PAF LIGI: Bursa- G.Saray 2-4 (PAF LIGINDE SAMPIYONUZ.)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fenerbahçe - Galatasaray derbisi öncesi bugün oynanan PAF'larda G.Saray Fenerbahçe'yi 3-1 yenmeyi başardı.

Sarı kırmızılı takıma galibiyeti getiren goller,
20. dakikada Fatih,
84'te Harun,
88'de ise Erhan'dan gelirken,

Fenerbahçe'nin tek golünü ise 15. dakikada Yakup kaydetti.

FB:1 GS:3
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

PAF'ları tebrik ediyoruz, abilerinin yerini almaları yakındır. Akşam beklediğm tarihi farklı yersek altyapıdakilere gün doğar artık :D
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Paf takimin goleri superspor.com goruntulu haber bolumunde var,
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

PAF takimimizi tebrik ederim,2 haftalik kotu gidise de son verdiler.
25-2025

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu Haftaki Mac:

GS PAF-Bursaspor PAF

10-12-2006 Pazar,13:30(TSI),Florya Metin Oktay Tesisleri.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Selçuk Samli wrote:Bu Haftaki Mac:

GS PAF-Bursaspor PAF

10-12-2006 Pazar,13:30(TSI),Florya Metin Oktay Tesisleri.
Gecen sene (sanirim) B-Genc taimda Irfan Basaran adinda cok yetenekli bir oyuncu vardi, bu sene PAF takimda gozukuyor, 17 yasinda olmasi lazim. Pek adini duymuyorum, haberiniz var mi
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Uc haftalık aradan sonra GS PAF ı izleme sansı buldum. Ozgurcan, Oguz, Mehmet Guven oynamadılar. Buyuk ihtimal ile A takımı kadrosundalar.

Maca

Fırat
Ates-Anıl-Serdar-Ilker
Volkan-Efecan-Soner-Erhan
Sercan-Cagrı

ilk onbiri ile basladık. Ilk yarı orta saha mucadelesi agırlıklı, pozisyon zenginligi az, temposu yuksek bir mac izledik. Ikinci yarı penaltıdan Anıl ın vursu ile 1-0 ı yakaladık. Daha sonra ceza sahasına yapılan ortada, karambolden Efecan skoru 2-0 a tasıdı. Bursa penaltıdan skoru 2-1 e getirdi. Macı bu skor ile 3 puan, ilk devreyi ise lider tamamladık. Bugun oyun icerisinde sol bek Ilker i begendim. A takımı oyuncularımızdan bazıları ve teknik heyetimiz macı uzaktan izlediler. :shock: :D

Oyun haricinde sizinle paylasmak istedigim diger konu baslıkları var. Macı Sn. Ali Tanrıyar sag yanımda Sn. Ozdemir sol yanımda izledim. Sn. Tanrıyar ın 9 yasında GS futbol okuluna ve 10 yasında GS basketbol okuluna devam eden iki torunu var. Hem torunlarını hem de PAF ları izlemege geliyor. Izleyicilerin devamlı gelmeleri ve sayılarının artması GS Cafe yi de olumlu etkiliyor. Yeni bir bufe almıslar, kucuk pizzadan tutun pasta ve kek urunleri sunuyorlar.

Sn. Ozdemir in yanındaki masada her PAF macında rastladıgım, sahadaki oyunu, rakip ve GS lı PAF oyuncuları ozen ile takip eden bir hanımefendi var. Belli ki GS PAF takımındaki oyunculardan birinin annesi. Kendisi ile selamlasıp sordugumda ben Anıl annesiyim dedi. Anıl icin gercekten cok sevindim, ailesinden boylesine sevgi ve destek gormesi basarısında buyuk etken oluyor, olacak. (Anıl 88 li, stoper oynuyor ve sol ayaklı)

Sn. Ozdemir ile mac boyu sohbet ettik. Kendisi ve oglu GS kongre uyesi. Tanıstıgım oglu Fazıl lisanslı futbol menajeri. Ozdemir ailesi Stellar Football Limited http://www.stellargroup.co.ukbunyesinde Turkiye ofisinde/Turkiye ofisinden sorumlu. TC deki bir takım oyuncuların menajerligini yapıyorlar. Stellar Group GS dan Ege Gurel ve Fırat Kocaoglu, FB den Olcan, Vestel den Rafael ve TC deki bir dizi diger oyuncunun menajerligini almıs.

