16. Hafta Fenerbahce - Galatasaray 2-1 (Karan 54')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Fenerbahce bu macta ne ceza alacak cok merak ediyorum. Tribunden atilan maddelerle Gerets'in basi yarildi, Mondragon'a patlayici madde atildi. Simdiye kadar derbilerde futbolcuya ve antrenore boyle bir haydutluk yapildigini gormedim. Iddia ediyorum FB'ye para cezasi disinda hicbir ceza gelmeyecektir. Ben maci LIGTV'den izledim, hakemin uyari verdigini duymadim. Bu durumda seyirciye uyari vermesi gerekmez miydi? Ayrica gorebildigim kadariyla Mondaragon'un oldugu yere yagmur gibi yabanci cisim yagiyordu. O zaman gecen seneki macta GS'yin sucu neydi?

FB inanilmaz zeki. Sike olaylari da gundemde oldugu icin kendilerine ciddi bir ceza verilmesi sozkonusu oldugu anda "mazlum edebiyati" yapip tum basini ayaga kaldiracaklardir.

GS-Neuschatel macini unutmayin. Hakemin kafasina gelen bozuk para macin tekrarini hatta hukmen maglubiyeti gundeme getirmisti. Makul sartlarda en az iki uc mac saha kapatma cezasi almasi gerekir FB'nin gorecegiz.

Basinin durumu ise rezalet otesiydi. Gerets ekrana geliyor, kanlar icinde, tek yorum yapmadilar. Ya dusunun atilan cisim bir iki santim alta gelse gozunu cikaracak adamin. Kamera defalarca Mondaragon'u ve atilan mesale maytabi gosteriyor, spiker "Mondragon basini tutuyor, yerde, tedavide" diyip duruyor. Inanilmaz otesiydi. Bu olaylar FB'nin basina gelse Aziz Yildirim takimi (hakli sekilde) sahadan ceker, GS da hukmen maglup olup 3-4 mac ceza alirdi. Ve sonrasinda da inanilmaz bir Anti-GS sovuna donustururdu olanlari.

Gelecek AliSamiyen'deki macta basin yine "sakin olalim, baris kardeslik icinde gerilimsiz gecsin, ciceklerle karsilasin GS FB'yi" nidalarina girecek gunler onceden, ve FB'nin yaptigi yanina kar kalacak.

Her sene boyle oluyor ve artik gercekten sikmaya basladi. Alisamiyen'deki maclar ( gecen seneki mac disinda ) sessiz sakin olaysiz geciyor, SS'deki maclarda tekme tokat kufur, anonsla olum tehdidi , koridorlarda futbolculara dayak, sahaya atilanlar, GS'li seyircilerin taciz edilmesi girla gidiyor ve bunlar FB'nin yanina kar kaliyor. Utanmadan "biz kufur etmiyoruz" "biz merdiven aralarini bos birakiyoruz" gibi yorumlarla da siyrilmaya calisiyorlar.

Korkum su, FB bu isten cezasiz cikarsa, fanatik GS seyircisi ikinci yaridaki AliSamiyen'deki macta facia cikarabilir. Cunku insanlar adaletin yerini bulduguna inanmazlarsa kendi elleriyle vermeye kalkarlar. Cikacak ciddi olaylarda da emin olun GS camiasi afaroz edilecektir.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Simdiye kadar derbilerde futbolcuya ve antrenore boyle bir haydutluk yapildigini gormedim.
Sn. Guntay, SS de seyrettiginiz ilk derbi macı galiba. :lol:

GS kafilesi BAskanı, GS Kulubu 2. Baskanı Sn. Polat sizinle aynı fikirde degil. Gecmisteki hadiseleri goz onune alarak, seyircinin bu karsılasmada centilmen oldugundan dem vuruyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gelenek oldugu uzere yineyenilmi$iz. Neyse rezil olunmami$ buna da $ukur diyrerek geciyoruz ama bir dakika icinde iki gol yeme $erefine nail olmu$lar. Golu kim atii bari onu yazsa iseydiniz.

Bugun zaten hic niyetim yoktu maci filan seyretmege. Kerem'in sozunu tuttum di$arda idim. James Bond bile degi$ti (Gazino Royal'i gordum bugun) ama GS'yin degi$ecegi yok Saracoglunda. Bo$una gitmeden 3-0 filan otomatik yenilgiyi kabul etsinler sari kart filan da gormezler.

