, toplam üç oyuncu değişikliği hakkına falan da hayret edebilir ama çabuk uyum sağlar eminim.

Kaleci konusu ise o hala Taffarel kalede zannediyor olabilir ondan öyle demiştir.

İşimiz tabii ki iş ama ben geçmiş yıllara göre stresi daha düşük izleme zevki daha yüksek bir GS bekliyorum, tabii zevkin yükselmesi futboldan olmayabilir o da başka mesele. :lol:
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

UEFA resmi sitesi "GS veteran Kalli'yi atadı" başlığıyla hebrini vermiş.

http://www.uefa.com/footballeurope/news ... 47319.html
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: ...
İşimiz tabii ki iş ama ben geçmiş yıllara göre stresi daha düşük izleme zevki daha yüksek bir GS bekliyorum, tabii zevkin yükselmesi futboldan olmayabilir o da başka mesele. :lol:
Gec bakalim dalgani. Bak yeni yildizlar da gelmi$ Alman Umit takimindan. Bundan iyisi $amda kayisi demi$ler. Canaydin geh geh guluyormu$ bir de bana ba$arisiz diyorlar diye. Hani asistanina sipa denilen profesorun olayi duyup kahkahalarla ile yahu cocuklar benim asistanima sipa diyorlarlarmi$, hicte gulecegim yoktu dedigi gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Dogmamis cocugu oldurdunuz. Bu konuda yazilan desteksiz negatif elestirileri ve alaylari "Terim ve GS nefreti yuzunden milli takimin yenilmesini isteyen" Fenerlilerin yazilarina benzetiyorum. Canaydin nefreti gozleri karartmis, kalpleri kapamis, kulaklari sagir etmis. Fanatik olmak icin illaki sahaya eline geceni firlatmak gerekmiyor. Herseyin bir fanatizmi var. Hincal Uluc kadar olamadiniz. Adam aklina geleni yaziyor, sizin gibi yonetimden nefret ediyor ama hala bir dusunce suzgeci denen sey kalmis kafada.

Bana da gina geldi.

Elinden emzigi alinmis cocuk gibi "e ama bak Cihan, Orhan Ak, Necati hani nerde Roberto Carlos, Alex, Kezman, Anelka" diye aglayan arkadaslar golge ediyorlar. Tribundekilerin seviyesindeki bu elestirilerle bu foruma bu ortama ne kattiklarini kendilerince sorgulamalilar.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote:Bana da gina geldi.
...
Biliyorum israrla soyluyorsun Kalli baba son $ans diye. Ama kaleci Okan ve $ukur hakkinda dun dediklerini okudun. Ben entrika teorilerine falan bakip bu olay konusunda Zaman Gazetesi, F. Gulen, $ukur cemberi, Kalli filan ili$kisine girmiyecegim. Cunku iyice salak $eyler bunlar. Ama Hakan'a milli takimizin santraforu hala ve o halde bizim de o diyorsa burada biraz celi$ki var. Terim'in Hakan sevgisini bilemiyecegim. Hakan Klube dondugunde kovmaktan beter etmi$ti. Ama onun bunlari hinzirligindan yapitigini biliyorum. Ulan Hakan gibi adami oynatmiyor deseler oynatmazdi. Hala oynatiyor dedikleri icin oynatiyor. Ama Kalli gecen sezon 4 golu zar zor cikarmi$ adama Milli takimin santraforu hala o o halde derse canim biraz sIkIldI kusura bakma. Seninde Okan ve Hakan hakkinda du$unduklerinde ortada. O zaman bu olay neyin nesi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
...
O zaman bu olay neyin nesi?
Olay su. Benim Gerets'den cacik olmayacagi hakkinda yazdigim ilk yazi ilk senesinin ilkbahar aylarina rastlar. Ondan once kendimce gordugum hatalarini yazmisimdir ama kafadan silmedim. Cunku ne yapmak istedigini, ne yapabilecegini, takima uyup uymadigini, hatalari tekrar edip etmedigini, sacmalama derecesini gormek icin zaman lazim.