Fazıl Ozdemir ile ikinci yarı sonuna dogru macı seyretmegi bırakıp, GS PAF daki oyuncuların egitim durumlarını, menajerlerini konustum. Butun oyuncularımız minimum lise mezunu olarak PAF ı bitiriyor. Arda ve Aydın Istanbul Uni. ne girmisler. Ates ve ikizler bu sene universiteye hazırlanıyorlar.

PAF oyuncularının menajerligi ile ilgili; burada kulubun bir program/proje/tasarrufu mevcut degil. PAF taki oyuncular kendilerine en iyi teklifi yapan kisi/kurum ile soz kesiyor. GS kulubunu bu konuda yermek icin bunları soylemiyorum. Bilakis, TC de herhangi bir futbol kulubunun menajerlik antlasmaları icin oyunculara yardım ve oneri goturdukleri yada yonlendirdikleri bir programları olmadıgını tahmin etmiyorum.

GS PAF ta mentor gorev tanımı ile calısan bir yetkili var. Fakat bu kisinin gorev tanımında dahi menajer secimi, oyuncunun geleceginin planlanması gibi bir proje olmadıgını anlasılıyor. Sn. Ali Yavas ve ekibi gorunen o ki PAF “projesi” yada ”programı” nı tabiri caiz ise omuzlamıslar, goturuyorlar.

Mac sonunda Fazıl dan rica ettim, GS PAF tan Ates in ve Serdar ın babaları ile tanıstım. Biraz sohbet ettik. PAF takımının devre arasını Florya da degerlendirecegini ogrendim. Bu devre arasında bir antreman sonrası Ates i bir kahve icemege davet edip tanısmak istiyorum. Sadece futbol degil ogrenimi, menajer secimi, futbol kariyeri ile ilgili ne dusunuyor, merak ediyorum. Ates e ilave mumkun oldugu kadar diger oyuncuların aileleri ile tanısmaga calısıp, kulup yonetimi, altyapı ve GS PAF organizasyonu hakkında neler dusunuyorlar, ogrenmemizde fayda var.

Paylasmak istedigim son konu ise “kiralanma/kiraya verilme” ile ilgili. Sakarya PAF macında tanıstıgım oyucuların ailesinden tutun hemen her PAF oyuncusu ve ailesi icin soyleyebilirim ki, “kiraya verilme” opsiyonu yada secenegi bizim algıladıgımızın otesinde aile icinde tartısılıyor. Ebeveynler cocuklarının bilmedikleri bir ortama hele farklı bir sehire gitmesine sıcak bakmıyorlar. Kiralanma “yeni bir baslangıc” oldugu kadar “son sans” anlamına da geliyor. Burada mutlaka kiraya verilen PAF oyuncularının aileleleri ile baglantının koparılmaması ve gonderilen oyuncuya “saldım cayıra mevlam kayıra” modeli uygulanmaması lazım.

GS PAF icin bana gore en gercekci ve ideal cozum Ist da 2.ligde orta sıralarda mucadele eden bir takım ile ya antlasma ya da “Beylerbeyi” modeli uygulayarak oyuncuları 2.lig de tecrube kazandırmak. Buyuk ihtimal Antep e kiraladıgımız oyuncumuz Ugur geri donuyor, Kayseri den Ugur Ucar ın gelmesi de soz konusu olabilir. Cafercan Rize ye gidip kadroya giremeyince farklı dusunmustum, simdi cok farklı dusunuyorum. Bu sene bilhassa tribunde rakip oyuncu ebeveynlerinin endiselerine kulak kabartınca anlıyorum ki, oyuncunun kiraya verilmesi “saldım cayıra mevlam” kayıra modelidir.