Aaa o da ne? Golu kim atmi$ diye resmi siteye bamak zorunda kaldim. Umit mi$. Yalniz resmi site'nin kapak sayfasinda GS dergisinin Aralik sayisi cikti kapi$ kapi$ gidiyor haberi yok. Allah Allah! Boyle gunlerde hemen asarlardi bu haberi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Aylar sonra anneler liginden bir mac izledim. Acikcasi bu mac icin guzel macti diyecek bir kisinin cikacagini sanmiyorum cikarsa da futbol falan izlemeyi birakip horoz dövusu izlesin bence. Gerci macin horoz dövusunden bir farki yoktu ama bu sahtesiydi horoz dövusunun asli cok daha ilginc olabailir. Iki takim da ne dogru durust futbolun gereklerini yerine getirebildi, ne bir organize atak gelistirebildiler, iki takimin da defanslari felaket ötesi. Bir tarafta 6-7 sene öncesinin efsanevi GS'ini taklit etmeye calisan bir milyonluk essekler grubu. Hem de son derece kötu bir taklit. Alex falan Hagi'nin ufak parmagi olamaz. Bir de manda osurugu bir surat sahada kendini yere atmaktan baska birsey yapmiyor. Defansa milyonlar saymislar ama göbek delik desik, orta saha yok. Bizim Umit'in yerine biraz zeki bir forvet olsa Edu ile Lugano'yu dugum yapardi. FB'i hic begenmedim bu kafa ile ancak arada bir Parma'nin B takimini yenip sevinirler sonra da layik olduklari grup sonunculuguna civi gibi cakilirlar. GS'in onumuzdeki 10 senede stad yapma olasiligi FB'nin Avrupa'da tur gecme olasiligindan kat be kat fazla. Gerisi varin siz dusunun. Iste ancak boyle 7 yabanci 2-3 devsirme ile anneler ligini kazanip davul zurna kirk gun kirk gece, kafada raki kadehleri ile dugun dernek yapip halay cekerler caddede.

GS'a gelince...Arda ile bugun olmayan Song'u biraz da yuregi ile oynayan Sabri'yi cikarin gerisi siradan anneler ligi kasaba takimi oyunculari. Bu kadar kotu bir kadroya Gerets ne yapsin? Eline yabanci diye Hamamotu, Pilic, Kapusko, Kurek, Karek'i verirsen o ne yapsin? Cihan'i Hasan'i falan anlatamga gerek yok artik. Hasan ilk yari top kapiyor, kontrataga kalktigimiz anda topu ayagina yapistirip bir calim, iki calim, uc calim derken Mondragon'a kadar gidiyordu. Insanlari cildirtti adeta. Kafasina beyninin hacmini görmek icin mikroskop dayasan kulaginin obur ucunu gorursun. Cihan en gole ihtiycaimiz oldugu anda rakip alti pas cizgisinden orta yapiyor top Kenan Evren lise acigin ikinci katina gidiyor, daha boyle nice numarasi var. Saniyorum topa kaval kemigi ile vuruyor. Bana gore Canaydin doneminin sembolu bir futbolcu. Iyi tek bir ozelligi yok, iyi niyetle oynamaktan baska. Bizim forumdan al birini koy sahaya daha kotu oynamaz. Digerlerine deginmek bile istemiyorum. Bu kadronun basina hangi TD'u koyarsaniz koyun adamin kariyeri biter. Bir de bu olmayan baskan ve yoneticileri(!) koyun TD'un yapacagi hic bir sey kalmiyor. GS kisacasi bitik vaziyette. Bu kadro ile bu sene hic bir sey olmaz. Avrupa zaten bitti, bu kalitesiz ligte de takim yoklugunda 4. ya da 5.lige oynarlar. Umarim taraftar artik tavir koyar bu baskana da tribunleri bombos birakirlar.