Laflar sozler bos. Eylem gorelim ondan sonra konusalim. Hakan bence bu formuyla Kalli'nin takiminda ancak yedek kalir o da belki. Simdi adama sadece "yasiniz kac, sizin huzurevinde olmaniz gerekmiyor mu? Kalbiniz ne durumda, yaninda serum tasimayacak misiniz, Buyukbabamda sizinle ayni yasta" seklinde sorular soruldugundan yani isin boku ciktigindan, bu civiklari ba$indan savmak icin bir iki laf ediyor. Simdi kampda durumunu gormeden niye kesin bir hukum verip ortaligi gersin? Kalli'nin dediginin hepsi politik laflar, hic birini ciddiye almiyorum. Bekleyip gorecegiz. Ekim Kasim ayinda GS kabuk degistirip zimba gibi bir top oynamiyorsa, "eyvallah bu da sicti batirdi" deriz. Ama durun ya bismillah be.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ozan Ersoy wrote:
Cengiz Akgun wrote:
...
O zaman bu olay neyin nesi?
Olay su. Benim Gerets'den cacik olmayacagi hakkinda yazdigim ilk yazi ilk senesinin ilkbahar aylarina rastlar. Ondan once kendimce gordugum hatalarini yazmisimdir ama kafadan silmedim. Cunku ne yapmak istedigini, ne yapabilecegini, takima uyup uymadigini, hatalari tekrar edip etmedigini, sacmalama derecesini gormek icin zaman lazim.

Laflar sozler bos. Eylem gorelim ondan sonra konusalim. Hakan bence bu formuyla Kalli'nin takiminda ancak yedek kalir o da belki. Simdi adama sadece "yasiniz kac, sizin huzurevinde olmaniz gerekmiyor mu? Kalbiniz ne durumda, yaninda serum tasimayacak misiniz, Buyukbabamda sizinle ayni yasta" seklinde sorular soruldugundan yani isin boku ciktigindan, bu civiklari ba$indan savmak icin bir iki laf ediyor. Simdi kampda durumunu gormeden niye kesin bir hukum verip ortaligi gersin? Kalli'nin dediginin hepsi politik laflar, hic birini ciddiye almiyorum. Bekleyip gorecegiz. Ekim Kasim ayinda GS kabuk degistirip zimba gibi bir top oynamiyorsa, "eyvallah bu da sicti batirdi" deriz. Ama durun ya bismillah be.

Ozan Ersoy
Ozan lütfen kızma . Biraz yönetime kızgınlığımızdan biraz dalgamızı geçiyoruz. Kalli ile alıp veremediğimiz yok. Yoksa Kalli daha birşey yapmadan kötüdür diye eleştirmek tabi ki kimsenin hakkı değil.

Senin gibi düşünen arkadaşlar varsa kimse yazdıklarımızı ciddiye almasın.. Yazın birşey olmayınca işi gırgıra vuruyoruz hepsi o kadar.Lütfen bu gözle bakın.

Kırılan arkadaşlar varsa özür dilerim.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

yahu amma taktiniz kalli'nin hakan icin milli takimimizin da forveti demesine. sanki hic sorumlu bir insanin topluma karsi nasil demec verecegini bilmeyen insanlarmis gibi elestiri yapip kendinizi komik duruma dusuruyorsunuz. hepiniz okumus, iyi kotu is tecrubesi olan, insan yonetmis, akli basinda insanlarsiniz. ne diyecekti kalli hakan'i sorduklarinda? "hakan'in miyadi dolmus, ahi gitmis vahi kalmis" mi diyecekti? hangi teknik direktor, daha yeni basina gectigi bir takimda, ilk antremanini bile yapmadan, sozlesmesi surmekte olan bir oyuncusu icin boyle bir soru soruldugunda elestirel bir ifade kullanir? olabilecek en duzgun, en mantikli ifadeyi kullanmis.