Kiralama modeli uzerinde daha detaylı yazacagım. GS ın elindeki kadro degil takımımızı Turk futbolunu ayaga kaldıracak kalitede. Birtakım oyuncuların gelisimi icin kiraya verilmeleri lazım. Mutlaka ama mutlaka konu ile ilgili her tarafı mutlu eden bir olusum yaratmalıyız ki en verimli sonucu alalım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray PAF takımına ilişkin bu sezon fazla yazamadım. Ancak futbolseverler Fatih Sercan Ekinci ve Çağrı Yarkın isimlerini diğer fidanların yanına eklesinler. İkisi de yeni neslin mükemmel oyuncuları olacaklar.
ÖMER URAL

Murat Biricik wrote:
Maca

Fırat
Ates-Anıl-Serdar-Ilker
Sercan-Cagrı

ilk onbiri ile basladık.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Biricik wrote:Uc haftalık aradan sonra GS PAF ı izleme sansı buldum.

...................
.
Murat bey,

eline sağlık.Senin gibi kulüp yetkilisi veya menajer vs olmadan PAF'lar hakkında şu Türkiye'de yorum yapan gönüllü olarak izleyen başka biri var mı acaba?

Tek kelimeyle eline sağlık.

Bu hafta paf maçına gelmek istedim ama fazla yorgun olduğumdan evde kalmayı tercih ettim. Umarım yine yakın bir zamanda bir PAF maçında buluşuruz.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sevgili Gorgen, selamlar:
Devre arasına girmemiz ile beraber, PAF antremanlarını takip edip oyuncular ile birebir tanısıp, onları "tanımaga" calısacagım.

Ates ile tanısıp, gorusmeden once size de haber veririm. Buyuk bir ihtimal antreman sonrası ya Florya da Fly Inn yada Polat ta oturup birseyler atıstırır sohbet ederiz. Katılabilirseniz cok sevinirim.

Tahmin ettigim gibi Sn. Ali Yavas ve ekibi ellerinden geldigince her konuda PAF organizasyonunu goturuyorlar. GS lıyım diyen herkesin/herkesimin elini tasın altına koyması lazım. Bu cocuklar bizim! Kiraya gidip "saldım cayıra mevlam kayıra" formulu mu uygulanıyor, yoksa gelisimini ve sorunlarını kulup ile devamlı paylasabildigi bir iletisim soz konusu mu?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Biricik wrote:Kiraya gidip "saldım cayıra mevlam kayıra" formulu mu uygulanıyor, yoksa gelisimini ve sorunlarını kulup ile devamlı paylasabildigi bir iletisim soz konusu mu?
Birkac yil evvel bu konu ile ilgili bir gorus belirtmistim - bu sorunun en iyi cozumu rezerve lig diye... sizin de bahsettiginiz gibi kiraya verilen cocuklar cesitli nedenlerle uyum sorunu yasadiklari icin basarili olamayip ozguvenlerini kaybedebiliyorlar - Arda gibi kiraya veripte geri aldigimiz ve takimda oynattigimiz kac tane gencimiz var? Ote yandan kiraya verilip yok olanlarin sayisi o kadar cok ki - Cengizhan, Ilker, Ilyas, Sedat, Ceyhun, daha bir ton isim var...

Halbuki su rezerve lig sistemi kurulsa genclerle kadroya giremeyen ve sakatliktan yeni cikan tecrubelileri birarada oynatma firsati bulursun - herkes icin iyi olan bir cozum ama nedendir ki kimse orali degil... Bu sistem kurulsa Turk futbolu cok buyuk bir kalkinma icerisine girer...
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Halbuki su rezerve lig sistemi kurulsa genclerle kadroya giremeyen ve sakatliktan yeni cikan tecrubelileri birarada oynatma firsati bulursun - herkes icin iyi olan bir cozum ama nedendir ki kimse orali degil... Bu sistem kurulsa Turk futbolu cok buyuk bir kalkinma icerisine girer...
Kesinlikle katiliyorum ama o olana kadar da kiralik gidecek genc oyunculari Avrupa yakasinda ve 2A yada 2B de mucadele eden takimlara yollamaliyiz. Cafercan belki de bu sene belediye ye gitmese kaybolup gidecekti.
Yasi 24un uzerinde ama kadroya giremeyen, ama yine de "belki ileride kullaniriz" denilen oyuncu da zaten birinci ligde istenir de oynar da..