Gelelim mactaki olaylara. Bu ilk degil. Son da olmayacak. Sahanin kapanmasi lazimdi. Senin TD'unun alni kaniyor, baskanin kafada kukuleta evinde kurabiyesini sutune banip Bach'in Air Suit'ini dinliyor, diger yoneticin ayakta uyuyor. Adam gibi tek bir yönetici olsa takimi sahadan ceker. Daha sonra Mondragon kafaya darbe aliyor. Bu son mac izlememdi. Pisman oldum. Artik ne zaman ilk macimi izlerim? Saniyorum 5 sene sonra. Zira Canaydin'in 2 dönem daha adayligini koyacagini söyluyorlar. Eh secim kazanmada ustune yok. Bu seneye koy dört sene daha etti mi bes azap senesi. En iyisi hic maca falan bakmamak. Gazete okumayi zaten kestim. Burdan PAF maclarinin sonucalrini izleriz artik bir de sinema, muzik, gezi sohbeti yapariz.
Last edited by Kenan Atak on Mon Dec 04, 2006 2:06 am, edited 2 times in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Sayin Biricik:

SS'deki onceki maclarda da olaylar olmustu ama "teknik direktor kafasi yarma" ve "kaleciye patlayici madde isabet ettirme" takdir edersiniz ki hakeme kufur etmekten, pet sise atmaktan, tribunde fisek yakmaktan, anonsla olum tehditinden ve diger takimin seyircisine idrar torbasi atmaktan bir adim daha otede. Oyuna, oyunculara, ve teknik direktore direkt fiziksel mudahele iceriyor.

Adnan Polat'in aciklamasini dinlemedim, bu aciklamayi Gerets'i sinir edip istifaya zorlamak icin bile yapmis olabilir. Gerets'in yerine koyun kendinizi, kafaniz yarilmis, kan ve aci icindesiniz, mac bitimi 2. baskan inadina "seyirci centilmendi" falan diyor. Cileden cikmaz misiniz?
Murat Biricik wrote:
Sn. Guntay, SS de seyrettiginiz ilk derbi macı galiba. :lol:

GS kafilesi BAskanı, GS Kulubu 2. Baskanı Sn. Polat sizinle aynı fikirde degil. Gecmisteki hadiseleri goz onune alarak, seyircinin bu karsılasmada centilmen oldugundan dem vuruyor.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Macin tek tek posizyonlarina bakilirsa her iki tarafinda da hakem hakkinda cok sikayeti olur.

Mesele bu degil.

Simdi kalkip TFF'in FB'ye seyircililerinin yaptiklari yuzunden mumkun olan en agir cezayi vermesi lazim.Bir yerden baslanmasi lazim.

Gecen hafta Zico demec verirken TS maci sonrasi atilan cisimlerden bahsediyordu, bu hafta bu kendi sahasinda rakibine karsi oldu.

Nihat Ozdemir oyle bir soze basladi ki, sandim atilan cisimlerden dolayi ozur dileyip atanlari kinayacak.Demecin sonuna dogru kuru bir "kinama" lafi edildi.Bu sekilde konusarak cesaret veriyorlar.

Herneyse TFF kendi isiyle mesgul olur kurallari herkese esit uygularsa 1-2 sene icinde bu olaylar en aza iner.Bugun FB'ye ceza verilirse kimsenin sesi cikar mi?cikmaz. Ancak ayni olay baska yerde olur da cezayi keyfine gore kesmezsen o zaman iste sorun cikiyor ortaya.

Ayni sekilde hakem icinde gecerli bu.Bugun Dereli gecen seneki Denizli-FB macinda takili kalmisti cunku o gun geregeini yapamayinca bugunde geregini yapamadi cifte standartci olmamak icin ama haberi yok o macta hakemligi bitmisti bugun de jubilesini yapti.Eyyamin krali vardi.

Tabii bunlar hep yukaridan mudahelerle buralara kadar geldi, bu adamlar ozgur birakilsa kimse hakemleri tartismaz onlarda bu kadar sacmalamazlar.

Hani hep diyoruz ya burasi muz cumhuriyeti mi diye, kurallarin islenmedigi yerde futbol'da muz cumhuriyrtinde oynandigi kadar oynanir bu zihniyetle.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Söylenecek birşey yok yine yenildik....Fakat bu maç ligin ikinci yarısındaki maç için çok gergin bir altyapının hazırlanmasına sebep oldu. Umuyorum ki; Galatasaray ve Fenerbahçe şampiyonluk yarışına son haftalara sarkacak kadar bir kıyasıya bir mücadele içinde olmazlar. O zaman neler olur bilemem, ancak şu bir gerçek ki; hakemlerimiz ŞS stadında adil düdük çalamıyorlar, eminim ki dizleri titriyordur Aziz Yıldırım korkusundan.

Ancak Fenerbahçeye en az üç maç seyircisiz oynama cezası verilmesi gerekir diye düşünüyorum, hatta çok CENTİLMEN Fenerbahçe seyircisinin etiği küfürler ve sahaya attığı cisimler için o kadarı bile azdır belki ama o cezayı verebilecek babayiğit var mı bu ülkede?