merak etmeyin, kalli futbolu ozellikle de turkiye'deki futbolu epey zamandir yakindan takip ediyordu. yazilari gazetesinin arsivinde duruyor, merak eden gidip okuyabilir, futbolu nasil yakindan takip ediyor ve olaylara nasil genis bir perspektiften bakabiliyor gorebilir.

duydugum ve gordugum kadariyla ilk gelisinde efsane olup da sonradan tekrar donup ikinci seferde rezil rusva olmanin ornekleri cok var. en son fatih terim'in galatasaray macerasini ornek gosterebilirim. bu yuzden de kalli'nin tekrar gelmesi icimde bir korku uyandiriyor. ben yonetici olsam bunu yapmazdim diyebilirim. saglik sorunlari, yas, bunca yil aktif gorevden uzak kalma, bunlari herbiri ayri ayri onemli riskler, tum bu korkularin yanina eklenebilecek. ama bunlarin hepsi baska seyler, yasli, bunamis gibi alayci ifadeler, bu karari bu yonetim aldigina gore kesin cok yanlistir gibi yaklasimlar bambaska seyler.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Dogmamis cocugu oldurdunuz. Bu konuda yazilan desteksiz negatif elestirileri ve alaylari "Terim ve GS nefreti yuzunden milli takimin yenilmesini isteyen" Fenerlilerin yazilarina benzetiyorum. Canaydin nefreti gozleri karartmis, kalpleri kapamis, kulaklari sagir etmis. Fanatik olmak icin illaki sahaya eline geceni firlatmak gerekmiyor. Herseyin bir fanatizmi var. Hincal Uluc kadar olamadiniz. Adam aklina geleni yaziyor, sizin gibi yonetimden nefret ediyor ama hala bir dusunce suzgeci denen sey kalmis kafada.

Bana da gina geldi.

Elinden emzigi alinmis cocuk gibi "e ama bak Cihan, Orhan Ak, Necati hani nerde Roberto Carlos, Alex, Kezman, Anelka" diye aglayan arkadaslar golge ediyorlar. Tribundekilerin seviyesindeki bu elestirilerle bu foruma bu ortama ne kattiklarini kendilerince sorgulamalilar.

Ozan Ersoy
Sevgili Ozan,

Birincisi burada yazılan her şeyi kelimesi kelimesine ciddiye alma bence, bazen üslubundan da içeriğinden de belliki espiri amaçlı yazılmış laflar bunlar, yoksa kimse cidden Kalli'nin kalede hala Taffarel olduğunu zannettiğini düşünmüyordur. Burada kimsenin GS'ın yenilmesini istediğini sanmam, onu nereden çıkardın?

Kimsenin Alex Anelka Kezman falan istediğini de zannetmem ama hem onu alamayıp hem de insanlara yıldızlar aldık diye Carrusca sokarsan insanlar bozulur bunu da yazarlar. Alex Anelka'dan falan vazgeçtim aldıkları 5 yabancıdan biri GS formasına layık olsa minnettar olacak hale geldik, sen cidden Alex vs. diye mi okuyorsun serzenişleri?

Son olarak, ortama katkı olması için bir kez daha sorayım: bir profesyonel sporda 73 yaşında takım devralıp başarılı olmuş kimseyi duydunuz mu? Bu yaşta bir insanın o tempoyu kaldırabileceğini düşünüyor musunuz? Kalli'ye başka hangi klüplerden teklifler gelmiş (ki bence en önemli soru bu)? Hubie Brown benzeri bildğiniz başka örnekler var mı, onlara ne olmuş göreve geldikten sonra?

