Transfer Donemi: 2008

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Yıllık 4 milyon'a futbolcu almışızda kimsecikler söylemiyor :D

Ufak atın bari...
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Bayern Münihin Manager i Uli Hoeness bundan 2 hafta önce televizyonda Mario Gomez le anlastik Stuttgart a 25 Milyon Euro teklif ettik kabul etmediler diye aciklama yapti vé bu oyuncunun transferini büyük bir olasilikla gelecek seneye biraktiklarini da söylemis oldu... valla bizimkiler yani gazeteciler bu yalanlari nerden uyduruyorlar!!!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

ZIGIC VALENCIA'DAN AYRILMAYA COK YAKINMIS

BBC'de Liverpool Echo gazetesine dayandirarak bunu dogruladi , Everton gorusmelere baslamak istiyormus.Eger alabilirse bu Everton'un bu yaz ki ilk transferi olacak.Lig basladi adamlar daha transfer yapmamislar. :shock:

MARCA'nin haberinde Galatasaray'da geciyor.Kiralik gitmesi mumkun diyor MARCA.

Bizim forum bu adami tutuyordu degil mi? GORGEN sen ne diyorsun ?

Everton are set to hold talks with giant Serbian striker Nikola Zigic, who is no longer wanted by Valencia. (Liverpool Echo 1208 BST)

http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 57310.html

El Valencia, dispuesto a ceder a Zigic
M.Á. RODRÍGUEZ / Valencia
La salida de Nicola Zigic del Valencia podría estar más cercana que nunca. La entidad de Mestalla, ante la imposibilidad de que el jugador ceda ante un traspaso, está dispuesta a buscar una cesión por una temporada.

El serbio, al que el propio Unai Emery le dejó bien claro el primer día de pretemporada que no iba a tener minutos, se ha mantenido fuerte en su postura y la falta de ofertas que cumplieran las expectativas de ambas partes no ha dejado otra opción y Zigic será prestado.

Y es que ofrecimientos de cesión no le han faltado al gigante serbio. Los dos últimos en sumarse, a un posible préstamo, han sido el Everton y el Galatasaray. La oferta que más seduce al jugador es la inglesa. De hecho está previsto que emisarios del conjunto toffee se desplacen, el próximo lunes, a Valencia para presentar su oferta.

Una propuesta en la que se incluiría una opción de compra por parte de los británicos. La no obtención de rédito por la salida de Zigic complica en gran medida la llegada de un nuevo refuerzo al club ché.

Bu arada ROBINHO "Chelsea'ye gitmek istiyorum" deyince ortalik karisti, Chelsea'nin son yaptigi tekliften 3,5 M POUND yukselmesi ile teklif 28,5 mM POUND a ulasti.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ismail Gezer wrote:Image

Yıllık 4 milyon'a futbolcu almışızda kimsecikler söylemiyor :D

Ufak atın bari...
Bu "ABDULLAH GUL" GALATASARAY'DA basligina benziyor.

Cumhurbaskani gecen gun Ailesi ile Galatasaray Adasina gelip yemek yemis.Cok begenmis felan.Bizim resmi sitede Baskan tessekkur etmis yine bekleriz demis.

Bu Mario GOMEZ sigiri bize gelirse (Ozgur'un de teknik yardimlari ile ki boyle bir imkan var mi bilmiyorum) yazdigim her mesaja tiklayan forum uyesi bilgisayarinin speakerinde bir esegin anirmasi sesi duyar- interaktif seksi bir yenilik olur :D )

Her turlu fikre acigim tecrubeli arkadaslarin fikrini bekliyorum :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:....Bizim forum bu adami tutuyordu degil mi? GORGEN sen ne diyorsun ?

Everton are set to hold talks with giant Serbian striker Nikola Zigic, who is no longer wanted by Valencia. (Liverpool Echo 1208 BST)
Everton 3-4 onemli oyuncusunu kaybetdi, kimi almaya calissalar olmuyor. Gecen hafta Tugay'li (evet hala oynuyor) Blackburn'e kendi sahalarinda yenildiler. Bir haftalari var. Kesenin agzini acip taze kan getiremezlerse Champions ligini boylarlar. Sigic onlara cok uyar, keske bize gelebilse. Ben Oliveria'yi tercih ederim.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Milan Baros ismi geciyor - http://www.ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=43342

Saniyorum Liverpool'da Kewell'la birlikte oynadilar - en azindan uyumu zor olmaz... Simdi baktim 2003-2005 arasi beraber oynamislar... Ama Baros cok gol kacirir, sac bas yoldurur orasi ayri...
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ama sağ bek almayalım, çünkü 4 tane sağ bekimiz var, sağ bek alırsak gereksiz transfer olur.

Ugur
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sağda solda "Baroş" diyorlar...

Kendisini, en son, Çek maçında takımımıza karşı oynayamayarak bizleri sevindirmesiyle hatırlıyoruz.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ismail Gezer wrote:Sağda solda "Baroş" diyorlar...

Kendisini, en son, Çek maçında takımımıza karşı oynayamayarak bizleri sevindirmesiyle hatırlıyoruz.
Baros'a sevinenler 5-6 sene once ki halini hayal ediyorlardir. Artik sira topcusu haline gelmistir. Son zamanlarda bir basarisini veya daha onemlisi devamliligini hatirlamiyorum. Anca transferden transfere ismini duyuyoruz.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:

Baros'a sevinenler 5-6 sene once ki halini hayal ediyorlardir. Artik sira topcusu haline gelmistir. Son zamanlarda bir basarisini veya daha onemlisi devamliligini hatirlamiyorum. Anca transferden transfere ismini duyuyoruz.
Ilahi Mehmet! Eee iste Baroş tam bize gore olmus demektir. Son zamanlarda yapilan istikrarli transferleri goruyorsun. Ismine bakip alacan. Bak Kewell ile de iyi oynarmis; aliskanlikta var. Yeme de yaninda yat.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote:

Ilahi Mehmet! Eee iste Baroş tam bize gore olmus demektir. Son zamanlarda yapilan istikrarli transferleri goruyorsun. Ismine bakip alacan. Bak Kewell ile de iyi oynarmis; aliskanlikta var. Yeme de yaninda yat.
Kewell ve Nonda ikinci elden ciddi sakatlik donemi sonrasi alinabildi. Yoksa bize gelmezlerdi. Ben ikisinden de cok umutluyum. En onemli nedenim zirvedeyken cok buyuk futbolcu olmalari. Baros pek ayni sinif degil, hammal topcu sinifindan fizigi on planda. Fiyati uygunda olsa anca gecen sene Porthsmouth'da oldugu gibi klubeden cikamaz. Ona verilecek paranin cok daha azina bir yedek forvet alinabilir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Baros da kim yahu? Bizimkiler ne salak!!! Afrika'da yalin ayak basi kabak kac tanesi oynuyorlar bunlar gibisinden. Onlerine 50 bin euro attin mi, biraz da ekmek kirintisi (acliktan kirildiklari icin yanlis anlasilmasin) Hänsel ve Gretel misali Florya'ya kadar tipis tipis gelirler. Ondan sonra oynat CL'de sat 20 milyon Euroya... Vallahi ne aptal herifler bunlar.... Ah ah ben olacaktim ki...

Forvet mutlaka gerekiyor. Nonda bile demis "bir ben de sakatlansam, Bukres macina cikacak adam olmayacak. Forvet alinmali" diye. Gokhan Unal 5 milyon Euro, Mehmet Yildiz 7-8 milyon ettigine gore Turkiye'den alinacak adam yok. Cem Sultan hem sakat hem de 16 yasinda olduguna gore alttan gelen adam da yok. Yaser-Erhan Senturk ise yarayabilirler ama daha birinci ligde dogru durust oynamadilar. Pisecekler, kendilerine guvenleri gelecek. Yaser mesela haftayi bir asistle kapatti. Hem de cok guzel bir asist. Belki onumuzdeki haftalarda atmaya da baslar.

Daha once almalari gerekiyordu, evet tamam da Avrupa'da santraforun kotusu icin 10 milyon Euro'dan kapi aciyorlar. O kadar kolay degil. Istedigin kadar onceden planla. Guiza 14 milyonluk adam mi Allah askina? Bir kac milyon fazlasina Ronaldinho gitti Milan'a. Keske boyle bol keseden para olsa da getirseler iyi birini onceden. O zaman da baslarlar "bu herifler ne salak, parayi saciyorlar" diye elestirmeye.

Bu saatten sonra Baros'a asla burun kivirmam. Sakatligi falan yok. 27 yasinda. "Emekliligini yasayacak GS'da" gibi bir durum yok. Liverpool-Lyon deneyimi var. Gelip de sakir sukur gol atacak bir adam degil ama ilerde cok savasan, stoperleri cok zorlayan biri. Ikili forvete donecek olursak da Nonda veya Umit Karan'la iyi ikili olabilirler.

Oldukca simarmis bir durumdayiz, Milan Baros'a burun kiviracak hale geldik.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Oldukca simarmis bir durumdayiz, Milan Baros'a burun kiviracak hale geldik.
Adi gecen diger Avrupa veteranlari Morientes ve bonservissiz Crespo'yu tercih ederdim ama Baros'a da burun kivirmam...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ocak ayindan sonra Portsmouth'da 16 macda sifir cekmis, Euro 2008 de gorduk, ruh gibiydi. Alinirsa eski Liverpool gunlerinin hayrina alinir yoksa bir sey verecegi yok.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Mert Tokman wrote:
Adi gecen diger Avrupa veteranlari Morientes ve bonservissiz Crespo'yu tercih ederdim ama Baros'a da burun kivirmam...
Valla Crespo'yu hic istemem. Bitmis bir futbolcu varsa, o da Crespo'dur. Morientes'in son durumunu ise hic bilmiyorum.

Baros kotu bir isim degil bence. Elbette kumar ama daha 27 yasinda, onu oynatmanin bir yolu bulunur, Lincoln gibi adamlara katlaniyoruz burada. Kaldi ki Cek olmasi da Turkiye'ye uyum surecini azaltacaktir, Dogu Avrupa'li oyuncular her zaman Turkiye'ye daha hizli alisiyorlar.

Eskisi gibi, yirtici bir Baros benim cok hosuma gider dogrusu.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Post Reply