Son olarak takımın son 45 dakikada oynadığı oyun için tebrik etmek lazım, Fenerbahçenin vurduğu toplar gibi bizim vurduklarımızda defansın kıçına başına çarpıp gol olabilseydi herhalde 7-2 falan kazanabilirdik, artık önemi yok.

Code: Select all

Galatasaray, adaletsizliğe direnmek ve mücadele etmek demektir.
[/code]
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gerets'in alnıı yarılmış.. Ama hayatta..

Mondragona atılan su dolu pet şişeler neysede, ses bombası (yada maytap) atılmış bu çok vahim bir duruma işaret ediyor! Bunlar cezasız kalırsa, bunun tek sebebi, TFF'nin FB'den tırsıyor olmasıdır.. Para cezası gibi hiçbir anlamı olmayan bir cezayla geçiştirirlerse, bundan sonra çok daha kötüleri olur..
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Elbette sembolik bir ceza verilecek. Ne ceza verilirse verilsin, yapanin yanina kar kaliyor. Benim onerim, radikal. 2. macta daha beteri Ali Sami Yen'de yapilsin, bu is tirmandirilsin. Tipki soguk savas yillarinda bir dunya savasi cikmasi nasil silahlanma ile onlendi ise, bu mantik burada da gecerli. Kotu bir gorus gibi gelebilir ama ben sorunun ancak tirmandirilarak cozulecegine inaniyorum. Busayede oturup adam gibi cezalandirma yontemine karar verecek Ankara'daki danalar.

Tabii bunun icine adam dovme yaralama degil, sahayi FB stadinda oldugu gibi caydirici hale getirmekten bahsediyorum.
Last edited by Ufuk Sezekkaplan on Mon Dec 04, 2006 5:29 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bir maç saha kapatma cezası verirler, Fenerbahçe kupadaki İnegölspor maçını İzmirde yada Ankarada oynar, olayda böylece kapanır..

Toplu küfür+Rakip TD'nin alnı yarılmış+Rakip kaleciye ses bombası atılmış+ Önemsiz pet şişeler = İzmir tatili...

Yani gerçekten yapanın yanına kar kalıyor..

Hakem hakkında konuşmamakta enayilik! İşte Fener konuşuyor ve 2 maçta karşılığını alıyor, sonrada çıkıp büyük bir pişkinlik içinde 'Biz hakemler hakkında konuşmak istemiyoruz ama şerefsizin tekiyiz dayanamıyoruz..' diyebiliyorlar..

Sabri'nin futbol hayatı bitebilirdi bu maçta, faul bile vermedi.. Aynı pozisyondan Ortega kırmızıyı yemişti 4 sene önce..

Penaltı pozisyonu % 100 penaltı! Önder top bana çarptı demiş. 2 metre önünden vurulan top çarpar, 3 metreden 4 metreden çarpar, 30 metreden gelen top çarpmaz! Aslında yalan söylemiyor, top çarptı, çünkü top gelene kadar Hasan Kabzeyi tutmakla meşguldü, top yaklaşınca Hasanı bıraktı kolunu neresine koyacağını şaşırdı ve top çarptı!!

Lugano'nun 2. sarıdan kırmızıyı yemesi gerekirdi ama Dereli'nin buna yüreği yetmedi!
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Erman'in mac sonrasi yorumlarini ozetleyeyim buraya:

1- Alex kendini sebepsiz yere attigi icin sari kartlar gormeliydi

2- Lugano, Mondragon'a yaptigi hareket sonrasinda ikinci sari kart ve ardindan kirmizi kart gormeliydi.

3- Onder'in yaptigi hareket elle oynamadir, dolayisiyla cezasi penaltidir.

4- Sabri'nin bilegine basan Deniz en az sari kart gormelidir, kirmizi kart gostersen de kimse neden verdi demez. (Hakem faul bile vermedi)

5- Sahada yapilanlar bir UEFA macinda yapilsa FB'nin sahasi en az 5 mac kapatilir.