Rezerv lig olsun diye tum TDler senelerdir ister, en basta da FT. Niye ki acep oldurtamazlar? En basitinden bu sezon mesela Carrusca belki ust uste 3-4 mac oynayip feci bir yukselise gecerdi kazandigi guvenle, Tolga Emre falan en kritik maclarda lonk diye onbire girmezlerdi soguk soguk...
Last edited by BarisCakan on Wed Dec 13, 2006 6:46 am, edited 1 time in total.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Bu arada resmi siteden PAF kadrosuna baktim, linki veren sayfada yildiz takimimizin 2003'te kazandigi Avrupa sampiyonlugunu hatirlatmislar. Sahi, o kadrodan bugune kimler geldi kimler kaldi? Yildiz takim 14-15 yastir degil mi? O zaman simdi 17-18 yaslarindalar. Arda ornegin o takimda miydi? Veya ferhat, Volkan Bekci, Aydin, Ugur(lar)?
Bu topic'i duzenli olarak okuyorum ve bizi bilgilendiren herkese ben de tesekkur ederim. Sahsima ozel bir arabam olunca ben de floryadan kombine almayi dusunuyorum, super bir ortam oldugunu zannediyorum, hem ben gunduz macini hep daha cok sevmisimdir :)
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:Uc haftalık aradan sonra GS PAF ı izleme sansı buldum. Ozgurcan, Oguz, Mehmet Guven oynamadılar. Buyuk ihtimal ile A takımı kadrosundalar.

Maca

Fırat
Ates-Anıl-Serdar-Ilker
Sercan-Cagrı

ilk onbiri ile basladık. Ilk yarı orta saha mucadelesi agırlıklı, pozisyon zenginligi az, temposu yuksek bir mac izledik. Ikinci yarı penaltıdan Anıl ın vursu ile 1-0 ı yakaladık. Daha sonra ceza sahasına yapılan ortada, karambolden Efecan skoru 2-0 a tasıdı. Bursa penaltıdan skoru 2-1 e getirdi. Macı bu skor ile 3 puan, ilk devreyi ise lider tamamladık. Bugun oyun icerisinde sol bek Ilker i begendim. A takımı oyuncularımızdan bazıları ve teknik heyetimiz macı uzaktan izlediler. :shock: :D

Oyun haricinde sizinle paylasmak istedigim diger konu baslıkları var. Macı Sn. Ali Tanrıyar sag yanımda Sn. Ozdemir sol yanımda izledim. Sn. Tanrıyar ın 9 yasında GS futbol okuluna ve 10 yasında GS basketbol okuluna devam eden iki torunu var. Hem torunlarını hem de PAF ları izlemege geliyor. Izleyicilerin devamlı gelmeleri ve sayılarının artması GS Cafe yi de olumlu etkiliyor. Yeni bir bufe almıslar, kucuk pizzadan tutun pasta ve kek urunleri sunuyorlar.

Sn. Ozdemir in yanındaki masada her PAF macında rastladıgım, sahadaki oyunu, rakip ve GS lı PAF oyuncuları ozen ile takip eden bir hanımefendi var. Belli ki GS PAF takımındaki oyunculardan birinin annesi. Kendisi ile selamlasıp sordugumda ben Anıl annesiyim dedi. Anıl icin gercekten cok sevindim, ailesinden boylesine sevgi ve destek gormesi basarısında buyuk etken oluyor, olacak. (Anıl 88 li, stoper oynuyor ve sol ayaklı)

Sn. Ozdemir ile mac boyu sohbet ettik. Kendisi ve oglu GS kongre uyesi. Tanıstıgım oglu Fazıl lisanslı futbol menajeri. Ozdemir ailesi Stellar Football Limited http://www.stellargroup.co.ukbunyesinde Turkiye ofisinde/Turkiye ofisinden sorumlu. TC deki bir takım oyuncuların menajerligini yapıyorlar. Stellar Group GS dan Ege Gurel ve Fırat Kocaoglu, FB den Olcan, Vestel den Rafael ve TC deki bir dizi diger oyuncunun menajerligini almıs.

Fazıl Ozdemir ile ikinci yarı sonuna dogru macı seyretmegi bırakıp, GS PAF daki oyuncuların egitim durumlarını, menajerlerini konustum. Butun oyuncularımız minimum lise mezunu olarak PAF ı bitiriyor. Arda ve Aydın Istanbul Uni. ne girmisler. Ates ve ikizler bu sene universiteye hazırlanıyorlar.

PAF oyuncularının menajerligi ile ilgili; burada kulubun bir program/proje/tasarrufu mevcut degil. PAF taki oyuncular kendilerine en iyi teklifi yapan kisi/kurum ile soz kesiyor. GS kulubunu bu konuda yermek icin bunları soylemiyorum. Bilakis, TC de herhangi bir futbol kulubunun menajerlik antlasmaları icin oyunculara yardım ve oneri goturdukleri yada yonlendirdikleri bir programları olmadıgını tahmin etmiyorum.

GS PAF ta mentor gorev tanımı ile calısan bir yetkili var. Fakat bu kisinin gorev tanımında dahi menajer secimi, oyuncunun geleceginin planlanması gibi bir proje olmadıgını anlasılıyor. Sn. Ali Yavas ve ekibi gorunen o ki PAF “projesi” yada ”programı” nı tabiri caiz ise omuzlamıslar, goturuyorlar.

Mac sonunda Fazıl dan rica ettim, GS PAF tan Ates in ve Serdar ın babaları ile tanıstım. Biraz sohbet ettik. PAF takımının devre arasını Florya da degerlendirecegini ogrendim. Bu devre arasında bir antreman sonrası Ates i bir kahve icemege davet edip tanısmak istiyorum. Sadece futbol degil ogrenimi, menajer secimi, futbol kariyeri ile ilgili ne dusunuyor, merak ediyorum. Ates e ilave mumkun oldugu kadar diger oyuncuların aileleri ile tanısmaga calısıp, kulup yonetimi, altyapı ve GS PAF organizasyonu hakkında neler dusunuyorlar, ogrenmemizde fayda var.

Paylasmak istedigim son konu ise “kiralanma/kiraya verilme” ile ilgili. Sakarya PAF macında tanıstıgım oyucuların ailesinden tutun hemen her PAF oyuncusu ve ailesi icin soyleyebilirim ki, “kiraya verilme” opsiyonu yada secenegi bizim algıladıgımızın otesinde aile icinde tartısılıyor. Ebeveynler cocuklarının bilmedikleri bir ortama hele farklı bir sehire gitmesine sıcak bakmıyorlar. Kiralanma “yeni bir baslangıc” oldugu kadar “son sans” anlamına da geliyor. Burada mutlaka kiraya verilen PAF oyuncularının aileleleri ile baglantının koparılmaması ve gonderilen oyuncuya “saldım cayıra mevlam kayıra” modeli uygulanmaması lazım.

GS PAF icin bana gore en gercekci ve ideal cozum Ist da 2.ligde orta sıralarda mucadele eden bir takım ile ya antlasma ya da “Beylerbeyi” modeli uygulayarak oyuncuları 2.lig de tecrube kazandırmak. Buyuk ihtimal Antep e kiraladıgımız oyuncumuz Ugur geri donuyor, Kayseri den Ugur Ucar ın gelmesi de soz konusu olabilir. Cafercan Rize ye gidip kadroya giremeyince farklı dusunmustum, simdi cok farklı dusunuyorum. Bu sene bilhassa tribunde rakip oyuncu ebeveynlerinin endiselerine kulak kabartınca anlıyorum ki, oyuncunun kiraya verilmesi “saldım cayıra mevlam” kayıra modelidir.

Kiralama modeli uzerinde daha detaylı yazacagım. GS ın elindeki kadro degil takımımızı Turk futbolunu ayaga kaldıracak kalitede. Birtakım oyuncuların gelisimi icin kiraya verilmeleri lazım. Mutlaka ama mutlaka konu ile ilgili her tarafı mutlu eden bir olusum yaratmalıyız ki en verimli sonucu alalım.
Murat Selam,

Kulubun bunyesindeki genc oyuncularin,ozellikle profesyonellige gecis donemlerinde planli,programli bir sekilde yonlendirilmedigini anlamis olduk.Tahminlerimiz teyit edildi yani.

Sn. Ali Yavas'a bagli olarak calisacak,planli programli bir sekilde hareket eden,profesyonel, bir ekibin olusturulmasi gerekiyor.(professional mentoring)Oyunculara tavsiye edilecek menacerlerin secimi,kiralik olarak gidecekleri takimlarin belirlenmesi,kisacasi(genel olarak) kariyer planlamalari cok daha iyi yapilir.
25-2025

nefvakfi.org
Post Reply