Ben bu tip soruların ortama katkısı olduğu görüşündeyim, arada bir kaç espiri yapılıyor, emin değilim sana problem olan hangisi espiriler mi, sorular mı? İkisini de anlayabileceğimi sanmıyorum ama merak ettim.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote:yahu amma taktiniz kalli'nin hakan icin milli takimimizin da forveti demesine. sanki hic sorumlu bir insanin topluma karsi nasil demec verecegini bilmeyen insanlarmis gibi elestiri yapip kendinizi komik duruma dusuruyorsunuz. hepiniz okumus, iyi kotu is tecrubesi olan, insan yonetmis, akli basinda insanlarsiniz. ne diyecekti kalli hakan'i sorduklarinda? "hakan'in miyadi dolmus, ahi gitmis vahi kalmis" mi diyecekti? hangi teknik direktor, daha yeni basina gectigi bir takimda, ilk antremanini bile yapmadan, sozlesmesi surmekte olan bir oyuncusu icin boyle bir soru soruldugunda elestirel bir ifade kullanir? olabilecek en duzgun, en mantikli ifadeyi kullanmis.
....
Oyle mi? "Kendisinin takimla olan kontrati var. $u anda kimsenin bir ayricaligi yok. Antreman icin sahaya indigimizde her $ey belli olacak. $u anda kimse icin bir yorum yapmak istemem" demek varken boyle Hakan $ukur ve Okan hakkinda caz yapmanin ne alemi var? Bu mu mantikli aciklama? Bazilarini yollayacagim demi$ ama. Onlar kontratsiz mi imi$?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Adnan POlat'in asagidaki aciklamalarindan anladigimiz kadariyla altyapidaki hocalardan birisi ilerde teknik direktor olabilir. Belki de Nezihi Bologlu teknik direktor olur, belli olmaz. Umarim yonetimin belirledigi bir kac isim vardir paf takimlarindan. Yoksa, bu is cicek yetistirmeye benzemez. O kapasitede bir aday yoksa Feldkamp da fayda etmez.
"Kalli hoca yetiştirecek"
Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, hedeflerinin kulübe genç futbolcular kazandırmak olduğunu belirtti. Polat, Edirne'nin Keşan ilçesinde Cüneyt Yüksekdağ tarafından açılan Ege Seramik mağazasının açılışına katıldı. Açılışta basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Polat, Karl Hainz Feldkamp ile anlaştıklarını, ancak basında bunun geçersiz olduğu yönünde haberler çıktığını belirterek, ''Feldkamp alınırken Galatasaray Futbol A.Ş ile sözleşme yapmıştır. Futbol A.Ş'nin 5 yönetim kurulu üyesi vardır. Çıkan imza sirkülerine göre her hangi bir yönetim kurulu üyesi ile genel müdür imzaladığı zaman bu sözleşme geçerlidir. Sözleşmede benim ve şirketin genel müdür Adnan Sezgin'in imzası var. Başkanımızın da bilgisi var. Bazen basın mensubu arkadaşlar doğru bilgilenmeden kamuoyuna yanlış bilgi veriyorlar. Bir sorunumuz yok'' dedi.

Hedeflerinin kulübe genç futbolcular kazandırmak olduğunu bildiren Polat, şunları kaydetti: ''Bu sezon bunu yapamadık açıkçası. Feldkamp'ın bize antrenör yetiştirmesini istiyoruz. Altyapımızda 15 hoca var. Alt yapıdan nasıl futbolcu çıkarıyorsak, hoca da çıkarmamız lazım. Bunu da dünyada en iyi yapacak 3-4 antrenörden biridir Feldkamp. Herkes peşine takılıyor, ama hoca çıkıp futbol oynamayacak. Futbolcu oynayacak. Planını programını yapsın, stratejiyi belirlesin, taktiği versin. Ben daha hiçbir hocanın antrenmanda takımla birlikte koştuğunu görmedim. Onlar nezaret ederler sadece. Ben bu işin her türlü sorumluluğunu alacağımı zaten açıkladım.'' Galatasaray'ın gündeminde birkaç yeni transfer olduğunu da hatırlatan Polat, bunun için çalıştıklarını kaydetti.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ah be guzel kardesim ne guzel yazmissin. Kisilerin gecici oldugu,
aslolanin GS'nin kaliciligi ve menfaatleri oldugu ( ki ben bu suren negatif dalgaya grup histerisi diyorum), bunun
bir gecis sureci oldugunu, olcusuz ve kontrolsuz hareketlerin hem GS'ye zarar vermekte oldugunu, hemde esas sicramanin yapilacagi ilerki yonetimlerin isinin zorlastirilip akli basinda insanlarin kacirtildigini anlamiyorsunuz

GS klubunun bir kurum ve gelenek olarak
ksilerden bagimsiz olarak planli ve stratejik hareket etme yetenegi oldugunun
yazdik durduk. Zarar gorsede hala bu gelenek ve sagduyu var.

Hadi obur internet sayfalarindan ucu cikarlar ve menfaatler uzerine kurulan bir takim hesaplar var ve bunlar ne yazikki tribun iliskilerinden dolayi GS'yi seven kitleleri etkiledi. Ya buradakilere ne oluyor? Cogunuz disarida yasiyorsunuz,
olanlardan etkilenmiyorsunuz,
iceride olanlarda tribunlerdeki cikar yogunlasmalarindan ve fanatizminden kactiginiz ve burada objektif olarak yazabildiginiz icin seciminizi cimbom.org tan yana yaptiniz.

Aslolan Galatasaraydir.

Bununda bana gore degerini en iyi bilmesi gerekenler
o klüpteforma giyenler (Ozan, mert, Kerem vs..)
, gercek liseliler (vede cocuklari)
(ki bunlar kendilerini o butunun bir parcasi hissederler)
ve bu boktan tribun cikarlarindan
medyadan uzak kilometrelerce otede , baska baska ulkelerde
sadece GS'yi (kisilerdenbagiimsiz)kurum olarak
sevenlerdir.
Gerisine inanmiyorum.

Ben GS klubunun yerinde olsam basta kapalinin fotografini
ceker, butun eski kombinelilerini yasaklar (kendimde dahil olmak uzere)
tamamini yalniz GS icin gelecek , futbol seyretmeyi seven
20 yas altindaki genclere acardim.
Sadece sari kirmiziya ve iyi futbol icin gelenlere.
Ve inaniyorum ki yasaklananlarin eksikligi bir gun bile hissedilmez,
o eski gunlerdeki
cosku ve saf baglilik tribune hakim olurdu.

Yazdiklarimi baska bir tarafindan anlayacaklar icin bir defa daha yazayim,
Ozhan Canaydinci degilim, ona oy atmadim, sportif olarak onu basarisiz buluyorum, bunuda sagda solda atip tutup karsisinda sut dokmus kediye
donen tribun agalarinin aksine
bir GS klubu Baskani ve eski sporcusuna yuzune karsi
gosterilmesi gereken saygi dahilinde ilettim.

Ozan Ersoy wrote:Dogmamis cocugu oldurdunuz. Bu konuda yazilan desteksiz negatif elestirileri ve alaylari "Terim ve GS nefreti yuzunden milli takimin yenilmesini isteyen" Fenerlilerin yazilarina benzetiyorum. Canaydin nefreti gozleri karartmis, kalpleri kapamis, kulaklari sagir etmis. Fanatik olmak icin illaki sahaya eline geceni firlatmak gerekmiyor. Herseyin bir fanatizmi var. Hincal Uluc kadar olamadiniz. Adam aklina geleni yaziyor, sizin gibi yonetimden nefret ediyor ama hala bir dusunce suzgeci denen sey kalmis kafada.

Bana da gina geldi.

Ozan Ersoy
NO ADNANS, NO CRY !!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kendi iddiasına göre, Kalli'yi Galatasaraya ilk tavsiye eden Hıncal olmuş, muhahaha :D
Post Reply