6- GS takimi sahadan cekse ve buna karsilik olarak Federasyonun verecegi cezayi goruntulerle UEFA'ya ve FIFA'ya goturse hakli bulunur.
Tan Erten
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FB maci bende olumlu iz birakti. Ergun siritmadi, bilakis iyi oynadi diyebilirim.
Takim olarak iyi oynadi GS, paslasma, top temposu fena degildi. Hasan Sas
saman alevi gibi, ilk dakikalarda birseyler yapiyor gibi gözukuyor ama
sonra sizolugu tutuyor iste...bunu oyundan dususune bagliyorum.
Önumuzde mac ki cezali olmasi GS icin bir avantajdir. Ayhan'i cok
istikrarsiz buluyorum. Japon kendi dunyasinda. 2. gol onun ikramiyesi gibi,
takima cok zarar veriyor. Onda israrci olmasi bence hata. FB bence GS'in
hatalarini iyi degerlendirdi, biraz da sans yardim etti onlara. Oyuncular iyi
niyetliydi. Göze hos gelen bir mac serettim. FB teknik kadroyu ve oyuncularini
tebrik ediyorum.

Gelelim futbol disi olaylara...özur dilemisler sayfalarindan. Ne özuru be kardesim,
kimin namina özur diliyorsun, siz mi attiniz o cisimleri...birkac lafim görevli
'guvenlik guclerine' olacak ama agzim varmiyor. It kopugu neden atmadiniz,
neden tribunleri bosaltmadiniz, aciz herifler sizi...

Ben GS yerinde olsam WO veririm SS de oynanacak her maca. Olmaz
olsun böyle bir musabaka. Yeter artik.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Seffaf kulup!

http://www.superspor.com/detail.php?Typ ... 8&go=42799

Cezadan kurtulmak icin gösteriye acilmis. GS FB'den agir ceza alirsa sasirmayin.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ma$allah Mondragon ilk golu ne kadar kolay yemi$ oyle. onunden gecen topu alama ondan sonra bo$ kaleye gol atsin Alex efendi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mac bitti. FB artik sezonu kapatti. Bu yilda klup nihai amacina ulasti.
Terore sasmadim, bu bir SS gelenegi. Bircok olayda televizyona nakledilmedi cunku kameralar AY kontrolunde.
FB bu sekilde kazanarak Ali Sami Yende sular ve taslar altinda maci
kaybetmeyi garantiledi. Belli oldu ki ASYde kapali onundeki koridoru kullanamayacaklar, tac ve kornerlerde problem yasayacaklar. HAkemde baski altina alinacak. Bunu istedigimden degil, olacagini soyluyorum. AY'nin ve FB'nin mevcut yonetiminin militarist stratejisi bu.
Ne ekersen onu bicersin. Halbuki bu donguyu yenmek icin iyi bir firsatti.
FB GS'yi iyi oynayarak yenmekten degil, kotu oynayip doverek yenmekten hoslaniyor. Sampiyonlukla es degerde.

Ama GS genede yenerdi. Dun Gerets dik durusunu, takim kurulumundada
yapsa idi daha iyi oldu. Artik gorulduki Ilicin fizigi buyuk maclar icin yeterli degil. Evet en akilli ve etkili oyuncu o , ama kucuk takimlara karsi.
Etkili biri ile degistirilmeli. Ricardinho veya Delgado olsa cok sey degisirdi. Dar alanda iyi isler yapan Arda
o yerde niye degerlendirilmez bilmem. Ben GS'de Inamoto, Sabri, Emreyi Ardayi begendim. Hele Emre sasirtti. Ayhan gorevini yapti.

Necati artik FB formasini simdiden giymis. Hayirli olsun , atmosfere alismis. Song ve Orhanin olmamalari buyuk eksiklik. Oynasalardi farkli gelip gelirdi GS. En azindan o goller yenmezdi.Umit Karan hirsli ve sert fakat duz vuruslari var. Boyun o kadar kisa olursa , bir golcu olarak sert vurus disinda her turlu vurusu, ozelikle plaseleri yapacaksin. Artik yaslaniyor, hizi ve yirticiligi azalacak. GS'nin kontrat uzatmasi buyuk hata.
Ayhan idare etti, Inamoto iyiydi. Hasan Sas cok kotu. Arda iyiydi. Dun Alexten eksigi yok, fazlasi vardi. Tomas kotu idi. Onunlada kontrat uzatildi. Songun yanina daha uzun boylu biri lazim. Songun zehirlenme hikayesi cok aptalca. Ben bu mazereti yemedim.
Ergunu severim ama artik ayrilma zamani gelmis.

Yazacak cok sey var ama canim istemiyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply